Νέο ξεκίνημα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    irenep
    Guest

    Νέο ξεκίνημα!

    Σκεφτηκα σε αυτο το topic να γραφουμε καθε φορα που θα ξεκιναμε μια νεα προσπαθεια. Να ειμαστε αισιοδοξοι και να εχουμε στο μυαλο μας μονο τον στοχο μας και οχι τις δυσκολιες που θα συναντησουμε. Και αν υπαρχουν φορες που θα λυγισουμε και θα οπισθοχωρησουμε δεν πειραζει. Θα παιρνουμε κουραγιο ο ενας απο τον αλλον. Μην αναβαλετε λοιπον αλλο το ονειρο σας. Βαλτε εναν στοχο και ξεκινηστε μαζι μου!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλημερα, παροτι εχω χασει τοσα κιλα νιωθω σα να ξεκιναω απο το 0 ψυχολογικα. Στα 90 ημουν για πολυ καιρο παλια κ σαμποταρω μονη τον εαυτο μου τωρα που προσπαθω να φυγω απο αυτα
    Σαν νεο στοχο εχω να παω 88, σε αποσταση ασφαλειας απο τα 90 ουφ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Πολύ ωραίο topic ανοίξατε! Θα βοηθήσει πολύ κόσμο πιστεύω.
    Από σήμερα, ελπίζω να καταφέρω να κάνω κι εγώ μια νέα αρχή σταματώντας τα απανωτά βουλιμικά που έχω εδώ και 10 μέρες περίπου.
    Θα σας γράφω πώς τα πηγαίνω...
    Καλή μας δύναμη λοιπόν!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    ως νέο μέλος γυρίζω δώθε κείθε και αφήνω μηνυματάκια καθώς όλα μου αρέσουν αλλά αυτό εδώ το...topic, (όπως εσείς το είπατε γιατί εγώ τα μαύρα τα μεσάνυχτα από όλα αυτά τα της εξελιγμένης τεχνολογίας) με ενθουσιάζει γιατί κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου. Ζυγίστηκα σήμερα μετά από μια εβδομάδα reductil και διατροφή από ενδοκρινολόγο. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μείον 300 γρ. Κι αυτό γιατί είναι η πρώτη μου εβδομάδα .... τη δΕύτερη δε θα έχω χάσει τίποτε αλλά το παλεύω. Καλή τύχη σε όλες νομίζω ότι από εδώ θα τα λέμε για κουράγιο!!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Athens
    Posts
    66
    κι εγώ μαζί σας λοιπόν αφού σήμερα άρχισα δίαιτα!! ʼντε, καλή μας δύναμη!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Χωρίς να θέλω να χαλάσω το αισιόδοξο κλίμα του topic, έχω να αναφέρω ότι και σήμερα τα σκάτωσα...Να πω, από αύριο?
    Ας πω από αύριο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ας μη κοιταμε πισω, ο,τι...σκ@τωσαμε παει εφυγε...το θεμα ειναι σημερα τι κανουμε...τωρα...

    tidekpe αν δεν εχεις επισκεφτει απο παλια το διαιτολογο τοτε ειναι λογικο να μη πετυχει με τη μια το διαιτολογιο που σου ταιριαζει...ετσι νομιζω δηλαδη. Ισως παλι φταιει οτι πριν εκανες εξαντλητικες διαιτες κ δε χανεις? γιατι αν εχεις καιρο να κανεις διαιτα τοτε με το διαιτολογο ενα 2κιλο το χανεις την πρωτη βδομαδα.

    Παιδια τι λετε να εχουμε ολοι ενα τικερακι οπως αυτο που εχω αποκατω για να ξερουμε ποσα κιλα ειναι καθενας κ ποιυ βαδιζει? προσωπικα εχω ασθενη μνημη

  8. #8
    με θελετε κ εμενα στο παρεακι σας?? επιτελους!! δεν θελω αλλα πισωγυρισματα κ σκαμπανεβασματα (ουτε σωματικα ουτε ψυχολογικα) παμε απο το μηδεν!! ααα κ οχι απο αυριο...απο τωρα!!!!!!!!

  9. #9
    irenep
    Guest
    Originally posted by dolphin
    Χωρίς να θέλω να χαλάσω το αισιόδοξο κλίμα του topic, έχω να αναφέρω ότι και σήμερα τα σκάτωσα...Να πω, από αύριο?
    Ας πω από αύριο...

    αχ κοριτσακι μου... το ομολογω πως και εγω τα σκατωσα! ε και? αυριο παλι θα προσπαθησω και αυριο θα κανω λιγη προσπαθεια παραπανω και ας μην εχω το τελειο! θελει συνεχη προσπαθεια. και σκεψου οτι το πρωι ειχα τοση θεληση και τοση σιγουρια.... αυριο θα τα παμε καλυτερα. δεν θα αφησουμε το φαι, τις λιγουρες και τα υπερφαγικα και τα βουλιμικα να μας νικησουν!! μην μου αγχωνεσαι!

  10. #10
    irenep
    Guest
    Originally posted by tidekpe
    ως νέο μέλος γυρίζω δώθε κείθε και αφήνω μηνυματάκια καθώς όλα μου αρέσουν αλλά αυτό εδώ το...topic, (όπως εσείς το είπατε γιατί εγώ τα μαύρα τα μεσάνυχτα από όλα αυτά τα της εξελιγμένης τεχνολογίας) με ενθουσιάζει γιατί κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου. Ζυγίστηκα σήμερα μετά από μια εβδομάδα reductil και διατροφή από ενδοκρινολόγο. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μείον 300 γρ. Κι αυτό γιατί είναι η πρώτη μου εβδομάδα .... τη δΕύτερη δε θα έχω χάσει τίποτε αλλά το παλεύω. Καλή τύχη σε όλες νομίζω ότι από εδώ θα τα λέμε για κουράγιο!!!!
    οχι μονο τον πονο σου γλυκια μου, αλλα και την προοδο σου που σιγουρα θα ερθει μεσα στις επομενες εβδομαδες. καλη συνεχεια!

  11. #11
    irenep
    Guest
    Originally posted by badgirl
    ας μη κοιταμε πισω, ο,τι...σκ@τωσαμε παει εφυγε...το θεμα ειναι σημερα τι κανουμε...τωρα...

    tidekpe αν δεν εχεις επισκεφτει απο παλια το διαιτολογο τοτε ειναι λογικο να μη πετυχει με τη μια το διαιτολογιο που σου ταιριαζει...ετσι νομιζω δηλαδη. Ισως παλι φταιει οτι πριν εκανες εξαντλητικες διαιτες κ δε χανεις? γιατι αν εχεις καιρο να κανεις διαιτα τοτε με το διαιτολογο ενα 2κιλο το χανεις την πρωτη βδομαδα.

    Παιδια τι λετε να εχουμε ολοι ενα τικερακι οπως αυτο που εχω αποκατω για να ξερουμε ποσα κιλα ειναι καθενας κ ποιυ βαδιζει? προσωπικα εχω ασθενη μνημη

    οσο για το τικερακι (πολυ καλη ιδεα) δωσε μας οδηγιες. οκ κανουμε πανω του κλικ , το φταιχνουμε στην αντιστοιχη σελιδα και μετα? πως το βαζουμε στα μνμτα μας? πως το τροποποιουμε?

  12. #12
    irenep
    Guest

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Originally posted by dolphin
    Χωρίς να θέλω να χαλάσω το αισιόδοξο κλίμα του topic, έχω να αναφέρω ότι και σήμερα τα σκάτωσα...Να πω, από αύριο?
    Ας πω από αύριο...
    έλα βρε ! και τι έγινε? από αύριο πάλι στον αγώνα! κι εγώ μαζί σας κορίτσια ! καλή επιτυχία σε όλες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Irene το τικεράκι σου , μιλάει σοβαρά? εσύ σοβαρολογείς?
    θέλεις να πας 40 κιλα? μήπως έχεις κάνει λάθος κορίτσι μου?
    διαφορετικά τι να σου πώ.... για ξανασκέψου το λίγο,
    ελπίζω να είναι λάθος...

  15. #15
    irenep
    Guest
    Originally posted by Lily
    Irene το τικεράκι σου , μιλάει σοβαρά? εσύ σοβαρολογείς?
    θέλεις να πας 40 κιλα? μήπως έχεις κάνει λάθος κορίτσι μου?
    διαφορετικά τι να σου πώ.... για ξανασκέψου το λίγο,
    ελπίζω να είναι λάθος...


    χαχαχα μην πανικοβαλεσαι!! ειμαι μολις 1.50! για οποιαδηποτε φυσιολογικη σε υψος γυναικα ειναι κατω του φυσιολογικου αλλα για εμενα μια χαρα. σκεψου ειμαι 48 και ολοι με κανουν για 55 κιλα τουλαχιστον καθοτι με θεβρουν γεματουλα.... αυτο με στεναχωρει...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •