ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ νέα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850

    ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ νέα...

    Ολοι φανταζομαι ξερετε το Facebook. Ειναι ενα μερος οπου μπορεις να βρεις γνωστους σου απο το παρελθον και οχι μόνο... Λοιπον βρηκα καποια ατομα με τα οποια ειχα να μιλήσω 11 χρονια κοντα απο την εποχη που εβγαλα το Γυμνάσιο σε μια επαρχιακή πόλη της Πελοπονησου. Τυχαια επεσα πανω τους ψαχνοντας για παλιους φιλους και συμμαθητες. Επιασα συζητηση λοιπον και αφου μιλήσαμε για το πως τα πανε, που βρισκονται τωρα, τι κανουν, τι σπουδασανε κτλ, η συζητηση περιστραφηκε γυρω απο το τι κανουν και οι αλλοι γνωστοι/φιλοι που εχω να τους δω επίσης αλλα τοσα χρόνια... Και μου το ξεφουρνισε... 2 φιλοι μου συνομιλοικοι μου εχουν ΠΕΘΑΝΕΙ. Ο ενας μαλιστα από καρκινο στη Γ΄λυκειου και ο αλλος από ανευρισμα κοιλιακης αορτης πέρσι σε ηλικία 24 ετών. Με τον πρωτο πηγαιναμε μαζι Αγγλικα φροντιστηριο ενω με τον δεύτερο ημασταν μαζι στο δημοτικο και γυμνασιο. Καθομασταν μαζι στην Α γυμνασιου... Το σοκ ηταν πολυ μεγαλο. Δεν πιστευα αυτα που διαβασα. Τοσο νεοι και χαθηκαν... Και γω που νομιζα οτι ειναι μια χαρα τα παιδια αυτά. Και το τραγικο ειναι οτι εψαχνα και για τους δυο μηπως εχουν προφιλ στο Facebook πριν βεβαια πληροφορηθώ το χαμό τους. Δεν εχω κατι αλλο να πώ. Ειναι συγκλονιστηκα νεα... Αιωνια τους η μνημη. Ειναι φοβερο το αισθημα που μου δημιουργηθηκε. Πιο εντονο απο ποτε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Ρε παιδια κανεις δεν εχει να πει τιποτα?? Εγω εχω συγκλονιστει. Τους ηξερα και τους δυο πολυ καλα. Τους θυμαμαι σαν χτες. Μου ειναι αδιανοητο οτι εφυγαν. Θυμαμαι να μιλαμε σαν χτες και να γελαμε. Κι ομως πεθαναν... Και γω που το ειχα αδιανοητο να πεθανει καποιος τοσο νεος. Τελικα ειμαστε ολοι αναλώσιμοι ασχέτος ηλικίας...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τι μπορεις να πεις για το θανατο...δεν ειναι κατι που παιρνει γιατρεια
    Και εγω σκεφτομαι που και που μερικους θανατους που με εχουν συνταραξει αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα...και ναι ειμαστε ολοι αναλωσιμοι.
    Εσυ να σαι καλα Winston...δεν βρισκω κατι αλλο να πω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •