Εκτάσεις Τρικεφάλων & Γυμναστική Στο Σπίτι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    4

    Εκτάσεις Τρικεφάλων & Γυμναστική Στο Σπίτι

    Γεια σας παιδιά,

    Είμαι ο Βασίλης και με ενδιαφέρει η φυσική κατάσταση και η υγιεινή διατροφή. Πιστεύω πάρα πολύ ότι αυτός ο συνδυασμός αυτών των 2 είναι ο καλύτερος τρόπος για να ζεις και να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις ανάγκες και τις δυσκολίες της καθημερινότητας σου.

    Σίγουρα στις μέρες μας, ο ελεύθερος χρόνος για τον καθένα μας είναι περιορισμένος και λίγος, όποτε και η τακτική εκγύμναση του σώματος μας γίνεται ακόμα πιο δύσκολη. Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ είναι μια καλή λύση για τον καθένα μας εξοικονομώντας αρκετό χρόνο και χρήμα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Βασίλη, με το συμπάθειο, αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πως να μάθω να κάνω κοιλιακούς στο σπίτι. Είμαι σε αυτό το φόρουμ για να αντιμετωπίσω τη διατροφική μου διαταραχή, να βοηθηθώ και να βοηθήσω στο ψυχολογικό κομμάτι που ενέχεται σε αυτήν και να έχω παρέα στην αντιμετώπιση της εξισορρόπησης του βάρους μου. Ξέρω πως θα μου πεις πως η άσκηση προσφέρει τα μεγαλύτερα οφέλη στον αγώνα των ανθρώπων να έχουν υγιές βάρος, και θα συμφωνήσω, αλλά δεν βλέπω πως κάποιος από εμάς θα ωφεληθεί παρακολουθώντας το βίντεο σου. Θέλω να πω ,το φόρουμ δεν είναι για συμβουλές fitness αλλά για eating disorders , όπως είναι και το όνομά του, οι οποίες μάλλον δεν ξεπερνιούνται με συμβουλές και βίντεο τέτοιου τύπου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Εγω παλι δεν βρισκω καθολου κακο να μιλαμε και για γυμναστικη. Μακ, οι eating disorders οπως λεγεται το φορουμ, ξεπερνιουνται με συνδυασμο πολλων μεθόδων. Μια απο αυτες ειναι και η γυμναστικη που φερνει ευεξια και σε κανει να συνηθιζεις, σε εθιζει και δεν "σου παει η καρδια" να παρεκκλινεις. Και εγω που ειμαι μελος δεν εχω ουτε ειχα διατροφικές διαταραχές, απλως σε μια φαση της ζωης μου πηρα κιλα και μπηκα για να μοιραζομαι νεα, ιδεες, να μιλαω, να αλληλουποστηριζω και να αλληλουποστηριζομαι.
    Επισης το να πει καποιος μια προταση γυμναστικης δε σημαινει οτι δε σεβεται την οποια διατροφικη διαταραχη, δεν υποτιμησε τη σοβαροτητα των διαταραχων για να θιχτουμε, απλως εδωσε μια παραπανω συμβουλη. Η γυμναστικη ειναι καλη τοσο για ατομα που εχουν καποια κιλα για να φτασουν στο στοχο τους οσο και αυτους που εχουν φτασει και θελουν να διατηρηθουν.
    Πολυ ωραιο το βιντεο, εγω εχω αγορασει ενα προγραμμα αλλα δεν το γραφω μην κατηγορηθω για διαφημιση και καπου που το εγραψα το διεγραψα.:smirk:

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    4
    Ευχαριστώ τα μέλη που απάντησαν θετικά στο post μου. Παιδιά για αυτό πιστεύω έχουν δημιουργηθεί τα forum για να μιλάμε για θέματα που μας απασχολούν και νομίζουμε ότι έχουν ενδιαφέρον και πιστεύουμε ότι αξίζει να τα μοιραστούμε με άλλους.

    Mak φίλε μου πίστεψε με θες να βάλεις τη γυμναστική στη ζωή σου με σκοπό να βελτιώσεις τη φυσική σου κατάσταση, την υγεία σου και την ευεξία σου. Γυμναστική πότε δεν έκανε κακό σε κανέναν, και μόνο οφέλη μπορεί να έχει αν γυμνάζεται κάποιος τακτικά και πάντα στο δικό του προσωπικό όριο. Φυσικά είναι δικό σου θέμα το αν γυμναστείς ή όχι.

    Συγνώμη όμως δε θα σε ρωτήσω τι post θέλω να δημιουργήσω και να μοιραστώ και γιατί τι θέμα θέλω να μιλήσω. Πριν ΠΟΣΤΑΡΩ γνωρίζω ότι ήρθα στην κατηγορία ΔΙΑΦΟΡΑ, όπου μπορείς να λες ΔΙΑΦΟΡΑ πράγματα που θές να μοιραστείς. Αν είμαι λάθος σε αυτό, τότε ο διαχειριστής μπορεί να με ενημερώσει και δε θα ξανά ποστάρω τίποτα.

    Επίσης βλέπεις τον τίτλο και απλά δε μπαίνεις καν στον κόπο να διαβάσεις το POST, αφού δε σου αρέσει τι χαλάς το χρόνο διαβάζοντας POST που δεν σε ενδιαφέρουν. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ είναι νομίζω.

    Dulcinea del Toboso και purplerose σόρρυ αλλά έχω κάνει λάθος την ανακατεύθυνση στο youtube, άσκηση για τρικέφαλα ήθελα να δείξω. Για κοιλιακούς θα μιλήσω αργότερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Αγαπητέ Βασίλη,

    Καλή επιτυχία με τη δουλειά σου.
    Δικαίωμα σου να θέλεις να τη μοιραστείς και να τη διαφημίσεις.
    Κι από τη στιγμή που δεν υπάρχει διαχείριση για να σε περιορίσει μαγκιά σου κιόλας.

    Το θέμα που δημιουργείται εδώ, είναι ότι δεν μπήκες σε ένα φόρουμ για την υγιεινή ζωή και το οφέλη της, ή σε ένα φόρουμ ανθρώπων που συζητούν για τη γυμναστική αλλά μπήκες σε ένα φόρουμ με ανθρώπους που πάσχουν από διατροφικές διαταραχές.
    Κάποιοι από αυτούς χρησιμοποιούν την γυμναστική ως μέρος τη διαταραχής τους (πχ υπεργυμνάζονται)
    κάποιοι άλλοι είναι υπέρβαροι και παχύσαρκοι και στην απελπισία τους μπορεί να τραυματίσουν σοβαρά τον εαυτό τους.
    Κάποιοι άλλοι είναι πρόσφατα χειρουργημένοι.

    Εγώ θα σου πρότεινα, αν θέλεις να θεωρείσαι σωστός επαγγελματίας και άνθρωπος με ευαισθησίες γενικότερα πριν μας απευθυνθείς να σκεφτείς περισσότερο το κοινό σου και να προτείνεις εξειδικευμένες συμβουλές για τους ανθρώπους στους οποίους απευθύνεσαι.
    Μέχρι τότε για μένα θα θεωρείσαι καιροσκόπος που προσπαθεί να αποκτήσει περισσότερα views στο youtube εκμεταλλευόμενος ανθρώπους που πάσχουν από σοβαρές διατροφικές διαταραχές.

    φιλικά
    Marulenia

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Ειναι γνωστη η νεα μοδα με τα views κ το youtube..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Με τη διαφορά ότι εσύ Τάσο δεν είσαι ο εκδότης των εφημερίδων και των περιοδικών που ποστάρεις..
    Ναι το νόμισμα έχει πολλές όψεις, αλλά μερικές φορές παίζει ρόλο και η πρόθεση.
    Κι εδώ η πρόθεση είναι ξεκάθαρη.

  8. #8
    Originally posted by Tassos67i
    Με παρόμοιο σκεπτικό μάλλον κι εγώ δεν πρέπει να ξαναβάλω "ΝΕΑ,ΕΙΔΗΣΕΙΣ,ΑΡΘΡΑ,ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ" γιατί άθελά μου ίσως επιτείνω τις διατροφικές διαταραχές κάποιων αναγνωστών αναρτώντας άρθρα τρίτων που εστιάζουν αποκλειστικά στην θεωρία της διατροφής. Θεωρίες ή γνώσεις που κάποια άτομα μπορεί να τα οδηγήσουν σε σύγχιση, απογοήτευση και τελικά παραίτηση.
    Το θέμα έχει πολλές όψεις.
    Ντάξει καμία σχέση. Άλλο να βάζεις άρθρα προς γνώση κ προβληματισμό κ άλλο να καιροσκοπείς.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •