Γειά σας....Είμαι κι εγώ νέο μέλος.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    kriti
    Posts
    41

    Γειά σας....Είμαι κι εγώ νέο μέλος.....

    Γειά σας...Είμαι νέο μέλος και πάρα πολύ στενοχωρημένο με τα παραπανίσια κιλά μου...Πώς τα καταφέρατε βρε κορίτσια και χάσατε τόσα κιλά?Είμαι 1,75 και 105 κιλά και νιώθω χάλια.......

  2. #2
    Αγαπητό zoumpaki,
    καλωσόρισες στην παρέα μας,
    καταρχήν πρέπει να ηρεμίσεις και να δεις τα πράγματα πιο καθαρά...Πρώτα από όλα θα πρέπει να έχεις μικρούς και εφικτούς στόχους δηλαδή σαν πρώτο στόχο ας πούμε να φτάσεις στα 100 kg, μετά θα πρέπει να σκεφτείς τι πρέπει να κάνεις για να φτάσεις σε αυτά τα κιλά εγώ δεν σου συνιστώ να κάνει αυστηρές δίαιτες αλλά σωστή διατροφή... πχ αντί για πατάτες τηγανιτές μπορείς να τρως ρυζάκι ή αντί για χαμπερκερ με μαγιονέζες και κετσαπ μπορείς να τρως χαμπερκερ με ντοματούλα...μπορείς να μειώσεις τα αναψυκτικά ή τα παγωτά και τα γλυκά και να κάνεις λίγη γυμναστική ...Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις, προσπάθησε μόνο να αποβάλεις το άγχος και να σκέφτεσαι θετικά και θα δεις που σιγά σιγά όλα θα αλλάξουν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    128
    simfono me dominique para poli,allagi stis diatrofikes sinithies,auto einai to mistiko alla kai katholou angxos.
    kali epitixia zoumpy kai kalos irthes sto foroum!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    Ζουμπάκι καλοσώρισες!
    Να μην στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι καθόλου.
    Όλα θα τα καταφέρεις με υπομονή και σιγά σιγά.
    Και μεις θα είμαστε εδώ για συμπαράσταση...
    Μέχρι τα Χριστούγεννα θα είσαι όπως εσύ θέλεις αν το αποφασίσεις, για σκέψου το............

  5. #5
    tweetaki15
    Guest
    λοιπον ζουμπακι θα τα καταφερεις κ εσυ .ολοι απο καπου ξεκινησαμε κ καπου φτασαμε με μια καλη προσπαθεια θεληση θετικη σκεψη κ πανω απο λα υποστηριξη..............ολοι τα καταφερνουν κ θα τα καταφερεις κ εσυ................

  6. #6
    Σημασία έχει να κάνουμε μικρά και σταθερά βήματα στη δική μου περίπτωση μου είχε τύχει μέσα σε ένα ολόκληρο μήνα να χάσω μόνο 300 γραμμάρια δεν το άφησα να με βάλει από κάτω απλά άρχισα γυμναστική και μέχρι τις επόμενες 2 βδομάδες κατάφερα να χάσω 1 κιλό...χωρίς να πιέζομαι και να αγχώνομαι.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    kriti
    Posts
    41
    Πάντα ξεκινάω με προθυμία βρε παιδιά,χάνω 3-4 κιλά και μετά ξανακυλάω.Τα ξαναπαίρνω και μετά τα ξαναχάνω και όλο αυτό γίνεται.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    128
    πηγαινε σστην εννοτητα παχυσαρκια και στο θεμα reduktil

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    Όχι dreamer, ας μην μπει κι άλλος στο λούκι του χαπιού αυτού!

  10. #10
    Έχεις δίκιο lidal. Προσωπικά πιστεύω ότι τα οποιαδήποτε χάπια δεν είναι η λύση σε αυτό το πρόβλημα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    112
    Originally posted by dreamer
    πηγαινε σστην εννοτητα παχυσαρκια και στο θεμα reduktil

    Εαν ολοι εδω μεσα ετσι αυθαιρετα προτειναμε στους υπολοιπους αυτο που κανει σε ΕΜΑΣ δουλεια, αμφιβαλω αν θα ειχε μεινει κανεις ορθιος.


    Καλη αρχη και καλη τυχη zoumpy.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    Καλως ηρθες!!
    Και εγω ενα απο τα ιδια...
    ενας κυκλος...
    πρεπει ομως καπως να τα καταφερουμε αλλιως μια ζωη δυστυχισμενες θα ειμαστε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    322
    Καλως μας ήρθες Ζούμπυ μου!

    χμ.. γιααααα να σου φτιαξω λίγο το κέφι!
    τον Ιανουαριο που αρχισα την προσπαθεια καλή μου ήμουν 110 κιλά, με ύψος 1,71. ʼρα σε είχα!! αν τοσο καιρο εκανα διαιτες πεινας θα ειχα:
    α. καταστρεψει τον μεταβολισμο μου
    β. ειχα χάσει κ παρει τα κιλά ξανα κ ξανα
    γ. χαλασει πολυ την ψυχολογια μου.

    οι υπερβολες μονο κακο μας κανουν.. στα παντα! πρεπει να μπεις στο τριπακι της ψυχολογιας πρωτα.. δηλαδη, για αρχη να προσπαθησεις να δεις θετικα τον εαυτο σου. ειναι ο μονος σου συμμαχος σ αυτην την προσπάθεια, δεν ειναι εχθρός. η διαιτα δεν γινεται για να καταστρεψεις την παχια, κακια ζουμπυ. αλλα για να κατανοησεις τι σε οδηγησε ως εδω, να αγαπησεις αυτο που εισαι, κ να κανεις ανακωχη. με κακη ψυχολογια διατροφη δυσκολα ακολουθεις. το χα προσπαθησει παλια.. κ ακομα εδω ειμαι
    στη συνεχεια βαλε στοχους. μικρους στοχους. μην σε πιασει το πατριωτικο και πεις: "εγω σε δυο μηνες θα χω χασει 10 κιλα" ή "θελω να φτασω 60 κιλα". όχι. μικρα βηματα. όσο πιο μικρα, τοσο πιο πίθανο να τα πετυχεις. κ να μην απογοητευτεις απο την προσπαθεια σου. συχνα οι υπερβολικες απαιτησεις που εχουμε, μας κανουν φυσικα να μην τα καταφερνουμε (ποιος μπορει να χασει 7 κιλα σε εναν μηνα υπο φυσιολογικες συνθηκες?) κ οταν δεν τα καταφερνουμε ποιος μας φταιει? φυσικα ο κακος εαυτος μας! που "δεν αξιζει την ευτυχια" και "ειναι αχρηστος κλπ κλπ" κ τον τιμωρουμε!
    πως? μα, ταιζοντας τον! ετσι εχουμε τους γνωστους φαυλους κυκλους μας..
    κ τελευταια μου συμβουλη προς το παρον: διατροφη οχι διαιτα. οχι χημικες διαιτες, οχι στερησεις, οχι κατω απο 1200 θερμιδες τη μερα. έχεις μπροστα σου μαραθωνιο, οχι αγωνα 100 μετρων. για να φτασεις στο επιθυμητο, πρεπει να παρεις αποφαση οτι μπορει να σου παρει κ 2 χρονια. αλλα δε θα χει σημασια! αν κανεις σωστη διατροφη, θα μαθεις να συντηρησαι για την υπολοιπη ζωη σου. κ αυτο μετραει.

    ολες μας βιαζομαστε να φυγουμε απο τη μιζερια των κιλων μας. αλλα. δεν μας φταινε μονο αυτα. συνηθως τους φορτωνουμε πιο πολλα, ευθυνονται για λιγοτερα!

    μια αποφαση ειναι. να αλλαξεις κακες συνηθειες, να βαλεις την ισορροπημενη διατροφη στο παιχνιδι κ να πεις οτι η ζωη σου απο εδω κ μπρος ετσι θα ειναι. με μικρες παρασπονδιες φυσικα, αλλα σε τάξη!

    συγνωμη για το κατεβατο. ειμαστε ολες εδω για να βοηθαμε η μια την αλλη. εισαι στα σωστα χερια!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    kriti
    Posts
    41
    Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια..Χάπια δε θέλω να πάρω,τα φοβάμαι...Θέλω να αδυνατίσω..δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι...ώρες ώρες σκέφτομαι ότι δεν έχει κανένα νόημα η ζωή μου και σκέφτομαι πολύ άσχημα πράγματα..(αυτοκτονίες και τέτοια...)που εννοείται ότι δε θα το έκανα πράξη,απλά σας το λέω για να δείτε το μέγεθος της θλίψης μου..Έχω μιλήσει σε συγγενείς μου αλλά κανείς δεν μπορεί να με καταλάβει..όλοι νομίζουν ότι τρώω επειδή δεν μπορώ να με κάνω καλά κι όχι επειδή είμαι χάλια ψυχολογικά και μαστίζομαι από την επεισοδιακή πολυφαγία..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    αχ και να ηξερες ποσο πολυ σε νοιωθω ..ειμαι ακριβως στο ιδιο χαλι!
    η esceden ομως εχει απολυτο δικιο!
    καπως πρεπει να το περασουμε ,αλλα και εγω δεν ξερω πως!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •