Να τα πω κάπου θέλω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039

    Να τα πω κάπου θέλω

    καλησπέρα παιδια,
    Ισως κάποιοι με θυμούνται, εχω να μπω παρα παρα πολυ καιρό, η αλήθεια ειναι πως μου ελειψε αυτη η δυναμη που επαιρνα απο εσας εδω μεσα.
    Πέρασα ενα πολύ δυσκολο καλκαίρι και απο την δουλεια πολύ πίεση, και απο θέμα υγείας πρόβλημα με το πόδι μου, η ψυχολογία μου εχει γινει σκατα, εχω φτάσει γυρω τα 132 ρεκορ για εμενα ακριβώς τα κιλα μου θα τα ξερω αυριο που θα ζυγιστω γιατι σκεφτομαι και θελω να αρχισω μια νεα προσπάθεια, αρχισα να πηγαινω σε ψυχολόγο να με δυναμώσει λιγο όχι μονο λογω κιλών αλλα και άλλων προβλημάτων.
    Δεν υπάρχει λόγος που τα γράφω αυτα απλα ηθελα να τα πω.
    Αύριο θα γραψω στο εβδομαδιαίο ζυγισμα ποσα κιλα ειμαι ακριβώς και θα φτιάξω και τικεράκι, ελπίζω να τα καταφέρω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Γλυκειά καραμελίτσα καλή αρχή στην προσπάθειά σου και κοίτα να μην την χάνεις την ... γλύκα σου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    134
    Το παρελθον ειναι κατι που εχει περασει και δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο, δεν γίνεται ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο.
    Καλύτερα δεν είναι να ασχολουμαστε με το σήμερα και το αύριο; ;-)

    Ψηλά το κεφάλι, ίσια η πλάτη και καλή αρχή!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    7
    Για αλλη μια φορα αποδεικνυεται λοιπον πως ολα γυρω απο το βαρος ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας...
    Οκ, ηταν δυσκολο το καλοκαιρι σου, οτι εγινε εγινε ομως και παμε για αλλα τωρα!Σιγουρα κατι καλο θα υπαρχει στη ζωη σου και τωρα για να παιρνεις δυναμη(εκτος απο το φορουμ! :P)!Οποτε κρατα οτι θετικο υπαρχει στη ζωη σου αυτη την περιοδο και ξεκινα!Ποτε δεν ειναι αργα και ΚΥΡΙΩΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, σε περιπτωση που πιστευεις πως εχεις φτασει στον πατο...σκεψου οτι εσυ λες εισαι 132 κιλα υπαρχουν ανθρωποι που ειναι 140 και 150 κιλα...Γι αυτο δες το κ εσυ απο την θετικη του πλευρα γιατι διαφορετικα μπορει και εσυ να φτασεις στα "χειροτερα" (χωρις φυσικα να θελω να σε τρομοκρατησω το λεω, πιο πολυ για να σε ταρακουνισω και να το δεις πιο θετικα στο λεω ετσι!)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    141
    καραμελιτσα κοιτα μονο μπροστα!!ποτε πισω!!οπου κοιτας εκει θα πας εξαλλου, οπως λενε!!τον στοχο μονο κοιταμε!!αν παρεκλινουμε καποιες φορες(και ειχες λογο να παρεκλινεις με χαπια κτλ)ανθρωπινο ειναι.αλλα συνεχιζουμε ολοι μαζι και το αποτελεσμα δε θα αργησει να φανει!!!ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    στο κόσμο μου!
    Posts
    40
    πότε πάνω πότε κάτω-πότε πίσω πότε μπρος...
    καλώς ή κακώς όλοι λίγο πολυ έτσιι φτάσαμε εδώ ... Καλή αρχή και καλή δύναμη

    Θα τα καταφέρεις αρκεί να απομονώσεις το μυαλό σου (και την ψυχή σου) απ' αυτά που σε πονάνε τόσο ώστε να μην σε νοιάζει πια ο εαυτό σου..... αλλά με τίποτα πριν κλείνεσαι σ'αυτόν..

    Φιλιά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    θελουμε να μπαινεις καθε μερα και να μας λες πως εισαι και τι προσπαθειες εχεις κανει στο θεμα διατροφης και ψυχολογιας που μας απασχολει τωρα,
    καλη δυναμη, ολοι απο καπου αρχισαμε 5 πανω 5 κατω δεν θα τα χαλασουμε τωρα, οταν αρχισει η κατηφορα τιποτα δεν μας σταματα...............

  8. #8
    Τα κοριτια παραπανω εχουν απολυτο δικιο. Για τον Α ή Β λογο ολες φτασαμε στα ορια μας. Και τι εγινε? Τιποτα. Και αυτο απλα γιατι εγινε (παρελθοντικα), το θεμα ειναι τι γινετε απο δω και περα. Αυτο μετρα. Αλιμονο καθε γορα που κανουμε σφαλματα στο παρελθον να στιγματιζουν το μελλο μας. Ποτε μην σκεφτεσαι ετσι. Βαλε στοχο στη ζωη σου. Για αρχη 10 κιλακια και βλεπουμε. Καθε φορα ενα μικρουλι στοχο. Θα ερθουν φορες που θα κανεις τις παρασπονδιες σου αλλα και παλι εσυ να κοιτας μπροστα, στο στοχο θα κοιτας και οχι πισω.

    Καλη αρχη λοιπον και οτι χρειαστεις ολο εδω ειμαστε και πανω απ'ολα τα κοριτσια που ασχολουνατι καιρο εδω μεσα....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    Εδώ είμαστε να σε στηρίξουμε!!!
    Μπορείς ? και όλα καλά θα πάνε!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Δεν κατάλαβα δύο πράγματα. Ένα πού λέει ότι παίρνει χάπια και δεν το είδα και δεύτερον δεν κατάλαβα αυτή την φράση " ώστε να μην σε νοιάζει πια ο εαυτό σου..... αλλά με τίποτα πριν κλείνεσαι σ'αυτόν.."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    Ευχαριστώ πολύ παιδια, να ειστε καλα σιγουρα δνε πρέπει να κοιτάμε το παρελθόν παρα μονο το μελλον, γι'αυτο κι εγω απο αυριο θα κανω μια νεα αρχή.


    Έπαιρνα χάπια λογω καποιου προβλήματος που ειχα στο πόδι μου γι'αυτό το λεει η dream

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΙ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΥΠΕΡΒΑΡΟ ΑΤΟΜΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑ - ΕΙΚΟΣΙ ΚΙΛΑ ΠΕΝΤΕ ΕΞΙ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΖΩΗ ΜΟΥ
    ΤΩΡΑ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ
    (ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΔΙΑΙΤΑ) ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
    ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΚΟΠΕΛΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ - ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ
    ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ
    ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
    ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΜΕΛΕΓΧΟΛΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΤΡΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕ .....
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ
    ΤΡΟΠΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ
    ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ
    ΕΙΚΟΣΙ ΠΕΝΤΕ ΚΙΛΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ
    ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΟΛΗ Η ΦΥΣΗ ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ
    ΟΛΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΡΑ ΜΠΟΥΡΟΥΜΕ
    ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΚΟΝΤΑΦΤΟΥΜΕ ΞΑΝΑΣΥΚΟΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ,,,,,

  13. #13
    Καραμελα απο εμενα μια μεγαλη καλη επιτυχια και οσο για τον ψυχολογο μπραβο σου που εκανες αυτο το βημα ειναι κατι που εκανα και εγω πριν λιγα χρονια και ηταν η πιο σοφη αποφαση της ζωης μου δυστυχως σταματησα μετα απο 1.5 χρονο συνεδριων γιατι δεν με επερνε οικονομικα αλλα θα το ξανακανω σε καποια αλλη φαση...και παλι ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

    ANNEZINA γεια σου μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες για την ψυχολογο-διαιτολογο που πας?πολυ ενδιαφερον....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    ANNEZINA και γω ενδιαφέρομαι για την διαιτολόγο - ψυχολόγο σου! Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες? Είναι Αθήνα?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ
    ΛΟΙΠΟΝ Η ΚΟΠΕΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ ( ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ)

    ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑΙΤΗ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 2104633645 ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ
    WWW metavolizo.gr
    ΦΙΛΙΑ ΦΙΛΙΑ ΦΙΛΙΑ
    ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΡΩΤΗΣΤΕ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •