Δεν μπορω να χασω τα υπολοιπα κιλα...:-(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7

    Δεν μπορω να χασω τα υπολοιπα κιλα...:-(


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Join the club.Κι εγω δε μπορω εδω και χρονια να χασω αυτα τα κιλα.Τα πρωτα κιλα που ειχα χασει γιατι ημουν πολυ περισσότερα τα εχω ξεφορτωθεί και δεν επεστρεψαν.Αλλα δυστυχως τα τελευταια κιλα που εχεις να χασεις δε φευγουν με τίποτα.Παντως επειδη εχω παει σε διαιτολόγο μου εχει πει οτι αυτο συνηθως συμβαινει στα τελευταια κιλα που εχει να χασει ενας οργανισμός.Και η μονη λυση ειναι απλα να επιμείνεις στη διαιτα γιατι κολαει ο μεταβολισμος.Το πιο σπαστικο πραγμα ειναι να κανεις διαιτα και η ζυγαρια να μενει εκει κολλημενη στα ιδια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    οντως αν κ δεν το επαθα ποτε κοντα στο φυσολογικο μου βαρος, αφου ποτε δεν εκανα διαιτα κοντα σαυτο!

    Να σας πω κατι ισως παρηγορο...ο οργανισμος χρειαζεται καποιο χρονο σταθεροποιησης σε καθε κιλα που φτανουμε...πχ ανεβοκεταβαινει 1 κιλο πανω κατω απο καποιο νουμερο κ "κολλαει". Αυτο σημαινει οτι σταθεροποιειται, συνηθιζει σαυτα τα κιλα, εκει δε θελει αγχος αλλα υπομονη κ επιμονη. Τωρα αυτο που λετε εσεις για κιλα κοντα στο φυσιολογικο βαρος δνε το γνωριζω...

    Θα σας πω οταν θα παω 80 κιλα που ημουν σχεδον παντα κ θα προσπαθω να παω 75...

  4. #4
    irenep
    Guest
    ξεκινηστε γυμναστικη. ετσι θα καψετε θερμιδες χωρις να αλλαξετε το προγραμμα διατροφης σας. με γρηγορο περπατημα καιμε απο 200 εως 300 θερμιδες το μισαωρο. εξαρταται απο την ενταση και τον οργανισμο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    51
    συμφωνω.οταν κολλαει και κανεις γυμναστικη ηδη απλα η αυξανεις λιγο ακομα στο συνηθισμενο προγραμμα την αεροβια γυμναστικη, η αν δεν κανεις ξεκινας αμεσως!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7
    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας...!!! Θα ξεκινήσω όσο πιο γρήγορα την αερόβια...!!! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..... :-)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by SANEL
    συμφωνω.οταν κολλαει και κανεις γυμναστικη ηδη απλα η αυξανεις λιγο ακομα στο συνηθισμενο προγραμμα την αεροβια γυμναστικη, η αν δεν κανεις ξεκινας αμεσως!!
    συμφωνω κ με σενα κ με αυτον που συμφωνεις μαζι του. Να προσθεσω αλλο ενα τροπο, αν ηδη γυμναζεται καποιος αρκει να αλλαξει προγραμμα γυμναστικης (ελαφρως) γιατι ο οργανισμος συνηθιζει παρακαλω κ την ασκηση και πρεπει να τον αιφνιδιαζουμε ωστε να αδυνατισει.
    Προσοχη οχι να τον τρομαζουμε αλλα να τον αιφνιδιαζουμε πχ αλλαξτε τη σειρα των ασκησεων, καντε τις μπουρδουκλωμενες, ζητηστε απο το γυμναστη να σας "δυσκολεψει οσες ασκησεις συνηθισατε και τελος αλλαξτε γυμναστικη (αλλωστε καθε μηνα πρεπει να αλλαζουμε προγραμμα).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •