ηλεκτρονικη ζυγαρια ή κανονικη ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660

    ηλεκτρονικη ζυγαρια ή κανονικη ?

    .... ιδου η απορια ! Θλεω να παρω μια ζυγαρια γιατι αυτη που εχουμε στο σπιτι , καθ οτι ζυγιζομαστε οοοοολοι, τα χει παιξει λιγο . οποτε θελω να παρω μια ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ που θα ζυγιζομαι ΜΟΝΟ ΕΓΩ μια δυο φορες το μηνα , να ξερω τι μου γινεται ! αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να παρω , κανονικη η ηλεκτρονικη ; απο τιμες τι παιζει ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    stellou1989 εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα μία ηλεκτρονική.
    Μια γνωστή μάρκα, όχι και πολύ ακριβή και δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Η ηλεκτρονική ζυγαριά δείχνει ως γνωστό και τα γραμμάρια, κάτι που θα σε ανεβάσει στην κάθοδο και θα σε ρίξει στην άνοδο των κιλών. Είναι πιο ακριβής, αλλά και πιο "κακιά". Εγώ, για παράδειγμα, σε ηλεκτρονική είμαι 89 κιλά και σε συμβατική 85. Επίσης είναι ακριβότερη, όχι όμως απαραίτητα. Στο Τζάμπο είδα ηλεκρονική ζυγαριά με δέκα ευρώ. Πάντως ότι δίνεις παίρνεις, αυτό ισχύει για τα πάντα, προιόντα και μη.
    Υπάρχει και μία ζυγαριά, ακριβούλα, που κάνει και λιπομέτρηση. Την έχει μία φίλη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη, γιατί δεν επηρεάζεται από τα γραμμάρια που ανεβοκατεβαίνουν, αλλά βλέπει την πραγματική απώλεια και χαίρεται, ας δείχνει παραπάνω η ζυγαριά. Αν ήταν να αγοράσω τώρα ζυγαριά, αυτή θα διάλεγα.
    Ελπίζω να σε κάλυψα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εγω πιστευω πως ολες οι ζυγαριες αν εχεις απωλεια θα δειχνουν απωλεια.. αν εχεις φαει απραπανω... θα δειχνουν ανοδο :P
    το θεμα ειναι να ζυγιζεσαι στην ιδια καθε φορα γιατι η καθε ζυγαρια δειχνει και αλλο νουμερο ετσι θαμ περδευεσαι!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    athens
    Posts
    61
    να παρεις ηλεκτρονικη καλυτερα.δεν ειναι πια τοσο ακριβες οσο ηταν παλια.αυτες με την λιπομετρηση βαζεις υψος,ηλικια,φυλο και σου βγαζει ποσο % λιπος εχεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    ηλεκτρονικη,για να εισαι σιγουρη οτι δειχνει πραγματικα τι χανεις και τι παιρνεις.Οσες απλες ειχα καποια στιγμη εδειχναν λιγοτερο δεν ξερω γιατι,ενω η ηλεκτρονικη που την εχω πανω απο 10 χρονια ειναι ακριβιας και ποτε δεν εχει παθει τιποτα

  7. #7
    η αληθεια ειναι πως οι ηλεκτρονικες ειναι οι καλυτερες για μας.διοτι ειναι κ ακριβεις στην μετρηση αλλα και ΄΄φθηνες΄΄.βεβαια υπαρχουν κ οι λεγομενες ζυγαριες που ξερετε ειναι σαν τους παλιους ζυγους και σου δειχνει κ εκει τα γραμμαρια αλλα για να παρεις μια τετοια καλη ειναι πανακριβες!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    ilektroniki ilektroniki!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καμμια! πιασε την μεζουρα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Τι να πρωτομετρήσω, Θέε μου!!!!!!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    καλη και η μεζουρα για τους ποντους αλλα προσωπικα οταν δεν βλεπω τα κιλα να πεφτουν σπαζομαιιιιιιιιιιιι .....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    τελικα σκευτομαι για ηλεκτρονικη ισως ειναι οντως πιο ακριβεις ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by stellou1989
    καλη και η μεζουρα για τους ποντους αλλα προσωπικα οταν δεν βλεπω τα κιλα να πεφτουν σπαζομαιιιιιιιιιιιι .....
    κ γω αλλα τα κιλα κολλανε ευκολα ενω οι ποντοι οταν γυμναζεσι κ τρως σωστα πεφτουν πολυ πολυ γρηγορα...αυτο ειναι κ το νοημα της γμναστικης...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    να ρωτησω, η ζυγαρια που εχουν οι διατολογοι συνηθως (αυτη που δειχνει παντα το ιδιο, ανεξαρτητως καιρου κτλ) πως λεγεται? μια τετοια θα ηθελα, την αναζητω στο ιντερνετ ως μηχανικη αλλα δε βρισκω τιποτα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Ηλεκτρονικη στανταρ.Κι εγω ηλεκτρονικη χρησιμοποιω.Οντως την εχω μονο για μενα και μαλιστα την εχω αρκετα χρονια κι δουλευει μια χαρα.Δεν νομιζω να ειναι πλεον ιδιαιτερα ακριβες 30-40 ευρω καπου εκει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •