ελλειπτικο vs διαδρομος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    αμην! εσυ εσυ μας οδηγεις!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    τους τηλεφωνησα και θα παω με τη νεα χρονια να τα δω. τα κετλερ δεν τα εχει να τα δω, φτιαχνονται ελει στην ταιβαν ενω ειναι γερμανικη φιρμα...μου προτινε ενα ριμποκ που το ειχα φερμαρει κ εγω αλλα μου φανηκε τσιμπημενο...τελικα ισως ομως να ειναι το καλυτερο απτα μεσης τιμης...

    φιλεναδα κανενα δεν εχει θηκη για νερο αλλα θα το ρωτησει...

    προσανατολιζομαι στο REEBOK I-trainer 2.5. http://www.sport-fitness.gr/index.ph...product_id=178
    περιμενω τη γνωμη σας...
    α μου ειπε οτι οσο περρισοτερο βαρος μπορει να σηκωσει τοσο το καλυτερο αφου (ασχετα με το ποσα κκιλα ειμαι) οταν ειναι για βαρυ ατομο τοτε εχει μεγαλυτερο βαρος τροχου κ μεγαλυτερη αντισταση...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Αντί να κάθεσαι αραχτή στον καναπέ και να βλέπεις τηλεόραση, το κάνεις ωραιότατα και πάνω στο ελλειπτικό, με πανοραμική θέα και δε σκουριάζεις κιόλας.
    Μιλάς στο τηλέφωνο, πίνεις τον χυμό σου, έρχεται η γειτόνισσα (απρόσκλητη όπως πάντα) της κάνεις έναν καφέ και την καθίζεις απέναντι? χιχι? τέτοια πράγματα? και άλλα πολλά!
    Φαντασία να έχεις!
    μεχρι το μαη κατι γινεται...μετα ουτε να ξεκουρασω γιια 15' τα ποδια μου δε προλαβαινω κ ειμαι ολη μερα κι ολη νυχτα ορθια...δε προλαβαινω ουφ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    Ωραίο και το ΡΙΜΠΟΚ!
    Ουυυυ μέχρι την Μάι έχουμε καιρό!
    Και ότι μείνει θα καεί με τόση ταλαιπωρία που τραβάς κοριτσάκι ?
    Σε καταλαβαίνω!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    aσε μετα ειδα κ αλλα στην ιδια τιμη με το ριμποκ κ μπερδευτηκα...
    να σε ρωτησω...τα πατακια που πατας πανω κ κανεις εχουν στανταρ αποσταση απο τα χερουλια ή αυτο ρυθμιζεται?
    γιατι μουπαν οτι αν πχ πρεπει να τεντωνω υπερβολικα το χερι τοτε θα τραυματιστω εν αγνοια μου.

    Εμαθα οτι ο διαδρομος καταπονει πολυ περισσοτερο το καλαμι, ειδικα οταν γινεται λαθος, πχ για πολλη ωρα. Θελει λεει 10' καθε φορα, ααπλα μπορεις να κανεις πολλες φορες...
    Οσο για το ελλειπτικο ειπαν πως στην αρχη κανει δουλεια αλλα μετα δεν προσφερει τιποτα. κ οτι υπαρχει ο κινδυνος του να μη κανει για ολα τα σωματα...
    Μου λενε οτι ο διαδρομος ειναι τοπ ασκηση παροτι καταπονει ευκολα τα ποδια. Εγω αππεχθανομαι τον διαδρομο ομως κ νομιζω οτι δυσκολα θα κανω. Καταληγω κ παλι στο ελλειπτικο αλλα θα παω να τα δω απο κοντα...
    Τι θα καταλαβω δεν ξερω
    Παντως δεν θελω κ να πορωθω με το ελλειπτικο κ να παρατησω το γυμναστηριο γιατι ειναι ολικη γυμναστικη παλι εκει... Τι να κανωωωω Ασε που δε μπορεις να εμπιστεφτεις ευκολα γνωμες αλλων διοτι καθενας εχει τα συμφεροντα του...καταλαβαινεις...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    Κοίτα ? ότι και να κάνεις, είτε διάδρομο είτε ελλειπτικό, σίγουρα είναι μια πολύ καλή αερόβια άσκηση.
    Ο καθένας το βλέπει από τη δική του άποψη και όσο το ψάχνεις ? τόσο θα μπερδεύεσαι.
    Ακριβώς όπως το έκανα εγώ με το νυφικό που γύρισα όλους τους οίκους και με όλο το σόι και τις φιλενάδες?
    Όσο για το γυμναστήριο, θα το έχεις σαν βασική σου γυμναστική και όταν δε μπορείς (γιατί δεν είναι και εύκολο να πηγαίνεις και κάθε μέρα) θα κάνεις την άσκηση σου στο σπίτι ? χαλαρααααα.
    Έτσι λέω εγώ ? ο συνδυασμός είναι το καλύτερο.
    Ζουζούνα τι λές?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    [quote]
    Ο καθένας το βλέπει από τη δική του άποψη και όσο το ψάχνεις ? τόσο θα μπερδεύεσαι.
    Ακριβώς όπως το έκανα εγώ με το νυφικό που γύρισα όλους τους οίκους και με όλο το σόι και τις φιλενάδες?[quote]
    χαχαχα με κανενα δε θα παω, ισως με τον αντρα μου, σιγουρα ομως με τη μητερα μου. Τη μητερα μου δεν τη θεωρω καν αλλο ατομο...εχουμε ιδιο γουστο αλλα συνηθως πανω μας δε τα βλεπουμε ολα ως εχουν...να δω ποσα κιλα θαχω προλαβει να χασω γιατι με τη νεα χρονια αρχιζουμε τρεξιμο...αφου θα το ραψω ομως οσα κ να χασω μετα νομιζω καλο θαναι. Θα το στενεψουν, σωστα?
    [quote]Όσο για το γυμναστήριο, θα το έχεις σαν βασική σου γυμναστική και όταν δε μπορείς (γιατί δεν είναι και εύκολο να πηγαίνεις και κάθε μέρα) θα κάνεις την άσκηση σου στο σπίτι ? χαλαρααααα.[quote]
    εμενα μου λες! που να παντρευτω κιολα!
    λειπει η μανα μου κανενα μηνα κ την τελευταια εβδομαδα που αποφασισα να μαγειρευω κ να σιδερωνω κτλ
    ισα που προλαβαινω μεταξυ 2 -5 να κανω μπανιο...κ να ξαναπαω δουλεια.
    γιαυτο θελω σπιτι κατι να εχω κ να κανω κ ο,τι ωρα γουσταρω...αλλα να μου αρεσει, οχι να στραβομουτσουνιαζω!
    ασε που με το ελλειπτικο δε πονανε ηοι αστραγαλοι κ οσοι ορθοστασια κι αν εχω θα αντεχω να κανω εστω 20' χαλαρα...ενω διαδρομο?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλα ολα σαν παραθεση βγηκαν αασχετοσυνη

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    http://www.leos.gr/leos/home/product/7/240/116.page

    κατεληξα σε αυτο! με τη νεα χρονια ανεβαινω Αθηνα να το δοκιμασω κ να το παρω! ο,τι πρεπει, θα εχω καθαρισει το νεο σπιτι να μπει μεσα με τη μια. Ειναι στα 519 ευρω. Εχει κ ριμποκ με τα ιδια χρηματα κ με καλυτερα χαρακτηριστικα αλλα σαν μαρκα προτιμω την κεττλερ. Μου φαινεται πιο αξιοπιστη

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    αντε να μπει η χρονια να παρω το ελλειπτικοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοο κ να καθαρισω το σπιτι...να ερθουν τ επιπλα, να να να να χαμος! παντως κ αδειο ναναι το σπιτι θα πηγαινω να κανω ελλειπτικο! φυσικα και γυμναστηριο 2-3 φορες τη βδομαδα... αντε να δουμε!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •