voithia ...apelpistiki katastasi me entero kai stomaxi....:( - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 81 of 81
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Πιστεύω ότι δε χρειάζεται να ξαναπάς σε γιατρό. Τα ίδια θα σου πει. Το αποτέλεσμα των όσων σου συμβαίνουν είναι ευερέθιστο έντερο.
    Επίσης πιστέυω ότι με την άθληση θα τονώσεις την αυτοπεποίθησή σου, θα βελτιώσεις την σωματική σου υγεία κι αυτό θα σε βοηθήσει να ξεπεράσεις το πρόβλημά σου οι ρίζες του οποίου είναι (στην επόμενη παράγραφο).

    Νιώθω ότι το πρόβλημά σου είναι καθαρά ψυχολογικό. Σαν κάτι να σε βασανίζει. Και νιώθω σαν να φωνάζεις για βοήθεια. Καλά κάνεις. Αυτά ξεπερνιώνται όπως κι έρχονται. Με την βοήθεια των άλλων. Ενέχει βέβαια ένας μικρός κίνδυνος να εκτεθείς αλλά ότνα μοιραζόμαστε κάτι που μας βαραίνει, τότε το βάρος μοιράζεται στα 2. Και τότε είναι που το κουβαλάς πιο άνετα μέχρι να φύγει εντελώς.

    Το τσιγάρο κόψε το μιας και παρότι πωλείται ελέυθερα είναι εθιστικό ναρκωτικό. Θα σε δυσκολέψει με τον αθλητισμό. Για να βρεις τροφές που σε πειράζουν, δε θυμάμαι, είχα διαβάσει 2 βδομάδες ή 2 μήνες. Τον καφέ όχι, έχει κι αντιοξειδωτικά, δε θέλει υπερβολές. Το γάλα ναι, είναι για τα πρώτα βήματα των θηλαστικών κι όχι για τους ενήλικες. Επίσης το εμπορικό γάλα της αγελάδας δεν είναι φιλικό προς εμάς, όσο του ποντικού ή της κατσίκας, αλλά, είναι εμπορικό. Πιστεύω 2 βδομάδες θα φτάσουν. Μετά μπορούμε να αποκλείσουμε κάτι άλλο, σε συνδυασμό με το γάλα (βασικός ύποπτος), ώσπου να βρούμε τον ένοχο.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Συγνώμη, ξέχασα. Πήρα μύνημα u2u αλλά από κάποιον άλλο χρήστη. Μήπως κάνω κάτι λάθος; Αν θελεις ξαναπροσπάθησε ή μπορείς να στεείλεις και mail.

  3. #78
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    ειμαι σιγουρος οτι το μεγαλυτερο μερος του προβληματος μου ειναι το αγχος.αγχος για το μην με πιασει κατι προς τα εξω απο το σπιτι .. κ επιπλεον οταν ερχομαι κοντα με αλλα ατομα εκει ειναι που τρελενομαι αρκετες φορες.μλις αγχωθω η σκεφτω το προβλημα μου η κοιλια μου πρηζεται αρχιζει να γεμιζει αερα και το αποκορυφωμα θα ειναι να με πιασει τουαλετα.για διαφορα γλυκισματα , καφε κλπ δν κανω αναφορα καν τα χω διαγραψει πλεον..δν ξερω τι αλλο πρεπει να κανω ..και το θεμα ειναι οτι ειναι και τα χρηματα στη μεση καθως στην κατασταση που βρισκομαστε πλεον μονο περιοδειες στους γιατρους δν μπορουμε να κανουμε ..πληρης απογνωση...................

  4. #79
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    εχετε ακουσει τπτ για τη σπιρουλινα ?καποιος φιλος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο αγχολυτικο..

  5. #80
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    1
    Έχώ ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με εσένα!Ακριβώ!Πως είσαι σήμερα;

  6. #81
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    5

    Βοήθεια

    Είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα και με βοήθησε πολύ το τεστ δυσανεξία

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •