ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    68

    ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ...

    ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ \"ΥΠΕΡΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ\", ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ Κ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.. ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ!! :)
    ΩΣΤΟΣΟ, ΟΣΟ Κ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ.. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ, ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΟΥ, ΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΣΙΓΑΡΟ-ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ! ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΩΦΕΛΟ! ΟΛΟ Κ ΣΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΛΚΥΕΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.. Κ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ Ή ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ.. ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΕΣΑΣ, ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ..
    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??(ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ Κ ΤΟ ΣΤΥΛ, ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΛΙΓΟ ΑΤΟΠΟ!:o )..
    ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ, ΑΚΟΜΑ Κ ΠΡΩΗΝ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, Ή ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟΛΟΪ ΜΟΝΙΜΩΣ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ, Κ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΜΠΑΚΙΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΤΣΕΠΗ.. ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ: \"ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ\"... ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ!!
    ΜΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ! ΤΙ ΛΕΤΕ??:cool:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Αφροδίτη μου,

    δεν σε ξεστρεσάρει το τσιγάρο. Οι βαθιές αναπνοές που κάνεις εισπνέοντας και εκπνέοντας τον καπνο σε χαλαρώνουν .

    Υπαρχουν χιλιαδες άλλοι τρόποι να χαλαρώνουμε. Ας γίνει μια προσπάθεια να περιορισουμε τους κινδύνους για την υγεία μας βρε παιδιά -όσο εξαρτάται απο μας τουλάχιστον-.

    Δεν κάπνισα ποτέ, δεν είχα την παραμικρή περιέργεια. Κανεις απο τους γονείς μου δεν καπνίζει. Υποφέρω πολύ αν υπάρχει τσιγάρο στον χώρο. Θεωρω εντελως αντι αισθητικό να κυκλοφορούν άνθρωποι με το τσιγάρο στο χέρι στο δρόμο. Και θυμώνω όταν παρακαλάω να σβήσουν το τσιγάρο στις συνεδριάσεις που με αποκαλούν \"ρατσίστρια\". Ετσι περιόρισα τις παρέες μου στους μη καπνίζοντες. Και ευτυχώς είμαστε πολλοί...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Έχει ειπωθεί οτι η νικοτίνη είναι εθιστική ουσία...άρα δύσκολα την σταματάει κανείς αφού την ξεκινήσει.Απ την άλλη οι γενικότερες τάσεις της βιολογίας και γενετικής σήμερα είναι για τον κάθε εθισμό μας να βρίσκουν και ένα υπεύθυνο γονίδιο που σε κάποιους είναι πιο ευαισθητοποιημένο/ενεργοποιημένο απ ότι σε κάποιους άλλους.ʼν σε όλα αυτά προσθέσεις και τους κοινωνικούς λόγους που πολλές φορές σε ωθούν στο κάπνισμα και κάποιους ψυχολογικούς...τότε μάλλον θα αναρωτιέται κανείς πως μερικοί την γλίτωσαν και δεν καπνίζουν ακόμα...
    Για μένα όλοι αυτοί οι λόγοι (και ενδεχόμενως να υπάρχουν πολύ περισσότεροι) έχουν μέσα σα αυτόν που καπνίζει ένα αντίκρισμα....τον κάνουν να αισθάνεται όμορφα,βιώνει μια ηδονή.Αργά ή γρήγορα το ευχάριστο αυτό συναίσθημα το συνδέεουμε με το τσιγάρο και τελικά καπνίζουμε αντανακλαστικά...όπως συμβαίνει και με άλλες μορφές εθισμών.
    Ίσως τελικά ο υπερκαπνιστής,ο βουλιμικός,ο αλκοολικός κτλ να είναι ο ίδιος άνθρωπος που βρήκε απλά την ηδονή που αναζητούσε πιο εύκολα και πιο γρήγορα στο τσιγάρο ή στο φαί ή στο αλκόολ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    107
    Αρχισα το τσιγαρο στα 14 φυσικα απο περιεργεια και επειδη οι περισσοτεροι γυρω μου καπνιζαν.Οφειλω να πω πως μεγαλωσα σε ενα περιβαλλον μεσα στον καπνο αφου και οι δυο γονεις μου καπνιζαν και καπνιζουν,πιστευω πως ειναι ενας απο τους λογους που αρχισα να καπνιζω.Απο τα 14 πριν απο λιγους μηνες αποφασησα να κανω την πρωτη αποπειρα να το σταματησω αλλα απετυχα παταγοδως,ανταξα μονο 4.5 ωρες το στομα μου ειχε στεγνωσει,ψιλοτρεμαν τα χερια μου και ενιωθα μια περιεργη γευση στη γλωσσα και το κυριοτερο το να καπνισω ηταν συναιχεια στο μυαλο μου τοσο που δεν μπορουσα να σκεφτω κατι αλλο,αυτο ηταν ετρεξα και αναψα ενα τσιγαρο,ενα δευτερο και ηρεμησα-ειμαι εξαρτημενος-αυτο ειναι το προβλημα πια ενω με ενοχλει το πως μυριζουν τα χερια μου,η ανασα μου,τα ρουχα μου ενω θελω να το σταματησω δεν ξερω πως!λενε οτι ειναι μια αποφαση αλλα....(ασ\' αναψω ενα τσιγαρο)!:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by dimitriskai
    Αρχισα το τσιγαρο στα 14 φυσικα απο περιεργεια και επειδη οι περισσοτεροι γυρω μου καπνιζαν.Οφειλω να πω πως μεγαλωσα σε ενα περιβαλλον μεσα στον καπνο αφου και οι δυο γονεις μου καπνιζαν και καπνιζουν,πιστευω πως ειναι ενας απο τους λογους που αρχισα να καπνιζω.Απο τα 14 πριν απο λιγους μηνες αποφασησα να κανω την πρωτη αποπειρα να το σταματησω αλλα απετυχα παταγοδως,ανταξα μονο 4.5 ωρες το στομα μου ειχε στεγνωσει,ψιλοτρεμαν τα χερια μου και ενιωθα μια περιεργη γευση στη γλωσσα και το κυριοτερο το να καπνισω ηταν συναιχεια στο μυαλο μου τοσο που δεν μπορουσα να σκεφτω κατι αλλο,αυτο ηταν ετρεξα και αναψα ενα τσιγαρο,ενα δευτερο και ηρεμησα-ειμαι εξαρτημενος-αυτο ειναι το προβλημα πια ενω με ενοχλει το πως μυριζουν τα χερια μου,η ανασα μου,τα ρουχα μου ενω θελω να το σταματησω δεν ξερω πως!λενε οτι ειναι μια αποφαση αλλα....(ασ\' αναψω ενα τσιγαρο)!:)
    Φίλε Δημήτρη ..συνήθως αφού το τσιγάρο γίνει συνήθεια ...άν δεν υπάρχει κάποιο ισχυρό κίνητρο να το κόψεις (πχ σου ανακοινώνει ο γιατρός οτι ή σταματάς το τσιγάρο ή πεθαίνεις....και εννοείται οτι αυτή η ανακοίνωση γίνεται μέσα στην εντατική όπου σε κουράρουν μετά το πρώτο έμφραγμα) θέλει πείσμα ...δηλαδή απόφαση να ελένξεις εσύ το τσιγάρο κι όχι αυτό εσένα.

    Αναφέρεις οτι σε ενοχλεί η μυρωδιά που σου αφήνει στα χέρια και στα ρούχα...κι ίσως αυτό είναι και το πιο εντυπωσιακό απ όλα....ξέρεις γιατί ? Διότι στο τσιγάρο υπολογίζεται οτι υπάρχουν 4000 χημικά δηλητήρια και μερικά απ τα πιο σημαντικά είναι :
    Νικοτίνη= καλά ..αυτό το θεωρούμε απλώς εθιστική ουσία σαν τη ζάχαρη
    Αρσενικό= βασικό συστατικό στα ποντικοφάρμακα
    Μεθάνιο= βασικό συστατικό στις π..ρδές
    Αμμωνία=χρησιμοποιείται στα καθαριστικά πατώματος....και αν θέλεις
    να την μυρίσεις πήγαινε σε ώρες αιχμής στα δημόσια ουρητήρια
    Κάδμιο= χρησιμοποιείται στις μπαταρίες
    Φορμαλδεύδη=..η φορμόλη με την οποία συντηρούν τα πτώματα στα
    ανατομεία
    Βουτάνιο= ...καλά αυτό το έχεις και σε υγρή μορφή στον αναπτήρα σου
    Υδροκυάνιο=το περίφημο δηλητήριο που έφαγε αρκετούς που το
    εισέπνευσαν στο ʼουσβιτς

    ʼν θέλεις σε παρακαλώ άναψε ένα τσιγάρο τώρα...και πάρε μια ρουφιξιά την οποία αν θέλεις κράτα την για λίγο στο στόμα σου ή αν θέλεις μπορείς να την καταπιείς.Την ώρα που ρέει ο καπνός μέσα σου προσπάθησε να φανταστείς τι ακριβώς υποδέχεσαι με πολύ χαρά....λίγο ποντικοφάρμακο, ατμούς π..ρδής,λίγο υγρό για το πάτωμα,τρίματα απο μπαταρίες,μερικές σταγόνες συντηριτικού πτωμάτων,λίγες σταγόνες υγρού του αναπτήρα σου και για γαρνιτούρα αέρια του ʼουσβιτς.Συνέχισε να καπνίζεις και προσπάθησε με τη φαντασία σου να νιώσεις όσο πιο ζωντανά γίνεται τις ουσίες αυτές....δές το κουτί με το ποντικοφάρμακο και οραματίσου οτι παίρνεις μια κουταλίτσα και την καταπίνεις..μετά βρίσκεις τον π..πό κάποιου αγαπημένου σου προσώπου και εισπνέεις το μεθάνιο του,ύστερα πάς στην αποθήκη όπου υπάρχουν τα καθαριστικά πατώματος και κατεβάζεις ένα σφηνάκι,παίρνεις μια μπαταρία την ανοίγεις και καταβροχθίζεις λίγο απ το περιεχόμενο της,ζητάς απο κάποιον φίλο σου γιατρό να σου προμηθεύσει λίγο συντηριτικό πτωμάτων και πίνει λιγάκι απο αυτό,τραβάς και καμιά γουλιά απ το υγρό του αναπτήρα σου..και για να χωνέψεις εισπνέεις και λίγο αέριο απ το ʼουσβιτς.Κάποια απο αυτά τα συστατικά τα ξέρεις πολύ καλά...για παράδειγμα το μεθάνιο όποτε έχετε όσπρια το εισπνέεις στα σίγουρα,την αμμωνία σίγουρα θα την μύρισες αν έχει επισκεφτεί δημόσια ουρητήρια,ενώ η φορμόλη είναι το άρωμα των συντηρημένων πτωμάτων...Προσπάθησε να νιώσεις μια μια τις γεύσεις και τα αρώματα των συστατικών που μπαίνουν μέσα σου ...και συνέχισε να καπνίζεις...Δεν είναι τελικά το τσιγάρο απόλαυση...?Κάπνισε όσα τσιγάρα θέλεις...πακέτα ολόκληρα αν μπορείς....μόνο την ώρα που καπνίζεις κάθε τσιγάρο προσπάθησε να δείς τι καταπίνεις,νιώσε τη γεύση τους,μύρισε τα.Δοκίμασε να το κάνεις αυτό καθημερινά....για κανένα μήνα.....και μάλιστα καπνίζοντας όσο πιο πολύ μπορείς αλλά με τη δέσμευση να αναλύεις με τις αισθήσεις σου τα παραπάνω συστατικά του τσιγάρου.Ίσως και να εκπλαγείς με τα αποτέλεσματα...αν και είμαι σίγουρος οτι αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που είσαι κατασκευασμένος να πετύχεις.:)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    60

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Αγανάκτησα να διαβάζω όλα αυτά!!!!!

    Καλά ρε!Είστε σοβαροί εσείς με όλα αυτά που γράφεται. Εγώ ξεκίνησα το κάπνισμα στα 17 μου. Στα 18 μου έκανα για πρώτη φορά black και από κει και πέρα είμαι συστηματικός χρήστης από τότε. Πήγα και Ολλανδία και βρήκα τη χαρά μου. Και τώρα όλοι εσείς μου μιλάτε για το τσιγάρο!!! Τι είναι το τσιγάρο πιά? Μέσα στα τόσα άσχημα που έχουμε γύρω μας αυτό είναι το μόνο που δε μας πειράζει τόσο. :mad:
    Έχω βρει τη χαρά μου με όλα αυτά και είναι τα μόνα που με φτιάχνουν.Νιώθω τόσο ολοκληρωμένος και δε με απασχολεί τίποτα.Ενώ εσείς έχετε τα μύρια προβλήματα.Έτσι θέλω να είμαι και έτσι μ\'αρέσει. Κάντε κανά γάρο να τα δείτε όλα και αφήστε τα : με παράτησε,μου μίλησε άσχημα,έφυγε,δε με θέλει,δεν τον θέλω, και άλλες πολλές τέτοιες ηλιθιότητες. Αναζητήστε την ομορφιά στη φύση και στους καρπούς της γιατί μια ζωή την έχουμε και ότι θέλουμε κάνουμε. Τώρα αν θέλετε να αναλώνεστε στα προβλήματα σας και να μιλάτε με περηφάνεια γι\'αυτά δικό σας πρόβλημα.
    Είμαι ωραίος και συμπεριφέρομαι άσχημα στον οποινδήποτε και μ\'αρέσει τρομέρα. Καλοπερασάκιας μέχρι εκεί που δε φαντάζεστε.:cool:
    Γυρνάω από τη δουλειά και είμαι χαρούμενος αφού ανάβω ένα τσιγάρο.Και τι τσιγάρο έ?Από τα καλά και έρχονται και μια στο τόσο και κατι φιλαράκια παλιά και κάνουμε τα αίσχη!!!Και απλά είμαι χαρούμενος. Τα πάω όλα και δεν έχω κανένα ταμπού. Ενώ αντιθέτως εσείς είστε όλοι κομπλεξικοί!!! ʼχαρα άτομα.
    Ας δώσουμε όλοι ένα ραντεβού να βρεθούμε σε κανά coffeeshop στην Ολλανδία και συγκεκριμένα στο Amsterdam άσχετοι και ελάτε να μιλήσουμε για προβλήματα τότε. ʼβουλα όντα.
    Χαιρετώ τα αλάνια όλου του κόσμου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    alexisams,το αν εσυ εχεις επιλεξει αυτον τον τροπο ζωης ειναι προβλημα σου,μην περιμενεις ομως τωρα να το επικρατησουμε και ολοι εμεις.Στο κατω κατω αυτο που κανεις και το περιγραφεις ως \'μαγκια\' ειναι σημαντικοτερο προβλημα απο τις βλακειες που λες οτι γραφουμε εμεις.Η λυση λοιπον .στα προβληματα δεν ειναι να δημιουργεις εναν δικο σου κοσμο και να κρυβεσαι πισω απο τσιγαρα κλπ.Λες οτι νιωθεις ολοκληρωμενος και ετσι αυτη τη στιγμη σιγουρα δε θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο.Μη μενεις ομως με τις δικιες σου αντιληψεις κατηγορώντας ολους τους αλλους που δεν εχουν επιλεξει αυτο το δρομο αλλα προσπαθησε να σκεφτεις τι σε εκανε να νιωθεις οτι μονο μεσα απο τα τσιγαρα κλπ θα λυσεις τα προβληματα σου και θα εισαι ευτυχισμενος.Ο καθενας εχει δικαιωμα στη ζωη του να κανει ο,τι θελει,αναλαμβάνοντας ομως και την ευθυνη των πραξεων του και χωρις να σημαινει οτι αυτο που κανει ειναι και σωστο.Εσυ καλως ή κακως εχεις επιλεξει αυτον τον τροπο ζωης,τωρα σιγουρα σου φαινεται συναρπαστικος ομως καποια στιγμη θα καταλαβεις οτι μονος σου στερεις απο τον ευατο σου πολλα πραγματα.Και τι καλυτερο απ΄το να μπορεις να αντιμετωπισεις τη ζωη και τα προβληματα της με καθαρο μυαλο?Αυτο μονο αβουλο ον δε σε κανει,αντιθετα σε κανει ακομα πιο δυνατο σαν χαρακτηρα.Δε λεω οτι ειναι ευκολο να αντισταθεις σε μια ευκολη λυση,οπως αυτη που σου δινουν τα ναρκωτικα,το ποτο κλπ.ομως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι αυτη η λυση ειναι απολυτως παροδικη και την ακολουθουν αμετρητα νεα προβληματα.Συμφωνω σε αυτο που λες οτι ισως μπροστα στα προβληματα που υπαρχουν το τσιγαρο ειναι το πιο απλο,ομως δεν παυει να ειναι προβλημα.Ουτε εγω ειμαι καμια αντικαπνιστρια,ομως πιστευω οτι αξιζουν συγχαρητηρια σε αυτον που εχει καταφερει να αντισταθει στο καπνισμα και στα υπολοιπα.Τωρα σιγουρα θα σκεφτεσαι\'να μια ακομα κομπλεξικη(οπως αποκαλεις ολους τους υπολοιπους)που προσπαθει να μου κανει κηρυγμα.Δεν προσπαθω τιποτα τετοιο απλα σου προτεινω να αφησεις λιγο τα διαφορα στηριγματα που χρησιμοποιεις για να ανταπεξερχεσαι στις δυσκολιες και τις παρωπιδες που εχεις στον τροπο σκεψης σου και να προσπαθησεις να καταλαβεις οτι υπαρχουν και αλλοι τροποι να νιωθεις απελευθερωμενος και να χαρεις τη ζωη χωρις να αποφευγεις πραγματα και καταστασεις!Μην αφηνεις τον ευατο σου να βρισκεται σε μια εικονικη πραγματικοτητα που αργα η γρηγορα θα τον οδηγησει σε αδιεξοδο!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Δεν γίνεται τίποτα.

    niki Δεν είναι μαγκιά αυτό που κάνω αλλά τρόπος ζωής. Όταν το καταλάβεις έλα να με βρείς. Το παν στη ζωή είναι να περνάμε όμορφα και εγώ το καταφέρνω καλά,πολύ καλά θα έλεγα!!!!!!!
    Δεν στερώ τον εαυτό μου από τίποτα απολύτως. Τη δουλειά μου την έχω,τα λεφτά μου τα έχω,γυναίκες βρίσκω όποτε θέλω,ότι θέλω κάνω. Στη ζωή ήρθαμε για να λάβουμε μια δόση από τα μεγαλεία που θα ακολουθήσουν μετά και όχι για να λύσουμε τα προβλήματα μας που οι ίδιοι τα δημιουργούμε. Αλλάξτε όσο είναι καιρός γιατί θα γεράσετε. Εγώ είμαι ήδη 26 και αισθάνομαι για 6!!!!!
    Ιστορίες χίλιες δυο μπορώ να πώ από αυτά που γράφεται και να σας δώσω ότι συμβουλή θέλετε. Αλλά μη δημιουργείτε άλλα προβλήματα στους εαυτούς σας!

    Ας νομιμοποιήσουμε τη πηγή της χαράς και ελάτε να σώσουμε το κόσμο καπνιζοντάς το!!! Ελάτε μαζί μου αδέρφια!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αυτο ομως για το οποιο προσπαθεις να μας πεισεις γινεται τωρα,σε μερικα χρονια δε νομιζω να εχεις την ιδια αποψη.Σιγουρα μια ζωη που τα εχεις ολα κλπ ειναι συναρπαστικη ομως αν την πετυχαινεις με αυτον τον τροπο,θα εχει ημερομηνια ληξεως.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Θα γίνεται πάντα!!! Έτσι θα είμαι!!!!

    Έχω τρομερή αυτοπεποίθηση για τον εαυτό μοου. Είμαι και νιώθω απλά τέλειος.
    Όλες οι γυναίκες που γνώρισα τις παράτησα και τώρα με παρακαλάνε όλες τους!!!!!! Έχω τα θύματα μου παντού. Και εγώ απλά συνεχίζω να ζω μέσα στις ατελείωτες χαρές και μόνο χαρές τις ζωής. Τα πάντα μου είναι τέλεια. Με γουστάρω όσο εκεί που δε με παίρνει και ακόμη παρακάτω. Είμαι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!



    Join me to live the dream...Smoke it to be immortal!!!!Come to Amsterdam!!!!


    Το πληρωμένο sex στοιχίζει λιγότερο......

    Αντισταθείτε σε αυτά που θεωρούν καλά......

    Πηγαίνετε για τα καλύτερα με ένα εισητήριο για Amsterdam.....

    Oι Ολλανδοί το πήραν μυρωδιά................

    Καιρός να το ξεκινήσουμε και εμείς..........................

    Το be perfect isn\'t so difficult. To be miserable is so fuckineasy!!!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Alexisams αν μπηκες στο συγκεκριμενο site με σκοπο να μας πεισεις για το ποσο ωραιος ειναι ο κοσμος των ναρκωτικων(οπως φαινεται απο τις απαντησεις σου)μαλλον αδικα χανεις τον καιρο σου.Μπορει να εχουμε προβληματα αλλα τουλαχιστον προσπαθουμε να τα αντιμετοπισουμε οσο ειναι δυνατον χωρις να κρυβομαστε πισω απο αυτα.Ο κοσμος στον οποιο ζεις αυτη τη στιγμη ειναι ενας κοσμος που δημιουργησες με τα ναρκωτικα και καποια στιγμη θα καταρρευσει.Μην περιμενεις να φτασεις σε σημειο να μην μπορεις να επιστρεψεις,δες την πραγματικοτητα οσο ειναι καιρος και παλεψε για να εισαι καλα χωρις διαφορες ουσιες.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    68

    de tha pw..

    ΔΕ ΘΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!
    ΑΠΛΑ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ, Κ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΕΣ \"ΧΑΡΕΣ\", ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΝ ΑΥΤΕΣ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    αν καπνιζεις 3-4 τσιγαρα την ημερα δεν τρεχει τιποτα ....παν μετρον αριστον.....
    το προβλημα με το τσιγαρο ειναι οτι ολοι ακολουθουν............ το παν μετρον αχρηστον(1,2,3 πακετα)


    ΥΓ
    παρολαταυτα δεν θα συνιστουσα σε κανεναν να το αρχισει......
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •