2009-2010
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80

Thread: 2009-2010

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002

    2009-2010

    Το 2009 σιγα σιγα φτανει στο τελος του. Ας κανουμε μια αναδρομη σε αυτο, στις καλες αλλα κ τις κακες του στιγμες, και ας βαλουμε νεους στοχους εφοδιασμενοι με νεες ελπιδες!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Ας αρχισω εγω...
    Το '09 ηταν μια σχετικα καλη χρονια για μενα...ειδα τη δουλεια μου απο αλλη οπτικη γωνια, ημουν αποφασισμενη κ εκοψα το τσιγαρο, χαραξα κοινη πορεια με τον ανθρωπο μου, αγαπησα παραπανω τον εαυτο μου, τον υπερβολικα παχυ εαυτο μου αφου επιασα τα 100 κιλα.

    Δε θα βαλω την υπεμετρη αυξηση του βαρους στα αρνητικα του 2009 γιατι εμαθα πολλα απο αυτη...κ με αγαπησα. Γιατι αν δεν αγαπας τον εαυτο σου κ δεν τον φροντιζεις τοτε τα κιλα δεν πεφτουν. Μεταξυ του να αγαπησω τον εαυτο μου οπως εγινε κ να τον μισησω που εγινε ετσι, επελεξα το πρωτο.

    Ευχομαι το 2010 να εξακολουθω ναμαγαπαω κ να με φροντιζω κ να μη βαζω παντα τους αλλους μπροστα απο μενα. Σαν στοχο εχω το να μεινω στην σωστη πορεια που εχω επιλεξει σε ολους τους τομεις της ζωης μου κ να δω την κορδελα του τερματισμου καποτε...

    Η ζωη ειναι ενας αγωνας κ ευχομαι το 2010 οι αγωνες μας να ειναι λιγοτερο επιπονοι, εξαντλητικοι και ανισοι... Υγεια σε ολους κ ολα γινονται! Αρκει να το θελησουμε...
    Οταν θελεις πολυ κατι ολο το συμπαν συνομωτει για να το αποκτησεις! θετικη σκεψη, ποδια στη γη, μυαλο ελευθερο κ ψυχη δωσμενη...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    παλιοκοριτσο τα ειπες πολυ ωραια.......
    εισαι σε καλο δρομο.........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Λοιπόν, το 2009 ήταν καταρχήν για μένα όπως οι προηγούμενες χρονιές. Τα ίδια στη δουλειά, τα ίδια στα οικογενειακά και στα προσωπικά.
    Στη δύση του, όμως, σηματοδοτήθηκε από δύο υπέροχα γεγονότα:
    1) Έκανα μία φίλη καρδιάς. Πίστευα πως μετά τα 30 δεν κάνουμε φίλους, έχουμε απλώς γνωστούς, ανθρώπους που τους ανεχόμαστε και μας ανέχονται για έναν καφέ, ένα ποτό. Δεν επενδύουμε και δε βγάζουμε τα εσώψυχά μας. Αυτό συμβαίνει λόγω ρυθμών ζωής σε αυτές τις ηλικίες, λόγω συνεχών υποχρεώσεων και λόγω κοινωνικών συνθηκών, που δεν επιτρέπουν πια την ελεύθερη προσέγγιση συμβατών με μας ανθρώπων. Και όμως! Έκανα μία αδελφή θα έλεγα! Τη νοιάζομαι και με νοιάζεται, μιλάμε και για τα πιο προσωπικά μας θέματα, περνάμε τέλεια τις ώρες που είμαστε μαζί, γελάμε ατελείωτα, προβληματιζόμαστε και φιλοσοφούμε. Έγινε το ανέλπιστο! και
    2) Πήρα απόφαση ζωής και έβαλα δακτύλιο και από δω και πέρα έχω βάσιμες ελπίδες να διώξω επιτέλους αυτά τα κιλά που μου ροκάνισαν τη ζωή!
    Υπόσχομαι το 2010 να βάλω τον εαυτό μου ως προτεραιότητα, να τον φροντίσω, να τον ομορφύνω, να τον ανεβάσω ψυχολογικά, αλλά και στα μάτια μου και τέλος, να κάνω αυτό που έκανα πάντα: Να αγαπώ τους γύρω μου και να φροντίζω να είναι γελαστοί και ευτυχισμένοι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by basia
    παλιοκοριτσο τα ειπες πολυ ωραια.......
    εισαι σε καλο δρομο.........
    ποιος μιλαει για δρομο καλο? δες το τικερακι σου! ο καλυτεροος δρομος ειναι αυτος!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by Ava
    1) Έκανα μία φίλη καρδιάς. Πίστευα πως μετά τα 30 δεν κάνουμε φίλους, έχουμε απλώς γνωστούς, ανθρώπους που τους ανεχόμαστε και μας ανέχονται για έναν καφέ, ένα ποτό. Δεν επενδύουμε και δε βγάζουμε τα εσώψυχά μας. Αυτό συμβαίνει λόγω ρυθμών ζωής σε αυτές τις ηλικίες,
    εισαι τυχερη, αυτη η χρονια ηταν η χρονια σου!
    οι φιλοι αξια ανεκτιμητη που λεει κ η διαφημιση, ολα ταλλα με μαστερ καρντ
    ελπιζω μετα το γαμο που θα εχουμε τον χωρο μας να κανουμε πιο στενους φιλους...ααλλα δεν προκειται να ξαναανοιχτω...ευκολα. η αληθεια ειναι πως κ γω δε πιστευω σε φιλιες πλεον,
    απλα τυπικες παρεες να περνα ευχαριστα η ωρα...με συνοδοιπορους...
    για εσωψυχα στη φορα ουτε λογος...εχω τον αντρα μου γιαυτο κ δεν τον αλλαζω με καμια δηθεν φιλη...
    θαθελα ομως κ μια φιλη καλη οπως οι φιλες που ειχα μια ζωη...η ζωη ενωνει η ζωη χωριζει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εγω πιστευω πως ηταν μια χρονια προετοιμασιας για ενα λαμπρο 2010!!!!!

    1.εκανα την επεμβαση και επιτελους αδυνατιζω...
    2.εφυγα απο μια δουλεια που δεν ενοιωθα καλα και ειμαι πλεον καπου που ειμαι καλα, εκτιμουνε αυτο που κανω και επιτελους κανω αυτο που εχω σπουδασει, κα ιτο κθριοτερο ειμαι σε μια δουλεια πλεον με λαμπρες προοπτικες και αποκτω γνωσεις στο αντικειμενο μου περισσοτερο!!!
    3.επιτελους ξαναστρωθηκα με την διπλωματικη μου και πρωτα ο θεος να μαστε καλα ιανουαριο ειμαι και επισημα μηχανικος, με την βουλα που λενε :P
    4. νοιωθω καλα με εμενα. αρχισα να αγαπω την ζωιτσα!!

    ειμαι σιγουρη πως το 2010 θα ειναι η χρονια μου!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ετσι με τσαμπουκα κ το κεφαλι ψηλα! με το καλο τα πτυχια κ στα δικα σας οι αδεσμευτες!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Athens
    Posts
    66
    Εγώ το 2009 αφού πέρασα πολλά προβλήματα στο γάμο μου και έπαθα νευρική ανορεξία, αποφάσισα να χωρίσω πριν καταστρέψω τον εαυτό μου, έφυγα, γύρισα στους δικούς μου, πήρα κοντά 20 κιλά μετά την ανορεξία (και τώρα πάλι απ' την αρχή δίαιτα για να χάσω τα 10).
    Αλλά:
    Κρατάω γερά, βρήκα καινούργιο σπιτάκι, άρχισα διατροφή και αρχές του νέου έτους θα είμαι στο καινούργιο μου σπίτι για μια καινούργια αρχή, μια καινούργια ζωή κι ένα καινούργιο μέλλον που τώρα ξαναέχει όνειρα επιτέλους!
    Μακάρι το 2010 να είναι το δέκα το καλό για όλους μας!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by badgirl
    ετσι με τσαμπουκα κ το κεφαλι ψηλα! με το καλο τα πτυχια κ στα δικα σας οι αδεσμευτες!

    ας ευαισθητο σημειο αγγιξες....
    ευχομαι φετος να γνωρισω και τον πριγκιπα μου!!!! διαοφρετικα θα σαλταρω χαχαχχαχα

    καποιον εχω βαλει στο ματι βασικα.. και ετοιμαζω τα μαγικα μαντζουνια μου για να τον σαγηνεψω χαχαχα :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    μακαρι ολοι μας το 2010 να καταφερουμε να κανουμε πραγματικοτητα να ονειρα μας,,, και καποιες επιθυμιες μας που πριν λογω κιλων δεν ειχαμε το θαρρος να της κανουμε αληθινες!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Λέτε βρε κορίτσια να βρούμε ΚΑΙ τον άνθρωπό μας? Λέτε να συνομοτήσει το σύμπαν να γίνουμε ευτυχισμένες σε όλους τους τομείς? Ζωίτσα, καλή τύχη με τον υποψήφιο καλό σου και όσο για τη σαγήνη... ξέρεις εσύ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    το θεμα ειναι οτι δεν ξερω και φοβαμε μην γινομαι αστεια καθε φορα :P

    αλλα εχει δειξει και αυτος σημαδια συμπαθειας... και εχουμε αμοιβαια πειραγματακια.....

    προς το παρον ειναι φανταρακι και εχει και μια κοπελα που ποτε ειναι ποτε δεν ειναι.. αλλα δεν με απασχολει και πολυ γιατι αυτη ειναι αθηναια.. αυτος μονιμα βολο οποτε οταν με το καλο την ανοιξη ειναι μονιμα εδω και εχει εμενα διπλα του σιγα μην ξαναασχοληθει με την αλλη χαχχχα

    εξαλλου μεχρι τοτε θα εχω γινει μια θεα!! ηδη καθε φορα που συναντιωμαστε με βλεπει διαφορετικη... μιασ και καθε μηνα ειμαι τουλαχιστον 5 κιλακια κατω!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Athens
    Posts
    66
    Ζωίτσα να μας πεις κι εμάς τα μαντζούνια σου, ε;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αμα πετυχουν καλε εννοειτε!!!!!
    βιβλιο θα γραψω χαχαχαχαχαχαχαχα

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •