καποιος να μου απαντησει...please!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2

    καποιος να μου απαντησει...please!

    γεια σας δυστυχως αλλο ενα μελος και μαλιστα 16-17 χρονων.εδω και δυο χρονια εχω και εγω βουλιμια αλλα τωρα εδω και 2 μηνες περιπου εχω αρχισει να το ξεπερναω.τρωω υγιεινα εκοψα ολα τα παχυντικα κανω γυμναστικη και δεν εχω πια βουλιμικα επεισοδια.το θεμα ειναι πως ολο αυτο τον καιρο απεφευγα να παω στον οδοντιατρο γιατι φοβομουν πως θα το καταλαβει.αν παω τωρα ομως που εχω σταματησει θα μπορει και παλι να το καταλαβει?η με τον καιρο καλυτερευουν και παλι τα δοντια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    322
    γλυκιά μου καλως μας βρηκες.. δυστυχως δεν ξερω να απαντήσω στην ερώτηση σου. αυτο που ξέρω όμως είναι οτι θα ηταν καλό να πας το συντομοτερο στο γιατρο. τα δοντια μας ειναι αναντικατάστατα δυστυχως, κ πρέπει να τα φροντισεις, για να εχεις. ειδικά αφού ταλαιπωρήθηκαν..

    νομιζω πως αν θα το καταλαβει η οχι δεν θα πρεπε να σε απασχολει τοσο. προέχει η υγεία σου, κ κατα βαθος το ξερεις κ η ιδια. μπραβο για τη δυναμη σου να το παλεψεις κ συγχαρητηρια πολλά για την διαδρομη σου ως τωρα.

    λυπαμαι που δεν μπορώ να βοηθησω παραπανω! καλη δυναμη!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2
    ναι ειναι αληθεια..εννοειται πως θα παω γιατι δεν θελω κανω αλλο κακο στον εαυτο μου..απλα ειναι κατι που με φοβιζει λιγο..σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Τα γαστρικά οξέα έχουν χαμηλό PH,άρα μεγάλη οξύτητα και καταστρέφουν τον σμάλτο των δοντιών.Η συχνή πρόκληση εμετού έχει μεγάλες συνέπειες στα δόντια και δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά για το αν με τη διακοπή των εμετών μπορούν να επανέλθουν πλήρως.

    Όπως και να 'χει, η επίσκεψη σου στον οδοντίατρο είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη αν θες να ξεμπλέξεις οριστικά με το θέμα και να δεις τι σου άφησε ( αν σου άφησε ) η ΔΠΤ.

    Καλή δύναμη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    δεν νομιζω να το καταλαβει
    αλλα και να υποψιαστει κατι δεν θα ξερει σιγουρα
    δεν παει το μυαλο του καθενος εκει με το πρωτο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    128
    καλησπερα,τζενη σορρυ για το ασχετο που θα πω αλλα ειδα το tickeraki σου και χαρικα που κοντευεις τον στοχο σου,μπραβο συγχαρητηρια!!
    Για πες ποσο καιρο κανεις διαιτα??και με ποιον τροπο χανεις κιλα ?περνεις καποιο βοηθημα?π.χ χαπι?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1
    μικρη μου, συγνώμη που απανταω καθυστερημενα αλλα τωρα ανακαλυψα οτι υπερχει τετοιο forum.ο οδοντιατρος θα καταλάβει το προβλημα σου ειτε πας τωρα ειτε μετα από χρόνια.η αδαμαντίνη δεν αποκαθίσταται ποτέ εφόσον φθαρεί.καλυτερα να πας να τα κάνεις τώρα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    128
    ρε κοροτσια συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα ,τι νακαταλαβει ο γιατρος αν ειναι χοντρη η κοπελα απο τα δοντια η οχι και αν το καταλαβει τι κακο θα συμβει σορρυ ειμαι και λιγο ξανθια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •