αποχή απ'τη γυμναστική?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    2

    αποχή απ'τη γυμναστική?

    Γεια σε όλους,είμαι κι εγώ νέο μέλος.
    Χμ,το πρόβλημμά μου μάλλον θα σας φανεί γελείο.
    Λοιπόν,ενώ μου αρέσει η γυμναστική δεν κάνω ποτέ ή σχεδόν ποτέ.Από μικρή όμως αγοράζω συνεχώς καινούρια όργανα.Έχω περάσει από διαδρόμους,ελλειπτικά,ποδή λατα,steps,γενικά ό,τι κυκλοφορεί.Τελευταία πήρα το wii fit plus και ενώ είδα άμεσα αποτελέσματα το παράτησα κι αυτό.Τώρα σκέφτομαι να πάρω αυτό με τις ζώνες αδυνατίσματος και μασάζ κι ας ξέρω ότι θα το παρατήσω κι αυτό.Έχω δοκιμάσει να κάνω κι έξω γυμναστική.Πήρα ποδήλατο,rollers αλλά και πάλι δεν κάνω.Ακούγοντάς με κάποιος (ακόμη κι εγώ),θα νομίζει πως είμαι τόσο βαριεστημένη που δεν μπορώ να κουνηθώ,αλλά δεν είναι έτσι.Ασχολούμαι με κάτι συνέχεια και δεν βαριέμαι ποτέ.Ίσα που όταν ακούω να λέει κάποιος πως βαριέται,εκνευρίζομαι.Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται?!Ποιό είναι το πρόβλημμα;;Το έχει πάθει κανείς σας;Πως να το αντιμετωπίσω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    γεια κ σε σενα, ισως νομιζεις οτι κατι κανεις με το να ξοδευεις χρηματα για κατι ενω ο σκοπος δεν ειναι να πληρωσεις για να αθληθεις αλλα ννα εχεις ορεξη...οταν εχεις ορεξη για κατι θα βρεις τα μεσα κ θα το κανεις οπου κι αν βρισκεσαι ο,τι κι αν κανεις...οσο κι αν βαριεσαι! ναι μπορει ακομα κ την πιο αγαπημενη συνηθεια να τη βαρεθεις...αλλα εαν δεν την παρατησεις αλλα την εμπλουτισεις τοτε δε θα σε παρατησει κι εκεινη...

    Αυτο που εχεις με τα οργανα γυμναστικης εγω το παθαινω με τις κρεμες...καθε χρονο στανταρ θα παρω 2 κρεμες, αλλοτε ακριβες αλλοτε φτηνες, (κρεμες αδυνατισματος ή μπουτοκρεμες οπως της αποκαλω...) ποτε ομως δε βαζω καμμια...δηλαδη βαζω 1 φορα, αντε 2, κ μετα...του χρονου!

    Καθε φοραπου παω να παρω μια νεα σκεφτομαι οτι θα τη βαλω αυτη...ομως δεν...κ ξερεις γιατι? γιατι ξερω οτι δεν μου αρεσει να βαζω κρεμες, οτι δεν κανουν τιποτε, οτι ολα ξεκινουν απο τη διαθεση μου ναδυνατισω κ οχι απτο τι κρεμα θα βαλω...οποτε υποσυνειδητα νομιζω...πολυ απλα ξεχναω να βαλω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ΑΤΤΙΚΗ
    Posts
    150
    ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΚΙ ΕΓΩ. Τι ακριβώς είναι το wii fit plus? Είναι αυτό που έχουν τα παιδιά μου και παίζουν; Αν ξέρεις πες μου παραπάνω πληροφορίες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    αυτο ειναι κ βαζεις το προγραμμα με τη γυμναστικη (κ το αντιστοιχο σιντι) εχει πλακα αλλα δε γυμναζει,,,

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ΑΤΤΙΚΗ
    Posts
    150
    είναι μια πλατφόρμα που ανεβαίνεις πάνω και βλέπεις στην τηλεόραση κάποιον να τρέχει; Γιατί να μην κάνεις απλά διάδρομο; Συχνά αναρωτιέμαι μήπως να αρχίσω να παίζω wii, ξέρεις τένις και τέτοια αλλά μου φαίνεται τόσο σπαστικό και ελάχιστα εποικοδομητικό, μόνο τα χέρια κουνάς.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    εκει που δηθεν πρεπει να τρεξεις μπορεις απλα να κουνησεις τα χερια σου κ ...τρεχει μονο του. χαζομαρες αλλα με παρεα εχει πλακα, κ ειδικα λιλιπουτια παρεα!!! μου το πηρε δωρο ο καλος μου κ παιζαμε με τα ανηψια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    (εχει κ ασκησεις στυλ γιογκα κτλ κ πολλαπολλα αλλα ππου μπορεις να κανεις μονη. μη σε παρω στο λαιμο μου οτι δεν αξιζει...απλα εμενα μου φανηκε...αδιαφορο χωρις παρεα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    Το παν είναι η καλή παρεούλα τελικά.
    Η μοναδική εποχή που άντεξα σε γυμναστήριο
    ήταν όταν αυτό ήταν με παρέα.
    Έχασα την παρέα, έκοψα το γυμναστήριο.
    Μου φαινόταν πολύ βαρετό μετά το όλο θέμα.
    Τώρα βέβαια που έχω αρκετά παραπανίσια κιλά,
    θα πήγαινα έτσι κι αλλιώς, αλλά έχω και το μπεμπέ
    πίσω μου, δεν οδηγάω κιόλας, άστα δράμα?..

Similar Threads

  1. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!
    By absolute in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 4133
    Last Post: 21-05-2020, 01:10
  2. αποχη απο ευχαριστες δραστηριοτητες
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:46
  3. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-02-2014, 14:02
  4. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
    By m.monkey in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 28
    Last Post: 20-09-2011, 16:42
  5. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-2010, 12:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •