η διαιτα του εμετου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1

    η διαιτα του εμετου...

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    283
    ..μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι οσοι ανηκουν σε αυτο το φορουμ προσπαθουν ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ....και θα επρεπε να το σεβαστεις και εσυ αυτο..σκεπτομενη τι γραφεις...
    κανενα μελος που διαθετει εγκεφαλο δεν θα θελησει να σε βοηθησει σε αυτη την καταστροφικη απωλεια που επιθυμεις...
    λυπαμαι που αντι να ζητησεις βοηθεια απο καποιον ειδικο επιδιωκεις να καταστρεφεις την υγεια σου...λυπαμαι πολυ..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    ειλικρηνα οντως δεν ξερω τι να πω,αμα ηξερα θα το κανα κ γω !!χιχ

    παντως απ οτι ακουω πρεπει να τρως λιγο απ ολα.......εμενα κ παλι το ''λιγο'' καιτ ο ''κανονικο'' κ παλι διαιτα μου φαινονται αλλα τεσπα.............

    ενα βασικο γευμα την μερα πολυ νερο γυμναστικη κ φρουτα για να δουλευει ο μεταβολισμος. το οτι δειχνει η ζυγαρια να χανεις 1 κιλο την μερα σορυ που θα στο πω αλλα ειναι ψευδαισθηση, υγρα χανεις κ φουσκωμα.αμα μπορουσαμε εστω κ με εμετο να χασουμε 1 κιλο την μερα θα τα χαμε λυσει ολα σε 1 βδομαδα!

    ΔΕΝ χανεις 1 κιλο την μερα!

    και εμετο να κανεις σε λιγο θα αρχισεις να παιρνεις κιολας μη σ πω! απο τις κατακρατησεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου,Ναταλία!
    Αν το κομμάτι σου που επιθυμεί να βγει από τη βασανιστική αυτή κατάσταση αναζητά υποστήριξη είμαστε όλοι εδώ για σένα.
    Το άλλο σου-μεγαλύτερο προφανώς-κομμάτι που στοχεύει να σ' εξοντώσει "πάση θυσία" όπως χαρακτηριστικά λες,
    δυστυχώς δε θα βρει κανέναν συνεργό εδώ μέσα και λυπάμαι πολύ που σου δόθηκε καν η εντύπωση αυτή!
    (Το ποστ αυτό επιβεβαιώνει τις συζητήσεις που και πρόσφατα είχαμε αναφορικά με το ρόλο που επιτελεί ο χώρος αυτός,
    τα μηνύματα που εκπέμπει και την πιθανή ζημία που κάνει σε άτομα που εύκολα έχουν πρόσβαση σε ποικιλία τρόπων
    να καταστρέψουν το σώμα τους αναφορικά με τη σχέση τους με το φαγητό.)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    γεια σου ναταλια
    αν δεν σου λενε τιποτε οι αποψεις περι σωστης απωλειας βαρους , να σου πω μια πληροφορια που ισως (ελπιζω) δεν την ξερεις.
    χανοντας πανω απο 0.5-1 κιλο κιλο την εβδομαδα,ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΛΙΠΟΣ
    αυτο που θελουμε να χασουμε εμεις ειναι το επιπλεον λιπος και οχι τα υγρα μας, τα δοντια μας, τα μαλλια μας οπως δυστυχως εχεις αρχισει να χανεις εσυ...
    υπαρχει λοιπον τροπος να κρατησεις τα μαλλια σου κι ολα τα αλλα που σε ομορφαινουν και να αδυνατιζεις αργα και υγιεινα.
    υπαρχει και ο τροπος που μεχρι τωρα ακολουθεις οπου σταδιακα τα χανεις ολα...αλλα ΟΛΑ ΟΜΩΣ...εσυ ξεκινησες με τα μαλλια σου...σου ευχομαι να καταφερεις να συνερθεις πριν χασεις και αλλα πραγματα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    ακριβως! μονο το 1 κιλο την βδομ χανεις σταθερα τα υπολοιπα που νομιζεις οτι χανεις ειναι υγρα φυσικα.δεν γινεται να χανεις 1 κιλο λιποσ την μερα.οπως ουτε κ να παρεις 1 κιλο την μερα.αυτο που φαινεται οτι παιρνεις σε 1 μερα φαγοποτιου, ειναι φουσκωμα κ κατακρατηση το οποιο σε 1 μερα ασητιας το χανεις κ χαιρεσαι επειδη νομιζεις οτι αμα δεν τρως χανεις 1 κιλο την μερα. κ οπως προειπα κ ο εμετος κανει κατακρατηση , εγω ειχα παρατηρησει κανοντας εμετο οτι την επομενη ειχα παραπανω γραμμαρια η κιλο απο την προηγουμενη μερα. κ κανοντας γυμναστικη σε 1 μερα το χανα αμεσως

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    καταστρεφεις τον εαυτο σου αλλα αυτο μπορει να μη σου λεει κατι. Απλως θα νοσηλευτεις -οπως πολλες απο εμας- μετα θα τρως λιγο και θα ειναι πειθανο απο το να καταστραφει το στομαχι σου μεχρι να πεθανεις. Υστερα θα πρεπει να παχυνεις αφου θα εχεις χαλασει το μεταβολισμο σου, τα δοντια τα μαλλια σου, τα νεφρα σου, τα χερια σου, το σηκωτι και πολλα αλλα. Τελος θα καταλαβεις ποσα εχασες και ποσο ανοητη ηταν αυτη η διαιτα του εμμετου.
    Αν θελεις οπωσδηποτε να αδυνατισεις κανε το με σωστο τροπο.

    Πεντε χρονια ειμαι αρρωστη και το καταλαβα τωρα. Μην αργησεις και εσυ.

  8. #8
    tweetaki15
    Guest
    μην κανεις κατι με το οποιο θα καταστρεψεις τον εαυτο σου υπαρχουν τοσοι πολλοι φυσικοι τροποι δεν αξιζει...........ακου μας κ μας εδω κατι ξερουμε.............προσεχε μην κανεις κακο γιατι μετα θα το μετανιωσεις κ θα ναι αργα για να αλλαξεις..........σε φιλω γλυκα κ πιστευω να μας ακουσεις για το καλο σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Συγγνώμη αλλά 53 κιλά δεν είμαστε ούτε στα όνειρά μας, πόσο θες να γίνεις κοπέλα μου; Πάμε καλά; Μα που έχουμε φτάσει ανορεκτικά πρότυπα τελείως

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Μάλλον,δε θες δίαιτα.Αγάπη, θες.

    Ξεκίνα δίνοντας λίγη απο τον εαυτό σου σε...σένα.Μην τον καταστρέφεις ( άλλο ).

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by Kleanthis
    Μάλλον,δε θες δίαιτα.Αγάπη, θες.

    Ξεκίνα δίνοντας λίγη απο τον εαυτό σου σε...σένα.Μην τον καταστρέφεις ( άλλο ).
    :) Ακριβώς!Κλεάνθη,σε δυο σειρές,τα είπες πάλι όλα!
    Αγάπη,Ναταλάκι μου και φροντίδα στον εαυτό σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    δεν γινεται με μονο διαιτα να γινει αυτο που θες. γενικα δεν προκειται να γινει ποτε επειδη οπως μ λεει κ μενα ο ψυχιατρος μ εχω ενα στανταρ στο μυαλο μ κ μια εικονα ενος σωματος που θελω κ το οποιο ποτε δεν θα πετυχω κ ποτε δεν θα μαι ικανοποιημενη με οσα καταφερνω.παντα θα θες κ αλλο.αλλα οσες εδω εχουμε δοκιμασει αμετρητες διαιτες το ιδιο θα σ πουν, με μονο διαιτα δεν γινεται τπτ, πρεπει να κανεις κ γυμναστικη, κ να πινεις νερο...κ αλλα πολλα....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Γιατί δεν προσπαθείς να ωθήσεις τον μεταβολισμό σου τρώγοντας λίγο και συχνά,σε τακτά χρονικά διαστήματα και απ'όλα;Έτσι και τα μαλλιά σου,τα νύχια σου,τα κόκαλά σου,το δέρμα σου θα κρατήσεις υγιή,αλλά και δε θα διατρέχεις τον κίνδυνο να σε τρέχουνε σε κάνα νοσοκομείο για διατροφή με σωλήνα.Δώσε την ευκαιρία στον οργανισμό σου να παίρνει τα απαραίτητα,μην πας αμέσως σε ακραίες λύσεις ταχύτητας και στέρησης,δεν οδηγούν παρά σε αυξομειώσεις βάρους και χάσιμο της ομορφιάς.Οπότε αν η εικόνα σου είναι το ζητούμενο,πάλι το χάνεις το παιχνίδι,αφού εξαντλείς και το μεταβολισμό σου και ζορίζεις χωρίς λόγο τον ψυχισμό σου.Υπάρχουν και φυσικοί τρόποι σπινταρίσματος του μεταβολισμού,το μαστίγιο κι αυτός το καταλαβαίνει,είναι φιλελεύθερο πνεύμα και αντιστέκεται,χαχα(έτσι,για να το δούμε κι έτσι).Λίγο περπάτημα,νεράκι αρκετό,μετρημένα και χαλαρά,όχι υπερβολές.:)

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    γεαι σου ναταλια! συνφωνω και εγω με ολους τους παραπανω,,
    Ωστοσο μπορει αθτη η διαιτα να σε ενδιαφερεI

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    25
    Καλημέρα σε όλους . Παιδιά εγώ με όλο το σεβασμό που έχω για την άποψη του καθενός, θα διαφωνήσω. Θα διαφωνησω σε 2 σημεία:
    1. Δεν μπορούμε να λέμε να μια καλή δίαιτα που μπορεί να σε ενδιαφέρει, γιατί αυτό που κάνει για μένα, σε σένα μπορεί να μην αποφέρει αποτελέσματα. Για παράδειγμα: Εχω μια πολύ καλή μου φίλη που έκανε δίαιτα και δεν έχανε ουτε μισό κιλάκι, πήγε σε ένα κέντρο διατροφής και έκανε μία εξέταση για το ποια φαγητά δεν της κάνουν καλό στον οργανισμό, και μπορώ να πω ότι εξεπλάγην όταν μου είπε πως το αθώο λεμονάκι (που είναι φουλ λιποδιαλυτικό) στην ίδια δεν έκανε τιποτα καλό, αντίθετα έπρεπε να το σταματήσει.
    2. Ολα αυτά που γράφονται περί δίαιτας και γυμναστικής, δε συμφωνώ απόλυτα, γιατί εγώ (λόγω σοβαρών καρδιακών προβλημάτων) απαγορευόταν να κάνω γυμναστική μέχρι τα 20 που ξεπέρασα (σε μεγάλο βαθμό) το πρόβλημα αυτό. Μπορώ να πω ότι , οποιαδήποτε δίαιτα δοκίμασα (με διατροφολόγους), χωρίς γυμναστική με βοήθησε και έχασα τα κιλά που με ενοχλούσαν στην εφηβεία μου. Και δεν τα ξαναπήρα ποτέ, εκτός από μία περίοδο που χαρακτηριζόταν από μεγάλες κρεπάλες υπερφαγίας, που πήρα 7 κιλά σε 2 μήνες και τα έχασα μέσα σε 1 μήνα. Και δεν τα ξαναπήρα. Λοιπόν... λίγο περπάτημα (εγώ περπατάω 1 ώρα την μέρα), πιστεύω σε συνάρτηση με μία διατροφούλα, χωρίς άγχος μπορεί να φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα. (και... μακρυά από εμετούς γιατί καταστραφήκαμε όλοι μας. κλάψ)

    Καλημέρα σε όλους σας.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •