sleeve- 6 μηνες μετα η ζωη ειναι ωραια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 234
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601

    sleeve- 6 μηνες μετα η ζωη ειναι ωραια

    αγαπητα μου φορουμακια καλημερα,
    σημερα ειναι μια ξεχωριστη μερα για μενα. κλεινω 6 μηνες απο την επεμβαση που μου αλλαξε την ζωη και σκεψη γυρω απο το φαγητο.
    ημουν παντα ενα παχουλο παιδακι, απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου εκανα διαιτα.
    οταν τελειωσα το δημοτικο πηγα σε μια ενδοκρινολογο σε νοσοκομειο και μου εδωσε μια καλη διαιτα, εχασα, δεν θυμαμαι κιλα, αλλα ημουν καλα, μετα ξαναπαχυνα, ξαναεχανα, ξαναπαχυνα μεχρι τον γαμο μου 3 φορες
    πριν παντρευτω εκανα μια δυνατη προσπαθεια για 1 χρονο με πολυ γυμναστικη και αισθητικο και στο γαμο μου ημουν οπως περιπου ηθελα. βλεπω τις φωτογραφιες και μου αρεσω. μπορει να ημουν 80 κιλα αλλα με την γυμναστικη και τους ποντους που ειχα χασει και τους κορσεδεW μεσα απο το νυφικο εδειχνα ωραια. παντρευτηκα τον Οκτωβριο του 2005. μεχρι τα Χριστουγεννα ημουν 100 κιλα. ετρωγα τα παντα. κυριως γλυκα. μπορει να ειχαμε και 5 κουτια γλυκα στο σπιτι οταν γυρισαμε απο τον μηνα του μελλιτος και τα καταφερα ολα μονη μου. η δουλεια μου τοτε απαιτητικη, δεν μαγειρευα, τρωγαμε συνεχεια απο εξω η οταν μαγειρευα ηταν κατι γρηγορο τηγανιτο και παχυντικο. κοκα κολα και μαγιονεζα παντα συνοδευτικο του γευματος.
    τον ιανουαριο του 2007 ξυπνησα και πηγα σε μια διαιτολογο. ημουν 116 κιλα.εχασα 9 κιλα και εμεινα εγκυος 107 κιλα. "ευτυχως" ειχα εγκυμοσυνη με εμετους τους πρωτους 5 μηνες και δεν εβαλα πολλα κιλα.τους υπολοιπους 4 μηνες ετρωγα αλλα δεν παχυνα πολυ, γεννησα 118 κιλα.
    βγηκα απο την κλινικη 110 κιλα. μεχρι να σαραντησω ημουν 120(το παιδι στο περνουν αλλα το στομαχι δεν κλεινει).
    σπιτι με το μωρο και χειμωνας ολη μερα φαι.
    σε κανενα μηνα ξεκιναω διαιτα, εχω και τον γαμο της αδερφης μου το καλοκαιρι.........
    ελα ομως που τα κιλα δεν ξεκολλανε, με το ζορι και πολυ πεινα τους τελευταιους 2 μηνες(μονο σαλατες) εφτασα τα 101 στο γαμο της αδελφης μου..
    οταν ειδα τις φωτογραφιες του γαμου (οι οποιες ηρθαν το Σεπτεμβριο ) τρελαθηκα. ειχα κανει μια τρελη προσπαθεια με πολυ πεινα, ολοι μου λεγανε πως στο γαμο ημουν πολυ ωραια και εγω εβλεπα τις φωτογραφιες και κοντευα να τρλαθω.
    με δουλευεται? δεν βλεπεται πως ειμαι?(εντωμεταξυ ηδη μετα το γαμο ειχα αρχισει ξανα να περνω την πανω βολτα).
    αρχιζω να ψαχνομαι. Διαιτα το ειχα αποκλισει. τι διαιτα, εγω ειμαι με σαλατα ολη μερα και με το ζορι χανω 1 κιλο την εβδομαδα, εχω καταστρεψει τον μεταβολισμό μου και κυριώς τα νευρα μου, δεν το αντεχα με ΤΙΠΟΤΑ. δακτυλιο το ειχα αποκλισει γιατι ειχα ακουσει πως σε λιγους δουλευει και δεν θα αντεχα να ημουν σε αυτους με τους εμετους ολη μερα με μικρο παιδι.
    απελπισμενη ειπα να ψαξω στο ιντερνετ για να βαλω μπαλονι γι α6 μηνες να χασω καποια κιλα και μετα μονη μου. ψαχνωντας βρηκα τα παντα για τις βαριατρικες επεμβασεις. Ηξερα τι ηθελα να κανω. το θεμα ηταν να πεισω την οικογενεια μου, κυριως τον αντρα μου ο οποιος παρεπιμπτοντως με εβρισκε τελεια!!!!!!!!!! σε ολες τις εκφανσεις μου. τι να πω γουστα ειναι αυτα. αυτος λεει οτι του εχω κανει μαγεια.
    σε μια συζητηση με τον αντρα μου τον πειθω να κατεβουμε στην Αθηνα να το ψαξουμε. τον Νοεμβριο κατεβαινουμε και πηγαινουμε σε 2 γιατρους. εντωμεταξυ μαθαινω πως ο Σκρεκας ανεβαινει και στη Θεσσαλονικη για ραντεβου. κανω ενα ραντεβου μαζι του και τα λεμε.
    μεχρι τα Χριστουγεννα εχω αποφασισει να το κανω με τον Σκρεκα για να μην κατεβαινω στην Αθηνα.
    κλεινουμε ραντεβου για 6/2. μεχρι τοτε δεν ειχα ψαχτει για ατομα που το εχουν κανει η τι παρενεργειες μπορει να εχει. ημουν τοσο χαλια ψυχολογικα που θα εκανα και λοβοτομη προκειμενου να σταματησω να τρωω.
    την εβδομαδα πριν την εγχειρηση αρχιζουν τα γλεντια με την μαμα μου να με παρακαλαει να μην το κανω για "ηλιθιους" λογους του στυλ αν δεν ξυπνησω απο την ναρκωση, κανε ακομη μια προσπαθεια μονη σου και τετοια.
    ρε μαμα εσυ τα λες αυτα που ξερεις ποσο εχω προσπαθησει ολα αυτα τα χρονια και ποσα λεφτα εχω ξοδεψει?
    ο αντρας μου να μην θελει αλλα να μην μπορει να μιλησει γιατι του εχω κλαφτει για τα καλα πως ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα και οτι θα αρχισω τα χαπια.
    εγω απο τον καημο μου να το κανω νομιζα πως παω διακοπες. ελεγα ελα μωρε λαπαροσκοπικα γινεται αποκλειεται να ειναι πιο δυσκολα απο καισαρικη που εχεις και ανοιχτη τομη. αμ δε.
    μονο την ωρα που με βαλανε στο χειρουργικο κρεβατι και αρχισανε την επισκληριδιο σε ολη την πλατη(ενω στην καισαρικη μπαινει σε ενα μονο σημειο) καταλαβα πως εδω ειναι σοβαρα τα πραγματα. σε 3 ωρες ειχα τελειωσει. ξυπνησα και πονουσα πολυ. φωναξα και μου εκαναν μια ενεση, ζαλουρα και πονος μαζι, δεν μου εκανε τιποτα η ενεση, πηρα και δευτερη. εντωμεταξυ για κακη μου τυχη χαλασε και το ανσανσερ των φοριων και εμεινα 2 ωρες στην ανανηψη. οι δικοι μου επανω ειχαν τρελαθει..
    Δυσκολες οι 3 πρωτες μερες, τα περιγραφω και αναλυτικα στο τοπικ εγχειρηση για την αντιμετωπιση της παχυσαρκιας οταν βγηκα. οι επομενες 15 ακομα πιο δυσκολες. οι 15 χειροτερες μερες της ζωης μου. δεν επρεπε να φαω τιποτα μονο υγρα για να μην τρυπησει το στομαχι. το στομα σαν τσαρουχι, η πεινα πεινα και εγω να θελω κατι να μασησω κατι να παρω γευση.
    βουρτζιζα τα δοντια μου 10 φορες την ημερα απο την δυσοσμια και την ξηροτητα.
    οταν πηγα να βγαλω τα ραμματα θα ηταν και ημερα που θα ετρωγα κατι. ειχα ετοιμασει πουρε. οση ωρα τον εφτιαχνα εφαγα μια κουταλια.
    καθησα στο τραπεζι με τον αντρα μου μετα απο 15 μερες. εφαγα μια ακομα κουταλια και αυτο ηταν. ενιωθα πως ειχα φαει ενα βοδι μαζι με ολο το λιβαδι. μα ηθελα να φαω κι αλλο, δεν χορτασα, το εβλεπα και ηθελα να το φαω, αλλα δεν μπορουσα.
    ο αντρας μου με κοιταει. τι αυτο ηταν? ακομα και τωρα δεν εχει συνηθισει. τι τωρα χορτασες μου λεει?

    τα πραγματα ειναι καπως ετσι 6 μηνες μετα. το μεγιστο φαγητο που μπορω να φαω μονοκομματα ειναι 5 πηρουνιες και απο νερο 4 γουλιες.
    το θεμα ομως θελει προσοχη. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα, μπορει μονοκομματα να μην μπορεις να φας, μπορεις ομως να εχεις κατι διπλα σου και να τρως συνεχεια.
    ΟΡΕΞΗ ΥΠΑΡΧΕΙ, το στομαχι δεν χωραει, γιαυτο θελει εξυπνες επιλογες και οχι υπερφαγια.
    εχω κανει αρκετες φορες εμετο λογω "υπερφαγιας" αλλα τον τελευταιο μηνα οχι.
    το καθημερινο μου διαιτολογιο εχει ως εξης:
    Πρωινo: 1 φετα ψωμι με ανθοτυρο και ντοματα(βαζω και ενα ποτηρι γαλα αλλα σπανια το πινω)
    Μεσημερι: οτι μαγειρευω αλλα χωρις ψωμι η σαλατα μια μικρη μεριδα την οποια την τρωω απο τις 12 εως τις 4
    Απογευμα:φρουτο
    Βραδυ: Ενα μικρο γιαουρτι activia η μισο τοστ η 2-3 πηρουνιες φαγητο
    περνω γυρω στις 800 με 100 θερμιδες την ημερα, αλλοτε λιγοτερες, κυριως το ΣΚ που ειμαι ολη μερα εξω αλλοτε παραπανω αν με πιασει καμμια μανια για πατατακια με την ταινια που βλεπω και αυτα τα ατιμα κατεβαινουν σιγα σιγα.

    κανω γυμναστικη απο τον Απριλιο στα curves. στην αρχη 3 φορες την εβδομαδα, μετα 4 τωρα πηγαινω 3 φορες εκει και 3 κανω ενα προγραμμα στο σπιτι.
    χανω γυρω στα 4 κιλα το μηνα. δεν εχω "κολλησει". ακομα εκτος απο τον πρωτο μηνα που ολοι συνηθως χανουν 12-15 κιλα εγω εχασα μονο 8 γιατι κολλησα 2 εβδομαδες. μπορει 2 εβδομαδες να χανω απο μισο κιλο αλλα ξερω πως την 3η θα χασω 2 κιλα με την μια.
    για να κλεισω γιατι σας κουρασα, αυτο που κερδιζεις με αυτη την επεμβαση ειναι οτι δεν ζοριζεσαι να χασεις τα κιλα. σου κανει την διαιτα πιο ευκολη,αντεχεις να τρως λιγο και να τηρεις ενα προγραμμα, π.χ 6 μηνες τωρα εχω φαει 3-4 φορες γλυκο και αυτο απο μια κουταλια, ηρθαν στο σπιτι φιλοι εκανα πιτσα και εγω εφαγα σαλατα χωρις να μου τρεχουν τα σαλια η να τρελαθω που δεν μπρεπει να φαω. εφαγα λιγη σαλατα και χορτασα, κοιταουσα μετα την πιτσα και μου ερχοταν να τα βγαλω.
    αυτο που εχω κερδισει ειναι οτι δεν ντρεπομαι να βγω εξω και να ντυθω.
    παρεπιμπτοντως δεν εχω αγορασει ΤΙΠΟΤΑ απο ρουχα 6 μηνες τωρα. εχω ρουχα για ολα τα κιλα, ρουχα ακριβα που μεχρι να τα φορεσω παχαινα και εμεναν στην ντουλαπα
    παιζω με την κορη μου χωρις να σκεφτομαι τι θα φαω. δεν με νοιαζει πλεον τι θα φαω. δεν ξυπναω το πρωι και σκεφτομαι τι θα φαω πως θα το φαω και τι τυψεις θα εχω μετα αφου το φαω. το φαγητο ειναι πλεον μονο καυσιμο για μενα.
    σημερα το πρωι πηρα μια τυροπιτα κουρου για να γιορτασω τους 6 μηνες μου μιας και δεν εχω ξαναφαει απο την εγχειρηση και μετα. εχω φαει 2 μπουκιες και την εχω αφησει να παγωνει, δεν μπο
    ρω αλλο. παλια μεχρι τωρα θα ειχα φαει 2.
    με τον αντρα μου νιωθω καλυτερα, αυτος νιωθει το ιδιο, ειπαμε τα μαγεια......... και ολα εχουν βρει το δρομο τους..

    το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως αυτο καποτε τελειωσει. αυτος ειναι ο μονος φοβος μου πλεον. επλιζω οχι.

    σημερα ειμαι 88 κιλα. 31 κιλα απωλεια σε 6 μηνες. δεν θα τα ειχα καταφερει με κανενα αλλο τροπο. νομιζω ειμαι καλα αν και εχω ακουσει για μεγαλυτερες απωλειες. θελω μεχρι τα Χριστουγεννα να ειμαι 79 και απο κει και περα εχει ο Θεος.
    αυτα ειχα να πω. ειχα αναγκη να σας τα πω μιας και ειστε η καθημερινη μου παρεα στη δουλεια τον τελευταιο καιρο.
    ελπιζω να σας φανηκαν χρησιμα αυτα που σας ειπα.

    ειμαι πολυ ευτυχισμενη, ειναι οι 6 πιο "υγιης" μηνες της ζωης μου διατροφικα
    και οπως λενε και τα αμερικανακια (τα οποια και με πληρωνουν συν τοις αλλοις μιας και δουλευω σε αμερικανικη εταιρια)
    Ι LOVE MY SLEEVE

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    χερομαι πολυ για το οσα διαβασα πιο πανω!
    εχω κανει και εγω εγχειρηση.. εγω εκανα πτυχωση στις 23/07 ειμαι νεα ακομη δλδ εχω δρομο μπροστα μου...
    μακαρι να καταφερω να χασω και εγω τα κιλα..
    μου ακουγεται λιγο παραξενο γιατι δεν εχω κανενα (ευτυχως) προβλημα, μονο την πρωτη μερα πονουσα λιγο... μετα ολα καλα σα να μην εχω κανει τπτ!

    το σημαντικο απο ολα ειναι που νοιωθεις καλα με τον εαυτο σου και πλεον δεν ντρεπεσαι να βγεις εξω να γελασεις, να παιξεις με το παιδι σου... και εγς αυτο θελω..
    ειμαι 26 και θελω πλεον να βγαινω ανετα εξω.. να μην νοιωθω πως θα με κοιτανε και θα λενε ωραια κοπελα αλλα.... να μπορω να κανω πραγματα που τωρα δεν μπροω γιατι σκεφτομαι πως θα με κοροιδευουν λογω των κιλων μου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    128
    Αχ μπραβο βασια!!
    Ξεφωρτοθικες ενα προβλημα απο την ζωη σου,και το συμαντικο οτι νιωθεις ευτυχισμενη!!
    Σου ευχομαι καλη συνεχεια σε οτι και αν κανεις!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΑΓΑΠΗΤΗ SLEEVE ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ
    ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΙ ΙΔΙΕΣ
    ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ ΕΧΑΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΟΥΛ.... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ (ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΟ)
    ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΑ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
    ΕΧΑΣΑ 5 ΚΙΛΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΑΘΕΚΤΗ
    ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΠΑΣ ΣΤΑ CURVES ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 1/2 ΩΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΧΑΣΩ ΑΚΟΜΑ 15 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΩ
    ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας,
    αννεζινα τα curves ειναι πολυ καλα για καποιον που εχει χρονια να γυμναστει και θελει ενα καλο προγραμμα και οχι πολυ εντατικο που γυμναζει ολο το σωμα. ειναι μονο μιση ωρα και ειναι αρκετα κουραστικο αλλα ευχαριστο και μη βαρετο. μεχρι να βαρεθεις εχεις τελειωσει....
    κανει δουλεια.... εγω κυριως στα ποδια εχω σφιξει παρα πολυ, κοιλια και χερια σφιγγουν πιο δυσκολα και θελει πιο εντατικη προσπαθεια.....
    μπορεις να το δοκιμασεις δεν χανεις τιποτα..........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΒΑΣΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΥΜΝΑΖΟΜΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    basia μου,χαίρομαι με τη χαρά σου,με την απελευθέρωση σου!
    Δεν είναι εύκολος ούτε σύντομος ο δρόμος για τα μέρη που αγαπάμε...
    Νομίζω πως εσύ πλέον έχεις όλα όσα ονειρευόσουν κι έχεις κάθε λόγο να χαμογελάς!
    Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα από κοντά(κι έχω και μια ιδέα τι θα μου προτείνεις )
    Μπράβο για την απώλεια,την προσγειωμένη οπτική,την ένταξη άσκησης,όλα όσα άλλαξες προς το καλύτερο!
    Κι όσο για τη μαγεία του καλού σου...αυτό λέγεται "αγάπη" και μακάρι να την αξιωθούμε όλοι μας!Φιλάκια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ANNEZINA,καλή δύναμη στην προσπάθεια σου και στην κάθε απαιτητική μέρα,που καλείσαι ν'ανταπεξέλθεις!
    Ο διαιτολόγος στον οποίο πηγαίνεις είναι ο μόνος,που μου έκανε τόσο καλή εντύπωση(απ'όσους έχω η ίδια επισκευτεί
    ή παρακολουθήσει στην τηλεόραση)και μάλιστα κάποια περίοδο ήμουν έτοιμη να έρχομαι Αθήνα τακτικά για χάρη του...
    Δεν το έκανα,αλλά δεν το αποκλείω κιόλας...Είμαι πολύ αρνητική με τους ομοίους του και τα χαρτιά της καταπίεσης τους,
    αλλά ίσως να έκανα μια εξαίρεση μόνο για αυτόν!Έχω την αίσθηση πως βασικά σου μαθαίνει σωστή διατρφή,σε εκπαιδεύει
    κι εσένα να γνωρίζεις τι χρειάζεται το σώμα σου κι όχι ν'ακολουθείς τυφλά και άκριτα ένα πρόγραμμα.Κάνω λάθος;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    επανερχομαι δρυμιτερη μιας και εχθες εκλεισα 7 μηνες απο την εγχειρηση,
    τα πραγματα πανε αρκετα καλα,
    απωλεια μηνα 4,3 κιλα δηλ εχθες ημουν 83,7
    η πεινα σιγα σιγα αυξανεται αλλα εγω προσπαθω να κρατηθω στα ιδια.
    συνεχιζω να προσλαμβανω γυρω στις 1000 θερμιδες την ημερα, και κανω γυμναστικη 6 μερες την εβδομαδα.
    το σωμα μου αρχιζει να δειχνει καλυτερα, σημερα εβαλα και ενα ωραιο sarah παντελονι που ειχα να το βαλω απο το 2005.
    φιλακια σε ολες και καλη δυναμη

    υ.γ Ναντιν ευχαριστω πολυ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μπράβο,βρε basia-αστέρι!Έτσι να συνεχίσεις,κούκλα μου!
    Ειδικά αυτό το 6 μέρες γυμναστική την εβδομάδα,πολύ μ'εντυπωσίασε!
    Είναι υπέροχο συναίσθημα ανταμοιβής ένα ρούχο από τα παλιά να στρώνει υπέροχα και πάλι!
    Πόσο μάλλον τον επόμενο μήνα που με το καλό θα δούμε και την περίφημη δεκάδα του 7!
    Εκεί κι αν θα νιώσεις δικαίωση για κάθε σου προσπάθεια!Μπράβο στη μέθοδο,για το πρώτο κυρίως διάστημα
    αλλά πολύ περισσότερο σ'εσένα,γιατί από δω και πέρα εσύ κρατάς τα ηνία αυτής της εξέλιξης και τα πας περίφημα!
    Συνέχισε την καλή δουλειά!Το μεγαλύτερο και δυσκλότερο κομμάτι είναι πλέον παρελθόν!Και καλά θα κάνει εκεί να μείνει!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    μπραβο βασια μου. θυμαμαι οτι οταν ειχαμε συναντηθει ησουν μερικα κιλα παραπανω απο εμενα και δεν πιστευω οτι με περασες. εγω εκει. στα 87 και κατι (μπορει το κατι να ειναι και 2 κιλα) και δεν μπορω να παλεψω. ολο απο αυριο ειμαι. μπραβο σου. σε θαυμαζω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    κοριτσια σας ευχαριστω πολυ, το οτι ειμαι σε αυτο το φορουμ τοσο καιρο μου δινει πολυ δυναμη,
    και εσεις μπορειτε να τα καταφερετε..........
    με την γυμναστικη εχω παθει πολυ πορωση,
    εχω βρει κατι DVD και κανω καθε μερα, κοιμιζω την μικρη το βραδυ, βαζω τα αθλητικα μου και αρχιζω, μετα μπανακι και κρεμουλες και γυρω στις 11 ξαπλωνω για υπνο.
    τις δουλειες βεβαια τις εχω αφησει στον κοκορα, μονο τα πανω πανω αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα, τωρα κοιταμε το σωμα.
    φιλια

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Σωστή!!!!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    pinocchio γεια σου,

    αλλη μια κοπελα που γνωρισα στο νοσοκομειο εβγαλε το δαχτυλιο και εκανε sleeve με το Σκρεκα.
    οσον αφορα το γιατρο, ειναι καλος και πολυ ευγενικος σου εξηγει τα παντα, τωρα οσον αφορα το αποτελεσμα της δουλειας που εκανε σε μενα δεν μπορω να σου απαντησω αν δεν περασουν μερικα χρονια. ως τωρα τα παω καλα αλλα με πολυ δικη μου προσπαθεια, 2 φορες που τον ειδα μετα την εγχειρηση μου ειπε καποια πραγματακια να προσεχω, συμβουλες γενικα που πανω κατι τις ξερεις αλλα θελεις και να τις ρωτησεις. ειναι ηρεμος, σε καθησυχαζει.
    γενικα αυτο που μετρησε σε μενα να διαλεξω αυτον ειναι πανω απο ολα οτι ερχεται και χειρουργει στη Θεσσαλονικη αλλα και η μεγαλη εμπειρια του σε τετοιου ειδους επεμβασεις.
    εγω εδωσα 4500 χιλιαδες + το ΙΚΑ, αλλα στην Αθηνα νομιζω χρεωνει παραπανω γιατι η κλινικη ειναι πιο ακριβη.....
    οτι αλλο θελεις ρωτα με, αλλωστε γιαυτο ανοιξα αυτο το τοπικ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    αν εισαι ασφαλισμενη στο ΙΚΑ, το ΙΚΑ πληρωνει μερος της δαπανης για την εγχειρηση, χρειαζεται να περασεις επιτροπη και αν σε εγκρινουν τοτε σου δινουν ενα χαρτι το οποιο το χρησιμοποιησεις οταν κανεις εισαγωγη στην κλινικη.
    προυποθεση ειναι να μην εχεις κανει αλλη επεμβαση παχυσαρκιας για την οποια το ΙΚΑ εχει πληρωσει και παλι.
    δηλ αν τον δακτυλιο τον εχεις βαλει μεσω ΙΚΑ τοτε δεν σου πληρωνουν αλλη επεμβαση

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •