Ντύσιμο, βάψιμο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    6

    Ντύσιμο, βάψιμο!!!

    Εκτός από το ''θεματάκι'' που έχουμε με τα κιλά είμαστε και γυναίκες και είναι φυσικό να θέλουμε όπως και να είμαστε σωματικά να ντυνόμαστε και να βαφόμαστε ωραία !Μιας και δεν πρόσεξα παρόμοιο topic εδώ μπορούμε να μιλήσουμε για το τι μπορούμε να φοράμε και πως να βαφτούμε για να νιώθουμε πιο όμορφα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλησπερα! νομιζω οταν εχουμε παρει κιλακια καλο ειναι να φοραμε στενα ρουχα κ οχι να βαζουμε φαρδυα ανετα, διοτι τα φαρδυα τελικα παχαινουν περισσοτερο...επισης το μακιγιαζ, για να δειχνει το προσωπο πιο ξεπρησμενο, πρεπει ναναι σε μαλακους τονους...οχι εντονα πραγματα που προκαλουν...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    Στο μακιγιαζ κοριτσια προσπαθηστε να παιξετε με τις πουδρες σε τονους...Λοιπον στα σημεια που θελετε να κοψετε θα χρησιμοποιητε πιο σκουρους τονους κ στα σημεια που θελετε να τονισετε πιο ανοιχτους...η φωτοσκιαση ειναι κατι που χρησιμοποιουν πολυ...κ εχει πολυ καλα αποτελεσματα κυριως σε φωτογραφιες..(κατι ξερουμε κ μεις λογο επαγγελματος)
    Κ κατι αλλο που διαβασα ειναι πως φοροντας μαυρα ρουχα φωναζουμε σε ολους κοιτα ειμαι χοντρη κ φοραω μαυρα για να με κοψουν...καλο ειναι κ το μαυρο αλλα δεν κανει να αποκλειουμε χρωματα λογω κιλων....

  4. #4
    irenep
    Guest
    οσον αφορα το βαψιμο προτιμηστε σταθερη βαση και σκουρο καφε ρουζ ψηλα στα μαγουλα, οχι σε ολο το μηκος πχ κοντα στη μυτη. εντονα ματακια και σχεδον γυμνα χειλη. οχι λαμπερα gloss και χρυσοσκονες γιατι το gloss σε τσουπωτο προσωπο φαινεται καπως... ενω οι εντονες βλεφαριδες προσδιδουν θυληκοτητα ανεξαρτητων κιλων! οσο για τα ρουχα εγω λεω οχι και σε φαρδια γιατι οντως φωναζουν εχω κιλα και ντρεπομαι για μενα, αλλα ουτε κολλητα γιατι φωναζουν εχω κιλα αλλα δεν εχω γουστο ή εστω εικονα του εαυτου μου... προτιμω ισες γραμμες, κομψες και γιατι οχι και αυστηρες! επισης λατρευω τα καλοχτενισμενα μαλλια! ειναι must!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αξεσουάρ τώρα: Λίγο μεγαλύτερα, για να φαίνονται πιο εντυπωσιακά και, προς Θεού, όχι μικρά τσαντάκια! Και ως προς τα αξεσουάρ εν γένει, όχι πολύ φανταχτερά, όχι πολλές παγιέτες, γιατί φωνάζουμε έτσι ότι είμαστε "πληθωρικές". Απλά, μεγαλούτσικα και κυρίως σικάτα!

  6. #6
    ποσο συμφωνω με το ΟΧΙ μικρα τσαντακια!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    athens
    Posts
    61
    πολυ ωραιες συμβουλες κοριτσια.μπραβο.μηπως εχετε ανακαλυψει και κανενα μαγαζι με ωραια ρουχαλακια που οταν μπαινεις μεσα δεν σε κοιτανε με μισο ματι (λεγοντας σου μαλλον δεν θα βρεις κατι στο νουμερο σου). τα μαγαζια με "μεγαλα νουμερα" ειναι πανακριβα(ρατσισμος σε ολο του το μεγαλειο)

  8. #8
    irenep
    Guest
    σιγουρα θα βρεις και στην περιοχη σου μαγαζια με μεγαλα μεγεθη. συνηθως συνοικιακα μαγαζια με κανονικα μεγεθη βαζουν ανακοινωσεις οταν φερνουν μεγαλυτερα νουμερα για να καλυψουν μεγαλυτερο κομματι της τοπικης αγορας.και οι τιμες τους ειναι σε κανονικα επιπεδα οπως και στα μικροτερα νουμερα. ψαξτο!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    Originally posted by irenep
    σιγουρα θα βρεις και στην περιοχη σου μαγαζια με μεγαλα μεγεθη. συνηθως συνοικιακα μαγαζια με κανονικα μεγεθη βαζουν ανακοινωσεις οταν φερνουν μεγαλυτερα νουμερα για να καλυψουν μεγαλυτερο κομματι της τοπικης αγορας.και οι τιμες τους ειναι σε κανονικα επιπεδα οπως και στα μικροτερα νουμερα. ψαξτο!
    Ρε παιδιά αυτό που έχω παρατηρήσει επίσης στα μαγαζιά με μεγάλα νούμερα είναι ότι όχι μόνο οι τιμές τους είναι υψηλές αλλά και τα ρούχα τους ... δεν μ'αρέσουν ! Δεν είναι ότι φέρνουν τα ίδια ρούχα με τα υπόλοιπα μαγαζιά αλλά σε μεγαλύτερα νούμερα , τα ρούχα τους είναι πολύ διαφορετικά . Όλα σε φαρδιά γραμμή , ριχτά , με ΠΟΛΛΑ σχέδια επάνω για να φαίνονται νεανικά ... δεν μ'αρέσουν πια αυτά τα ρούχα μου θυμίζουν πολλές φορές κάτι 50άρες που θέλουν να δείχνουν νεανίζουσες . Αντίθετα έχω βρει μαγαζι στην περιοχή μου (Κορυδαλλός) που έχει πολύ ωραία ρούχα , ότι κυκλοφορει στην αγορά αλλά και σε πιο μεγάλα νούμερα και απο τιμές ίδιες με των άλλων καταστημάτων . Εκτός του ότι το συγκεκριμένο μαγαζί το μισό χρόνο έχει εκπτώσεις σε ρούχα προηγούμενης σεζόν τα οποία όμως είναι μια χαρα ! Βλέπω πιο παλιά ρούχα μέσα στη ντουλάπα μου που αγόραζα από διάφορα άλλα μαγαζιά με μονο μεγάλα νουμερα και τα βλέπω σαν τσουβάλια πια , δεν μπορω να τα βαλω ... αυτο που λεω ειναι προσωπική μου γνωμη ελπιζω να μην προσβαλλω κανεναν με αυτα που λεω ...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    είμαι Η journey και όχι Ο journey :p
    Posts
    33
    Το θέμα είναι ότι κάποιες - και κάποιοι- βάζουν κιλά στο πρόσωπο και αυτό φαίνεται ενώ άλλες και άλλοι δεν πολυβάζουν εκεί κι έτσι η εντύπωση του παραπανίσιου βάρους μειώνεται κάπως.
    Καθώς παριστάνω το πινγκ πονγκ και μια φουσκώνω μια ξεφουσκώνω, έχω άποψη.
    Το μακρύ ίσιο μαλλί και τα επιπλέον κιλά=Όχι
    Το πλατινέ μαλλί και τα επιπλέον κιλά = Όχι
    Το μονόχρωμο μαλλί και τα επιπλέον κιλά= 'Οχι - πάιζουμε με κάποιες ανταύγειες, δημιουργούν την εντύπωση κάποιων γωνιών.
    Έντονο μακιγιάζ= Όχι
    Ρουζ / μέικ απ = Ναι
    Ρούχα: Εξαρτάται πού βάζει κάποια τα κιλά.
    Αν τα βάζεις στην κοιλιά μπροστά σαν να περιμένεις παιδί έχει διαφορά στο τι επιλέγεις με το αν τα βάζεις στη λεκάνη και στην κοιλιά χαμηλά και στους μηρούς.
    Και διαφέρει αν τα βάζεις σε κοιλιά, θώρακα και πλάτη.
    Σκούρα χρώματα γενικώς αλλά όχι πάντα μαύρα.
    Καλύτερα είναι τα ψυχρά χρώματα [ σκούρο μπλέ, δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω]
    Παπούτσια: Κομψά αλλά όχι με λεπτό τακούνι.
    Must: η αποτρίχωση στα εμφανή σημεία.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Συμφωνώ με την Journey !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Κάτι άλλο που ξέχασα: ΟΧΙ ζώνες. Ποτέ!
    Επίσης συμφωνώ με τη Στελλού. Δεν χωνεύω τα ρούχα για παχουλές. Γιατί, εκτός από τα κιλά μας, πρέπει να υποστούμε και την κακογουστιά? Επίσης δεν χωνεύω τις πωλήτριες των εν λόγω καταστημάτων. Επειδή ξέρουν πως δεν έχουμε και πολλές επιλογές, σου μιλάνε σαν να είσαι σε σαφάρι. Πρόσεξε, μη χάσεις αυτή την ευκαιρία! Που θα βρεις τέτοια μπλούζα. Όντως, πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για να βρεις τόσο φορτωμένα και πλουμιστά ρούχα, δήθεν μοντέρνα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    560
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup: γιατι ξεχαστηκε αυτο το τοπικ?????

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    259
    Αντίθετα έχω βρει μαγαζι στην περιοχή μου (Κορυδαλλός) που έχει πολύ ωραία ρούχα , ότι κυκλοφορει στην αγορά αλλά και σε πιο μεγάλα νούμερα και απο τιμές ίδιες με των άλλων καταστημάτων . Εκτός του ότι το συγκεκριμένο μαγαζί το μισό χρόνο έχει εκπτώσεις σε ρούχα προηγούμενης σεζόν τα οποία όμως είναι μια χαρα !

    Στελού ποιο μαγαζί είναι αυτό?
    Επείδη μένω κάπως κοντά με ενδιαφέρει γιατί και εγώ συμφωνω οτι τα μαγαζιά με μεγάλα νούμερα πουλάνε όλα βλακείες και είναι και πανάκριβα!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Γενικά βρίσκω άσχημη την υπερβολή στο βάψιμο, ακόμα και αν γίνεται με την πρόθεση της κάλυψης ατελειών :/

    Τελικά μας πειράζουν τόοοοσο τα 5 κόκκινα σπυράκια, που πρέπει να τα κρύβουμε πίσω από τόνους make up και πούδρας;

    Ειδικά τώρα το καλοκαίρι, είναι καιρός να νιώσουμε άνετα με τις ατέλειες μας και να αφεθούμε στον ήλιο!
    Ανοιχτά χρώματα, ανοιχτή διάθεση!
    Τι λέτε και εσείς;

    Summer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •