ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 106
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Και αυτό το κρύο...γιατί τόσο κρύο??

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Αγάπη μου, γλυκειά, η μαμά καταλαβαίνει ότι κάτι δενπάει καλά...και ποια απογοήτευση;;;;;;;πόνος, ναι!!!! αλλά, επειδή αργά η γρήγορα θα γίνει γνωστό, κάντο γι'αυτην που θα φορτωθεί με τύψεις που δεν το κατάλαβε από μόνη της...Είμαι μαμά...ξέρω...ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΑΡΧΙΣΕ ʼΠΌ ΤΗ ΜΑΜΑ μόνο και μόνο το χάδι της φτάνει...Είμαι 41, πέρασα κα΄τι χοντρό, έκλαψα πάνω στη μάνα μου...60 αυτή...με χάιδεψε μου φώναξε και έφυγα από το πΑτρικό μου πετώντας...και πάλι έπεσα...αλλα τώρα είχα κάποιον να με σηκώσει...με άδολη αγάπη..χωρίς γιατί και κατηγορώ...ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΤΩΡα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Όποτε βγαίνεις από αυτη τη φάση νομίζεις ότι θα το ξεπεράσεις...αλλά οι Παρασκευές παραμονεύουν...σε μια τέτοια κρίση φώναξέ την...πάρε τηλέφωνο...όσο και να θεωρείς ότι είναι ανταγωνιστική η σχέση, βάση έχει την αγάπη!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Εδώ είμαι...είχα πάει για δευτερο γύρο..ούτε εγώ έβγαλα τίποτα , προσπάθησα αλλά δεν μπορώ , τι να βγάλω τις σοκολάτες?Υπέροχα!το σακί γέμισε πάλι, ποιοί άνθρωποι , ποιά ευτυχία κ ποιά πληρότητα νάναι καλά το φαί!Θες γλυκό?θες αλμυρό?και τα δυο μαζί?απόλα έχει , ότι ώρα το θες!Γελάω κ κλαίω μαζί..ναι ρε π... τοχει η μέρα.Τα Παρασκευοσαββατοκύριακα τα τ΄ρεμω πλεον αλλά και πάλι δεν κάνω ΤΙΠΟΤΑ για να σώσω την κατάσταση, περιμένω αύριο μεθαυριο του χρόνου ,ποτέ να γίνει κάτι μαγικό και να αλλάξει η ζωή μου.Εγω είμαι 26!Κ επίσης , καλύτερα να αυτοκτονήσω παρα να το μάθει κάποιος δικός μου.Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση , ούτε η μάνα μου είναι ειδική , εγώ τα έκανα σκάτα και επείδη εννοείται οτι έχουν καταλάβει (όλοι) οτι κάτι δεν πάει καλά , αν μάθουν και την ακριβής αιτία...τότε είναι που θα πιάσω ολοκρηρωτικό πάτο, δεν θέλω κανένας που δεν έχει νιώσει αυτό που περνάω να το μάθει, δεν θέλω γιατρούς και φάρμακα , ούτε τρελή είμαι ούτε καν λαίμαργη , υερευαίσθητη ναι , αλλά χρειαζομαι αγάπη , κατι να με γεμίσει , όχι οίκτο ούτε να με κοιτάν και να μου συμπεριφέρονται σαν σε εξωγήινο.Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο , αν έχω διαστρευλωμένη αντιλήψη, αλλά θα νιώσω εντελώς ξεφτιλισμένη αν μαθευτεί.Δεν αντέχω άλλο να ψυχαναγκάζομαι να με αγαπήσω , να είμαι καλά, να είμαι γεμάτη , να να να να..κουράστηκα..είναι η μόνη λέξη που μουρχεται συνέχεια. Αλλη μια υπέροχη Παρασκευή!Και δεν μπορώ να τιμωρήσω άλλο τον εαυτό μου που απέτυχε ακόμα μια φορά να γίνει ετυχισμένος.Α ρε Αλεξανδρίτα..πόσο ηλίθιες είμαστε τελικά?Μας σκέφτομαι με τα πρησμένα μας στομάχια και δεν ξέω να κλάψω ή να γελάσω..σε νιώθω και εγώ απόλυτα..ΑΠΟΛΥΤΑ.Tidekpe το πιθανότερο έχεις δίκιο , τα βλέπεις καθαρά τα πράγματα και ...το μόνο που εύχομαι να σε διαψεύσουμε είναι το οτι αργά ή γρήγορα θα μαθευτεί..δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.Και μόνο που ασχολείσαι σε υπερευχαριστώ δεν ξέρω τι άλλο να πω..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    322
    ροζουλα μου.. δυναμη να εχεις καλη μου ευχομαι.

    εισαι στις σκεψεις μου

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ, κοριτσάκια μας!!!ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ, νέα προσπάθεια...ο καθένας για τα δικά του τα λίγα ή τα πολλά του! ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ! Σας σκέφτομαι....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Καλημέρα γλυκιά tidekpe...
    Κάνω υπερπροσπάθεια,είχα ένα απαίσιο βράδυ με εφιάλτες...

    Ροζ, το mail μου είναι [email protected]...
    Θα ήθελα πολύ να τα πούμε από κοντά.
    Περιμένω...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    μπράβο, κοριτσάκι μου!!!όχι για τους εφιάλτες σου, προς Θεού... για την υπερποσπάθεια! Κι εγώ θέλω να διαψευστώ...να μη μαθευτεί ποτέ το μυστικό σας και μόνο με τη δική σας προσπάθεια να επανέλθετε σε αυτό το καταπληκτικό (σίγουρα) πλάσμα που είστε...επειδή όμως δεν είμαι σίγουρη, άκου τι έχω να προτείνω: Κουβεντιάστε το μεταξύ σας και ορίστε ώριμα ένα dead line...έως εδώ, λοιπόν!!!! αν μέχρι τότε δεν είμαι, όπως μου αξίζει να είμαι, τότε η μία θα πιέσει την άλλη να ζητήσει βοήθεια...ας μην είναι τό χρονικό όριο πολύ στενό....σύντομο μεν αλλά όχι ασφυκτικό....
    ας μπορούσα να βοηθήσω!!!!
    Ίσως και να μπορέσω, αν θελήσετε κάτι..φιλιά, καλές μου...και μην ξεχνάτε: Αξίζετε ό,τι καλύτερο είστε!!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Κουκλολόριτσα, για να μην μπείτε σήμερα, ελπίζω ότι όλα πήγαν καλά...μπορεί να βγήκατε και κανένα ποτάκι, ε; Σαββατόβραδο για σας τις ελεύθερες είναι...αλλά κι έτσι να μην είναι, θα το φτιάξουμε...ελπίζω μόνο να μην είμαι εγώ η αιτία που δεν μπαίνετε...μη σας έχω γίνει στενός κορσές....λέμε τώρα! ΦΙΛΙΑ... και όλα θα πάνε καλά, πιστέψτε το!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    179
    βρε κορτσακια μου καντε την αρχη...πειτε σημερα σταματαω και ξεκινηστε να μετρατε τις μερες αποχης απο την λεκανη... (επιτρεπεται η κανονικη χρηση της χαχαχα) λοιπον ας τα δουμε με ηρεμια

    λοιπον το οτι προτειματε να αυτοκτονησετε παρα να αποκαλυφθητε οπως λετε ειναι το σουπερ ντουπερ χαρακτηριστικο του βουλιμικου...με αυτο το παραδειγμα λοιπον προτεινω να βρειτε στην καθημερινοτητα σας ποια απο αυτα που κανετε ειναι λογω βουλιμιας και ποια ειναι λογω του εαυτου σας και σας οδηγουν στην βουλιμια

    τι εννοω? εγω πχ καταλαβα οτι εκανα υπερφαγηκα επισοδια επειδη ηξερα οτι θα κανω εμετο αλλα και για να κανω εμετο, σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση ετρωγα παραπανω μεν αλλα δεν εσκαγα τον εαυτο μου. Αν δεν ειχατε προσβαση σε τουαλετα θα κανατε υπερφαγια? Αν η απαντηση ειναι οχι τοτε ξεκινηστε απο το να κοψετε τους εμετους και η υπερφαγια θα μειωθει εξερετικα αν παλυ ειναι ναι τοτε κοψτε την υπερφαγια και οι εμετοι θα μειωθουν.

    Ξερω οτι ζειτε με αυτη τη σκεψη...φρενο λοιπον και ψαξτε λιγο τον εαυτο σας μεσα σε ολο αυτο...

    εντοπιστε τον πραγματικο εαυτο σας και διαχωριστε τον απο τον βουλιμικο...ειναι δυσκολο αλλα γινεται...η βουλιμικη gilie μπαινει κρυφα σε αυτο το site...η πραγματικη gilie δε λεει ψεματα στον αντρα της...συμπερασμα αφηνω τον αντρα μου να δει οτι μπαινω εδω...καπως ετσι...κοντρα στον κακο εαυτο μας με οποιαδηποτε συνεπεια!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Εχεις δίκιο Gilie...
    Και εγώ από τότε που δε μπορώ να κάνω εμετό έχω αραιώσει τα υπερφαγικά επεισόδια (τουλάχιστον θα σώσω τα δόντια μου)... Αλλά μετά παίρνω πολλά καθαρκτικά,μένω νηστική για τουλάχιστον δύο μέρες και τρέχω πολύ... τόσο πολύ που ένα βράδυ ξύπνησα με αφόρητους πόνους στο στήθος,νόμιζα οτι θα σταματούσε η καρδιά μου,οτι θα πάθαινα ανακοπή...αλλά ακόμα και τότε δεν φώναξα την αδερφή μου,σκέφτηκα οτι ίσως και να είναι καλύτερα έτσι...
    Αλλά το πρόβλημα δεν είναι μόνο οι εμετοί...με εξαίρεση τα βουλιμικά,στο υπόλοιπο καταδυναστεύομαι από ανορεξία και κατάθλιψη...Και έτσι έχουμε έναν ωραιότατο φαύλο κύκλο.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    μιληστε καπου/ Επειδη δεν καταλαβε καποιος δεν σημαινει οτι κ οι αλλοι δεν θα καταλαβουν/ οταν αποφασισα να πω στη μαμα μου τι παιζει μου απαντησε οτι ηδη το ηξερε... δεν υπαρχει καποιος που να σε στηριζει περισσοτερο απο τη μανα σου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Κορίτσια καλησπέρα...Να σας ρωτήσω κάτι?Έχετε παρατηρήσει και εσείς να έχετε πρόβλημα στην καρδιά σας?
    Σήμερα με έπιασε πάλι στη δουλειά,νομίζω οτι θα πάθω ανακοπή,έχω τρομάξει πολύ,θα μείνω στον τόπο μου φαίνεται ώρες ώρες,είμαι καθιστή και νιώθω οτι θα λιποθυμήσω,μου μέτρησε ένας συνάδελφος τους παλμούς,από ότι είπε δυσκολευόταν να τους βρει και είχα 23 σε 30 δευτερόλεπτα.Όσες κοπέλες έχω ακούσει οτι έχουν πεθάνει είναι από ανακοπή καρδιάς,αλλά εγώ δε φαίνομαι ανορεξική,ούτε μου συμβαίνει πολύ καιρό αυτή η κατάσταση.Την αδερφή μου δε μπορώ να τη ρωτήσω,θα με καταλάβει,ήδη συνέχεια μου αναφέρει περιστατικά με κοπέλες από το νοσοκομείο που έχουν νευρική ανορεξία,επίτηδες είμαι σίγουρη για να δει τις αντιδράσεις μου.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    δεν ξερω alexandrita μου ειναι πολυ οι παραγοντες που επηρεαζουν την καρδια/ εμενα το μονο ποθ μοθ εχει τυχει ειναι να πεσουν οι παλμοι μου απο την αδυναμια. Καλυτερα να ρωτησεις ενα γιατρο.
    Να σας ρωτησω κοριτσια τον τελευταιο καιρο μου εχει κοπει η ορεξη μαχαιρι (ενω δεν παιρνω ladose εδω και 2 εβδομαδες). Παλαιοτερα θα χαιρομουν αλλα τωρα δεν θελω να καταστρεψω και αλλο τον μεταβολισμο μου. Αλλα τι να κανω; Απο τι μια γουργουριζει το στομαχι μου και απο την αλλη δεν πηγαινει τπτ κατω. Ουτε για σοκολατα δενε χω ορεξη? Πλζ βοηθηστε αν καποια ξερει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Ελπίζω όλες να είστε καλά..χάθηκα γιατι με έχει πάρει η ΄κάτω βόλτα εντελώς..προσπάθώ να συνέλθω αλλά δεν..το ένα υπερφαγικό μετά το άλλο.δεν ξέρω τι είναι απλό κ τι σύνθετο πια. καλό βράδυ κ θα τα πούμε σύντομα.(Αλεξανδριτα όταν βρω κουράγιο θα επικοινωνήσω...)

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •