Κατοικίδια ! Ποιό είναι το δικό σας? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 121
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Που τα βρίσκεις να ήξερα απίστευτε συνεργάτη....Καλά η Κίτυ στο 2006 έμεινε?Αλήθεια ο σταθμός αυτός παίζει ακόμα???
    υγ.Ακόμα δε βρήκα πως ανεβαίνουν οι φωτογραφίες!!!!Ναι ναι ναι δεν ειμαι τόσο καλή στους Η/Υ...!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Ναι κανονικοτατα και μαλιστα παιζει και καλη μουσικη!
    Ηθελα να βαλω μικρη φωτο, μην πιανει και πολυ χωρο. Αυτη βρηκα, αυτη εβαλα. Χεχε.

    Για τις φωτο, πατας δεξι κλικ στην φωτογραφια που θες, αντιγραφη τοποθεσιας εικονας και μετα [img] επικολληση το λινκ απο την αντιγραφη [/img].
    Aναφερομαι παντα για φωτογραφια που ειναι ηδη ανεβασμενη καπου. Ειδαλλως βρισκουμε εμεις εναν free image host και κανουμε την δουλεια μας. (πχ http://www.imagehosting.gr )

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    εεεεεεεεε...το έκανα αλλά βγήκε λίιιγο τεράστιο!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Εντάξει λοιπόν...Μπορείτε να τον κάνετε και αφίσα!!!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Kουκλια τα new entries

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Destinity22 δεν καταλαβαίνω τι ζώο είναι και που είναι το κεφάλι!!!!!!!!!!!
    Εδώ θέλω τη βοήθεια του κοινού που λέγαμεεε....!

    Κώστα ευχαριστούμε,ευχαριστούμε! !!!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Καλα τετοια ερωτηση απο σενα δεν την περιμενα. Εσυ εισαι παρατηρητικοτατη!
    Το κεφαλι του σκυλιου ειναι πανω δεξια, ειναι ανασκελα στην φωτο.

    υγ. ουπς με προλαβαν

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Τελικά όλοι από τον Κώστα μάθαμε πως να ανεβάζουμε φωτο....

    Πανέμορφη είναι...Καλά πριν ούτε ότι είναι ασπρόμαυρη δεν κατάλαβα,νόμιζα ότι είναι άσπρη!!!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Κούκλα πάντως...εμένα όμως φοράει και πουλοβεράκι.... ρ

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    ααα εκεί δε φταίω......τα παράπονά σας στον Κώστα!!!!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Τστστστς :P

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    ;pppppppp

  14. #59
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    63
    Κυρία πρόεδρε, κύριοι ένορκοι, αξιότιμο δικαστ.... ουπς, παρασύρθηκα από το γενικότερο κλίμα του τόπικ. Ζμπαθάτε με.

    Ας μιλήσουμε για κατοικίδια λοιπόν.

    Λίλυ, πρώτα από όλα ευχαριστούμε για το τόπικ που ξεκίνησες. Επίσης ευχαριστούμε για τις κλεμμένες φωτογραφίες που μας παράθεσες, γιατί έτσι έδωσες την ευκαιρία στην ασπιρίνη να αναδειχθεί, και φυσικά να σε ξεμπροστιάσει. Ποια είσαι εσύ κυρία Λίλυ που τολμάς να μας προσβάλεις έτσι? Εμείς σε προσβάλλαμε κυρία μου? Η ασπιρίνη σε πρόσβαλε? Όχι, ούτε τόσο δα. Το οτι εμμέσως σε είπε κλεφτρα, ψεύτρα, απατεώνισσα (μας εξαπάτησες) κτλ δεν ήταν προσβολές. Ηταν η αλήθεια. Και η αλήθεια έλαμψε, να ναι καλά η ασπιρίνη.
    Μην ξανατολμήσεις Λίλυ να μας προσβάλεις. Ρίχνεις το επίπεδο το φόρουμ Λίλυ. Αντρουπή (που λέει και ο Χατζηχρήστος).
    Edit by spot : εδώ προφανώς αστειευόμουν, αλλά όχι μόνο δεν έγινε αντιληπτό, αντίθετα κάποιοι θεώρησαν οτι στα σοβαρά μίλησα για "κλεμμένες φωτό, υποβάθμιση του φόρουμ" κτλ. ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ λοιπόν. Αστειεύτηκα, προσπαθώντας να ελαφρύνω το κλίμα, αλλά και να πω στην ασπιρίνη οτι υπερβάλει. Edit end.

    Κατικοίδια λοιπόν.
    Έχουν περάσει από την ζωή μου ένα ημίαιμο (κοπρίτης για την ακρίβεια) φοξ τεριέ, το οποίο έζησε κοντά μας καμιά δεκαριά χρόνια. Μεγάλος μάγκας. Τι τό θελε? Από την μαγκιά του, κυνήγησε μια μέρα ένα αυτοκίνητο, το αυτοκίνητο τον πάτησε, του έσπασε τι του έσπασε, και μετά το καϊμένο δεν μπορούσε να κουνηθεί από την μέση και πίσω. Έσερνε το κορμάκι του, μέχρι που έκανε πληγές από κάτω, αίματα, πύον ... Πλησίαζε και η μέρα του γάμου μου με την Νεκταρίτσα, κι έτσι ανέλαβα να τον πάω για ευθανασία, γιατί δεν ήταν σωστό μέρες χαράς και επισκέψεων να έχουμε το ζωντανό να ταλαιπωριέται.

    Αργότερα ο αδερφός μου πήρε ένα υπέροχο Boxer (κάπου έχω μια φωτογραφία του, αλλά ξέρετε κάτι? καθώς ήταν καθαρόαιμο, είναι ολόιδιο με χιλιάδες άλλα boxer που κυκλοφορούν στο ίντερνετ, και φοβάμαι να σηκώσω την φωτό, για να μην βρεθώ κι εγώ κατηγορούμενος ...). Πολύ ωραίο σκυλί το boxer. Αν είχα χώρο, θα ήθελα ένα.

    Πέρασα κι ένα διάστημα, πριν κάνουμε παιδιά, που φελρτάριζα με την ιδέα να πάρουμε ένα καταπληκτικό ντόμπερμαν. Δεν έκατσε.

    Έκτοτε έχουν περάσει από το σπίτι μας ψάρια, για τις κορούλες, και εσχάτως ένα ζεύγος χελωνίτσες (Α ρε Αί Βασίλη, δεν θα σε πετύχω πουθενά !! Ήθελες να τις ξεφορτωθείς και τις έφερες σε μας, και μας τσίμπησες και το 40εύρω). Και πάλι ζμπαθάτε με, αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει "χειρότερο" κατοικίδιο. Εντελώς απαθή, κουνιούνται ελάχιστα από την θέση τους ... τίποτα ιδιαίτερο.

    Η μεγάλη μας αγάπη όμως, ήταν τον πρώτο χρόνο του γάμου μας, που πήραμε στο σπίτι 2 χάμστερ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΖΩΑ. Μετά τα σκυλιά, για εμάς είναι ότι καλύτερο. Έχουν πλάκα, αλληλεπιδρούν, σε γνωρίζουν.... Κάναμε και παραγωγή μάλιστα. Ζήσαμε όλη την διαδικασία, μέχρι τέλους. Από το .... σεξ, μέχρι την γέννα, το μεγάλωμα. Καταπληκτική εμπειρία. Θα ήθελα πολύ να ξαναπέρναμε, αλλά το σπίτι μας είναι μικρό και με το ζόρι χωράμε εμείς (εμ, έτσι που γίναμε ! ).

    Πρέπει να πείσουμε την Nekky να μας πεί αυτή με τι κατοικίδια μεγάλωσε ... (ψήστε την να σας πει για την ... κότα, που της έβαζε φορέματα και κραγιόν, ή για τα προβατάκια που τα έδινε γάλα με μπιμπερό).

    Αυτά από εμένα.
    Ασπιρίνη, μην φορτώνεις. Με τα σχόλια μου προσπαθώ να σου δείξω οτι για εμένα, εσύ φέρθηκες ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ χειρότερα από την ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ λάθος συμπεριφορά που καταλογίζεις στην Λίλυ. Είτε έκανε η Λίλυ αυτό που την κατηγορείς, είτε όχι, είναι μικρότερο από την δική σου προκλητική συμπεριφορά απέναντι της. Κατά την γνώμη μου πάντα, ε?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι είναι αυτό που έχει ξεσηκώσει όλους με τα ζωάκια μου.
    Το ότι είναι 5, το ότι είναι κούκλοι, το ότι συμπτωματικά έχω ένα γραπτό και διορθώνω, το οτι οι γάτοι μου είναι κεραμιδόγατοι και δεν είναι ράτσας ή το ότι έχω ποστάρει τις φωτογραφίες τους?

    Αδιαφορώ πλήρως για οτιδήποτε φέρνει σε παυσίπονο και σαλικιλικό οξύ, αλλά επειδη πρόσωπα που συμπαθώ, χαμογέλασαν βλέποντας τα πόστ μου ή άλλοι έσπευσαν να ελαφρύνουν την ατμόσφαιρα με χαριτωμένα πόστ, θα σας πω μερικά πράγματα και αυτή είναι η τελευταία μου ανάμειξη με το θέμα.

    Ζω μόνη μου μακρυά από το πατρικό μου , για επαγγελματικούς λόγους αναγκαστικά.
    Έχω μαζί μου τα δύο από τα ζωάκια μου, ένα σκυλάκι και ένα γάτο ακριβώς επειδή μαζί τυχαίνει να συμβιώνουν άνετα. Είναι η παρέα μου και οι φίλοι μου.
    Και ναι ο γάτος μου λέγεται imagine, και συνηθίζει να ανεβοκατεβαίνει σε τραπέζια, κρεβάτια, γραφεία και κεραμίδια. Οποιος έχει ενοχληθεί από αυτό προφανώς καταλαβαίνει οτι είναι δικό του το πρόβλημα και όχι δικό μου.
    Τα υπολοιπα φιλοξενούνται 2 στο πατρικό μου σπίτι και ένα στο σπίτι της γιαγιάς μου, επειδή και ο αδερφός μου έχει δύο λύκους και είναι ολοφάνερο οτι όλοι μαζί θα τρέλεναν
    όλο το τετράγωνο.

    Τώρα όποιος θεωρεί οτι οι φωτογραφίες δεν είναι δικές μου και διάφορα άλλα που ειπώθηκαν, επίσης είναι πρόβλημα του, από τη στιγμη που δεν μπορεί να μου παρουσιάσει ένα αξιόπιστο στοιχείο, πράγμα το οποίο εγώ μπορώ, γιατί έχω προσκαλέσει όποιον επιθυμεί να το διαπιστώσει με τα μάτια του.

    Τι άλλο επιθυμείτε δεν ξέρω, με κουράσατε ειλικρινά και δεν είμαι υποχρεωμένη να απολογηθώ ή να εξηγώ στον καθένα, αν είμαι ελέφαντας, αν λέω ψέματα ή αν έχω σα χόμπυ την φωτογραφία.

    Αν ήμουν συντονιστής θα κλείδωνα αυτό το τόπικ, επειδή όμως δεν είμαι νομίζω οτι το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι να διαγράψω όλα τα ποστ μου εδώ, όταν όλοι αυτοί που έσπευσαν να κρίνουν να χαμογελάσουν ή να μειδιάσουν, θα τα έχουν διαβάσει, για να μη πουν οτι φοβήθηκα, απλά κουράστηκα....

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •