θελω να δουλεψω για να ξεχνιεμαι!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    θελω να δουλεψω για να ξεχνιεμαι!!!

    εσεις τι πιστευετε? αν κ ειμαι φοιτητρια κ μενω με τους δικους μου..μενω πολλες ωρες μεσα στο σπιτι με αποτελεσμα να σκεφτομαι τα φαγητο περισσοτερο απο το κανονικο..ενω οταν εχω κτ να ασχολουμαι ξεχνιεμαι! σας συμβαινει κ εσας? τι λετε να ψαξω για δουλεια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    κοίταξε αν βρεις μια δουλειά που να μπορείς να συνδυάσεις και τη σπουδές σου, καλό θα κάνει κακό δε νομίζω. Θα βγάζεις και το χαρτζιλίκι σου. Στη φάση που είσαι προτεραιότητα έχουν οι σπουδές σου.
    Από εκεί και πέρα, υπάρχουν ένα σωρό δραστηριότητες να γεμίσεις τον ελεύθερο χρόνο σου.
    Μπορείς να πηγαίνεις χορό, γυμναστήριο, μία ξένη γλώσσα ίσως ...
    Η δουλειά εχει συγκεκριμένο ωράριο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Η εργασιοθεραπεία όντως βοηθάει. Ξεχνιέσαι για μερικές ώρες τουλάχιστον, αρκεί να σου αρέσει αυτό που κάνεις, να σε συνεπαίρνει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    αχ βρε κοριτσια...εγω παλι θελω να δουλευω οσο το δυνατον λιγωτερο για να ειμαι στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα ολη μερα. ειμαι η αλλη οψη του νομισματος ε? επειδη δουλευω μαλλον....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    Originally posted by BARB3
    αχ βρε κοριτσια...εγω παλι θελω να δουλευω οσο το δυνατον λιγωτερο για να ειμαι στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα ολη μερα. ειμαι η αλλη οψη του νομισματος ε? επειδη δουλευω μαλλον....
    και εγω μια απο τα ιδια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    Εγω να πω την αλήθεια στη δουλειά ξεκουράζομαι. Είναι ο μόνος τομέας που είμαι εντελώς συγκεντρωμένη - συγχρονισμένη - δεν τρώω κτλ κλτ.
    Η υπόλοιπη μέρα είναι μια τρελλα .. σπίτι - καθαριότητα - μαγείρεμα - να κυνηγώ την κόρη, τον άντρα και τώρα τελευταία και το σκύλο....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Originally posted by basia
    Originally posted by BARB3
    αχ βρε κοριτσια...εγω παλι θελω να δουλευω οσο το δυνατον λιγωτερο για να ειμαι στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα ολη μερα. ειμαι η αλλη οψη του νομισματος ε? επειδη δουλευω μαλλον....
    και εγω μια απο τα ιδια
    ο τρίτος της παρέας εδώ!!

  8. #8
    Originally posted by GeorgiaP
    Εγω να πω την αλήθεια στη δουλειά ξεκουράζομαι. Είναι ο μόνος τομέας που είμαι εντελώς συγκεντρωμένη - συγχρονισμένη - δεν τρώω κτλ κλτ.
    Η υπόλοιπη μέρα είναι μια τρελλα .. σπίτι - καθαριότητα - μαγείρεμα - να κυνηγώ την κόρη, τον άντρα και τώρα τελευταία και το σκύλο....
    μα αυτο ακριβως επισημαινω κ εγω!!! να απασχολεισαι με την δουλεια σ σε τετοιο σημειο ωστε να μην σκεφτεσαι το φαγητο!! να τρως για να ζεις κ οχι να ζεις για να τρως!!...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by dolphin
    Η εργασιοθεραπεία όντως βοηθάει. Ξεχνιέσαι για μερικές ώρες τουλάχιστον, αρκεί να σου αρέσει αυτό που κάνεις, να σε συνεπαίρνει.
    αν ηταν ετσι το καλοκαιρι θα ειχα χασει 30 κιλα δυστηχως για μενα η διαιτα θελει χρονο να προγραμματισεις τι θα φας, που, πως κτλ. το καλοκαιρι μετα απο δουλεια (οχι 8 ωρων αλλα 18) ετρωγα ο,τι εβρισκα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    εγω οταν δουλεθω ειτε ξεχνιεμαι κ δεν τρωω τιποτα, ειτε γυρναω σπιτι και κατεβαζω ολο το ψυγειο... Δεν ξερω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    Originally posted by mcan
    εγω οταν δουλεθω ειτε ξεχνιεμαι κ δεν τρωω τιποτα, ειτε γυρναω σπιτι και κατεβαζω ολο το ψυγειο... Δεν ξερω...

    η αλήθεια ειναι πως και εγω οταν γυρίζω σπίτι και κυρίως από το απόγευμα και μετά θελω να τρωω ότι βρίσκω μπροστά μου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •