... με λιγες Θερμιδες!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    656
    [quote]Originally posted by changes
    Originally posted by kwstas01

    πεμπτον.Κωστακη,μη φυτρωνεις εκει που δε σε σπερνουν.δε σου μιλησε κανεις.

    αντε γεια!

    γλυκό μου παιδί ούτε εσένα σε έσπειρε κανείς αλλά φύτρωσες και απάντησες στην KONY......
    εδώ είναι ένα φόρουμ, ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει. Ο Κωστάκης και ο κάθε Κωστάκης (θα μπορούσες να τον αποκαλέσεις και απλά "Κη" για να τον κάνεις ακόμη πιο μικρούλη) έχει δικαίωμα να σου πει οτιδήποτε απ'τη στιγμή που και συ έχεις δικαίωμα (και το ασκείς...) να μιλάς με το δικό σου ύφος σε άλλους.

    Χάρισμα δυσεύρετο η ευγένεια. Κρίμα να μην πουλάνε στα σούπερ μάρκετ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by bomo
    γλυκό μου παιδί ούτε εσένα σε έσπειρε κανείς αλλά φύτρωσες και απάντησες στην KONY......
    εδώ είναι ένα φόρουμ, ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει. Ο Κωστάκης και ο κάθε Κωστάκης (θα μπορούσες να τον αποκαλέσεις και απλά "Κη" για να τον κάνεις ακόμη πιο μικρούλη) έχει δικαίωμα να σου πει οτιδήποτε απ'τη στιγμή που και συ έχεις δικαίωμα (και το ασκείς...) να μιλάς με το δικό σου ύφος σε άλλους.

    Χάρισμα δυσεύρετο η ευγένεια. Κρίμα να μην πουλάνε στα σούπερ μάρκετ.
    bomo, όχι και ευγένεια, σαν πολλά τα ζητάς μου φαίνεται, αλλά ας υπήρχε λίγη στοιχειώδης λογική, και λίγη, ελάχιστη γνώση του πως συμπεριφέρονται οι άνθρωποι

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    656
    ας είναι, έστω κι αυτό που λες...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Όταν μιλάμε για διαταραχές πρόσληψης τροφής,η λογικη παραμερίζεται.Αναφερόμαστ� � σε ψυχική νόσο.Αυτό που δεν καταλαβαίνουν κάποιοι και κακοχαρακτηρίζουν άτομα που αναφέρουν νοσηρές διατροφικές πρακτικές.Αν δεν το έχεις ζήσει αυτό δε μπορείς να το καταλάβεις.Μην προσπαθείτε να εξηγήσετε με τη λογική κάτι που δεν κινείται στη σφαίρα αυτής.Υπάρχουν άτομα που πίνουν δύο καφέδες τη μέρα και τρώνε ένα κουλούρι και νομίζουν ότι παχαίνουν.Γι'αυτό,το επιθετικό ύφος δεν έχει απολύτως κανένα νόημα.Δεν είναι ένα φόρουμ με διατροφικές συμβουλές, εδώ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Συμφωνώ Κλεάνθη, γιαυτό μίλησα για στοιχειώδη γνώση του συμπεριφέρεσθαι. Διαφορετικά ας μην μιλάμε καθόλου αν είναι να προκαλέσουμε περισσότερο κακό.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2
    γεια σας παιδια! η ΚΟΝΥ ειμαι , (με διαφορετικο λογαριασμο γιατι ειχα προβλημα με το password).
    αυτο το μηνυμα το εγραψα αρκετο καιρο πριν,, φυσικα και τα ξερω ολα αυτα, για τισ συνεπειες αν τρως κατω απο 1000 θερμιδες, περι υγιεινης διατροφης,κτλ, κτλ.. τοτε δεν γνωριζα οσα γνωριζω τωρα περι διατροφης, αλλα δεν ξερω πωσ παντα τα καταφερνα και ποτε μετα απο αυτες τισ ολιγοθερμικες διαιτες δεν εβαζα πολλα η και καθολου κιλα οταν σταματουσαν,,
    δεν μπορει κανενας να μιλαει και να λεει οτι αυτος υποφερει και ποναει περισσοτερο απο μενα,, ,οτι δεν εχω εγω η οπιοσδηποτε σοβαρο προβλημα,,

    salvage : εγραψες οτι αυτο το θεμα δεν εχει σχεση με ανορεξια,, πολλες φορες κα8ομαι και σκεφτομαι αν ειναι φυσιολογικο να ειμαι 1,70 και 44 κιλα (απο 52) ,,,και να θελω να φτασω στα 40,,, και να προσπαθω να το κανω με 'κα8ε' τροπο, γιατι δεν αγαπαω το σωμα μου, και ποτε δεν ειμαι ευχαριστημενη, παντα στο βαθος του μυαλου μου θα εχω τετοιες σκεψεις, ειμαι σιγουρη οτι ποτε δεν θα φυγουν, παντα θα εχω στο μυαλο μου σανιδανικο, το επιπεδο αδυνατο σωμα,,. δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο να φοβαμαι να φιλησω το αγορι μου μολισ εχει φαει μηπως και παρω καμια θερμιδα,,,,,,, δεν μπορει κανενας να ξερει ποσο υποφερει ο αλλος..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    ποσο σε νιώθω........

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    15
    Κυρίες και κύριοι,χρειάζεται να γνωρίζετε πως η ελάχιστη ποσότητα θερμίδων είναι οι 1200 ημερησίως.Αυτό που μας λείπει είναι ο τρόπος.
    Κάποιος που δεν μπορεί να τρώει ποσότητες μπορεί πολύ απλά να τρώει όλα όσα χρειάζεται ο οργανισμός του με ελάχιστες θερμίδες με ελαφρύ στομάχι,αλλά πρώτα καλό θα ήταν μία αποτοξίνωση ώστε να δουλεύει σε ένα καθαρό σώμα.

  9. #39
    Ανδρέας Ζ.
    Guest
    Originally posted by wellnessCoach
    Κυρίες και κύριοι,χρειάζεται να γνωρίζετε πως η ελάχιστη ποσότητα θερμίδων είναι οι 1200 ημερησίως.Αυτό που μας λείπει είναι ο τρόπος.
    Αυτό δεν είναι αληθές.

  10. #40
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Peloponnese
    Posts
    62
    Κουκλίτσες μου είναι κρίμα σε μια εποχή που υπάρχει τόση πληροφόρηση σε ότι αφορά την υγεία και τη διατροφή να βασανίζετε τον εαυτό σας με δίαιτες πείνας.

    Στα 14 μου ακολούθησα το μοτίβο ελάχιστες θερμίδες+γυμναστική+δουλει ά και κατέληξα μια μέρα ξάπλα στο πάτωμα να χαζεύω μαργαρίτες. ʼσε που ότι έχασα τα πήρα στο άψε σβήσε. Καλύτερα αργά και σταθερά.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    2
    ανακαλυψα ενα φοβερο σνακ με λιγεσ θερμιδες!!!ρυζογκοφρετα με επικαλυψη σοκολατας !!!80 θερμιδες .

    κι επισης 6 ασπραδια αυγων με ενα κροκο και σπανακι (ομελετα)..αντε κι ενα τρικαλινο light!!!!

    εχω να χασω 3 κιλα !!!!(της εγκυμοσυνης)...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    ειναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ οι 600-700 θερμιδες ημερισιως, καπως ετσι εφτασα στα σχεδον 150 κιλα.... σκεψου λιγο :)

    πολυ φιλικα :thumbup:

  13. #43
    salvage ti sfaliara itan touti? sagapw!

  14. #44
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    25
    εγω δεν επιτρεπω στον εαυτο μου να τρωει πανω απο 400-450 θερμιδες την μερα!κ ας τις φαω ολες το πρωι που λεει ο λογος δν 8α φαω τιποτα μεσα στην υπολοιπη μερα.. εχω και εγω διαταραχη προσληψης τροφής?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •