Απαγορεύτηκε τελικά το τσιγάρο στα νυχτερινά κέντρα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    6

    Απαγορεύτηκε τελικά το τσιγάρο στα νυχτερινά κέντρα;

    Επειδή έχω από περισυ να πάω μπουζούκια,πείτε μου σε Αθήνα και θεσσαλονικη σε μπουζουκια και μουσικες σκηνες απαγορευτηκε το καπνισμα ή τα ιδια Παντελακη μου;Γιατι αν απαγορευτηκε να ξανααρχισω να πηγαινω και μαλιστα συχνα.Την 1.1.10 θα αλλαξει τπτ;Η ερωτηση απευθυνεται και σε μουσικους και τραγουδιστες αλλα και σε θαμωνες.Σας πνιγει ο καπνος ή εχει απαγορευτει το τσιγαρο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Οχι δεν απαγορευτηκε.... Τουλαχιστον εδω, Θεσσαλονικη....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    χαχαχαχαχααχ καλο λιλικα...η αληθεια ειναι οτι δεν εχει απαγορευτι πουθενα...στην ελλαδα ειμαστε παιδια...κ ο ελληνας οταν ακουει το μπουζουκακι του κ πινει το ποτακι του την θελει κ την τσιγαρουμπα του....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Γιατί που απαγορεύτηκε παιδιά και δε το μάθαμε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Δυστυχώς απαγορεύτηκε σε κάποια μέρη. Και αυτό είναι απαράδεκτο για μας που καπνίζουμε. Είχα να βγω τόσο καιρό (λόγω παιδιών) και πήγα πριν μήνες ένα Σάββατο στο Ruby's στο Mall για μαργαρίτα (κάνει την πιο ωραία μαργαρίτα που έχω δοκιμάσει). Και έπαθα πλάκα! Μας είπαν δεν μπορείτε να καπνίσετε ούτε μέσα ούτε έξω από το μαγαζί!Πως είναι δυνατόν να πιεις ποτό χωρίς τσιγάρο ρε παιδιά? Εμείς οι καπνιστές τι θα κάνουμε δηλαδή, πως θα διασκεδάσουμε?
    Και αναγκαστήκαμε και βγήκαμε εντελώς έξω από το Mall, στο μπαλκόνι με βροχή και κρύο και ήπιαμε εκεί το ποτό μας.
    Μετά από αυτό δεν με χαλάει καθόλου το ότι δεν βγαίνω (όσο είναι χειμώνας γιατί το καλοκαίρι λόγω ανοιχτού χώρου ελπίζω να επιτρέπεται παντού!). Γιατί να βγω? Για να φάω? Τρώω και στο σπίτι μου. Για να πιω ποτό? Χωρίς τσιγάρο δεν πίνεται ποτό! Οπότε?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •