Μπιζέλι!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13

    Μπιζέλι!!!!

    γεια σας παιδιά!!! χαίρομαι που σας συναντώ έστω και ψηφιακά!!! όπως φαντάζεστε έχω και εγώ ως κοινό με σας μια διατροφική διαταραχή, αυτή της παχυσαρκίας.
    Λεπτομερέστερα, ονομάζομαι Χρύσα και είμαι 19 ετών. πριν από 5 χρόνια ανακαλύψαμε πως πάσχω από το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και άρχισα αντισυλληπτικά με οιστρογόνα. Πάντοτε ήμουν πιο δεμένο παιδί από τα υπόλοιπα αλλά τα χρόνια του λυκείου η κατάσταση έγινε πολύ σοβαρή . Μέσα σε 3 χρόνια πήρα χονδρικά 30 κιλά. Αφού πέρασαν οι πανελλήνιες αποφάσισα να απευθυνθώ σε ενδοκρινολόγο , αφού πρώτα κατανόησα ακριβώς ότι αφορά και στο σύνδρομο που έχω.
    Τα κιλά αυτά ήταν αποτέλεσμα πολλών παραγόντων, του συνδρόμου αλλά και της ψυχολογίας μου. Έχοντας δουλέψει πολύ με τον εαυτό μου και μελετώντας εκτενέστερα ότι αφορά στη περίπτωσή μου αποφάσισα να κάνω μια νέα αρχή. Αφού με ξεσκόνισε κυριολεκτικά στις εξετάσεις αίματος αλλά και κάνοντας μέτρηση βασικού μεταβολισμού ξεκίνησα πριν από περίπου 1,5 μήνες δίαιτα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη αφού έχω χάσει αρκετά κιλά και σχετικά εύκολα αφού προσαρμόστηκα πολύ καλά στα νέα δεδομένα .
    Ήμουν όταν ξεκινήσαμε 112 κιλά. Τώρα είμαι 101 και συνεχίζω ακάθεκτη.
    Λίγα πράγματα και για τη ζωή μου τώρα. Είμαι φοιτήτρια φιλολογίας στο παντεπιστήμιο αθηνών. Έχω μια υπέροχη σχέση κοντά 4 χρόνια , μια οικογένεια που είμαστε πολύ καλά, και ένα τρελο κολλητό που τον λατρεύω. Επίσης αγαπώ πολύ τα ζωάκια και ειδικότερα τα σκυλάκια και έχω ένα jack russell terrier , την Δαφνούλα.

    Αυτά!!!! καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    61
    Γεια σου Μπιζελακι.....καλως ηρθες στη παρεα!!!....Απο ο,τι καταλαβα εχεις μπει για τα καλα στο παιχνιδι της κατηφορας των κιλων και τα πας ηδη πολυ καλα....Αν συνεχισεις ετσι μαλλον δε θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα και αφου και η διαθεση σου ειναι καλη.....τι να πω?....συγχαρητηρια εισαι ενα καλο παραδειγμα για ολους μας!!!!

    Καλη συνεχεια στη πορεια σου.....και εμεις εδω ειμαστε για να τα λεμε!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    Γεια σου μικρό μπιζέλι!
    Τα έχεις καταφέρει πολύ καλά! Μπράβο σου!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13
    Γεια σου Νακι!!!!! καλώς σε βρήκα!!! μακάρι νάκι μου να γίνουν όπως τα λες!!!

    ακόμη δεν ξέρω πολλά για σενα οπότε δεν μπορώ να ευχηθώ κάτι πιο προσωπικό από το κι εσύ ότι επιθυμείς να γίνει πραγματικότητα!! ελπίζω να γνωριστώ καλύτερα με την παρέα σας και να ανοίξετε λίγο χώρο για ένα μικρό τσίφτικο μπιζέλι!!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13
    geia lidal!!! ki esi to idio an krino apo to gegonos pos exeis xasei to ena tetarto toy epithimitoy!!! keep walking!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    112
    Ο ενθουσιασμος και η αισιοδοξια σου μου εφτιαξαν την μερα και σε ευχαριστω.
    Σε βλεπω να συνεχιζεις με τα ιδια υπεροχα μυαλα και συντομα να εισαι στον στοχο σου, σε ολους τους τομεις.Να εισαι παντα τοσο καλα!


  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Μπιζελάκι καλωσόρισες! Και μικρό.. και τσίφτικο.. θεικός συνδιασμός! Καλή αρχή, καλή συνέχεια και πάντα καλή ψυχολογία εύχομαι.. αν και απ'ότι βλέπω το χεις ήδη! ʼντε με το καλό το διψήφιο.. είναι μεγάλη ένεση κουράγιου! Πολλά φιλιά!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13
    πωπω ούτε μέσα στο μυαλό μου νασουν! αυτό το διψήφιο περιμένω κι εγώ!

    φιλάκια!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Όποιος είδε τριψήφιο έστω και για λίγο στη ζωή του σε καταλαβαίνει απόλυτα! Είναι θέμα χρόνου να το δεις και ναι θα έχεις το χαζό χαμόγελο στη φάτσα για μια βδομάδα!! Στο υπογράφω!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου,Χρυσομπίζελο!Καλώς ήρθες στη...σούπα μας!
    Τα βλέπω τα 101 σκυλιά δαλματίας σου να μη τη γλυτώνουν τη γούνα τους!
    Έχεις μπει με πολύ άγριες διαθέσεις να τους τη ράψεις και να τα αποδεκατίσεις,Κρουέλα!
    Σε βλέπω!Τύφλα να 'χουν κάτι Βάντες!(Αλλά εσύ είσαι μικρή...πού να ξέρεις τον Σπορτ Μπίλυ;)
    Δε τα λυπάσαι;Κοίτα τι χαριτωμένα που είναι τα καημένα...



  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    καλως το μπιζελακι μας. καλη αρχη εκανες και σου ευχομαι κι εγω καλη συνεχεια. μεχρι περσυ το ειχα και εγω το τριπλο. το κουβαλουσα 10 χρονια μεχρι που το πηρα αποφαση και το ξεφορτωθηκα. και στα δικα σου ξεφορτωματα λοιπον.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13
    Originally posted by NADINE
    Γειά σου,Χρυσομπίζελο!Καλώς ήρθες στη...σούπα μας!
    Τα βλέπω τα 101 σκυλιά δαλματίας σου να μη τη γλυτώνουν τη γούνα τους!
    Έχεις μπει με πολύ άγριες διαθέσεις να τους τη ράψεις και να τα αποδεκατίσεις,Κρουέλα!
    Σε βλέπω!Τύφλα να 'χουν κάτι Βάντες!(Αλλά εσύ είσαι μικρή...πού να ξέρεις τον Σπορτ Μπίλυ
    Δε τα λυπάσαι;Κοίτα τι χαριτωμένα που είναι τα καημένα...


    χαχαχαχαχα!!!! μωρε λες???? μπα ...τουλάχιστον όχι με δαλματίας! το black n' white δε με πολυεκφράζει .... κάτι σε κόκκινο όμως???

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13
    Originally posted by Solitude
    Ο ενθουσιασμος και η αισιοδοξια σου μου εφτιαξαν την μερα και σε ευχαριστω.
    Σε βλεπω να συνεχιζεις με τα ιδια υπεροχα μυαλα και συντομα να εισαι στον στοχο σου, σε ολους τους τομεις.Να εισαι παντα τοσο καλα!

    Nα σαι καλά!!!! και σε σένα εύχομαι τα ίδια και καλύτερα!

  14. #14
    tweetaki15
    Guest
    σου ευχομαι να τα καταφερεις βρε κ καλη επιτυχια δια τωρα που σαι στο πανεπιστημιο..........ενα θα σου πω εχεις διπλα σου τοσα ατομα που σαγαπόυν κ σε στηριζουν κ ειμαι σιγουρη πως θα πετυχεις..........μην τους χασεις ............ειναι καλο να εχουμε ατομα που μας αγαπουν........

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •