Ποιοι δεν έκαναν επεισόδια τις τελευταίες μέρες?? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 245
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    οου!και αναρωτιόμουν σήμερα τι κάνεις κ πως πάς! καλύτερα είσαι αποτι κατάλαβα!χαίρομαι

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    194
    Εμένα είναι μόλις η τέταρτη μέρα... :saint:
    Ελπίζω να κρατήσει αυτήν την φορά γιατί έχω διανύσει στο παρελθόν και πολύ μεγαλύτερα διαστήματα αποχής και μετά ... τσουπ... Και τώρα εννοείται ότι σκαλώνει το μυαλό αλλά έχω βάλει στόχο να χωρέσω στα χειμωνιάτικα τζιν μου. Καλά την βγάλαμε όλο το καλοκαίρι με τις φουστίτσες και τα φορεματάκια. Τώρα τί κάνουμε? Έχω φτάσει στα πιο παχιά μου ever... Τόσο καιρό ένιωθα ότι υπήρχε περιθώριο για ένα κιλάκι ακόμα όταν έκανα τα υπερφαγικά μου πάρτυ. Τώρα έφτασα ταβάνι και το ασανσέρ για να κατέβεις, αντίθετα με τον νόμο της βαρύτητας, πάει πιο αργά από ότι για να ανέβεις... Υπομονή, επιμονή και προσμονή για τις καλύτερες μέρες που ΘΑ έρθουν...

  3. #33
    loustam και εγω στη 4η μερα ειμαι. Και νιωθω υπεροχα.
    θα τα καταφερουμε!

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    17
    10 μερούλες "καθαρή"........μετά από 1 χρόνο χωρίς εμετούς αυτό το καλοκαίρι μου πήγε στραβά, αλλά θα επανέλθουν οι παλιές καλές μέρες! :smilegrin:

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    2 εβδομάδες -χωρίς εμετούς-αλλά...με αμέτρητα υπερφαγικα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    194
    Καλημέρα εβριμπάντι!!!
    @ dwra: Δώρα μου μαζί θα πολεμήσουμε! Ελπίζω να έχουμε την ίδια κοινή πορεία και να δίνει δύναμη η μία στην άλλη. Χθες το βράδυ βρέθηκα σε σπίτι φίλων με πολύ φαΐ και ποτό... Είχα πάει φαγωμένη οπότε αρνήθηκα πεισματικά να φάω, αλλά το κρασάκι μου το κατέβασα. Έφυγα από το σπίτι με πρώτη σκέψη να τρέξω σε έναν φούρνο. Αφού απέρριψα με δυσκολία αυτήν την ενέργεια, άρχισα να σκέφτομαι τί έχω στο σπίτι το οποίο μπορεί να μετατραπεί σε λιχουδιά της στιγμής. Αφού κατάστρωσα λοιπόν το σχέδιο υπερφαγίας μου με ό,τι υπήρχε στο σπίτι, πατώντας το πόδι στο σπίτι σκέφτηκα την ψυχολογία μου ξυπνώντας το πρωί φουσκωμένη και θολωμένη από το χθεσινοβραδινό φαγοπότι. Με τί ντροπή και ψυχολογική κούραση θα έγραφα σε αυτό το φόρουμ για άλλο ένα νυχτερινό επεισόδιο υπερφαγίας. Και έτσι ξάπλωσα στο κρεβατάκι μου με το βιβλιαράκι μου αγκαλιά και το μυαλό μου άδειο από διατροφικές ενοχές. Και ένιωσα ελεύθερη..
    @ ΡΟΖ: ΡΟΖ μου τα υπερφαγικά είναι απόλυτα φυσιολογικό να τα συνεχίσεις για ένα διάστημα, όπως όλοι μας. Μακάρι να είχαμε τον διακόπτη και να δουλεύαμε με ένα ON/OFF. Δεν τον έχουμε όμως. Έχουμε μυαλό με εξαιρετικά σύνθετες λειτουργίες. Το παν είναι να μην υποκύψεις σε εμετούς λόγω πιθανής αύξησης βάρους. Γιατί ως γνωστόν οι εμετοί θα σε οδηγήσουν σε νέα και πιο ακραία υπερφαγικά. Όταν δεν τα βγάζεις, απλά σταματάς γιατί δεν μπορείς να φας άλλο. Και όταν βαρεθείς να νιώθεις την κοιλιά σου μονίμως τούμπανο λες και είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, θα περιορίσεις και τις ποσότητες. Μπράβο για τις 2 εβδομάδες!!! Πολύ καλό!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Σευχαριστώ πολύ!Μακάρι να συνεχίσει έτσι τώρα που ηρέμησα κάπως αν κ...δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες πια.Βέβαια αν κάνω υπερφαγικό με σαβούρες τώρα θα είναι απολύτως ψυχολογικό γιατί τρώω πλέον υπερ του δέοντος κανονικά!Λάδια, ψωμιά τα πάντα.Όσα είχα στερηθεί κ μου τα επέτρεπα μόνο με την προοπτική του εμετού.ʼσε ελπίζω να μην αρχίσω να ανεβαίνω επικίνδυνα στα κιλά κ μου γυρίσει μπούμερανκ!Και σε εσένα 1000 μππράβο που κρατήθηκες χτες!Δεν είναι υπέροχο συναίσθημα να καταφέρνουμε να μην υποκύπτουμε?Εγώ είχα συνδέσει έξοδο-ποτό-υπερφαγία απαραίτητα κ όταν επρόκειτο να βγω με έπιανε πανικός κ φυσικά έπεφτα στην παγίδα.Ή κλεινόμουν μέσα.Όταν κατάφερα να φερθώ φυσιολογικά και είδα οτι μπορώ το απομυθοποίησα κ σταμάτησα να τρέμω μήπως πχ ενδώσω σε ένα τυροπιτάκι..εντάξει έχω δρόμο ακόμα αλλά πιστεύω είναι μια καλή αρχή για το μυαλό να ξεφύγει απτον εύκολο δρόμο των βουλιμικών.Σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι κ καλύτερα!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    κ με τούτα κ με εκείνα στο φόρουμ ξεχάστηκα κ μου κάηκαν οι φακές!:dork::dork::dork:λέω κ εγώ...απο πού μυρίζει καμμένο κ βγαίνουν καπνοί???:puzzled:ούφ!άντε πάλι απέξω..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    αθλος..... χτες ημουν σε γαμο,με απειρα φαγητα και ακομα περισσοτερα γλυκα και παρ'ολ'αυτα δεν ειχα ουτε υπερφαγικο ουτε βουλιμικο επεισοδιο!!!!

    10 μέρες μακρυα από κακές συνήθειες :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    μπραβο σου alexandrita!ΜΠΟΡΕΙΣ να τα καταφερεις και το ξερεις!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    χωρίς επεισόδιο τέλος της 4ης μέρας και στα μέσα περιόδου, καλά πάω!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    194
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα...
    Ήθελα απλά να μοιραστώ μαζί σας μία κρυφή αισιοδοξία που νιώθω ότι μπορεί με τον καιρό να το ξεπεράσω, με ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ θέληση. Είμαι τρίτη ημέρα στην Αθήνα, περίοδος προσαρμογής ακόμα, με τους πειρασμούς να χορεύουν γύρω μου, και στο μυαλό μου εννοείται. Και ενώ υπάρχουν στιγμές που οργανώνω στο μυαλό μου υπερφαγικά, τα έχω αποφύγει σε ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις... Κι έχω ακολουθήσει ένα πολύ καλό πρόγραμμα διατροφής. Και είμαι πολύ χαρούμενη γι'αυτό. Αυτά... Ας ελπίσουμε να κρατήσει αυτή την φορά... Και όσο μου μπαίνουν τα διαόλια στο μυαλό, τόσο πιο πολύ τα συζητάω με τους γύρω μου. Και τόσο πιο πολύ αποδυναμώνεται ο εχθρός...
    Καλημέρεεεεεεες

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    loystam πιστεύω οτι έχεις φτάσει στο καλύτερο σημείο γιατί τώρα σιγά σιγά γεμίζεις αυτοπεποίθηση!!φοβερό!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    loustam μου, φυσικά και πρέπει να είσαι αισιόδοξη!!!!είσαι σε πολύ καλό δρόμο...

    θα μοιραστώ κι εγώ κάτι μαζί σας...

    χτες ένιωσα ότι έκανα υπερφαγικό με τόσο γάλα-μέλι-βρώμη που έφαγα... βασικά είχα φουσκώσει πολύ.σήμερα καταλαβαίνω ότι δεν ήταν.ή μήπως ήταν???τι πιστεύετε εσείς?
    για κάποια δευτερόλεπτα σκέφτηκα να τρέξω στο μινι μάρκετ και να το σηκώσω όλο.δε το έκανα.
    μετά σκέφτηκα να κάνω εμετό για να ξεφουσκώσω. αλλά και μόνο στη σκέψη με έπιασε αηδία.μου ήρθε στο μυαλό η εικόνα μου,να είμαι πάνω από την λεκάνη και να ξερνάω,να ταλαιπωρούμαι,και με έπιασε αηδία,αποστροφή.σκέφτηκα τους γονείς μου,που περιμένουν τόσα από μένα... και τέλος σκέφτηκα ότι δε μου αξίζει,ότι εχω και μια ζωή να ζήσω...
    και σήμερα νιώθω τόσο ωραία.... ήρεμη.... και λίγο πιό δυνατή....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    αχ αλεξανδρίτα με κάνεις πολύ χαρούμενη! από αυτά που διάβασα οτι έφαγες σε άλλο thread δεν ήταν υπερφαγικό.

    πιστεύω οτι αν σιγά σιγά μάθεις να τρως έστω κ΄λίγο κάθε τρεις ώρες στο τέλος δεν θαχεις ξανά υπερφαγικό ούτε καν θα ανησυχείς και θα το σκέφτεσαι. αλλά ξέρω οτι προς το παρόν ήδη κάνεις άλματα ο΄πότε να μη σε ζαλίζω όλη την ώρα. απλά αυτό τουλάχιστον δουλεύει προς το παρόν με έμένα, δεν κάνω υπερφαγικά γιατί δεν αφήνω πολλές ώρες να περάσουν

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •