θελω μια καινουργια αρχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    9

    θελω μια καινουργια αρχη

    Ειμαι παντρεμενη εω και 2,5 χρονια και η αληθεια ειναι οτι απο τον πρωτο χρονο και μετα αρχισαν να ερχονται στην επιφανεια πολλες διαφωνιες και συγκρουσεις. Νιωθω μονη μου , πως δεν εχουμε κοινα ενδιαφεροντα, πως οι στοχοι μας και τα ονειρα μας ειναι διαφορετικα. Βλεπομαστε ελαχιστες ωρες καθημερινα (1-2 συνηθως) και καποιες φορες που εχουμε περισσοτερη ωρα μαζι συνηθως καβγαδιζουμε. Τοσο καλα! Τις τελευταιες δυο ημερες μαλωσαμε η μαλλον καλυτερα ψυχραθηκαμε τοσο που δεν ανταλλασουμε ουτε λεξη. Ερχεται σπιτι μονο για υπνο και κοιμομαστε χωριστα. Ναι μεν ειμαι νευριασμενη μαζι του ομως απο την αλλη συνειδητοποιω οτι προτιμω να ειναι μακρυα του και να μην χρειαζεται να νοιαζομαι για αυτον, αν θα ερθει, ποτε θα ερθει, τι θα του τι ετοιμασω να φαει. Να πρεπει εγω να κανονιζω το προγραμμα μου παντα συμφωνα με το δικο του γιατι αυτος εχει δουλεια λες και εγω δεν δουλευω. Καταλαβα λοιπον, οχι αυτες τις δυο ημερες αλλα απο πιο πριν, οτι δεν ειναι μονο τα 10-15 κιλα που θελω να χασω. Αυτο που θελω ειναι μια καινουργια αρχη, μια νεα ζωη, με πιο πολλες φιλιες και ενδιαφεροντα και λιγοτερα "πρεπει" και υποχρεωσεις απεναντι σε ανθρωπους που δεν μπορουν να μου προσφερουν αυτα που εγω θελω και η αγαπη τους ουσιαστικα υπαρχει μονο στα λογια. Ισως τελικα ο γαμος δεν ειναι για μενα, η ισως πιο απλα αυτος ο ανθρωπος δεν ειναι ο καταλληλος για εμενα. Γιατι δεν μπορω αλλιως να εξηγησω γιατι αυτα τα 2,5 χρονια τον περισσοτερο καιρο νιωθω δυστυχισμενη, η σχεση μου με το φαγητο εχει γινει χειροτερη και πολλες φορες ζηλευω τις εργενισσες. Εσεις τι λετε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    περιπλοκα μου ακουγονται ολα αυτα....
    1,5 χρονος ειναι πολυς καιρος να αισθανεσαι ετσι, πρεπει να προσπαθησεις να βρεις σημεια επαφης. πως θα το κανεις τωρα αυτο ? θα ψαξεις να βρεις τι σας εφερε κοντα στην αρχη και σας εκανε ζευγαρι. με αλλα λογια σου προτεινω να τον ξαφνιασεις με επιθεσεις αγαπης... να δεις πως θα ανταποκριθει οταν προσπαθησεις να τον πλησιασεις. αν τωρα βρεις μπροστα σου ντουβαρι ισως σημαινει οτι δεν εχετε τιποτα που να σας συνδεει και ισως ισως να ηρθε η ωρα να παψεις να χτυπας το κεφαλι σου στο εν λογω ντουβαρι.
    και κατι τελευταιο συνηθως οι αντρες δεν αντιστεκονται ευκολα σε μια γλυκια τρυφερη και περιποιητικη γυναικα που εχει για αυτους ετοιμο ενα καθαρο σπιτι, ενα στρωμενο τραπεζι, ενα γλυκο χαμογελο και μια ζεστη αγκαλια (προς θεου δεν υπονωω οτι εισαι μια στριγγλα που αδιαφορει για τον αντρα της). ειναι καταβαθος μπουνταλαδες τι να κανουμε ?
    μη τα παρατας , οι σχεσεις θελουν δουλεια. θα χαρω πολυ να μαθω οτι τα πραγματα πανε καλυτερα μεταξυ σας !!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ολα πιστευω ειναι θεμα διαλογου οποτε κανε να παψει αυτο το "δε μιλιομαστε" γιατι μονο τα μωρα το κρατανε. κανε μια καινουργια αρχη με τον εαυτο σου πρωτα κ ισως αυτο εχει αντικτυπο και στη σχεση σου. τι λες? δηλ. αρχισε να κανεις οσα εσενα ευχαριστουν (πχ να περιποιησε το σωμα σου, να πας γυμναστηριο, να χασεις τα κιλα που θελεις, να βγεις με φιλες) και θα δεις με αλλο ματι τη σχεση σας. θα ειναι σα να κανεις κ με αυτον καινουργια αρχη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Κουκλα καλως ηρθες !!
    Πρωτα να ρωτησω ποσο χρονων εισαι?
    Ποσα χρονια μαζι ειστε πριν τον γαμο?
    ειμαι παντρεμενη 9 χρονια και συνολικα 15 μαζι με τον αντρα μου.
    Ολα αυτα που γραφεις ,να εισαι σιγουρη οτι σε μας τις παντρεμενες κατι μας θυμιζουν απο την δικη μας αντιστοιχη εγγαμη ζωη.Δεν μας ειναι καθολου αγνωστα.
    Αλλα δεν ειναι και τοσο τρομερα τα πραγματα τις περισσοτερες φορες.Τα κανουμε εμεις ,και αναφερομαι και σε σενα αλλα και στον αντρα σου,γιατι κατι αλλο μας φταιει και καπου αλλου ξεσπαμε ,ως συνηθως βεβαιως -βεβαιως οπως ελεγε και ο αειμνηστος γυμνασιαρχης.!!
    Εαν καταλαβα καλα,εαν οχι με διρθωνεις,δουλευεται και οι δυο πολλες ωρες ,και εκ των πραγματων δεν βλεπεστε πολλες ωρες.Σωστα?
    Ετσι εισασταν παντα?
    Και εαν ναι τι αλλαξε τωρα μετα το γαμο και σας ενοχλει?
    Εαν οχι γιατι τωρα δεν υπαρχουν ωρες να βλεπεστε?
    Τα κιλα σου ειναι προβλημα μονο για εσενα ,και θα το λυσεις εσυ για να εισαι καλα με τον ευατο σου πανω απο ολα .Μην ξεσπας για αυτο το λογο στον αντρα σου και μην γινονται τα νευρα σου κροσσια.
    Ειμαι σιγουρη οτι μαλωνεται για να μαλωνεται,γιατι δεν μπορει να μην βλεπεσται ολοι την μερα και σε δυο ωρες να βρισκεται το τοσο μεγαλο προβλημα που δεν εχει λυση.
    Εκτος και αν συμβαινει κατι αλλο ειτε σε σενα ειτε σε αυτον και δεν θελεται να το πειτε η να το παραδεχτειται ουτε στον ιδιο σας τον ευατο.........
    Το προβλημα ειναι οτι δεν βλεπεστε αρκετα?
    Φιλοσοφισετο λιγο!!!Λιγο ετσι ειναι η ζωη σημερα ,λιγο οτι ειναι μια κατασταση που αλλαξει ισως στο μελλον οταν θα ειστε καλυτερα στα οικονομικα σας.......υποθετω παντα....!!!
    Εκμεταλευσου τις ωρες που δεν βλεπεστε για τον ευατο σου πρωτα ,κανοντας κατι που θα περνας καλα και θα σου φτιαχνει την διαθεση ,και μετα θα εισαι καλυτερα μαζι του κανοντας προγραμμα για αυτες τις ωρες που θα ειστε μαζι για να περνατε καλα και μαζι!
    Μην τα παρατας ευκολα !!Πολλες φορες η λυση ειναι μπροστα στα ματια μας και δεν την βλεπουμε!!
    Καποιες φορες θα κανουμε οτι δεν ακουμε,καποιες αλλες αστα τα λογια να πεσουν κατω,καποιες απλα θα απανταμε αυτο που πρεπει οταν πρεπει ,και οταν δεν υπαρχει λογικη θα του σπας το κεφαλι μηπως και το μυαλο του κουνηθει και συνερθει ....!!
    Οι αντρες ειναι σαν τα μωρα!!
    Εχεις μαλωσει ποτε με παιδια?
    Για να καταλαβουν πρεπει να γινεις και εσυ παιδι ,να κατεβεις στο επιπεδο τους ,αλλα να μην τους αφηνεις να ξεχνουν οτι εσυ εισαι ο ενηλικας και δεν μπορουν να παιζουν μαζι σου!!
    Αυτο το παιχνιδι λεγεται΄΄ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ''!!!!
    Ολα εχουν αιτια,λογικη και εξηγηση και προφανως λυση!!!
    Εδω ειμαστε !!
    Θα τα ξαναπουμε εαν το θελεις !!
    ΦΙΛΙΑ!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •