voithia ...apelpistiki katastasi me entero kai stomaxi....:( - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81
  1. #46
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    καταλαβαινω.κλεινω αυριο ραντεβου και ξανα ενημερωνω.ευχαριστω

  2. #47
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    καλησπερα και παλι .επικοινωνησα σημερα με μια κλινικη η οποια ειναι συμβεβλημενη με το ταμειο μου και μ ειπαν οτι γινεται κανονικα η εξεταση απλα δν καλυπτεται απο κανενα ταμειο και κοστιζει γυρω στα 400 ευρω και τωρα?υπαρχει περιπτωση να γινεται σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    τωρα με κινδυνο να φαω κραξιμο απο καποιους, αφου ταλαιπωρεισαι τοσον καιρο κ ακρη δε βγαζεις, μηπως να δοκιμαζες καποια εναλλακτικη μεθοδο...??? ομοιοπαθητικη, βελονισμο?

  4. #49
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    η αληθεια ειναι οτι ταλαιπωρουμαι πολυ καιρο αλλα προς το παρον θελω να αποκλεισω και την τροφικη δυσανεξια και στη συνεχεια βλεπουμε.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    μητσακο μονο σε δημοσιο νοσοκομειο θα μπορεσουν να σε εξυπηρετησουν σωστα. γτ ακομα κ αλλου να πας ακομα κ να τα δωσεις τα χρηματα ποιος γιατρος θα δει τις εξετασεις να κανει δθαγνωση κ να σε συμβουλευσει? κ αν χρειαστουν κ αλλες εξετασεις?? σε τετοιες πειριπτωσεις παρα την ταλαιπωρια που εχει μονο το δημοσιο νοσοκομειο μπορει να σε εξυπηρετησει πληρως

  6. #51
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    konina επειδη δν ξερω πολυ απο νοσοκομειακα σκεφτηκα οτι στο δημοσιο δεν θα την κανουν την εξεταση αφου στην κλινικη μου ζητουν 400!!(αληθεια γιατι γινεται αυτο ακομη να καταλαβω.λογω αξιοπιστιας ισως?και παλι ομως πολλα τα λεφτα που ζητουν)γ αυτο το λογο χθες εχασα και τη μερα μου οποτε ξεκιναω τα παντα απο σημερα.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    ...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Δεν ανοίγει την 3η σελ με τπτ

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    ʼνοιξε.... Οι λόγοι είναι πολλοί.. Αντικειμενικοί: κόστος μηχανημάτων, απασχόληση εργατικούς δυναμικού, ενοίκια κτλ.... Μη απαραίτητοι: διαφήμιση, προαγωγή της λογικής " όσο πιο ακριβό τόσο πιο καλό", μεγάλα κέρδη κτλ

    Στο δημόσιο εννοείται υπάρχουν μόνο οι αντικειμενικοί λόγοι + ότι τα οποια έξοδα καλύπτονται από την ασφάλιση σου.

    Κοίτα σε τέτοιες εξετάσεις -προσωπικα παντα- θεωρώ αξιόπιστο μόνο τι δημόσιο. Επιπλέον σου ξαναλέω ότι ρεν μπορούμε να αναλάβουμε τα καθήκοντα του γιατρού. Ποια ακριβώς εξέταση ζήτησεσ να κανείς? Είσαι σίγουρος ότι φεν χρειάζονται κ άλλες εξετάσεις?κ αν (που στο εύχομαι) βγουν αρνητικές, θα δώσεις αλλά 400? για άλλες εξετάσεις? Καταλαβαίνω την αγωνία σου κ την ανυπομονησία σου να τελειώσει όλο αυτό αλλά για να τελειώσει πρέπει να γίνουν όλα δώστα. Κ το πρώτο βήμα είναι να αποκτήσεις ένα γιατρό που να σε παρακολουθεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚʼ και να του δείξεις ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ....

  10. #55
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    καταλαβαινω.εγω παλι ειμαι παραλογος που ευχομαι να ειναι κατι τετοιο? απλα αποφευγεις για καποιο διαστημα ορισμενες τροφες και επανερχεσαι.αν ειναι τελικα αγχος και μονο αγχος σημαινει πολλες επισκεψεις σε γαστρεντερολογο και ψυχολογο οπως επισημαινεις κ εσυ κατι που θα ειναι λιγο επωδυνο τοσο απο θεμα χρηματων οσο κ απο θεμα ψυχολογιας.με λιγα λογια σιγουρα οτι αν χρειαστει και ειναι η τελευταια μ λυση θα το κανω αλλα δν ειναι και το πιο ευχαριστο πραγμα.κ αν ουτε και με την ψυχολογικη υποστηριξη δν μου φυγει..ζω μ αυτο το αν τοσο καιρο γιατι εχω απογοητευτει επανειλημεννα απο τις λανθασμενες διαγνωσεις γιατρων τοσο στο θεμα του εντερου στο οποιο εκτος απο το να μ δινουν φαρμακα δν μου εδιναν καποια λυση οσο και σ ενα αλλο θεμα με το ποδι μου που βρηκα τη λυση μετα απο χρονια ταλαιπωριας.τλχιστον απο το θεμα αυτο ειμαι ενταξει.οσον αφορα τωρα τη δυσανεξια εκλεισα ραντεβου για αυριο το πρωι.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ποιο ηταν τι προβλημα με το ποδι σου?
    θυμαμαιοτι ειχα διαβασει την ιστοριασου παλιοτερα, οποτε ζητωσυγνωμη, δε θυμαμαι...

    που εκλεισες ραντεβου για δυσανεξια? σεδημοσιο η ιδιωτικο ?

  12. #57
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    δν εκλεισα ακομα ραντεβου για δυσανεξια.πρωτα εκλεισα στον γαστρεντερολογο του ταμειου κ μετα ολα τα αλλα.ειχα χρονια ενοχλησεις σε σπονδυλικη στηλη κ ποδια αλλα δν μου εβρισκαν κατι και τωρα θα αρχισω γυμναστηριο αυτη ειναι η θεραπεια .το αλλο προβλημα ειναι οτι εμφανιστηκε πριν 2 χρονια ενας τραγικος πονος στο ποδι που δν μπορουσα ουτε να κοιμηθω κ τλκα μου βρηκαν τι ειναι φετος.καλοηθης ογκος στο κοκκαλο.εκανα εγχειρηση και ολα ενταξει.απελπισια σκετη.τι αλλο να περιμενω να μ τυχει? :P

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ελα ντε?
    πολυ ταλαιπωρια!!!!
    παρα πολυ καλα θα κανεις κ θ αρχισεις γυμναστηριο!!!

    ευχομαι αυριο να ειναι το ξεκινημα για να βρεθει μια ακρη στο προβλημα σου !!
    καλη τυχη

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    μητσακο μου οι δυσανεξίες (οι πραγματικές δυσανεξίες) είναι εφ' όρου ζωής!!!!! ειδικά αν πρόκειται για κυλιοκάκη δεν μπορείς να ξαναφας στη ζωή σου οτιδήποτε περιέχει γλουτένη... από μακαρόνια, ψωμί, ρύζια κτλ μέχρι μπύρα!!!!! συγκεκριμένα σου παραθέτω:

    Η κοιλιοκάκη είναι η δυσανεξία (κάτι που ο οργανισμός δεν ανέχεται) στη γλουτένη, πρωτεΐνη που υπάρχει στο σιτάρι, το κριθάρι, τη βρώμη και τη σίκαλη. Η αντίδραση του οργανισμού είναι η παραγωγή αντιγλιαδινικών αντισωμάτων, κάτι που έχει σαν αποτέλεσμα την καταστροφή του εσωτερικού τοιχώματος του λεπτού εντέρου. Πρόκειται για κληρονομική πάθηση και επειδή η βλάβη προκαλείται από το ίδιο το ανοσοποιητικό σύστημα του οργανισμού, θεωρείται αυτοάνοσο νόσημα. (http://www.celiac.gr/index.shtml)

    ποιος σου είπε ότι στις δυσανεξίες κόβεις τις επικίνδυνες τροφές για λίγο καιρό?? εκτός αν και το κέντρο που απευθύνθηκες ήταν από αυτά τα "περίφημα" (κράζω γιατί την έχω πατήσει κ εγώ -ευτυχώς μέσω προσφοράς και είχα δώσει 30? αντί για 300? δηλ. -90% και καλά !!!) που ονομάζουν τροφικές δυσανεξίες ότι (πιθανώς) σου πέφτει λίγο βαρύ στο στομάχι!!!! τα εν λόγω κέντρα απλά βρίσκουν τι πέπτει δυσκολότερα ο οργανισμός σου κ σου το πασάρουν ως αίτιο για όλα τα κακά του κόσμου! που φουσκώνεις, που δεν χάνεις κιλά, που πονάει το κεφάλι σου κ.α.)!!!! εμένα για να καταλάβεις μου είχαν πει ότι ένα από τα πράγματα που με "παχαίνουν" είναι το μαύρο και το κόκκινο πιπέρι!! και μου ειχα πει ότι αν το γυρίσω στο άσπρο πιπέρι θα δω το μεταβολισμό μου να παίρνει φωτιά!!! λες κ το πιπέρι με πάχυνε όχι αυτά που έτρωγα.... Τεσπα, τα θυμηθηκα και συγχιστηλα παλι.... :spin::spin::spin:

    Οι πραγματικές δυσανεξίες, που ουσιαστικα είναι αυτοανοσα νοσηματα (σαν την σκληρυνση κατα πλακας, τον συστηματικό ερυθηματώδη λύκο και άλλα πολύ πιο σοβαρα) και μόνο αυτές μπορούν να σου προκαλέσουν τέτοια σωματικά προβλήματα, είναι σύντροφοι ζωής και μερικές φορές καθόλου εύκολοι!!!

    επίσης να σου πω μπραβο που εκλεισες ραντεβου στο γαστρεντερολογο... το πιο σημαντικο ήταν να γινει η αρχή και ηδη την εχεις κανει!! :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup::thumbup:

  15. #60
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    Καλημερα konina :grin: καταλαβαινω αυτα που λες περι αυτο ανοσου και τη σοβαροτητας της καταστασης αλλα να σ πω την αληθεια δν θα χα προβλημα να ανταλλαζα τη ζωη που εχω τωρα που ουσιαστικα δν ειναι ζωη με ενα συγκεκριμενο διατροφολογιο εφ ορου ζωης αλλα τουλαχιστον να ειχα την επιλογη να κανω οτι πραγματικα θελω στη ζωη μ και οχι να την κανονιζει το εντερο μου και ουσιαστικα να μην μπορω να περασω καλα ΠΟΤΕ.οσο γ τις προσφορες που λες στο ιντερνετ στο τσακ ημουνα να απευθυνθω εκει αλλα σπανια εμπιστευομαι κατι απο το ιντερνετ ειδικα οταν το βλεπω να φαινεται εντυπωσιακο :P (εκπτωση -90% οπως ανεφερες).

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •