Δεν μπορω αλλο.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 106
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    NADINE katarxin thelw na sou pw euxaristw gia to kalwsorisma..to post sou m ekane na klapsw ..k den xerw an auto akougete ipervoliko...8elw polu na me ekplixei kapoia stigmi o eautos mou....8elw na briskw tin dunami na pernaw asximes katastaseis k oxi na anoigw to psugeio mou k na adeiazw oti exei mesa gia na xehnaw ton pono mou ka8e fora pou niw8w etsi...o kanapes mou einai to katafugio mou...k to psugio to pausipono mou...k twra pia den einai mono sta diskola..einai ka8imerina...k auto einai to kako...8elw na sou pw pws panta imoun polu anoixtos an8rwpos...i psuxi tis pareas...m exei parei polu apo katw...mexri ena simeio mporousa k to paleva...5 panw... 5 katw kati ekana...meta perasa kapoies diskoles katastaseis...afe8ika polu k pira 25 kila...ta opoia katafera me polu kopo k ta exasa...ta kratisa 1-2 xronia k meta mou sinaivei pali kati asximo..mou erixe tin psuxologia k ta xanapira...ta xanaexasa otan sinil8a......twra omws auti i katastasi exei 3 xronia...pote den paratousa tpt an den to eftana ekei pou i8ela....panta to paleva otan ginomoun kala k to pigaina mexri telous....twra omws den mporw na to palepsw....8elw vevaia na pw pws palia imoun a8litria...apo tote pou stamatisa ton a8litismo diladi apo triti lukeiou..8imame ton eauto mou PANTA se diaita...PANTA omws...eite gia na diatirisw auto pou eixa....eite gia na xasw ta perita....apla twra pia pistevw pws an kataferw na brw mia akri k na kanw tin epemvasi ta polla kila pou 8elw na asw 8a xa8oun....etsi 8a anevei i psixologia mou...k auto simainei pws 8a mporesw na ta diatirisw....sas kourasa e???? k polla lew k se greeklish grafw....( a na rwtisw k kati asxeto...exw ta windows7 k den mporw na brw re paidia pws auto to marafeti grafei ellinika, gi auto k apofeugw ta polla post...)alt+shift den pianei ctrl+shift oxi....an xerei kapoios as mou pei pws na to kanw )) euxaristw..

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    22
    Αν το δεις ψυχρα είσαι η τυπική περίπτωση Αλεξανδρα

    ....χωρις καμια παρέκλιση. Τα επιπλεον κιλα σου διέλυσαν τη ζωη, σου υποσκάπτουν τις ευκαιρίες, σου τράβηξαν το χαλι της επιτυχιας κάτω απο τα πόδια...

    Νοιώθω τον πειρασμο να σου αντιταξω τη δικια μου ιστορια

    Εχω μονιμη καλοπληρωμενη δουλεια. Ο άντρας μου με αγαπαει. Εχω τρια υπέροχα παιδια. Ειμαι (οχι ήμουν) η ψυχη της παρέας.

    Σπουδασα στα νιάτα μου, μόλις τα παιδια πήγαν και τα τρια στο δημοτικό ξαναρχισα να σπουδάζω. Οχι για πάρτυ μου μόνο. Ξερω πως είμαι καλή στο να βοηθάω τους αλλους και ξέρω πως γεννήθηκα για αυτό.

    Παρεπιπτόντως ειμαι 163 και την τελευταία φορά που ζυγίστηκα καπου στα 100, εχω και κανένα μήνα να ζυγιστώ...

    Μεγαλύτερο ψεμα απο το ότι δε με στενοχωρει το γεγονος δεν υπάρχει. Αυτές τις μέρες τρωω δυο σοκολάτες την ημέρα....

    Ξερω λοιπον πως κάτι στραβώνει στην συνταγη της επιτυχιας.

    ....και ξέρω πως είναι ένα πληγμα στην εικόνα της τελειότητας που επιθυμούσα για τον εαυτό μου. Εγω ήθελα να ειμαι τέλεια μάνα, τέλεια γυναικα, τέλεια σύζυγος και πολλα "τελεια" ακόμα...

    Ομως το θεωρω θεία πρόνοια που Δεν Είμαι. Γιατι αν ημουν δεν θα μπορούσα να νοιαστω για τιποτα αλλο παρα για την διατήρηση αυτού του τέλειου. Η συντήρηση του Τελειου είναι τρομερα επίπονη και κοπιαστική δουλεια....και σου τρώει και όλο τον χρόνο σου επίσης...

    Υπαρχουν άνθρωποι με τέλεια είκονα. Είναι αυτα που σου περιγραφω παρα πάνω. Τελειες σε όλα τους....ουτε ένας εθισμός (ποτο, φαγητο, κουτσομπολιό)...δεν έχουν τιποτα το ατελές, το λιγώτερο!
    Και δεν θα σου πω ότι είναι κακες σαν άνθρωποι. Ομως δεν έχουν πως να το πω, ......δεν έχουν "συναισθηματική νοημοσύνη"....δεν μπορουν να νοιώσουν τον πόνο του αλλου.

    Ακου λοιπον τι βλέπω εγω να λειπει απο την εικόνα της δυστυχιας σου.

    Λειπει το νοιαξιμο για κάποιον άλλο εκτος απο το πως θέλεις εσυ τον εαυτό σου.

    Ναι, ειμαι σκληρη. Ναι ο εαυτός σου είναι ο μόνος που έχεις. Αλλά ο κόσμος πεινάει εκεί εξω. Δεν εχουν γονεις να τους βοηθήσουν αν ξεμεινουν απο δουλεια, ενδεχομένως δεν ξέρουν πως είναι να έχεις γονεις....Δεν εχουν τίποτα, ξέρεις πόσοι δεν έχουν τίποτα.???

    Δε σου βάζω την ταμπελα της εγωιστριας κοριτσάκι μου. Ολοι περασαμε απο το σταδιο που η δικη μας δυστυχια ήταν μεγαλυτερη απο την πεινα στον τρίτο κόσμο.

    Ομως εισαι μεγαλο παιδι πια!!!

    Και περιγραφεις μια φυλακη.

    Και ολοι έδω μέσα έτρεξαν να σε βγάλουν. Και εγω έκλαψα που υπάρχει τόσο νοιάξιμο εδώ.

    Οχι όμως για σενα Αλεξανδρα μου.

    Το ότι δεν εισαι αποτελεσματική φαινεται απο το πληκτρολογιο σου.
    Τι στην ευχη επαθε αυτο το πληκτρολογιο και δεν μπορεί να γυρισει στα ελληνικά τόσο καιρό??? Και εσυ τι κάνεις? Ενας μάστορας να φτιάξει αυτο το κομπιουτερ δεν υπάρχει...ας υποθέσουμε πως δεν έχεις χρήματα. Ρώτησες ένα φίλο, ένα γείτονα που ξέρει απο υπολογιστες να σε βοηθήσει....?

    Η επιθυμια σου για την τέλεια εικόνα είναι η δυστυχια σου. Η φυλακή σου!!

    Γιατι δεν δοκιμαζεις να ζήσεις όπως είσαι κοριτσάκι μου.
    Γιατι δεν δοκιμαζεις να δεις τι τρέχει έξω απο το σπίτι σου, έξω απο το θέμα σου??

    υγ Παρεπιπτόντως έχω πολύ καλή γνώμη για το αντρικό φύλο. Ανακάλυψα πως το γεγονος πως δεν ήμουν 54 κιλά (το φυσιολογικό βάρος για το ύψος μου κατα τη γνωμη που μου εμφυσησαν οι διαιτολόγοι) ποτε δεν τους πτόησε για να με διεκδικήσουν, να με κάνουν θεα και στη συνέχεια να με ρίξουν στα τάρταρα ή στα αζήτητα κατα περίπτωση...

    τα ίδια θα έκαναν όμως ακόμα και αν μου έκανε το παντελόνι που φορούσα όταν ήμουν 52 κιλα και είχα τον τέλειο κ@λο....γιατι τα ίδια κάνουν και στις άλλες που λιμοκτονούν....

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    22
    Στο κάτω μερος της μπαρας πρεπει να βγαινει ένα μικρο τετραγωνο εικονίδιο που γραφει En. πατησε πανω του και θα δεις να εμφανίζονται οι επιλογες EN kai ELL. Κλικάρισε το Ελ ...και ξεκίνα κανένα μαθημα που θα σου χρειαστει κιόλας αν ψαχνεις για δουλεια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    297
    ουαου.... η κλασικη περιπτωση οπου λες εχω το ταδε προβλημα και σκοτωνονται ολοι να σε κανουν να νιωσεις χειροτερα επειδη καποιοι εκει εξω εχουνε χειροτερα προβληματα.... τι λες ρε κοπελια στο κοριτσι εισαι σοβαρη? εχεις μπει καμια φορα στα βαθη της καταθλιψης να δεις πως ειναι? ενα κωλοπηγαδο ειναι βλεπεις το φως επανω ξερεις οτι πρεπει να πας εκει αλλα δεν βλεπεις κανενα τροπο απολυτως. και στο λεω εγω που ειμαι 25 χρονων με 2 υπεροχους γονεις που παντα στεκονται διπλα μου που ποτε δε πεινασα ποτε δε κρυωσα ποτε δε ταλαιπωρηθηκα και ομως επαθα καταθλιψη ημουν δυο χρονια με αντικαταθλιπτικα και συνεχιζω ακομα με επισκεψεις σε ψυχιατρους. κατι που θα πρεπε να κανεις και συ απ οτι φαινεται... η καταθλιψη δε θα σε ρωτησει αν εισαι τριτοκοσμικος η αν ζεις με ολα σου τα καλα.... θα ρθει και θα κατσει πανω σου σαν ενας ελεφαντας και θα σου τρωεει τα σωθικα μερα με την ημερα... γι αυτο μη παριστανεις τον καλο ανθρωπο που τα ειπες στην ερμη την κοπελα εξω απ τα δοντια... το μονο που της ελειπε αυτο ηταν. αλεξανδρα μου... πιστεψε με καποια στιγμη απλα θα πιασεις εντελως πατο και απο κει και περα δεν θα εχει πιο κατω... μονο πιο πανω για να πας... και μενα οι γονεις μου στην αρχη δεν ηθελαν να κανω εγχειρηση. οταν ομως με ειδανε αποφασισμενη και οτι δε κανω πισω τοτε το ψαξαμε μαζι πηγαμε σε γιατρους ειδαμε ατομα που ειχανε κανει εγχειρησεις τετοιες και τα βαλαμε σε μια σειρα και να μαι τωρα εδω δυο μηνες μετα το χειρουργειο και 11 κιλα ελαφρυτερη. ειμαι σιγουρη οτι αν κατσεις και τους πεις ολα αυτα που σε τρωνε και χανεις και συ και γω και πολυς κοσμακης ακομα τα καλυτερα μας χρονια σιγουρα θα τους πεισεις. προσπαθησε το αξιζει τον κοπο! οσο για τα συναισθηματα σου και ολη αυτην την μαυριλα θα σου συστηνα αμεσα να βρεις εναν καλο ψυχιατρο να σε βοηθησει. δεν ειναι ντροπη και ας λενε οτι θελουνε οι αλλοι. στην ελλαδα ολοι βγαζουνε τον κωλο τους απεξω σου πετανε δυο εξυπναδες και μετα αποχωρουν κυριοι. χεστους ολους και προφυλαξε εσενα. πριν φτασεις και συ 40 ετων σαν μια αλλη κοπελα εδω και λες γαμωτο αφησα τα νιατα μου να φυγουν μεσα απ τα χερια μου! ειλικρινα σε κατανοω ως τα βαθη της ψυχης μου τι περνας... οποτε ξεκινα με αυτα τα δυο προς το παρον! συζητα με τους γονεις σου και δωσε τους σοβαρα επειχηρηματα και κατα δευτερον ζητα ιατρικη βοηθεια. γιατι εδω μεσα οσο και να εχουμε την καλη διαθεση να σε βοηθησουμε σιγουρα δεν ειμαστε ειδικοι καλη δυναμη σου ευχομαι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    297
    παρεπιπτοντως στο πρωτο της ποστ εχει γραψει με ελληνικους χαρακτηρες που σημαινει ειτε οτι εγραφε απο αλλο υπολογιστη ειτε οτι απλα ξεχαστηκε... βεβαια εαν εσυ εχεις νευρα περιοδου μπορεις καλλιστα να το εκλαβεις ως αφορμη να τα ξεσπασεις σε μια κοπελα που ουτε καν την ξερεις επειδη θελησει να ζητησει λιγη συμπαρασταση εδω μεσα... α και κατι αλλο... οταν καποιος εχει καποιο προβλημα ναι φυσικα και θα σκεφτει οτι καπου πεινανε τα παιδακια και καπου αλλου πνιγονται η καιγονται κατα περιπτωση... κατσε και σκεψου οταν εχεις εσυ ενα προβλημα κατα ποσο ακολουθεις αυτο που ειπες και ποσο ομορφα θα ενιωθες αν πηγαινες σε μια φιλη και της ελεγες ρε συ ασε χωριζω ειμαι χαλια δεν αντεχω και σου λεγε αυτη γουρλωμενη μα καλα εισαι σοβαρη?????????? οι παγοι λιωνουν και συ τρελενεσαι που χωριζεις??? ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!!!!!!!!

  6. #21
    καλημερα και απο εμενα το θεμα καταθλιψη το ξερω καλα το δουλεψα το ξεπερασα (να παει στο καλο)
    αν θελεις μπορουμε να τα πουμε γιατι εισαι μικρη οπως και εγω και καλο ειναι να το τελιωσεις το θεματακι αυτο τωρα γιατι οσο περναει ο καιρος τοσο θα διογκωνεται στο κεφαλι σου.
    Οχι πως εγω ειμαι στα πολυ καλα μου αλλα πλεον ξερω να το παλευω...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    Αλεξανδρα μου ....οτι εγραψες παραπανω...ειναι σαν να τα εγραφα εγω!
    ειμαι και εγω 30 και ειχα φτασει και εγω στα 105 κιλα !
    Ενα θα σουπω....μην αφηνεις να τρωνε την ζωη σου αυτα τα καταραμενα κιλα!
    Οπλισου με δυναμη και κουραγιο ,βγες εξω ,ζησε ομορφα και απολαυσε την ζωη....ειναι μικρη!
    Μην πιεζεις τον εαυτο σου να ακολουθησει καποιο προγραμμα διαιτας ,ομως πιεσε τον να βγει απο τους τοιχους που υψωσες και κλειστηκες πισω απο αυτους.
    Ολα τα αλλα θα ερθουν ,στο υπογραφω ,απο την πρωτη μερα κιολας!
    Εγω συνεχως λεω στον εαυτο μου ..... Ειναι στο χερι σου!
    Οχι μετρο στην ευτυχια ,μονο λιγακι στο φαγητο μας!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    22
    Originally posted by Esprit
    παρεπιπτοντως στο πρωτο της ποστ εχει γραψει με ελληνικους χαρακτηρες που σημαινει ειτε οτι εγραφε απο αλλο υπολογιστη ειτε οτι απλα ξεχαστηκε... βεβαια εαν εσυ εχεις νευρα περιοδου μπορεις καλλιστα να το εκλαβεις ως αφορμη να τα ξεσπασεις σε μια κοπελα που ουτε καν την ξερεις επειδη θελησει να ζητησει λιγη συμπαρασταση εδω μεσα... α και κατι αλλο... οταν καποιος εχει καποιο προβλημα ναι φυσικα και θα σκεφτει οτι καπου πεινανε τα παιδακια και καπου αλλου πνιγονται η καιγονται κατα περιπτωση... κατσε και σκεψου οταν εχεις εσυ ενα προβλημα κατα ποσο ακολουθεις αυτο που ειπες και ποσο ομορφα θα ενιωθες αν πηγαινες σε μια φιλη και της ελεγες ρε συ ασε χωριζω ειμαι χαλια δεν αντεχω και σου λεγε αυτη γουρλωμενη μα καλα εισαι σοβαρη?????????? οι παγοι λιωνουν και συ τρελενεσαι που χωριζεις??? ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!!!!!!!!

    το θεμα εδώ ειναι της αλεξανδρας

    και πραγματικά θα χαρώ να τα πούμε στο τσάτ του χωρου όποτε θέλεις ....εκτος απο τωρα που ....πνίγομαι!!

    εσυ της ξέφυγες της καταθλιψης.....πραγματικά σε χάρηκα όταν σε διάβασα, σε καταχάρηκα....

    κι όχι δεν έχω περίοδο...

    με πολύ συμπαθεια Τονια

    υγ γλυκεια μου πραγματικά ανησυχω τρομέρα για το φαινομενο του θερμοκηπιου...και για τα οξειδια που μας ψεκάζουν προκειμένου να συνεχισουν να μολύνουν....
    ....όμως δεν συζητάω το θέμα με ανθρώπους στα πρόθυρα χωρισμού, μόνο με όσους ....αντέχουν

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    agapiti mou tonia den eimai se toso apelpistiki katastasi na min exw lefta na ftiaxw to pc mou....to eikonidio pou les den to exei sto diko mou pc...an to eixe ixera na to xeiristw...nai psaxnw douleia k an sou kanei san apantisi exw k to ecdl...apla sta sugkekrimena windows den mporw na to vrw...k rwtisa k filous an 8eleis na xereis k den xeroun oute autoi....auta me to kata poso eimai katartismeni sto 8ema ton ipologistwn....xairomai pou les tin gnwmi sou..alla den nomizw pws o proorismnos sou einai na boi8as an8rwpous...opws mas eipes sto post sou...episis xairomai polu pou eisai akomplexaristos an8rwpos..k pou exeis ola ta ipoloipa opws les ektos tin teleia eikona...mono pou exoume mia diafora...esi EXEIS ola ta ipoloipa k opws eipes einai teleia....egw exw epilexei s autin tin fasi na apomakrin8w apo ola ta ipoloipa..oloi oi an8rwpoi den exoume tous idious mixanismous k tis idies antidraseis se pragmata k katastaseis...mexri prin ligo kairo ta eixa k gw ola...k den mporeis na xereis tous logous pou den ta exw pia....den exw anagki na klapsei kaneis gia mena...den me 8ewrw axiolipiti...apla niw8w apognwsi k i8ela na to moirastw me an8rwpous pou to katalabainoun....i8ela na akousw gnwmes apopseis k na to sizitisw...k auto kanw...to an eimai apotelesmatiki i oxi to xerw egw k oloi oi ipoloipoi pou 8eloun na exoun sxeseis mazi mou...eite epaggelmatikes eite filikes eite erwtikes...to oti niw8w etsi den simainei oti den exw zisei tin zwi mou...mexri ton augousto i douleia pou ekana mou apefera ena poso tis taxews twn 2000 ton mina opote mallon eimai arketa apotelesmatiki...k arketa epikoinwniaki..to oti den briskw douleia den simainei pws den briskw genika..shmainei otio den briskw kati sta metra mou xxxl ....apo douleia den me exoun apolusei pote....epilogi mou itan na fugw...giati oute gia 1000 oute gia 2000 oute gia 3000 oute gia 10.000 8a papsw na eimai an8rwpos...kalitera na min exw k na eimai an8rwpos...para na exw k to geia oi sinadelfoi na mou to lene me to zori....kalitera na eimai i psixi tis pareas gi auto pou eimai para na eimai giati oi girw mou 8eloun kati allo apo mena....k kati allo ...den exw provlima sto na vrw agori...k den 8a xana pote kila gioa na brw antra...agori eixa k ton xwrisa egw...akomi me diekdikei k akomi exw 8aumastes...den 8elw na xasw kila gia tous allous...8elw na ta xasw gia MENA...gia na niwsw egw kala...oxi gia na me blepeis wraia esi k 5-10 akomi....k den me noiazei i teleia eikona...me noiazei i eikona pou 8a euxaristei emena.....to teleio den m enoiaze pote...k den to epidiwxa pote...giati pisw ap to teleio kruvontai polu perissotera provlimata apo ta dika mou.....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αλεξανδρα μου καλημερα.
    δοκιμασε να πατησεις alt shift
    και αν εχεις apple pc πατα το μηλο και το space

    διαφορετικα κατω στην μπαραπ ου δειχνει την ωρα ημερομηνια κλπ κλπ για κανε δεξι κλικ πηγαινε γραμμες εργαλειων και δες μηπως εκει σου εμφανιζει να τσεκαρεις την εντολη γραμμη γλωσσας

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    οκ παιδια ..με βοηθησε η solitude κ το βρηκα...ηταν στον πινακα ελεγχου επρεπε να κανω κατι ρυθμισεις που ειχα ξεχασει να κανω....παει κ αυτο....

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    22
    λοιπον με τα γκρικλισ δεν τα καταφέρνω....

    αλεξανδρα κορίτσι μου το διάβασα όμως! Και μπράβο! και πρόχωρα....

    Θέλω όμως να διαβάσεις το πρώτο σου ποστ και το δευτέρο, το θυμώμενο μαζί μου και να τα συγκρίνεις....καλά είναι το ίδιο κορίτσι, μηπως γράφει καμια άλλη?

    ....για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις εξηγουμαι.
    ΄
    έγραψες το προβλημα σου και ένα σωρο άνθρωποι σου συμπαρασταθηκαν. Επιμενω να συγκινουμαι με το τρόπο που αντιδρουν εδώ μέσα. Η κοπέλλα που με έκραξε σε δικαιολογησε μεχρι και για το πληκτρολόγιο, ειναι συγκινητικοί....είναι πολύτιμοι αυτοί οι τυποι!!!

    αν με διαβασεις προσεκτικα (όχι πως ειναι απαραίτητο) θα δεις πως απλα σου αλλαζω τις παραμετρους. Αυτές που σε θύμωσαν γιατι δεν εισαι και για πέταμα ρε γαμώτο....όχι δεν είσαι!!!

    εσυ ειπες πως σε απερριψαν καποιοι που δεν ήταν αξιοι να δέσουν τα κορδόνια σου

    και έγω αναρωτήθηκα, τι δουλεια εχει αυτη με εκείνους που δεν ειναι αξιοι για αυτήν....

    εσυ ειπες πως δεν θελεις να βλέπεις άνθρωπο....αυτό ομως μπορει να είναι και επιλογη και αμυντικός μηχανισμός, όχι ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ

    καταλαβαίνεις τις διαφορες?

    λοιπον το ζητουμενο είναι να πάρεις μπροστα, με τους χρόνους σου με τα όλα σου, αλλα να προχωρήσεις...

    Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις δεν τα έχω όλα εκτος απο την τέλεια εικονα....

    αυτό οντως ειναι μια σοβαρη παρανόηση!

    Ειμαι καταθλιπτική καταρχην. Ηταν και η μητέρα μου και δεν δυσκολεύομαι να αντιληφθω πως ίσως θα ειναι και το παιδι μου.
    Αν υπαρχει κατι για το οποιο ειμαι πραγματικά περήφανη ειναι πως την πολέμαω αυτή την κολοαρρωστεια.....δεν της χαρίστηκα και δε μου χαριστηκε....την σκιά της την αντιλαμβάνομαι και στην πιο χαρούμενη στιγμή της ζωης μου, ας πουμε με χτύπησε βαρύτατα όταν γέννουσα τα παιδια μου....
    ....ε. ναι εκει μου λέω κι ένα μπράβο....δεν πήρα ουτε ηρεμιστικό....απλα έμαθα...ψυχολογια, διατροφη, γυμναστική, τον έθνικο ύμνο ότι χρειάζεται καθε φορά για να της ξεγλυστρίσω.... και επιτρεψε με να επιμείνω να βοηθω όταν χρειαζεται και με τη θέληση των υπολοιπων.....τυχεράκηδων

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    22
    μου έφυγε ....των υπόλοιπων τυχερακηδων που διαβαίνουν γνωστα μου μονοπάτια

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    Το οτι παραιτήσε απο κάποια πραγματα δεν σημαινει οτι δεν θυμωνεις...η γνωμη σου σου ειπα κ πριν πως ειναι δεκτη..απλα δεν μπορεις να κρινεις καποια πραγματα..οπως π.χ το αν ειμαι αποτελεσματικη η οχι.....το οτι εγω παραιτηθηκα απο καποια πραγματα δεν συμαινει οτι με παραιτησανε κ ολοι οι υπολοιποι απ την ζωη τους....εχω πει οτι εχω εγκλωβιστει στα κιλα μου...κ δεν εχωπια κουραγιο να κανω κατι για να το αλλαξω....εσυ μπορει να εισαι καταθληπτικη κ να μην εχεις παρει ουτε ενα χαπι(κ εδω αξιζει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ) κ να το παλευεις με τους τροπους που εχεις βρει...εγω μπορει να ειμαι καταθληπτικη κ να το παλευω με σοκολατες παγωτα παστες κ πατατακια....απο κει κ περα το υφος του πρωτου σου ποστ ειναι πολυ ειρωνικο κ επικριτικο θα ελεγα.....δεν εγραψα για να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν...γι αυτο κ δεχομαι ολες τις γνωμες ...αλλα δεν δεχομαι την ειρωνια...κ απο το ποστ σου πηρα αυτο το πραγμα...οποτε σου απαντησα ετσι οπως εγω νομιζω σωστο...εσυ ειπες πως εχεισ τα παντα κ ειναι ολα τελεια εκτος απο την εικονα σου..κ νομιζω πως οποιος τα διαβασε καταλαβε τα ιδια με μενα...απο κει κ περα δεν κρινω την ζωη σου μακαρι να ειναι τελεια....κ αν δεν ειναι σου ευχομαι να γινει...αλλα οταν θελεις να βοηθησεις καποιους ανθρωπους οπως λες..ειδικα οταν αυτοι πανω κατω σου δινουν να καταλαβεις πως ξερουν τι εχουν..κ μπορουν ακομη κ οι ιδιοι να επικρινουν τους εαυτους τους καλο ειναι να μην τους ειρωνευεσαι αλλα να τους φερεσαι ανθρωπινα...τις ευθυνες μου τις εχω παρει κ απο μονη μου..δεν μου χρειαζεται καποιος που θα με κανει να νιωσω χειροτερα απ οτι ειμαι...γιατι ετσι ποτε δεν θα γινω καλα,...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Πάντως Αλεξάνδρα μου (και συγνώμη που επεμβαίνω) αλλά δεν διαπίστωσα ειρωνία από την Toniats ειλικρινά σου μιλάω..

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •