Παχυσαρκια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    3

    Παχυσαρκια..

    Θελω τη βοηθεια σας... Το καλοκαιρι αρχισα αποφασιστικα και πηγα σε διαιτολογο για να χασω τα κιλα μου αλλα μετα παλι εχασα την αποφασιστικοτητα μου και επεσα με τα μουτρα στο φαι μιας και ειχα ενα προβλημα υγειας που δε με αφηνε να χασω ευκολα τα κιλα μου 2 μηνες εχασα μονο 7 κιλα και ξαναπηρα πισω τα 4... θελω να χασω 48 κιλα και οσο σκεφτομε τον αριθμο αγχωνομε περισσοτερο.. καμια συμβουλη απο εσας που τα εχετε ηδη περασει..? αρχισα μια διαιτα με κρεμμυδοσουπα.. κα εχασα 1 κιλο απο τις πρωτες 2 μερες..
    Πραγματικα θελω να χασω τα κιλα μου αλλα νομιζω χανω την θεληση μου πολυ ευκολα.. τι να κανω..?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Μην απογοητεύεσαι,λίγο λίγο χάνονται τα κιλά.Ίσως βάζεις τον εαυτό σου σε μία λογική βιασύνης,αλλά στην πραγματικότητα,τα κιλά σου όταν τα χάσεις με σταθερό ρυθμό και μόνιμα αποτελέσματα θα έχεις και δε θα επιβαρύνεις τον οργανισμό σου περαιτέρω.
    Στο section για την παχυσαρκία,θα βρεις αρκετές μεθόδους,διάβασε τα διάφορα threads,βρες αυτόν που σου ταιριάζει και προπάντων,πίστευε σε σένα.Θα τα καταφέρεις!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    myria90 καλως ηρθες!!
    Βρε κοπελια για σκεψου ποσο καιρο χρειαστηκε για να αποκτησεις αυτα τα 48 κιλα?
    2 μηνες?3 μηνες? 1 χρονο? 2 χρονια? Η περισσοτερο?
    Και θελεις να τα χασεις αμεσως?Ειναι δυνατον?
    Εδω για να τα βαλουμε ,που ειναι και το πιο ευκολο,θελουμε τον χρονο μας.
    Πως τα εβαλες?Εαν τα εβαλες με τον παλιο παραδοσιακο τροπο να υποθεσω οτι απλα ετρωγες.
    Για να τα χασεις πρεπει απλα να μην τρως οπως πριν.Οποτε και αυτο δεν θελει τον χρονο του?
    Θελει να εισαι ψυχραιμη ,και να βαζεις μικροτερους στοχους.
    Δεν θελεις να χασεις 48 κιλα για αρχη ,θα λες οτι θελεις να χασεις 5 κιλα!!
    Οταν τα χασεις εχεις πετυχει τον στοχο σου!!!ΕΥΤΗΧΙΑ!!Τρως να γλυκο ως βραβειο!!
    Βαζεις τον δευτερο στοχο .Αλλα 5 κιλα!!Το πετυχαινεις και αυτο!!ΔΙΠΛΗ ΕΥΤΗΧΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΓΛΥΚΑΚΙ ΩΣ ΒΡΑΒΕΙΟ!!ΤΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!
    Ετσι θα το αντιμετωπιζεις το θεμα και ετσι θα τα καταφερεις.
    Τωρα εχασες 2 κιλα!!Μπραβο!!Πριν τρεις ημερες ειχες 2 κιλα παραπανω το εχεις καταλαβει αυτο?Αρα τωρα εισαι καλυτερα!!!
    Και παει λεγοντας!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    3
    Γεια σας παιδια συγνωμη που δεν απαντησα πιο γρηγορααα =)
    Εχω σταματησει την διαιτα με κρεμμυδοσουπα εχω αρχισει ισορροπημενη διαιτα απο διαιτολογο εχετε δικιιο νομιζω παντα βιαζομε να χασω τα κιλα μου γρηγορα με αποτελεσμα παντα να σταματω πριν το επιθημητο αποτελεσμα.. Πρωτος μου στοχος ειναι τα 115 κιλα ευχαριστω παιδια για την υποστηριξη καλη συνεχεια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς μας ήρθες,myria90 κι από μένα(έστω και κάπως καθυστερημένα)!
    Μπράβο σου που το πας πιο ισορροπημένα και χωρίς χρονικές πιέσεις.
    Μ'αρέσει που βάζεις και επιμέρους στόχους κι όχι κατευθείαν τον τελικό,
    που συνήθως τρομάζει στις δικές μας περιπτώσεις μεγάλης επιθυμητής απώλειας.
    Αυτή τη φορά,ας το πιάσουμε διαφορετικά,με εφόδιο και τη γνώση των λαθών μας.
    Ας είναι η φορά,που θα κάνει τη διαφορά!Είμαστε όλοι δίπλα σου!Καλή δύναμη!Φιλιά!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλο κουραγιο κ καλη αρχη! φτιαξε κ ενα τικερακι οπως αυτο αποκατω που δειχνει τα κιλα που εισαι κ την προοδο σου. θα σε ανεβασει πολυ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •