Κατοικίδια ! Ποιό είναι το δικό σας? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 121
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    δεν είμαι ξερόλα, και σε ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου! Τώρα θα δώσω Πανελλήνιες ξέγνοιαστη. Παρ' ολ' αυτά, επιμένω για το "κατά κόρων". Ισχύουν και τα δύο. Επίσης, επέτρεψε μου να σου πω πως το έχω ψάξει. Δε νομίζω πως ενοχλώ λέγοντας την αλήθεια. Δόξα τω θεώ, εγώ παραδέχομαι τα λαθάκια μου. ʼλλοι δεν αντέχουν την κριτική, και δη τη φιλική. Που να σε έκραζαν κιόλας..

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    Επίσης, σου αναφέρω με περίσσια σιγουριά πως το wikipedia.org γενικώς αντλεί πληροφορίες από μη έγκυρες πηγές (αν όχι σε όλες τις περιπτώσεις, στις περισσότερες). Τουτέστιν, η πληροφορία που σου έδωσε δεν είναι έγκυρη. βλ. ζωόφιλος, παιδόφιλος, ομοφυλόφιλος κτλπ. πολύ απλό.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    Όσο για τα ζωάκια? Δε με πείθεις. Γέλασα όσο ποτέ.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    Δε μιλάς... και τι να πεις! Σε δικαιολογώ...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Εγώ έχω ένα κανισογκριφονομαλτεζάκι (ναι,ναι.Η μαμά του κανις-γκριφόν κ ο μπαμπάς μαλτέζ ή το ανάποδο δε θυμάμαι καλά να πω την αλήθεια!).Το βρήκα στην άκρη του δρόμου σε ένα βουνό όπου το καημένο κατέβαινε τις στροφύλες κ δίπλα ήταν ο γκρεμός...Είναι ασπρος με λίίίίγο μπεζ και τον φωνάζουμε Σέρτσερ γιατί τον βρήκαμε να ψάχνει...(Καλά κανένας δεν καταφέρνει να πει το όνομά του με την πρώτη..Ο δε γείτονας τον λέει Σέρτζιο ενω οι υπόλοιποι το μετέτρεψφαν σε Σερτς!)...Πάντως είναι το πιο ήσυχο σκυλάκι...Γαβγίζει μόνο στα κουδούνια,δεν τρώει παπούτσια και τπτ γενικώς εκτός από το φαγητό του και τα μπισκοτάκια και πάνω απ'όλα δε μαδάει!!!!!Τον λατρεύω και το ίδιο κι εκείνος!!!!

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    πολύ όμορφη ιστορία! Εγώ πλέον έχω μόνο ένα tabby γατάκι, την Kitty..
    ήταν Σεπτέμβρης, με τρομερό κρύο και πήγαινα στο φροντιστήριο μου (Σάββατο πρωί)
    Μόλις έφτασα στην είσοδο, άκουσα από την αλάνα όπισθεν του κτιρίου ένα γατάκι να κλαίει πολύ δυνατά! Δεν έδωσα σημασία γιατί πίστεψα πως η μητέρα του θα ήταν κάπου κοντά.. Μόλις σχόλασα πήγα για καφέ.. Επιστρέφοντας, πέρασα ξανά από το κτίριο, από περιέργεια μήπως το γατάκι συνέχιζε να κλαίει. Έτσι κι έγινε, ήταν μόλις ημερών το γλυκό μου..ίσα-ίσα περπατούσε!! Έκλαιγε τρεις ολόκληρες ώρες. Προφανώς η μητέρα του δε γύρισε ποτέ.. Γατζώθηκε πάνω μου και το πήρα σπίτι. Το εμβολιάσαμε, μάθαμε να το φροντίζουμε, και πλέον έχει γίνει μια απίστευτα όμορφη νεαρή γατούλα! Ένα έχω να σας πω:
    ό,τι άσχημο κι αν λένε για τις γάτες, δεν αληθεύει. Είναι πεντακάθαρες, προπάντων πανέξυπνες, συννενοήσιμες (η δική μας περισσότερο κι από σκυλί!) και αγαπούν τον ιδιοκτήτη τους με τρέλα! (έτσι, τουλάχιστον, κάνει η δική μας.. μέχρι και στην πόρτα μας περιμένει και μας "καλωσορίζει")
    Κίττυ μου, σε λατρεύω γλυκιά μου!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Διαβάζω τις ιστορίες μας και μοιάζουν με εκθεσούλες που γράφαμε στο Δημοτικό...Αλλά η αγάπη προς τα ζώα είναι έτσι από τη φύση της...Τόσο αληθινη,αμοιβαία και ειλικρινής που δεν μπορείς να την περιγράψεις αλλιώς...Χαίρομαι δε ακόμα περισσότερο όταν αντί κάποιος να αγοράσει κατοικίδιο (δε θα το έκανα ποτέ!) περιμαζεύει κάποιο που το έχει ανάγκη ή πηγαίνει στα κέντρα της φιλοζωικής ή των αδεσπότων΄και παίρνει από εκεί...Το έχω κάνει μερικές φορές και φυσικά επειδή δεν μπορώ να κρατήσω παραπάνω από ένα ζώοο,πάντα έψαχνα και τα έδινα σε ανθρώπους που τα ήθελαν...Έτσι, με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια!!!!

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    Πολύ έξυπνο εκ μέρους σου, μπράβο.
    κι εμείς ποτέ δεν αγοράσαμε.. Δεν κοιτάμε την καλή ράτσα, αλλά την καλή ψυχή.. και όλα τα ζώα έχουν καλή ψυχή!!!!
    Η κοπέλα που δημοσίευσε αυτό το post, έβαλε ψεύτικες φωτογραφίες ζώων, επαγγελματικές ή απλώς "δανεικές" και μας πλάσαρε τον εαυτό της ως τη φιλόζωη "μητέρα Τερέζα".. που αγαπά τα ζωάκια, φροντίζει πολλά και -φυσικά- δεν το κάνει για τα μάτια του κόσμου..(αν σου φαίνομαι υπερβολική, ρίξε μια προσεκτική ματιά σε κάθε φωτογραφία και στα σχόλια μας παραπάνω) πως σου φαίνεται αυτό? Είναι δυνατόν να μην εκνευρίζεσαι?????

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    Αστερόσκονη, ανέβασε μια φωτογραφιούλα να δούμε το σκυλάκι! δεν έχω ιδέα πως μπορεί να να είναι ο συνδυασμός κανίς-γκριφόν με μαλτέζ!! Πωπω τα σκυλάκια είναι τρέλα σκέτη.. γλύκες!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Θα προσπαθήσω να βάλω αλλά -μη γελάσετε- δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό...!Έχω πολλές φωτογραφίες του γλυκού μου....Θέλω να σας δείξω κάποιες που τον έχω βγάλει βόλτα πριν δυο χρόνια με τα πολλά χιόνια στην Αθήνα!!!Έχει βουλιάξει ολόκληρος...!!!!Πολύ γέλιο!
    Μου φαίνεται αψυχολόγητο κάποιος να θέλει να πείσει ότι φροντίζει πολλά ζώα χωρίς αυτό να αληθεύει...Παρ' όλα αυτά μάλλον θα ήθελε πολύ να ήταν έτσι τα πράγματα και για λόγους που η ίδια ξέρει δεν γίνεται....Οπότε αυτή της η επιθυμία έγινε για λίγο πραγματικότητα παρουσιάζοντας τη δική της "αλήθεια" εδώ...μέσα στην ανωνυμία της και μέσα στον απρόσωπο χαρακτήρα ενός φόρουμ. Να σου πω την αλήθεια όχι δεν εκνευρίστικα...Αρχικά γέλασα λίγο και να ξέρεις ότι ποτέ δε θα πρόσεχα αυτά που παρατήρησες εσύ και κατάλαβες...Θέλει και παρατηρητικότητα και ευστροφία ενω εγώ στο φόρουμ συνήθως νυστάάάάάζωωωω!!!!!Κατόπιν τη συνπόνεσα κατά μία έννοια γιατί σίγουρα ένιωσε άσχημα με αυτή την αποκάλυψη,της χάλασε δηλαδή αυτό που είχε φτιάξει στο μυαλουδάκι της!!!Ένα είναι σίγουρο όμως...για να γίνει όλο αυτό που έγινε με τις φωτο και το τόπικ που ανοίχτηκε σίγουρα τα αγαπάει τα ζωάκια...!!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Ψάχνω να βρω πως γίνεται....θα το βρω!!!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Καλύτερα πριν ανοίγουμε το στόμα μας να μιλήσουμε να έχουμε και τα ανάλογα στοιχεία, να το πώ?

    Τι θέλεις δηλαδή να σπεύσουμε να σου αποδείξουμε , τι? επειδή εσύ αμφιβάλεις?
    Κι εγώ απλά σου λέω οτι είσαι ψεύτρα, απόδειξε το λοιπόν

    Εγώ μπορώ να αποδείξω τα πάντα,
    όποιος επιθυμεί μπορεί να επισκεφτεί εμένα, τη μαμά μου και τη γιαγιά μου και
    να δεί με τα ματια του και τα ζωάκια και τις φωτο., είπα οτι κερνάμε και καφέ..

    Εσύ έχεις κάποια απόδειξη για όσα λές , πέρα από την δήθεν εξυπνάδα σου ?
    Βρες λοιπόν από που προέρχονται οι φωτο να μάθω κι εγώ, αλλά δε μπορείς βέβαια
    'Εχεις σκεφτεί εξυπνόπουλε τι σχέση μπορεί να έχω εγώ με τη φωτογραφία γενικότερα?
    Ή με τη Γαλλική γλώσα ίσως?
    Σταμάτα λοιπόν να κάνεις τόσο τον έξυπνο , γίνεσαι κουραστική.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Κορίτσια δεν έχει τόση σημασία τελικά...Εδώ ούτε κρίνουμε,ούτε κατακρίνουμε,ούτε λαικό δικαστήριο είμαστε για να προσκομίσετε στοιχεία...Η καθεμιά είπε τα δικά της,υποστηρίξατε τη γνώμη σας και ο κάθε αναγν΄στης ας βγάλει μόνος του τα συμπεράσματά του και ας τα κρατήσει σαν προσωπική γνώμη και τίποτα περισσότερο....Το σημαντικό είναι πως όσοι γράφουμε στο τόπικ αυτό έχουμε ένα αδιαμφησβήτητο κοινό: αγαπάμε πολύ αυτά τα πλασματάκια και όσοι μπορούμε τους προσφέρουμε ένα σπιτικό...Όχι απλώς ένα σπίτι,αλλά ένα σπιτικό....έχει διαφορά...!!!!

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    25
    Εγώ κρίνω και κατακρίνω ό, τι και όποιον νιώθω οτι υποτιμά τη νοημοσύνη μου..
    Μπορείς να πιστεύεις ό, τι θες, Λίλυ, αν αυτό σε κάνει να νιώθεις όμορφα!!
    Πιστεύεις πως είναι δικά σου?? .... όπως αγαπάς, κοπέλα μου, δικά σου είναι!!!!!!
    Μου το απέδειξες, εύγε.
    "Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια"
    σοφή παροιμία - ή ρήση, για να μην ξεχνιόμαστε..
    Εγώ είπα αυτά που ήθελα και ικανοποιήθηκα, έβγαλα τα συμπεράσματα μου!!!
    Υ.Γ. : Φιλάκια στον... Imagine!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Συγνωμη λιγο αλλα πρεπει να το βαλω :P Ναι ο τζων ο λενον, και η γιοκο η ονο!




    Oσο για σενα ασπιρινη, να μην κατηγορεις οταν εσυ η ιδια παιρνεις γατακια απο το ιντερνετ. Ιδου η Kitty! Xaxaxa




    Ενας φιλος μου εχει 2 χελωνακια σε ενα πλαστικο νησι Μια ζωη τα χελωνακια αυτα ειναι το ενα πανω στο αλλο... Αυτοκολλητα!!!

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •