Τι μπορεί κανείς να βρει στο u tube..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829

    Τι μπορεί κανείς να βρει στο u tube..

    Ψάχνοντας στο u tube για το γνωστό και φλέγον θέμα της παχυσαρκίας έπεσα πάνω σε ένα δήθεν διασκεδαστικό τραγουδάκι του ανεκδιήγητου Μάρκου Σεφερλή.
    Παραθέτω κάποιους στίχους και θα καταλάβετε τι εννοώ:
    Μικρή γλυκειά μου μπετονιέρα, που τρως σαν π... όλη μέρα, κάνανε ζάρες οι βυζάρες σου και σακουλιάσαν οι ματάρες σου, το δαχτυλίδι δε χωράει πια στο χέρι σου κι είναι 7 κιλά το κάθε κωλομέρι σου. Η κυτταρίτιδα έφτασε στο αμήν, παραγγελία κάνεις το μπλου τζην, δύο καρέκλες για να κάτσεις δε σου φτάνουνε κτλ, κτλ. Μιλάει δηλαδή για την καθημερινότητα του παχύσαρκου με αυτό τον χυδαίο τρόπο.
    Έγινα έξαλλη! Και μιλάει ποιος? Δεν κοιτάει το χάλι του λέω εγώ. Είναι δυνατόν να παίρνει κανείς το πρόβλημα και τον πόνο του άλλου και να τα ευτελίζει σε τέτοιο βαθμό? Το επίπεδο εξαιρετικά χαμηλό. Αλλά με εντυπωσίασαν και οι κυρίες που συμμετείχαν στο βίντεο αυτό. Γίνεται άραγε εν γνώσει τους αυτό, γιατί σαν αλλοδαπές μου φάνηκαν....

  2. #2
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    36
    Και να ήταν το μόνο...

    AnorimoI - Η ΧΟΝΤΡΗ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ


    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΡΕΣΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΟΝΤΡΕΣ
    ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΜΟΥ ΖΥΜΩΝΑΝ ΣΑΝ ΝΑ'ΤΑΝΕ ΚΕΦΤΕΣ
    ΟΙ ΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΟΥ ΟΡΜΑΓΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ
    ΚΑΙ ΕΝΤΡΟΜΟΣ ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΑ ΣΑΝ ΑΠΛΗΣΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ

    ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΣΒΗΣΟΥΝ
    Μ'ΑΚΟΜΑ ΤΡΙΣΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΛΛΕ Ν'ΑΡΧΙΣΟΥΝ
    ΣΤΗ ΤΡΥΦΕΡΗ ΜΟΥ Κ'ΕΥΘΡΑΥΣΤΗ ΑΝΕΜΕΛΗ ΕΦΗΒΕΙΑ
    ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΕΙΣΕΒΑΛΛΕ ΜΕ ΒΙΑ

    ENAΣ ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΣ ΘΗΛΥΚΟΣ ΣΕ ΣΩΜΑ ΚΑΧΙΑΣΒΙΛΙ
    ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΜΟΜΠΥ ΝΤΙΚ ΚΑΙ ΜΕ ΣΑΡΚΩΔΗ ΧΕΙΛΗ

    Ρεφραιν:
    Η ΧΟΝΤΡΗ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΛΩΝΕΙ
    ΘΑ ΧΑΘΩ Σ'ΕΝΑ ΣΩΜΑ Σ'ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΜΠΑΛΟΝΙ
    Η ΧΟΝΤΡΗ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΛΩΝΕΙ
    Κ***Σ ΩΚΕΑΝΟΣ ΚΑΙ Β***Α ΣΑΝ ΜΠΑΛΚΟΝΙ

    ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΗΣ ΠΑΤΗΜΑΣΙΑ ΤΑ ΡΙΧΤΕΡ ΗΤΑΝ ΔΕΚΑ
    ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΡΥΣΑ ΞΑΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
    ΣΕ ΧΕΙΜΕΡΕΙΑ ΕΠΕΦΤΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ
    KAI ΣΑΝ ΚΑΘΟΤΑΝ ΟΡΘΙΑ ΜΟΥ ΕΚΡΥΒΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ

    ΜΑ ΑΠ'ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΕΜΕΝΑ
    ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΡΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΤΗ ΓΕΝΝΑ
    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΜΑΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΣΤΙΓΑ
    ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΕΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΝΕ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΓΓΑ

    ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΑΕΙ
    ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΗ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ

    Η ΧΟΝΤΡΗ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΛΩΝΕΙ
    ΘΑ ΧΑΘΩ Σ'ΕΝΑ ΣΩΜΑ Σ'ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΜΠΑΛΟΝΙ
    Η ΧΟΝΤΡΗ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΛΩΝΕΙ
    Κ***Σ ΩΚΕΑΝΟΣ ΚΑΙ Β***Α ΣΑΝ ΜΠΑΛΚΟΝΙ


    www.anorimoi.com

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    112
    πωπω πρωι πρωι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    τι ξεφτίλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κι εμείς τώρα τα διαβάζουμε αυτά για ποιό λόγο;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    36
    Αν ενοχλούν, να κάνω edit. :-)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καλή μου Nadine, αν ενοχλήθηκες, ζητώ ταπεινά συγνώμη. Νόμιζα πως εδώ μέσα μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα. Δεν είχα καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους κι εμένα μαζί. Κι εγώ σοκαρίστηκα με την αναλγησία όλων αυτών. Το ότι τα μεταφέρω δε σημαίνει πως με αντιπροσωπεύουν κιόλας. Ας μην ξεχνάμε ότι κανείς δεν είναι έξω από το χορό. Δεν σου μιλάει μία αδύνατη χωρίς προβλήματα, ούτε κάποια που δεν την έχουν χλευάσει για τα κιλά της. Ίσως τα τραγουδάκια αυτά είναι μία απάντηση στο post σχετικά με το αν θεωρείται ανωμαλία το να νιώθει κανείς ερωτικό ενδιαφέρον για μία παχύσαρκη γυναίκα. Για πολλούς, όπως βλέπεις, δυστυχώς θεωρείται...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    36
    Originally posted by Ava
    Καλή μου Nadine, αν ενοχλήθηκες, ζητώ ταπεινά συγνώμη. Νόμιζα πως εδώ μέσα μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα. Δεν είχα καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους κι εμένα μαζί. Κι εγώ σοκαρίστηκα με την αναλγησία όλων αυτών. Το ότι τα μεταφέρω δε σημαίνει πως με αντιπροσωπεύουν κιόλας. Ας μην ξεχνάμε ότι κανείς δεν είναι έξω από το χορό. Δεν σου μιλάει μία αδύνατη χωρίς προβλήματα, ούτε κάποια που δεν την έχουν χλευάσει για τα κιλά της. Ίσως τα τραγουδάκια αυτά είναι μία απάντηση στο post σχετικά με το αν θεωρείται ανωμαλία το να νιώθει κανείς ερωτικό ενδιαφέρον για μία παχύσαρκη γυναίκα. Για πολλούς, όπως βλέπεις, δυστυχώς θεωρείται...
    Ακριβώς αυτό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ava και NothingLeft,σιγά μη ζητήσετε και ταπεινά συγνώμη!Αν είναι δυνατόν!
    Ασφαλώς και δεν προσβλήθηκα από τη μαλακία του κάθε ηλίθιου,που περνιέται για έξυπνος!
    Επίσης δεν είμαι εδώ για να λογοκρίνω την ελεύθερη έκφραση κανενός,αλλά για να εκφράζω
    ελεύθερα τη δική μου.Στα πλαίσια αυτά λοιπόν διατύπωσα τη δυσκολία μου ν'αντιληφθώ τη
    σκοπιμότητα,που τα προβάλλουμε,καθώς η βλακεία είναι απύθμενη!Αλίμονο αν αναφέραμε
    ό,τι υποτιμητικό ή ρατσιστικό εις βάρος μας έχει πέσει στην αντίληψη μας!Τι έχουμε να κερδίσουμε;
    Το ξέρω πως έχω μεγάλο θέμα με την κακογουστιά,την κακή προαίρεση και το χαμηλό επίπεδο...
    Κυρίως όμως φοβάμαι μήπως κάποιος ανάμεσα μας,που δεν έχει συμφιλιωθεί με την εικόνα του,
    νιώσει άσχημα και τυχόν επηρεαστεί.Αυτό θα με στεναχωρούσε πάρα πολύ!Τέλος,αναφορικά
    με το τόπικ της σεξουαλικής διαστροφής,το ερώτημα μου αφορούσε αν εμείς βλέπουμε με στραβό
    μάτι το ερωτικό ενδιαφέρον κάποιου για μας.Αν σκεφτόμαστε πως είναι...φετιχιστικό κάτι τέτοιο...
    Όχι το ότι κάποιοι δε θα σχετιζόντουσαν ποτέ με παχύσαρκο/η,γιατί περί ορέξεως,κολοκυθόπιτα!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    36
    Προσωπικά, δεν ξέρω αν έχω συμφιλιωθεί με την εικόνα μου (παλιότερα ήμουν πολύ καλύτερα με τον εαυτό μου, άλλο θέμα αυτό όμως), αλλά τέτοιου είδους «τραγούδια» με βρίσκουν αντίθετη, όταν μάλιστα αυτοί που τα γράφουν είναι επίσης παχύσαρκοι.
    Και αναφέρομαι στους Ανώριμους. Και παρότι αντιλαμβάνομαι την διάθεσή τους, συνεχίζω να βρίσκω ενοχλητικά όλα τα τραγούδια με παρόμοιο στίχο.

    Ίσως, κατα βάθος, να ήθελα να ξορκίσουμε παρέα αυτό το άσχημο συναίσθημα που προκαλεί ένα τέτοιο «τραγούδι» και σε καμιά περίπτωση να προκαλέσω θλίψη.

    Πού βρίσκεται αυτό το θέμα για της σεξουαλικής διαστροφής; :-)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Νομίζω οτι δε χρειάζεται
    να αναπαράγουμε τη κακογουστιά και τη φτήνια του καθένα
    παίζοντας έτσι το παιχνίδι του.

    Απλά τον αγνοούμε και τον αφήνουμε να ζεί στη μιζέρια του,
    και στο καραγκιοζιλίκι του. Αυτό είναι που τον ενοχλεί, το να τον αγνοούν...

    Ετσι του δίνεται ο χώρος να προβληθεί .....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Originally posted by NothingLeft


    Πού βρίσκεται αυτό το θέμα για της σεξουαλικής διαστροφής; :-)
    εδώ
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=1425

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    36
    Σ'ευχαριστώ! :-))


    (Και νόμιζα πως σε ευχαρίστησα χθες, αλλά μάλλον ξεχάστηκα. :-/)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •