voithia ...apelpistiki katastasi me entero kai stomaxi....:(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 81
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33

    voithia ...apelpistiki katastasi me entero kai stomaxi....:(

    Καλησπερα σε ολους..Είμαι ενα παιδι 17 ετων και ετοιμαζομαι να μπω στον αγωνα της 3ης λυκειου..Εδω και 4 μηνες ομως εχω ενα προβλημα το οποιο μου εχει χαλασει πληρως τη διαθεση για τα παντα και κυριως δν μπορω να παρακολουθησω τα μαθηματα στα φροντιστηρια..το προβλημα μου ειναι οτι εχω διαρκες φουσκωμα και διαρκη ταση να αεριζομαι καθως και διαβρωτικη γαστριτιδα που οπως επεσημαναν οι γιατροι που πηγα δν εχει αμεση σχεση με τα συμπτωματα π εχω..απλα ειναι κατι επιπλεον..τελος εχω και δυσκοιλια η οποια υποχωρει οταν παιρνω duphalac αλλα το φουσκωμα δν υποχωρει ακομα και οταν ενεργουμαι κανονικα..ολη αυτη η κατασταση αρχισε ξαφνικα...αν μπορειτε βοηθειστε με γιατι αυτους τους 4 μηνες προσπαθουσα να αποφυγω τα φροντιστηρια και γενικα να βγαινω εξω γιατι πραγματικα με αυτο το προβλημα ενιωθα απαισια..εβγαλα πολυ χαμηλο βαθμο στιν 2α λυκειου κατι π δν θελω να επαναληφθει ειδικα σε αυτη την κρισιμη χρονια..συγνωμη αν σας κουρασα απλα ειμαι πραγματικα απελπισμενος..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    128
    Αχ λυπαμαι πολυ που νιωθεις ετσι σε καταλαβαινω,αλλα νομιζω πως πρεπει να το ψαξεις με γιατρους και περεταιρο εξετασεις για να δεις ακριβος το αιτιο των φουσκοματων,ισως να ειναι και επικυνδυνο που 4 μηνες το εχεις αφησει...

    ευχομαι να βρεις λυση συντομα και να απαλαγεις απο το προβλημα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    se euxaristw para polu...i gastroskopisi edeikse diavrwtikh gastritida...uperixos tpt..aimatologikes eksetaseis tpt..akoma kai kwlonoskopisi tpt...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    Δημητρη

    καλωσορισες!

    εαν οι εξετασεις σου βγαινουν καλες

    μηπως να επισκεπτοσουν εναν ψυχολογο

    να χαλαρωνεις λιγακι

    μηπως ετσι δημιουργειται αυτη η κατασταση απο το αγχος των εξετασεων;

    ε ρε καημενα παιδακια....

    μπαινεται κι εσεις σε ενα καθολου ευαριστο παιχνιδι επιβιωσης απο τοσο μικρα....

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    se euxaristw polu maroulaki...dn kserw dn nomizw na einai apokleistika apo to agxos giati tin periodo p to epatha pigaina kanonika sxoleio..dn kserw alla einai tragiki i katastasi gia mena toulaxiston mipws uparxoun tpt xapia oi alla pragmata na parw kai na min ftasw na paw se psuxologo?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    δηλαδη

    εννοεις καλυτερα να επεμβεις χημικα στον οργανισμο σου παρα να μιλησεις με εναν ανθρωπο;

    στο λεω γιατι εγω ειχα θεμα με αγχος θλιψη και υοερφαγια

    και πολυ βοηθηθηκα

    γι αυτο

    μπορει και στο φουσκωμα αυτο που εχεις να βοηθηθεις

    χαλι παντως ε?

    εγω σπνιως φουσκωνω αλλα οντως χαλι σα κατασταση

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    nai ase xali mauro...kai to xw kai 4 mines gamwto kai dn leei na upoxwrisei....kai exeis dikio gia ton psuxologo...dn kserw..dld les na einai apo agxos??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    απο μια κοπελα ακουγα προχθες

    πως κυριως το συγκεκριμενο θεμα με το φουσκωμα

    εχει πολυ να κανει με το αγχος

    κοιτα ρε παιδι μου

    να σου πω γενικως

    ο ψυχολογος κι αυτος ειναι ενας ανθρωπος που εει κανει σπουδες και ασχολειται με ανθρωπους και τετοια θεματα

    εαν θελεις παιρνεις τηλεφωνο δυο τρεις και αποφασιζεις με ποιον μπορεις να συννενοηθεις καλυτερα

    η κανεις και κανενα ραντεβου

    προσοχη

    οχι ταμπελες οχι βουλες οχι διαγνωσεις με τη μια

    να κοιταξεις να ειναι πανω απο ολα ανθρωπος με ανθρωπινα συστατικα

    και να μπορειτε να συννενοηθειτε

    ο,τι αποφασισεις

    σου ευχομαι καλη αναρωση απο το φουσκωμα αυτο

    πολυ ταλαιπωρητικη κατασταση παντως....οντως

    τι να πει κανεις

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    maroulaki se euxaristw para polu kai elpizw na vrw mia lusi polu sudoma giati einai i pio simadiki xronia gia mena...se euxaristw polu kai pali.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    τιποτα βρε!

    ευχομαι να περασει η ταλαιπωρια συντομα

    καλη δυναμη!

  11. #11
    tweetaki15
    Guest
    γεια σου βρε κ καλως ηρθες κ γω 17 ειμαι κ θα παω τριτη λυκειου.ασε τι αγχος υπαρχει....μηπως τελικα ειναι ολα απο το αγχος γιατι εμενα με το αγχος μου κοβετεαι η ορεξη κ πεταω εξανθηματακια .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    112
    Οσο και να σου φαινετε πολυ περιεργο , ειναι απιστευτα αυτα που παθαινουν οι ανθρωποι εξαιτιας του αγχους τους και μονο.Εαν ψαχτικες (και πολυ σοφα εκανες) και διαπιστωσες πως δεν ειναι οργανικο αυτο που σου συμβαινει τοτε μενει μονο το ψυχολογικο.

    Δεν ειναι κακο να κανεις μια δοκιμουλα. Μια επισκεψη σε καποιον ψυχολογο, ετσι να δεις τι εχει να σου πει και αυτος και ας ΜΗΝ πιστευεις πως θα σε βοηθησει.Μια φορα μονο πηγαινε μπαααας και.. θα σου παρει 50-80ε και 1 ωρα απο την ζωη σου. Δεν θα χασεις τιποτα.Υποψιαζομαι πως νιωθεις και λυπαμαι πολυ.ΔΟκιμασε και αυτο ομως.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    isws na to kanw kai auto apla dn borw na skeftomai oti einai apo to agxos kati pou duskola therapeuetai..kai an oli auti i katastasi dn m fugei kata th diarkeia tou xronou ti tha kanw re paidia???eimai apelpismenos

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    112
    ΜΑΚΑΡΙ να ειναι απο το αγχος σου να λες... Εαν ειναι κατι οργανικο δεν ξερεις ποσο ευκολα Η δυσκολα η ποσο επιπονα φτιαχνετε.
    Το αγχος διορθωνετε , με απο μια απλη συνεδρια με καποιον καλο ψυχολογο, μεχρι ΦΥΤΙΚΑ χαπακια καταστολης αγχους για καποιο μικρο διαστιμα.
    ΜΗΝ φρικαρεις. Οποιος παει στον ψυχολογο δεν σημενει πως ειναι ... τρελος η κατι.Για ονομα του θεου.
    Ξεκολα το κεφαλι σου και κλεισε ενα ραντευου σημερα χωρις να το πεις σε κανεναν περαν των γονιων σου.
    Κανε και αυτη τη δοκιμη παρα να καθεσε σπιτι και να αγχωνεσε μονος σου και να ψαχνεις διαγνωσεις!

    Περιμενω νεα.
    Φιλικα.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    patra
    Posts
    33
    Έχεις απόλυτο δίκιο και αυτό σκοπεύω να κανω αφου πρώτα ομως επισκεφθω μια τελευταια φορα εναν καλο γαστρεντερολογο..σε ευχαριστω παρα πολυ παντως solitude ..θα ενημερωσω το topic συντομα και ευχομαι να εχω καλα νεα γιατι ειμαι ψυχικα καταρακωμενος.....τα λεμε !!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •