Με ποιό ρυθμό χάνετε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    23

    Με ποιό ρυθμό χάνετε;

    Γειά σας,

    Σαν καινούριο μέλος ήθελα να γνωριστούμε, και είπα να ανοίξω αυτό το τόπικ. Η αλήθεια είναι, ότι μπορείτε να λέτε και γιατί δεν χάνετε, πχ έχετε θυροειδή, ή φταίει ο μεταβολισμός σας επειδή ίσως δεν προσέχατε..

    Εγώ χάνω με ρυθμό 1 κιλό τις 8-9 μέρες. Έχω υψηλή προλακτίνη, γι'αυτό. Δεν ξέρω αν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα, την Τετάρτη θα πάω στο γιατρό για εξετάσεις..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    20
    Γεια σου Μαράκι και καλώς ήρθες.

    1-2 κιλά το μήνα.

    Τρομερά αργά, αλλά δεν έχω κουράγιο να μειώσω κι άλλο τις θερμίδες κι έχω πολύ δρόμο μπροστά μου. Έχω αυξήσει κάπως τις δραστηριότητες, αλλά το όφελος θα φανεί μακροπρόθεσμα.

  3. #3
    Μαράκι όταν προσέχω χάνω γύρω στο 1-1,2Kg την εβδομάδα.
    Το πρόβλημα όμως είναι ότι η διατροφή με κουράζει από την 2-3 εβδομάδα (νιώθω και κόπωση και ανάγκη με γλυκό) με αποτέλεσμα να αρχίζω τα σπασίματα.
    Έτσι από την τρίτη εβδομάδα κάνω 2-3 μέρες διατροφή και 1 μέρα όργια με αποτέλεσμα τελικά να παίρνω και ότι έχασα και κάτι παραπάνω!
    Διαστροφή!


  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    223
    Αναλόγως. Αν κάνω δίαιτα κανονικότατη θα χάσω ένα κιλό την εβδομάδα .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    23
    Γενικά όλοι χάνετε ένα κιλό την εβδομάδα με αυστηρή διατροφή. Καλό είναι αυτό. Εμένα θα δείξει ακόμα, είμαι στις 8 μέρες δίαιτας. Το καλοκαίρι που δεν είχα προλακτίνη, έχασα 10 κιλά σε ένα μήνα, αλλά τα ξαναπήρα, τα 6 μάλιστα πολύ απότομα, και χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο. Απλά έτρωγα κρουασάν για 3 μέρες.. Γι' αυτό να τα προσέξετε..

  6. #6
    Με κανονική δίαιτα (ούτε αυστηρή ούτε χαλαρή), πλέον χάνω 0,8kg τη βδομάδα περίπου. Στην αρχή έχανα σαφώς περισσότερο (1-1,5 kg) αλλά όσα περισσότερα χάνεις τόσο πιο αργά χάνεις. Προσπαθώ όμως να μην καταπιέζομαι γιατί το έχω κάνει παλαιότερα και μετά από 2 μήνες δίαιτας έπεφτα με τα μούτρα στο φαγητό και ξανά απ'την αρχή. Πλέον έχει ισορροπήσει πολύ η διατροφή μου και η όρεξή μου έχει μειωθεί αρκετά, στους 4 μήνες που κάνω δίαιτα δεν έχω κάνει ποτέ "γουρουνιές" (του στυλ μια πίτσα στην καθισιά μου όπως έκανα παλιότερα) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Μια χαρά χάνεις, για να λες 1 μέχρι και 1,5 κιλό στην αρχή, πολύ καλά. Και όχι με πολύ αυστηρή δίαιτα. Αχ, εμένα γιατί αυτές οι γουρουνιές μ'αρέσουν;

  8. #8
    Χάνω περίπου 1-1.5 κιλό το μήνα αργα αλλά σταθερα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Βρε συ, τι αργά αλλά σταθερά; Με πόσο ήθελες να 'χανες δηλαδή; Ο καλύτερος ρυθμός είναι 1,5 κιλό την εβδομάδα, ρώτα μας κι εμάς που χάνουμε με 0,8 την εβδομάδα.. Σχεδόν ο μισός.. Και κάνεις και γυμναστική; Εγώ ναι

  10. #10
    Originally posted by lbp
    Μια χαρά χάνεις, για να λες 1 μέχρι και 1,5 κιλό στην αρχή, πολύ καλά. Και όχι με πολύ αυστηρή δίαιτα. Αχ, εμένα γιατί αυτές οι γουρουνιές μ'αρέσουν;
    Εμ αυτές πρέπει να απαρνηθούμε δια παντός. Και μετά ολα καλα

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    εδώ γύρω
    Posts
    39
    εγω χανω περίπου 1,5 κιλο την εβδομαδα. Αλλα τα πισωγυρισματα ειναι τοσα πολλα... http://content.sweetim.com/sim/cpie/...s/00020168.gif

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by paliopaido
    Μαράκι όταν προσέχω χάνω γύρω στο 1-1,2Kg την εβδομάδα.
    Το πρόβλημα όμως είναι ότι η διατροφή με κουράζει από την 2-3 εβδομάδα (νιώθω και κόπωση και ανάγκη με γλυκό) με αποτέλεσμα να αρχίζω τα σπασίματα.
    Έτσι από την τρίτη εβδομάδα κάνω 2-3 μέρες διατροφή και 1 μέρα όργια με αποτέλεσμα τελικά να παίρνω και ότι έχασα και κάτι παραπάνω!
    Διαστροφή!


    to idio problhma eixa kai egw kai etsi eftasa 115...
    kourastika toso polu.. eimai 1.71 upsos.. kai den kouragio na xasw pleon alla tosa kila.. kai pleon suzhtaw to gegonos tis epembashs

    sou euxomai olopsuxa na katafereis na ftaseis to stoxo sou!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Ούτε κι εγώ έχω κουράγιο.. Και σκέφτομαι την επέμβαση.. Μόνο που η μητέρα μου δεν μ'αφήνει, γκκρρρ Θέλω όμως και να ενημερωθώ γι'αυτό, τι πιθανότητες υπάρχουν να χρειαστεί να ξανακάνεις επέμβαση, και τέτοια.. Τι μπορείς να πάθεις..

  14. #14
    zwhtsa
    είμαστε τα ίδια κιλά και το ίδιο ύψος περίπου (1.72). Επειδή η δίαιτα είναι ένας καθημερινός αγώνας ενάντια στη φυσική μας τάση, μέχρι να δρομολογήσεις το θέμα της επέμβασης (αν το αποφασίσεις τελικά) γιατί δε βάζεις έναν επιτεύξιμο στόχο?
    π.χ. μέχρι τον Οκτώβριο που μπαίνει το φθινόπωρο και αλλάζουμε και γκαρνταρόμπα να έχεις φύγει από το τριψήφιο?
    Μην σκέφτεσαι τα 70 κιλά που ενδεχομένως θέλεις να γίνεις (ή 60 ή 50)
    Σκέψου πόσο διαφορετική θα είσαι με 15 κιλά μείον! Πόσο θα έχει γλυκάνει το πρόσωπο σου! Πόσο θα έχει αλλάξει το σώμα σου! Δες μόνο το 99 και πίστεψε με θα νιώθεις κουκλάρα. Κάποτε είχα με δίαιτα φτάσει τα 91 κιλά και νόμιζα ότι ήμουν θεά!!!!

    Προσωπικά επειδή τα 99 έχω να τα δω πάνω από 2 χρόνια έχω υποσχεθεί στον εαυτό ότι όταν/αν πέσω κάτω από το 100 θα τον επιβραβεύσω γιατί θα έχω πετύχει κάτι σημαντικό.
    Λοιπόν εμπρός με βήμα ταχύ.
    Τώρα που είναι καλοκαίρι και όλοι χαλαρώνουν ριξτο στα μπάνια και θα δεις αλλαγή. Και μην ακούσω τίποτα ότι ντρεπόμαστε να μπούμε στη θάλασσα. Και εγώ νιώθω αμηχανία αλλά μπαίνω γρήγορα και μετά δεν φαίνεται τίποτα. Κάνω τις βουτιές μου κάνω τις απλωτές μου και κανένας δεν ξέρει πως είμαι αποκάτω.

    Μην απογοητεύεσαι


  15. #15
    Έχεις δίκιο paliopaido (αν ήμουνα παλιόπαιδο αλλιώς θα σου μιλούσα χεχε ωραίο τραγουδάκι) πρέπει στο μυαλό μας να έχουμε μικρούς και καθημερινούς στόχους για παράδειγμα μέχρι τον Οκτώβρη κάποιος να είναι πιο κάτω από 100...Εγώ είμαι 73.7 έχω σαν στόχο μέχρι την επόμενη φορά που θα πάω διαιτολόγο να είμαι 0.5kg πιο κάτω είναι κάτι που μπορώ να το κάνω και δεν με φορτίζει ούτε με αγχώνει...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •