μπορω να ξαναγινω ''φυσιολογικη'' ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24

    μπορω να ξαναγινω \'\'φυσιολογικη\'\' ??

    καλησπερα σε ολους! εδω και 3 χρονια περιπου τρυπακι τησς 'διαιτας',της βουλιμιας κ λιμοκτονιας.. βουλιμια εχω μπει στο και ανορεξια λειτουργουν για μενα σαν φαυλος κυκλος.. ξεκινησα με βοθλιμια που σταδιακα εγινε κατι φυσιολογικο για μενα να πηγαινω στη τουαλετα κ να κανω εμμετο μετα απο καθε γευμα. εχασα καποια κιλα κ οι φιλοι μου το παρατηρησαν κ μου το ειπαν.μου αρεσε αυτο κ συνεχισα,, αλλα συνεχισα κ με το να τρεφομαι με υπερβολικα λιγεσ θερμιδες.ειμαι 1,70cm κ το μεγαλυτερο μου βαρος ηταν 52 κιλα, στα οποια δεν θελω να ξαναφτασω,, και το χαμηλοτερο μου λογω λογω λιμοκτονιας-βουλιμιας 42 κιλα, την περιοδο που ημουν 42 κιλα ενιωθα ωραια με το σωμα μου,μου αρεζε να ακουω ποσο αδυνατη ειμαι. αν κ ηθελα και θελω ακομα να φτασω τα 40 κιλα.. τωρα ζυγιζω 46 κιλα λογω 'γονιων' και θλω απο τη μια να συνεχισω αυτα που κανω και απο την αλλη υποφερω πολυ,,επισης εχω εθιστει στο thinspiration ,,λατρευω το υπερβολικα αδυνατο σωμα. νομιζω οτι πλεον δεν μπορω να εχω φυσιολογικη σχεση μ το φαγητο,, δεν μπορω να ειμαι 'κανονικη' γιατι παντα 8α νιωθω τυψεις οταν τρωω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Από αυτά που γράφεις νομίζω πως έχεις καταλάβει ότι δεν οδεύεις σε καλό δρόμο.Δούλεψε με τον εαυτό σου και τη σκέψη σου.( Δε λέω κάτι καινούργιο κι ενδιαφέρον,αλλά δε ρωτάς κι εσύ κάτι.)

    Η λύση είναι μέσα σου.Ψάξε καλά και θα τη βρεις.

    Καλώς ήλθες!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    ναι το καταλαβαινω οτι δεν οδευω σε καλο δρομο απλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το αλλαξω αυτο..
    για μενα πλεον ισυει : ή 'ολα' ή 'τιποτα' ,, (αναφερομαι στο φαγητο,)
    ευχαριστω για το reply.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    κονυ γεια και από μένα θα συμφωνήσω με τον Κλεάνθη....πρόσεχε
    άνοιξε τα μάτια σου και ψάξε βαθειά μέσα στην καρδιά σου να βρεις τι πιστεύεις πραγματικά...
    είσαι αλήθεια όμορφη με υπερβολική αδυναμία...δες τον ευατό σου με άλλα μάτια
    σκέψου τα επακόλουθα της υπερβολίκής σου αδυναμίας αν και νομίζω οτι ήδη τα ξέρεις
    το φαγητό κοριτσάκι μου λειτουργεί στον οργανισμό μας όπως η βενζίνη στο αυτοκίνητο ..
    χωρίς καύσιμο δεν μπορεί να λειτουργήσει τίποτα..
    ζήτα βοήθεια από κάποιον ειδικό σήμερα κιόλας.....
    το να δίνεις στον εαυτό σου καύσιμα για να λειτουργήσεις δεν πρέπει να σε γεμίζει τύψεις η τροφή είναι το καύσιμο του οργανισμου μας...
    πήγαινε σε κάποιον ειδικό να σου δώσει διατροφή σωστή
    και πάνω άπό όλα αγάπησε τον εαυτό σου
    η κόνυ δεν είναι μόνο σάρκα και κόκκαλα έχει και ψυχή και πνεύμα και αισθήματα, αγάπα τον εαυτό σου
    δεν είναι μόνο οι αδύνατοι άνθρωποι πάντα ωραίοι.........
    καλή συνέχεια

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    ευχαριστω πολυ ANNEZINA .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •