μπάνιο στη θάλασσα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 119
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    μπάνιο στη θάλασσα;

    μα πως βρίσκει κανείς όρεξη για να πάει στην θάλασσα;
    μένω κοντά σε παραλία κ απορώ με τον κόσμο που κάνει χιλιόμετρα κ με τετοια ζεστη καταιδρωμένος μες το αυτοκίνητο ή χειρότερα ακόμα στριμωγμένος σε λεωφορείο όρθιος κ λιγη να γνωρίζουν το rexona, να φτάσει στην παραλία να κάνει μια βουτιά, να τον κάψει ο ήλιος, μα που την βρισκουν την ευχαρίστηση;
    δεν λεω οτι δεν μ'αρεσει η θάλασσα ή το κολύμπι, αλλά αγανακτώ με την πολυκοσμία, πάω σε μέρη που δεν έχει πολύ κόσμο, σε κάτι βράχια κ δεν γεμίζω άμμο, ελευθερη καταδυση, να χαζεύεις λίγο το βυθό, πιάνεις κ κανα χταποδάκι, κάτι κάνεις δηλ. απο το να καθεσαι.. αλλά χρόνια τώρα μου έχει φύγει η όρεξη κ με το ζορι να κανω 10 βουτιες το χρόνο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    δεν ξέρω αν έχει κ κανένας σας τέτοιο πρόβλημα.. αλλά εγώ πολύ σιχαίνομαι τα μικρόβια κ όσο σκέφτομαι τόσος κόσμος να μπαίνει στην θαλασσα όυτε που πλησιάζω.. άσε που όλες είναι μολυσμένες κ πήχτρα στο κωλοβακτηρίδιο, δεν μπορώ να πάω χωρίς να μην φοβάμαι κ να μην αγχωνομαι να μην κολλήσω τίποτα.. πέρσι έβγαλα μυρμηγκια στην πατούσα.. εε δεν ξαναπαω ξυπόλητη δεν ξαναφοραω σαγιονάρα, πάντα κλειστό παπούτσι

  3. #3
    Μαράκι, μήπως το επώνυμο σου είναι .....Κατακουζήνας?

    Να σου πω την αλήθεια, τωρα που μιλάμε βλέπω τη θάλασσα μπροστά μου και βαριέμαι να πάω για μπάνιο, αν και τελικά δεν πρόκειται να αντισταθώ μιας και την λατρεύω.
    Όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Όταν νιώσεις καλύτερα είμαι σίγουρη πως θα μπεις και δεν θα ξαναβγεις, ειδικά αν είσαι με καλή παρέα.
    Υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από τη θάλασσα, μετά ταβερνάκι, ουζάκι και χαβαλέ με τους φίλους μας?
    Υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το καλοκαίρι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    αχ ρε θεοφ!! Αυτος ο τροπος σου πολυ μ αρεσει.
    Λοιπον μαριω μου, εχεις ενα θεμα με τα μικροβια, δεν νιωθεις καλα με το να τα αισθανεσαι γυρω σου...
    Γλυκια μου,
    προτιμησε τις ερημικες παραλιες.
    Κι εγω αυτες προτιμω για πολλους λογους.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κι εγω περιμενα προσκληση!
    Να παμε για μπανιο και ΧΑΡΗΚΑ!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Θα μαζευτείτε μια μέρα και θα έρθετε εδώ για μπάνιο..............

    Μαρία, θα σου πατάω εγώ τα μικρόβια, αφού η weird τους έχει πιάσει πρώτα την κουβέντα.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    χαχαχαχχαχα!!
    Ωραια ΜΠΑΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
    Βουτιτσεςςςς
    εχμμμμ
    φυκια
    μεδουσεςςςςςςςς αχιιιιιιιιιιιιιινννοιιιιι ιιιι
    μαρακι
    σε πειραζω
    θα παμε σε μια ερημικη καταγαλανη ολοκαθαρη θαλασσα
    που θα εχει διπλα της βουνο:PP

    Ετσι, για να φανταστουμε λιγο την ομορφη εικονα
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110

    weird είσαι όλα τα λεφτά !!!! :)))))))))

    Originally posted by weird
    Κι εγω περιμενα προσκληση!
    Να παμε για μπανιο και ΧΑΡΗΚΑ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    mmaraki μου....ενα θα σου πω...η θαλασσα αυτοκαθαριζεται...και σκοτωνει τα μικροβια..ειδικα αυτα ..των ανθρωπων...τα φικια ειναι ενα ειδοσ φιλτρου...κι ετσι...το νερο φιλτραρεται...και ειναι παλι καθαροοοο:

    ειδεσ τι ωραια που ειναι που ολα λυνονται?

    μακια πολλα πολλα
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    η θάλασσα λόγω της υψηλής περιεκτικότητας σε αλάτι δεν έχει αναγκη λένε όταν είσαι μέσα, αλλά απέξω μπλιάχ! Όμως πολλά ακούγονται για τις παραλίες της Αττικης.
    Ναι κατακουζηνα με εχουν πει πολλες φορές, αλλά προτιμώ το detol.
    weird δεν χρειαζεσαι πρόσκληση, όποτε θέλεις έλα, αλλά πάρε κ την Θεοφανία μαζί για να πατάει τα μικρόβια..
    οι μεδουσες δεν τσιμπανε, οι τσούχτρες σου αλλάζουν τα φώτα, εχεις δει ανθρωπο να παθαίνει αλλεργικό σοκ απο τσίμπημα; κ κυκλοφορούνε κ κατι μεταλλαγμενες τελευταία.
    οι αχινοί τρώγονται, οι καλογρίτσες όχι κ αλλοίμονο σε αυτόν που θα τον πατησει.
    ερημικη, καθαρη κ δίπλα σε βουνό εχω κ εδω σε 10 λεπτα είμαι εκεί, αλλά τι να το κάνεις που τα 10 λεπτα με αυτη την κίνηση γίνονται 40 κ κινδυνεύεις ανα πασα στιγμή να τρακάρεις, να τσακωθείς, να βριστείς, αυτά δεν χωνεύω κ ύστερα βλέπεις παραλίες που δεν πέφτει καρφίτσα μα τι βρισκουν ήθελα να ήξερα..
    δεν εχω την διαθεση να ταλαιπωρηθω για να κάνω μια βουτιά κ δεν μ\'αρεσει το καλοκαίρι, που λίγο βροχή να το ευχαριστηθώ...

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    63
    Συμφωνω μαζί σου Μαρία.
    Και γω θελω μια ώρα και μιση, για να πάω θαλασσα, που γινεται 3 ωρες με το Λεωφορείο και 2 με το ΙΧ. Ασε τον κωλοδρομο, τους μ@@@ που τρέχουν με κατι καγκουροάμαξα με εκατό λαμπάκια μπλε και εξωτερικά ηχεια να παίζουν βαρια λαικα μεσημεριάτικο!!! Και οταν φτασουμε στην παραλία να μην μπορείς να περπατήσεις. Τα μπαρ και η ξαπλώστρες γεματες, ο καφες σε ενα τριωρο ερχεται και φεσόνεται 10 ευρώ και η θαλασσα βούρκος. Παντού σαχλαμάρες να δειχνουν με καθε τρόπο το κορμί τους(ουτε λόγος να μπουν στην θαλασσα-αλλιώς πως θα φαινονται) και πισω τους τα τοπικά κανάλια να τραβάνε τους κωλους τους - μετα συγχωρήσεως- για να εχουν όλο το καλοκαίρι να σχολιάζουν και να δείχνουν πλάνα με θεμα: ποιος/α εχει το καλύτερο σώμα φέτος το καλοκαιρι και ποιος/α εκανε το τραγικό λαθος και πήγε για μπανιο χωρις να εχει μαυρισει(με ψεκασμα κτλ.) και δεν εχει αδυνατίσει. Ελεος!! Οσο για τα μικρόβια και τα σκουπίδια και αυτά παρτι κανουνε!!Και γω βλεπω όλα αυτά και τους φαν να καρβουνιάζονται με τις ώρες και μονο μωρά να βουτάνε!!! Και αυτό να γινεται αυθημερών!!Πανε και ερχονται παρασκευοσαββατοκύριακο.Δ� �ν μενουν εκει!!

    Αλλα παρόλα αυτά αγαπαω την θαλασσα,αλλα επιλεγω. Δεν υπαρχει καλύτερο απο ενα καλό ενοικιαζόμενο δωματιο στην Χαλκιδική με καθαρές θαλασσες, με ωραια μπαρακια στην παραλία και καλό κόσμο!!Μετα ταβερνουλες με ουζακι και καφεδες και ποτάκι το βράδυ με καλή παρέα!!Τοτε ουτε μικροβια βλέπεις ουτε τιποτα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    και εγω δεν μπορω να καταλαβω πως υπαρχει κοσμος που δεν συγκινειται με τη θαλασσα (ολα σχετικα ειναι )
    ουτε στο χειροτερο καλοκαιρι της ζωης μου μεχρι τωρα δεν επαψα να την λαχταρω.
    ωστοσο θα συμφωνησω για τις πολυκοσμικες και βρωμικες παραλιες εστω και αν αυτες ειναι οργανωμενες πλαζ απο το κρατος.θυμαμαι καποτε πηγα σε μια τετοια εδω αττικη και κοντεψα να λιποθυμησω απο την αηδιαστικη μυρωδια
    τον τελευταιο καιρο θεωρω τον εαυτο μου πραγματικα τυχερο που μπορω να απολαμβανω πραγματικα καθαρη θαλασσα τα σ/κ εστω και αν χρειαστει να κανω μια σχετικα μεγαλη διαδρομη ..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Πριν λίγες μέρες βρέθηκα κατόπιν επιθυμίας της παρέας, σε μια παραλία που δεν χώραγε να πέσει ούτε καρφίτσα. Δεν κάναμε βέβαια μπάνιο στο...μπεζ νεράκι, αλλά ήπιαμε τα ποτάκια μας, γελάσαμε, μιλήσαμε, λιαστήκαμε όσο αντέχαμε και περάσαμε καλά. Θα μπορούσαμε να γκρινιάζουμε όλη την ώρα και να φύγουμε εκνευρισμένοι και μουτρωμένοι. Σε κάθε μέρος μπορείς να βρεις τρόπους να περάσεις καλά αν έχεις τη διάθεση και σε κάθε υπέροχο μέρος μπορεί να περάσεις χάλια. Όλα στο μυαλό μας είναι.

    Από την άλλη, για να μη ζορίζω και πολύ το μυαλό μου καλοκαιριάτικα, συνήθως πάω για μπάνιο στις 9 το πρωί...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    λατρεύω την καθαρή θαλασσα, την απόλυτη ηρεμία κ χαλάρωση που σου προσφέρει κ συνήθως ξεκινάω τα μπάνια μετά τον Σεπτέμβρη, όταν καλοκαιριαζει καλή ώρα.. σου σπανε τα νευρα μεχρι να πας, ακους τις αγριοφωναρες του καθένα κ την γκρίνια απ\'τα πιτσιρίκια, μα πως να χαλαρωσης όταν γινεσαι ψητος κ εχεις όλη την βαβούρα στο κεφάλι σου.. ασε που αν πας για βραδινό που έχει αλλη αίσθηση, πατας πανω σε οτι σαβουρα δεν αξιοθηκαν οι προηγουμενοι να ριξουν στον καδο. είναι αμαρτία δηλ. αυτό που συμβαίνει..
    σίγουρα όμως η παρέα κ η διάθεση παίζει τον σημαντικότερο ρόλο, παλιοτερα δεν σκεφτομουν τα χιλια κακά, παρά μόνο πήγαινα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Οι τσούχτρες ξανάρχονται...

    http://www.simerini.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=340299

    http://www.fititis.net/forum/showthread.php?p=2444

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •