καλησπερα, νεο μελος και εγω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    2

    καλησπερα, νεο μελος και εγω

    καλησπερα
    με λενε αναστασια και ειμαι 34 χρονων.Το δικό μου θέμα με τα κιλά άρχισε πριν ένα χρόνο με τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου.Να σας πω ότι είμαι 1.76 ύψος και ήμουν όλα αυτά τα χρόνια γύρω στα 57 κιλά. Πριν ένα χρόνο λοιπόν με τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου έφτασα τα 75 κιλά. Λέω δεν πειράζει, μόλις γεννήσω θα τα χάσω σιγά σιγά.Μετά την γέννα ακολούθησε μια φάση κατάθλιψης, η γνωστή επιλόχια κατάθλιψη, με αποτέλεσμα να είμαι μέχρι και σήμερα με αντικαταθλιπτικά φάρμακα. Έφτασα τα 85 κιλά χωρίς να το καταλάβω.ʼνοιξε η όρεξή μου, δεν πρόσεξα, τα φάρμακα, όλα αυτά. Έχω ξεκινήσει εδώ και ένα μήνα δίαιτα και είμαι σήμερα 79 κιλά και συνεχίζω την προσπάθεια.
    Αλήθεια τα αντικαταθλιπτικά μπορούν να οδηγήσουν σε αύξηση βάρους??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Καλώς μας ήρθες και συ μανούλα με τα δυο σου τα παιδάκια.
    Μπράβο που το παλεύεις, έλα δεν είναι και πολλά τα κιλά σου, αλλά σε νιώθω γιατί και γω μετά το δεύτερο παιδί έχασα τη μπάλα και ακόμα δεν έχω καταφέρει να επανέλθω...
    Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ,ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΜΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΗΣ ΖΥΓΑΡΙΑΣ(ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΟΥΜΑΧΕΡ.....).ΕΝΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΕΓΩ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΔΙΕΞΟΔΟ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ????ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΦΥΣΙΚΑ ....ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΜΟΥ.....
    ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Καλώς ήρθες Αναστασία, σου εύχομαι ότι καλύτερο και να χαίρεσαι την οικογένεια σου και τα παιδάκια σου.
    Αντε με το καλό να πετάξεις και τα κιλάκια σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    400
    Καλως ηρθες Αναστασια
    και καλη δυναμη στην προσπαθεια σου!
    Ευχομαι να καταφερεις να φτασεις στο επιθυμητο σου αποτελεσμα αλλα να θυμασαι πως πανω απο ολα τα παιδακια σου χρειαζονται μια ηρεμη γλυκεια μανουλα. (να τα χαιρεσε). Χαμογελασε παρε μια ανασα και προχωρησε! Ειμαστε μαζι σου! :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλως ηρθες Αναστασια!!!Και καλη επυτιχια!!!
    Κατι μου θυμιζει η ιστορια σου,αλλα τι....να δεις ποια μου θυμιζει.....αααααααααα!!!!!!
    Τωρα θυμιθηκα!!!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ!!!
    Εγω βεβαια το θαυμα το εκανα απο την πρωτη εγκυμοσυνη !!!155 κιλα παρακαλω !!!
    Ενω στην δευτερη ειχα χασει και 15 κιλα!!!Με κολπο βεβαια ,που το λενε δακτυλιο!!!
    Μην το βζεις κατω τα κιλα σου δεν ειναι τρομερα.
    Θα αντιμετωπιζεις την καθε μερα ξεχωριστα ,για να μπορεις να την παλευεις και πιο ευκολα.
    Και ετσ θα περασει ο καιρος και θα χαθουν και τα κιλα !!!!
    Εμεις εδω για οτι χρειαστεις!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    2
    αχ κοριτσια σας ευχαριστώ για την στήριξη.
    Καλή δύναμη σε όλους μας!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΜΑΡΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΕΚΛΠΗΞΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ!!!!!!!!
    ΟΜΩΣ ΒΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΠΕΣ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΌΤΙ ΞΕΡΕΙΣ COMPUTER ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΟΚ......ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ!!!!!!!!
    ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΘΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΝΟΝΑ ΤΗΣ(ΠΟΣΟ ΨΩΝΙΟ ΕΙΜΑΙ!!!)ΜΗΝ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΟΥ....ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΣΤΑ ΤΡΕΛΑ ΝΕΡΑ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΑ!!!!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    Καλος ηρθες στην παρεα μας Αναστασια και καλη αρχη!!! Αν και αποτι βλεπω εχει κανει ποοολυ καλη αρχη!!! Ενας μηνας διατροφη και εισαι ηδη στα -6 ειναι τελεια!!!

    Σχετικα με τα χαπια για την καταθληψη, δυστυχως παιζουν συμαντικο ορολο στο βαρος... Και μπορει κ αυτα να σε κανουν να θες να φας κατι παραπανω.... Το εχω δει απο τη μανουλα μου αυτο.... Που απο τη στιγμη που τα αρχισε, την πηρε η κατω βολτα σε θεμα κιλων...

    Σου ευχομαι καλο καλο κουραγιο και την καλυτερη συνεχεια!!!

    Μη το βαζεις κατω, ολα μια ιδεα ειναι και αφου μπηκε ο στοχος, τελος!!! Θα πετυχει!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •