Παιρνει καποιος αντικαταθλιπτικα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114

    Παιρνει καποιος αντικαταθλιπτικα?

    παιρνει καποια ομορφη κοπελια απο δω αντικαταθλιπτικα?αν ναι εχετε τιποτα παρενεργειες?κ σε ποσο διαστημα αρχιζουν να χουν καποιο αποτελεσμα?τα παιρνω 1 βδομαδα αλλα ...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    16
    θα περιμένεις ακόμη μια εβδομάδα. δρουν σε 15 μερες απο την εναρξη της θεραπειας. οι παρενεργειες στον καθε εναν είναι διαφορετικές. μην απογοητεύεσαι σε λίγες μερες θα νιώθεις καλυτερα.!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    αχ σ ευχαριστω πολυ!δεν εχουν καμια επιπτωση στο βαρος ε?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    16
    για να λεμε την αληθεια ΚΑΠΟΙΑ ΟΧΙ ΟΛΑ ανοιγουν την ορεξη ή καθυστερουν τον μεταβολισμο. παντως μην σε φοβιζει γιατι οταν το αναφερεις στον γιατρο σου μπορει να σου αλλαξει φαρμακο. μην ανησυχεις και τοσο.
    οποτε θες ρωτα με και αν γνωριζω κατι ... υχαριστως να σου πω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    μου ειπε οτι θα βοηθησει στο να μην ξεσπαω σε βουλιμικα κ στο να μην παρω βαρος.αλλα δεν θελω να χαλασει ο μεταβολισμος μου επειδη μεχρι τωρα απλα ετρωγα πολυ μονο μια μερα την βδομ κ επαιρνα καπου στο 1 κιλακι το οποιο μεσα σε 5 μερες προσοχης το εχανα........δεν ξερω αλλα τα χαπια γενικα με αγχωνουνε πολυ.πως γινεται τα αντικαταθλιπτικα να βοηθανε να μην παρεις βαρος?

  6. #6
    emena αρχισαν να δρουν μετα απο ενα μηνα
    [οια παιρνεις?
    εγω xanax και entact

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    ta Ladose.ta 3ereis?k ti ennoeis eixan epidrash se ena mhna?ti epidrash eixane?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    Μαιρουλα επαιρνα κι εγω ladose
    εμενα μου κανανε καλο
    και μου κοψαν τα βουλιμικα
    λογω του οτι ξεσπαμε στο φαγητο συναισθηματικα
    και τα χαπια μας φτιαχνουν τη διαθεση δεν χρειαζεσαι τοσο πολυ
    το φαγητο για να σε κανει να ηρεμησεις
    οποτε τρως φυσιολογικα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    τα ladose ειναι πολυ καλα και τα lexotanil επισης.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    padws pros to paron pairnw 1 xapi thn mera k ok merikes meres eimai kala alla alles eimai apaisia.......dn ftiaxnei h dia8esh m.m pe o giatros na arxisw na pairnw 1,5 xapi thn mera.

  11. #11
    σιγα σιγα θα δεις διαφορα
    εγω 3εκινησα με μισο χαπι και τωρα παιρνω απο τα xanax 2 την ημερα kai apo ta entact 2.5
    θα δεις διαφορα, εμενα δε μου ανοιξανε την ορεξη απλα ειμαι πιο χαλαρη βλεπω λιγο διαφορετικα τα πραγματα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    129
    καλημέρα
    τα lexotanil είναι αγχολυτικά.Τα ladose (ευρωπαική ονομασία του περίφημου αμερικάνικου prozac) αντικαταθλιπτικά. Και, συστήνονται και για τους χρόνια βουλιμικούς γιατί έχουν και ανορεξιογόνα δράση.
    Δυστυχώς τα έχω δοκιμάσει όπως και όλα σχεδόν τα σχετικά που έχουν κυκλοφορήσει, κυκλοφορούν και θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον στην Ελλάδα (το proactol ας πούμε).
    Το ladose είναι καλό για τον πρώτο καιρό, μετά την βδομάδα σου κόβει την όρεξη και δεν πεινάς. Την πραγματική όρεξη γιατί για την ψυχολογική-και εκεί είναι το πρόβλημά μας, δεν έχει και πολλή επίδραση, τουλάχιστον όχι μακροχρόνια. Επίσης προκαλεί αυπνίες και κυκλοθυμικές τάσεις, γι αυτό και το έκοψα. ΄Ομως, θέλει προσοχή, να το κόψεις σιγά σιγά όπως το ξεκίνησες.Διάβασε πολύ καλά τις οδηγίες, τις αλληλεπιδράσεις και αξιολόγησε μόνη σου αν αξίζει ή όχι να το πάρεις. Είναι φάρμακο και πολύ ισχυρό, όχι καραμελίτσα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    βασικα αυπνια δεν εχω...ισα ισα που τελευταια κοιμαμαι σαν ζωον. κ οπως ειπες δεν πειναω, αλλα ναι θελω να τρωω παλι σαν ζωον. δεν το κανω βεβαια.αλλα ενω ενα διαστημα ημουν λιγο καλητερα κ τα βλεπα αλλιως τα πραγματα κ ελεγα πως οντως δεν θα ξυπνισω ενα πρωι κ θα χω παει 80 κιλα, κ αμα παρω ενα δυο θα σταματησω κ θα τα χασω, τελευταια παλι εχω τις μαυρες μου, δεν χαιρομαι με τπτ κ δεν ξερω τι μ λειπει.κοντευω να τρελαθω παλι γμτ..........δν ξερω τι να κανω κ μ εχει πιασει τρομερα αφυσικη φοβια πως θα παχυνω κ δν ξερω πως να φαω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    129
    Αμ, αυτό εννοούσα όταν έλεγα "κυκλοθυμικές τάσεις", πως με το ladose μετά από ένα διάστημα, η διάθεσή σου αρχίζει να ανεβοκατεβαίνει σαν το ασανσέρ, από την καλή χαρά στη μαύρη μιζέρια!
    Γνώμη μου, σταμάτησέ το αλλά σιγά σιγά. Κάνε το ένα μισό, τις δύο φορές τη μέρα, μία. Και στη βδομάδα σταμάτα το.
    Λυπάμαι ειλικρινά που δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις instead of, ούτε κι εγώ το έχω βρει ή μάλλον...κατά καιρούς με έχει βοηθήσει η γιόγκα, το περπάτημα, ο σκύλος (ναι, κι αυτό αγχολυτικό είναι, ασε που σε βγάζει βόλτα θες δεν θες κάθε βράδυ!!!), ένας καινούργιος έρωτας, ένα καινούργιο αμάξι...κατά καιρούς γιατί στο τέλος πάλι εδώ βρίσκομαι!
    Κουβέντα, ψάξιμο, φίλοι,διάβασμα...
    ΄Εξω, όσο μπορείς, άλλαζε παραστάσεις, μην αφήνεις το μυαλό να κολλάει στα ίδια.
    Πρόσεχε, φρόντιζε τον εαυτό σου όσο περισσότερο γίνεται.
    Υπομονή και ανοχή χρειάζεται...και αγάπη, για μας, πάνω και πρώτα απ΄όλα.-

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    βασικα τα χαπια μου τα γραψε ο γιατρος και μαλιστα μ αυξησε την δοση την προηγουμενη βδομαδα στο 1,5 χαπι την ημερα. λες να ναι τοσο ασχετος κ να μην ξερει??δν μ μενει αλλη λυση απ τα χαπια παντως.........εχω δοκιμασει τα παντα

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •