Κράτα το χέρι μου και πάμε αστέρι μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 102
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by zwhtsa

    Κοριτσαρες μου γλεντηστε το σημερα!
    καντε ενα αποχερετιστηριο παρτυ για τα κιλα που πλεον θα διωξετε απο πανω σας..
    αποχαιρετιστηριο και ευχαριστηριο συναμμα.. ( τι να ευχαριστησω τα κιλα μου??? ) οσο παραξενο και αν σας φενεται ναι.. ενα ευχαριστω τους το αξιζουμε γιατι μας εκαναν καλυτερους ανρθωπους, μας εμαθαν να μην κρινουμε τους αλλους απο το πως ειναι εμφανισιακα αλλα με βαση την καρδια τους.. και το κυριοτερο μας εφεραν διπλα μας ανθρωπους που νοιαζονται για εμας και μας αγαπουν χωρις να τους νοιαζει το ποσοστο λιπους μας .....

    (ʼι εμ) σο χέβυ!
    Σενκ γιου,βέρυ ματς!
    Σενκ γιου,κιλά!
    Σενκ γιου,χειρουργεία!
    Σενκ γιου,πόνος!
    Σενκ γιου,ulla popken!
    Σενκ γιου,χαμένη χαρά!
    Σενκ γιου,στέρηση!
    Σενκ γιου,ινστιτούτα αδυνατίσματος!
    Σενκ γιου,χημικές δίαιτες!
    Σενκ γιου,ζυγαριά μου!
    Σενκ γιου,μάι σαπόρτερς!
    Σενκ γιου,μάι φανς!
    Σενκ γιου,σενκ γιου ολ!


    --->Και για όσους δεν κατάλαβαν...ΣΕΝΚ ΓΙΟΥ!

  2. #32
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    στο κόσμο μου!
    Posts
    40
    Είναι κάτι στιγμές που δε θες να αρχίσεις τπτ... θες όλα να τελειώσουν τώρα... και τρομάζεις.. χάνεσαι.. Αγαπάς τον εαυτό σου... τον άντρα σου .... την οικογένειά σου.. αλλά σε βαραίνουν τα "πρέπει" τους. Αντλείς ευτυχία απ' αυτούς... απ'τις ζωές τους που κάποτε ήταν ζωές σας και πολύ παλία ήταν ζωή σου.... Που πήγε η ζωή σου;

    Τρέχεις, τρέχεις να προλάβεις τη ζωή σου που φεύγει , τις στιγμές που φεύγουν... που τις έζησες και δεν τις κατάλαβες... Δεν ξέρεις γιατι λυπάσαι αλλά λυπάσαι.... Αναλώνεσαι πάνω σε μία ζυγαριά, σ'ενα καθρέφτη μπροστά ... και λές "θα γίνω καλύτερη ... για μένα ... για κείνον.. για κείνους....." Μακάρι να μπορούσαν να δουν την ψυχή σου που προσπαθεί να χαμογελάσει στο μέλλον.... τη ψυχή σου που πονάει... γιατί το σώμα σου μεγαλώνει και σε προδίδει..

    Το αύριο δεν το ξέρεις γιατί δεν το καθορίζεις εσύ πλέον... και αναρωτιέσαι γιατί να γίνω καλύτερη;

    Δεν ξέρω αλλά σήμερα νοιώθω τόσο κουρασμένη..... ίσως αύριο βρω το λόγο να προσπαθώ..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    vivid μου,προτείνω να μεταφερθούμε στο ντιβάνι...Ξενέρωμα,ξέρω,αλλ� � εκεί θα βολευτούμε καλύτερα,πιστεύω...

  4. #34
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    στο κόσμο μου!
    Posts
    40
    Στο ντιβάνι.... σε μια γωνίτσα να κοιμηθούμε βαθιά... χωρίς όνειρα...
    χωρίς αγωνία...

    και οταν ξυπνήσουμε να πιούμε ένα ζεστό καφέ και να γελάσουμε πάλι... στη ζωή μας.. Και ότι μας πονάει να έχει εξαφανιστεί..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Έλα μου,μόλις μοσχομύρισε η καφετιέρα...Μας έχω σερβίρει....--->ΣΤΟ ΝΤΙΒΑΝΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    να ευχηθω κι εγω με τη σειρα μου καλη αρχη και αισιο τελος...
    γιατι απο αρχες, εχουμε κανει ολες οσες ταλαιπωριομαστε με περιττα κιλα πολλες-το αισιο τελος ομως, λιγες, μετρημενες
    ας ειναι αυτη η αρχη λοιπον με αισιο τελος-διψηφιο κατα απαιτηση μου

    αντε και καλη πρωτοχρονια
    αποψε εχουμε παραμονη? θα το καψουμε?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Σήμερα είναι παραμονή.. και παρ'όλο που το συγκεκριμένο τόπικ ορίστηκε ως πριβέ.. ανοίγω την πόρτα για να ευχηθώ καλή αρχή, καλές πτήσεις, ούριο άνεμο, την Ιθάκη πάντα στον ορίζοντα και τα χέρια σας πάντα δεμένα σφιχτά! Εύχομαι το δικό σας ταξίδι προς τα κει να είναι τουλάχιστον.. αεροπορικό! Μήπως.. συνεπιβάτες δεν είμαστε όλοι;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by BARB3

    αντε και καλη πρωτοχρονια
    ʼντε,βρε!Καλή χρονιά να έχουμε!Κι όποιος βρει το φλουρί,κέρασμα!

    --->ABBA - Happy New Year


  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by pennyV

    ...και τα χέρια σας πάντα δεμένα σφιχτά!
    --->Otters holding hands

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Και για όποιον ενδιαφέρεται για την εν λόγω πρωτοχρονιά:

    "Τό ἔτος 462 μ.Χ. μετετέθη ἡ πρώτη τοῦ ἔτους στήν 1η Σεπτεμβρίου...
    Ἡ ἡμέρα αὐτή ἦταν εἰς τό ἑξῆς ἡ ἀρχή τῆς Ἰνδίκτου, ἡ πρωτοχρονιά, καθ᾿ ὅλη τήν βυζαντινή περίοδο. Καί αὐτή καθηγιάσθη ἀπό τήν Ἐκκλησία...
    Ὅταν κατά τούς νεωτέρους χρόνους ἡ ρωμαϊκή πρωτοχρονιά τῆς 1ης Ἰανουαρίου ἦλθε καί στήν Ἀνατολή, ἡ Ἐκκλησία γιά διαφόρους λόγους δέν εἶχε πιά τήν δύναμι νά τήν ἀφομοίωσῃ καί νά τήν ἐκχριστιανίσῃ. Ἔμεινε προσκεκολλημένη στήν μεσαιωνική της πρωτοχρονιά, στήν ἀρχή τῆς Ἰνδίκτου, τήν 1η Σεπτεμβρίου, σέ μία ἡμέρα πού δέν ἦταν πιά πρωτοχρονιά."

    Ἀπόσπασμα ἀπό τό βιβλίο "ΛΟΓΙΚΗ ΛΑΤΡΕΙΑ" του Ι. Μ. ΦΟΥΝΤΟΥΛΗ--->http://www.imkby.gr/christmas/twelve_day/new_year.htm

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Και σαν καλή μαθήτρια,έβαλα ποδιά μου,γιακαδάκι,πήρα σάκα κι ήρθα,κυρία,για τον αγιασμό!
    Το θρανείο άδειο από τη συμμαθήτρια μου κι εσάς σας πήρε μάλλον ο ύπνος...(ποιός ξέρει πού γυρνούσατε χθες)
    Έχω ν'αναφέρω πως είμαι στα 150 κιλά και καθώς ψίλλοι στ'αφτιά μου ψιθυρίζουν πως είναι μάλλον περισσότερα του φυσιολογικού
    για το ύψος μου(εγώ έμεινα μ'ανοιχτό το στόμα βέβαια,αλλά είπα να είμαι ανοιχτή και σε άλλες οπτικές) λέω να τα μειώσω.
    Θα ξεκινήσω τις τσαχπινοσαλάτες μου,τα γιαουρτοδημητριόφρουτα και τα συναφή και στην πορεία θα το χοντρύνουμε το πράγμα.
    Προς το παρόν δε διαδρομεύω γιατί άφησα τα γόνατα μου στην εντατική.Όταν μου τα επιστρέψουν,κάτι θα κάνουμε(-ΜΕ,συμμαθήτρια!)
    Θα ζυγιστώ την Παρασκευή και πάλι,για να είμαι συνεπής και με την πρώτη μου ομάδα.Είμαι η Ναταλία και είμαι καλά!Φιλάκιαααααα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    ναταλια καλη αρχη σου ευχομαι...........και ασε τους ψιλλους σε κανενα σκυλακι, εσυ να ακους μονο την καρδια σου και αν αυτη δεν αισθανεται καλα τοτε να προχωρησεις.............

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αχ!Εσύ άμα δε με πτυχώσεις δε θα ησυχάσεις!Κι η Ζωήτσα και το Κατερινοκουκλί και πολλοί εξ υμών!
    Ας κάνουμε ακόμα μία καλή λέμε προσπάθεια και βλέπουμε άμα θα υποκύψουμε στο πλισεδάκι...
    Την καρδιά μου να μην την ακούσω καλύτερα...άμα ήξερες τι μου λέει και πού θέλει να με γυρίσει...
    Τέλος πάντων!Ευχαριστώ πολύ για την ευχή και την έγνοια!ʼντε σε λίγο να ξεκινήσει κι η Ελπιλουλού μου...
    Κι εσύ καλή συνέχεια στον ευχάριστο κατήφορο,basia μου!Να σε προσέχεις!Φιλάκια πολλά πολλά!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    σκουντα απο δω τραβα απο κει κατι θα γινει, μωρε θα ξαπλωσεις στο κρεβατι και χαμπαρι δεν θα παρεις......
    πλακα κανω , κανε την προσπαθεια σου και εμεις εδω ειμαστε,
    νιωθω σαν το διαβολακι στα κομιξ ξερεις που ο αγγελος λεει ναταλια προσεχε την διατροφη σου, κανε τη διαιτα σου, ασε κατω τα φοφικο....... και εγω απο απεναντι τι διαιτα και μαλ@κιες ελα εδω να σε κοψω να τελειωνουμε.........
    φιλια

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Eίχες δεν είχες,με κατάφερες τελικά,Βσουλίνι!Είσαι μία εσύ!

    Οι υπόλοιπες που τάχα μου τάχα μου θα μου κρατούσαν και καλά
    το χέρι,γιατί έχουν ξεπαγιάσει οι παλάμες μου,μου λέτε;Ε;Ε;Ε;
    Μόνη μου με αφήσατε στη βάρκα να τραβώ κουπί!Ντροπή σας!
    Τρεις μήνες μετά,στα ίδια κιλά βρίσκομαι και φταίτε μόνο εσείς!

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •