... με λιγες Θερμιδες!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24

    ... με λιγες Θερμιδες!!

    Πιστευω πως αυτο το θεμα μας ενδιαφερει ολους,,
    μπορειτε να μοιραστειτε συνταγες η snack με ελαχιστες θερμιδες? εχω ξεκινησει διατα με 600-900 θερμιδες και ψαχνω νεες ιδεες,,

    φαγητα με ελαχιστες θερμιδες που προτιμω ειναι οι σουπες της knorr με 25-75 θερμιδες(αναλογα την σουπα),, ζελε light με 9 θερμιδες το μπολ, γλυφιντζουρια για οταν θελω επειγοντως γλυκο με 50 θερμιδες το ενα, κολοκυθακια που εχοθν πολυ λιγες θερμιδες και φυσικα φρουτα,,

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    ωραιες λυσεις με λιγες θερμίδες είναι τα γιαρουτακια με χαμηλά λιπαρα (είτε σκετο είτε με γευσεις φρούτων)

    μπαρες δημητριακων (έχουν διαφορες γευσεις και αυτά)

    τοστ με μαυρο ψωμι-γαλοπουλα-τυρι

    οι σουπες knorr που είναι της κουπιτσας!!!!

    noodles!!!! (εξωτική γευση και με λιγες θερμίδες αλλα φυσικα με μετρο και σωστο συνδιασμο!!!)

    αμυδγαλα...

    :)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    ευχαριστω mtsek85
    , που μπορω να βρω noodles? εχει στα super market,, και ποσες θερμιδες εχουν περιπου?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    εννοουσα: εχει στα super market?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Έχει noodles στα super markets. Μια άλλη καλή λύση είναι το ρυζόγαλο light και οι ρυζογκοφρέτες.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    ναι μου αρεσουν οι ρυζογκοφρετες, αλλα αυτες μ το γιαουρτι απο πανω που εχχοθν 80 θερμιδες η μια,, ! το ρυζογαλο light ποσες θερμιδες εχει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    ολη μερα παιρνεις τοσες λιγες θερμιδες???

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    χ8ες 600 και σημερα μεχρι αυτην την ωρα παλι 600, δεν θα φαω τπτ ως το βραδυ,,, τι να κανω,,? θελω να χασω 7 κιλα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Τρως παρα πολυ λιγο και θα πεσει παρα πολυ ο μεταβολισμος σου!!ειναι κριμα να τον καταστρεψεις και αργοτερα να μην μπορεις να φας λιγο παραπανω γιατι θα παιρνεις ευκολα κιλα.Αν θελεις να χασεις λιπος και οχι νερο και μυς μαζι,προσπαθησε να φας υγιεινα,να παιρνεις 1200 θερμιδες και ας τα χασεις λιγο πιο αργα,θα εχεις ομως οφελος την υγεια σου ;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    Originally posted by KONY
    ευχαριστω mtsek85
    , που μπορω να βρω noodles? εχει στα super market,, και ποσες θερμιδες εχουν περιπου?
    τα noodles μπορεις να τα βρεις στο super market. Υπαρχουν αυτα που είναι ετοιμες μεριδες και ειναι μεσα σε χαρτινο κουτακι και απλα ριχνεις ζεστο νερο και σε λιγα λεπτα είναι ετοιμα!!!

    Επισης, υπαρχουν τα noodles που είναι σε φακελακι και τα φτιαχνεις οπως θες!!! Μια ωραια λυση ειναι noodles με κομματακια λαχανικων και κοτοπουλου!

    βραζεις τα Noodles σε κατσαρολα και μολις ειναι ετοιμα, ριχνεις μεσα κομματακια απο κολοκυθακι, πιπερια κοκκινι και κιτρινη και κοματακια κοτοπουλο!!! Ωραια συνταγη, με λιγες θερμίδες και πολυ γευστική!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    τι τρως συνηθως μεσα στη μερα και εχεις τοοοσο λιγες θερμίδες???

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    24
    ευχαριστω για τις πληροφοριες,,α!! και τα κριτσινια ειναι καλα,, το ενα εχει γυρω στις 25 θερμιδες νομιζω.
    θελω να τρωω απο 600 μεχρι 900 ακριβως για να μην πεσει ο οργανισμος μου,, επισης ξεκινησα να παιρνω καποια χαπια guarana για να επιταχυνουν τον μεταβολισμο και τις καυσεις. χ8ες για παραδειγμα εφαγα 1 γιαουρτακι, 2 καφεδες, μισο μηλο και ενα κρουασαν απο περιπτερο:-(
    και παλιοτερα ακουλουθουσα αυτη τη 'διαιτα' και ειχα πολυ καλα αποτελεσματα,, ειναι μεχρι να συνηθησει ο οργανισμος και μετα δεν πεινας..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Το καλό είναι πως έγραψες σε διαδικτυακή κοινότητα που έχει να κάνει με διαταραχές πρόσληψης τροφής,γιατί με αυτά που γράφεις,ενδέχεται,να κινείσαι σε αυτό το πλαίσιο.Μην κάνεις κακό στον εαυτό σου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    Originally posted by KONY
    ευχαριστω για τις πληροφοριες,,α!! και τα κριτσινια ειναι καλα,, το ενα εχει γυρω στις 25 θερμιδες νομιζω.
    θελω να τρωω απο 600 μεχρι 900 ακριβως για να μην πεσει ο οργανισμος μου,, επισης ξεκινησα να παιρνω καποια χαπια guarana για να επιταχυνουν τον μεταβολισμο και τις καυσεις. χ8ες για παραδειγμα εφαγα 1 γιαουρτακι, 2 καφεδες, μισο μηλο και ενα κρουασαν απο περιπτερο:-(
    και παλιοτερα ακουλουθουσα αυτη τη 'διαιτα' και ειχα πολυ καλα αποτελεσματα,, ειναι μεχρι να συνηθησει ο οργανισμος και μετα δεν πεινας..
    κοιτα, γενικα αν παιρνεις λιγοτερο απο 1000 θερμίδες πως λες είναι ευκολο να χασεις... Αλλα ξερεις πως μετα οτι τρως θα το παιρνεις πισω....!!!! Εισαι σε θεση να τρως σε μονιμη βαση μισο μηλο, ενα κριτσινι κ ενα κρουασαν....? Καλυτερα να τρως εστω ενα γευμα και ενδιαμεσα τα μπιχλιμπιδια που λες....

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    10
    γεια!ειμαι καινουρια στο site και δε ξερω να το χειριζομαι καλα..εγω θελω να χασω 5κιλα..επισης τα νοοντλς επειδη εχω σπιτι εχουν γυρω στις 300θερμιδες τα 100 γραμμαρια αν δε κανω λαθος..α!ΚΟΝΥ κ εγω τοσες προσλαμβανω ημερησιως!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •