ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΕΝΙΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252

    ΜΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΕΝΙΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ

    Λοιπον κουκλεs εχω μια συνταγη,δοκιμασμενη,που σαs χαριζει θεικο μαυρισμα,καλο ειναι να χρησιμοποιηθει αφου εχετε κανει 10 μπανια και εχετε βαλει το αντιλιακο σαs με υψηλο δεικτη προστασιαs,ειδικα αν εισαστε ανοιχτοχρωμη!

    Σε ενα γυαλινο μπουκαλακι,βαζετε 1φλυτζανι ελαιολαδο,περνετε 1μεγαλο καροτο,το βαζετε στον αποχυμωτη,και προσθετετε μεσα στο λαδι,το χυμο απο καροτο,το ιδιο κανετε στον αποχυμωτη με 2 βερικοκα,και 5-6 σταγονεs απο ιωδιο,κλεινετε το μπουκαλακι και κουνατε ολο αυτο το μειγμα,μεχρι να ανακατευτουν καλα τα υλικα.ʼυτο ειναι μετα αλειφετε στο δερμα και κανετε ενα super,μαυρισμα!Αν εχετε καμμια ιδεα να μου πειτε!

    Επισηs καροτα,βερυκοκα καλο ειναι να τρωτε 30 λεπτα πριν κανετε ηλιοθεραπεια στον ηλιο,αυξανουν τα επιπεδα μελανινηs,και μαυριζετε πιο ευκολα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    ΠΑΤΡΑ
    Posts
    448
    Γιατι απλά να μη βάλουμε βαζελίνη??? η έστω carroten???
    παντως είναι καλή η ιδέα σου γλυκούλα μου... απλά θεωρω οτι είναι λιγο χρονοβόρα διαδικασία η μου φαίνεται??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    ΦΥΣΙΚΑ και μπορουμε να βαλουμε τα γνωστα αντιηλιακα μαs,και βαζελινη επισηs,απλα για κατι ωs κατι φυσικο,θα μπορουσαμε να φτιαξουμε αυτο το μειγμα-λαδι,επισηs για πιο γρηγορο μαυρισμα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ερώτηση: αυτή η συνταγή είναι με ένα φλυτζάνι ελαιόλαδο για τις παχύσαρκες
    ενώ με περισσότερο λάδι για τις υπόλοιπες ενδιαφερόμενες-όχι αρκετά μαυρισμένες;



    Ας κάνουμε μία προσπάθεια να ανοίγουμε τόπικς στη σωστή θεματική ενότητα...
    Γλυκούλα μου,δεν είναι φυσικά επί προσωπικού το αίτημα μου.
    Κατά τα άλλα,καλό και ασφαλές μαύρισμα!Ο ήλιος είναι πλέον πολύ επικίνδυνος!
    Ας προστατεύουμε το δέρμα μας να είναι πάνω απ'όλα υγιές κι ας είναι και...μόκα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    Σαν το λάδι το caroten δεν μαυρίζει ΤΙΠΟΤΑ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    SORRY! Δεν καταλαβα nantine,αν θελειs ξαναγραψε μου,τι εννοειs!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    Εγω θα πω το απλό.....
    Αντηλιακό Νιβέα το μπρονζε μπουκάλι (έχει διάφορους δίκτες προστασίας)...
    κάνει πραγματικα καλό μαυρισμα και εχει και την καλύτερη προστασία από τον ήλιο...!


  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    Το nivea δεν το εχω δοκιμασει ,για να ειμαι ειλικρινειs,το caroten οντωs,κανει καλο μαυρισμα,και μυριζει ωραια,ειδικα αυτο που ειναι σε πλαστικο βαζακι,με δεικτη 2,4,6,8 δεικτη προστασιαs,απλα αν το βαλω τωρα με τετοιο δεικτη θα τσουρουφλιστω!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346


    Νιβέα θεωρώ πως είναι τα καλύτερα αντηλιακά και έχουν και καλουέ δείκτες προστασίας! Το συσκεκριμένο που ανέφερα βοηθά στο μαύρισμα περισσότερο άπό τα άλλα Νιβέα!


  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    OOOK mtsek85 θα το εχουμε υποψιν μαs,ευχαριστουμε για την πληροφορια .
    Βασικα ρε κοριτσια το μονο που με χαλαει ειναι να βγω σαν την μυγα μεσ`το γαλα,καλα δεν ειμαι και ``σουηδεζα``,ειμαι σταρατη,αλλα οσο να`ναι,παs ιουλιο μηνα για μπανιο,και βλεπειs αρκετεs,με σοκολατενιο μαυρισμα `η μηπωs,ειναι solarium,xmm λεω εγω τωρα???

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by GLUKOULA28
    SORRY! Δεν καταλαβα nantine,αν θελειs ξαναγραψε μου,τι εννοειs!
    Είχες ανοίξει,γλυκούλα μου,το τόπικ αυτό στο φόρουμ της παχυσαρκίας,
    ενώ τις προάλλες είχες σωστά ανοίξει το άλλο αναφορικά με το αν αγαπάμε τη μουσική κλπ
    στο φόρουμ των διαφόρων.Τελικά μεταφέρθηκε στη σωστή ενότητα από τον NikoD.
    H παράκληση μου έχει να κάνει με το ν'ανοίγουμε τα τόπικς στη σωστή ενότητα.
    Στην αρχική σελίδα του Eating Disorders αναφέρονται οι ενότητες και τι η καθεμία περιλαμβάνει.
    Πιο πολύ το είπα επειδή τελευταία είδα κι άλλα τόπικς σε λάθος φόρουμ(ειδικά αυτό της παχυσαρκίας).
    Ας προσπαθήσουμε να το έχουμε τακτοποιημένο το σπιτάκι μας και ελληνικό(ελληνικοί χαρακτήρες)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    εγω παντως ειμαι κατα του μαυρισματος αν και αρπαζω ευκολα. Ασε που ειναι και επικινδυνο. Να εκ8ετεις τον εαυτο σου ουσιαστικα σε αμυνα κατα της ακτινοβολιας; Δεν ξερω ειναι καπως

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    223
    κορίτσια και το baby oil μαυρίζει πάρα πολύ! καθώς και η μπύρα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    Αλικάκι? Να την έχουμε δίπλα και να πιτσιλιόμαστε που και που την μπυρίτσα? Ε να πίνουμε και καμιά γουλιά! Καλή ιδέα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    223
    Originally posted by lidal
    Αλικάκι? Να την έχουμε δίπλα και να πιτσιλιόμαστε που και που την μπυρίτσα? Ε να πίνουμε και καμιά γουλιά! Καλή ιδέα!
    εγώ αυτό κάνω. επειδή δεν είμαι και πολύ φαν της μπύρας την παίρνω, πίνω 2 γουλιές και όταν ζεσταθεί την βάζω στο σώμα μου

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •