power plate - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80

Thread: power plate

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by BaD
    δεν ειμαι επιθετικη, ειμαι καθετη, εαν δεν το κανεις σωστα κ δεν απορροφας την δονηση (που ειναι κ το πιο πιθανο αφου το θεωρεις ευκολο) τοτε τριζουν τα κοκκαλα κ θα εχει ςπροβληματα μετα!

    Δεν ειναι τοσο ευκολο κ αστειο οσο νομιζεις κ το πιο πιθανο να εχεις δωρακι ζημια στα κοκκαλα κ την σπονδυλικη αν το κανεις λαθος.

    Κ ο γυμναστης κ μπατζανακης σου να ειναι δε σημαινει οτι ξερει τι νιωθεισ εκει πανω αν δε σε ρωταει διαρκως κ δεν ξερει πολυ καλα τι κανει. Με βαση αυτο που λες οτι νιωθεισ πιστευω δεν το κανεις σωστα, δεν εχει καμια σχεση με οτιδηποτε αλλο εχεις κανει κ δεν ειναι διολου ξεκουραστο!
    χαλαρωσε λιγο κοπελα μου. δεν ειπα πουθενα οτι ευκολο, οποτε σταματα να βγαζεις συμπερασματα απο το μυαλο σου για το τι σκεφτεται ο αλλος. το ξερω πως σε κουραζει αρκετα. και αυτο θελω να νοιωθω πως γυμναζομαι πραγμα που με τα οργανα δεν τα ενοιωθα και γι αυτο βαριομουν απιστευτα να το κανω. μην βγαζεις συμπερασματα απο το μυαλο σου για αλλους.

    παρτο λιγο χαλαρα και ηρεμησε. μια παρεα ειμαστε ολοι εδω μεσα και συζηταμε δεν υπαρχει λογος να επιτιθεσε ετσι σε ατομα που δεν ξερεις. αν εσυ γουσταρεις τα οργανα οκ δικαιωμα σου να χτυπιεσαι εκει 4 ωρες καθε μερα . εγω θελω κατι πιο αποτελεσματικο, κατι που να νοιωθω πιο εντονα στο σωμα μου και να εχω πιο αμεσα αποτελεσματα. ο καθενας οπως ξαναειπα κανει τις επιλογες του για το τι θεωρει καλυτερη γυμανστικη γι αυτον. σημασια εχει να γυμανζεσαι με κατι που σου αρεσει, τοτε εχεις αποτελεσμα , οτι κανεις απο αγγαρεια παει χαμενο. τωρα αν εσυ επειδη δεν μπορεις να κανεις power plate (γιατι αυτο καταλαβαινς απο τη σταση , πως θα ηθελες να κανεις αλλα δεν μπορεις για καποιο λογο) και κανεις οργανα τι να σου κανω εγω .. δεν φταιω σε κατι...

    ενα παραδειγμα καποιος αλλος θεωρει πως η πιλατες ειναι η καλυτερη γυμανστικη, αν το κανει συστηματικα και ετσι οπως πρεπει βλεπει αποτελεσματα, το ιδιο ισχυει και με εμενα λοιπον, το Power plate μου αρεσει και γι αυτο θελω να κανω αυτο οσο επιπονο και ειναι. και δεν ειμαι χαζουλα γλυκια μου να πληρωνω τοσα χρηματα και να πηγαινω για να περασω την ωρα μου... εννοειτε πως θα κανω οσο πιο σωστα μπορω τις ασκησεις.. στο Βολο ειναι απο τα πρωτα γυμανστηρια που το εφεραν, και το μοναδικο που εχει τοσο κοσμο για αυτο το μηχανημα γιατι εχουν σωστο γυμναστη και ολοι βλεπουν αποτελεσμα.. τοσα χρονια τωρα κανενας δεν εχει παραπονεθει..

    ευχαριστω παντως για τις συμβουλες.. αλλα μαλλον με περασες για κανενα χαζουλικο κοριτσακι που δεν ξερει τι κανει.. δυστυχως ατυχησες και μια συμβουλη, να εισαι πιο ευγενικη με τον συνομιλητη σου, ιδιως με ατομα που δεν γνωριζεις.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    κανω power plate απο το καλοκαιρι, εγω φταιω που δε θελω να σε αφηνω στην αγνοια σου.
    κανε ο,τι καταλαβαινεις οπως κ ολοι οσοι τους βολευει να παρουσιαζουν τον αλλο "απρεπη" οταν τα λεει οπως ειναι...
    Υπαρχουν πολλοι αλλοι να σου χαιδεψουν τα αυτια σου, ακου οποιον προτιμας. Ομως μετα μας την λετε κ αποπανω οτι δε σας προειδοποιησαμε...
    Αν θεωρεις προσβλητικο το οτι ειπα πως δεν ειναι παθητικη γυμναστικη με κεφαλαια αυτο ειναι δικο σου προβλημα. Το εγραψα να το βλεπει ο κοσμος μηπως κ το εμπεδωσει.
    Τελος τωρα. αρκετα. καθενας ο,τι καταλαβαινει κανει.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Ειρήνη υμιν...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    Originally posted by Christine1312
    Πως γίνεται να καταστρέψεις τα κόκαλα σου? Εντάξει να ζορίσεις κανένα γόνατο ή κάτι τέτοιο...
    ακριβως ετσι, στη δονηση αυτο αποβαινει καταστροφικο αφου ολη αυτη η συμπηκνωμενη ενεργεια σκασει σε σημεια που δεν πρεπει. Πρεπει να την απορροφα ο μυς που θες να γυμνασεις κ οχι τα κοκκαλα ή οι συνδεσμοι.

    Κατι ακομη, Δεν ειναι το ιδιο το να τραυματιστεις κατω απο τη δονηση κ πανω σε αυτη. Κατω ειναι μια στιγμη ενος δευτερολεπτου, στη δονηση ειναι 40 δευτερολεπτα (σαν παραδειγμα αυτο).

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    χαχαχα γεια σου κουκλα tidekpe

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    βασικά από ασο ξέρω το power plate λειτουργεί συμπληρωματικά σε ένα πρόγραμμα εκγυμνασης και δε μπορεί να αντικαταστήσει από μόνο του ένα πρόγραμμα γυμναστικής. είναι σαν να λέμε θα κάνω μόνο σάουνα ένα πράγμα. δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις σε όλα. η γυμναστική για να έχει οφέλη για την υγεία και την ομορφια απαιτεί προσπάθεια, συγκεκριμένα :
    1) αερόβιο μέρος (τρέξιμο, περπάτημα, κολύμπι, ότι ανεβάζει τους σφυγμούς) 2) μυική ενδυνάμωση (είτε με βάρη είτε με το βάρος του σώματος- κλασικές ασκήσει που ξέρουμε όλοι) και 3) διατάσεις. και όλα αυτά τουλάχιστον τρείς φορές την εβδομάδα.
    αυτό είναι το πρόγραμμα της επιτυχίας (και δεν το λέω εγω αλλά επαγγελματίες του χώρου).
    δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις μακάρι να υπήρχε ένα μηχάνημα που να έκανε γυμναστική για εμάς αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει διότι όπως λέει και μια σοφή παροιμία _ αν δε βρέξεις κ@λο δεν τρως ψάρι.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by BaD
    κανω power plate απο το καλοκαιρι, εγω φταιω που δε θελω να σε αφηνω στην αγνοια σου.
    κανε ο,τι καταλαβαινεις οπως κ ολοι οσοι τους βολευει να παρουσιαζουν τον αλλο "απρεπη" οταν τα λεει οπως ειναι...
    Υπαρχουν πολλοι αλλοι να σου χαιδεψουν τα αυτια σου, ακου οποιον προτιμας. Ομως μετα μας την λετε κ αποπανω οτι δε σας προειδοποιησαμε...
    Αν θεωρεις προσβλητικο το οτι ειπα πως δεν ειναι παθητικη γυμναστικη με κεφαλαια αυτο ειναι δικο σου προβλημα. Το εγραψα να το βλεπει ο κοσμος μηπως κ το εμπεδωσει.
    Τελος τωρα. αρκετα. καθενας ο,τι καταλαβαινει κανει.
    κοπελα μου μαλλον αλλα γραφω και αλλα διαβαζεις... ειδες καπου να λεω πως ειναι παθητικη γυμανστικη? η πως ειναι ευκολο και ξεκουραστο μηχανημα?
    σου ξαναλεω ξερω πως δεν ειναι παθητικη γυμναστικη, ξερω πως ειναι επιπονο. και γι αυτο θελω να το κανω. με τα οργανα βαριεμαι απιστευτα γιατι δεν νοιωθω πως γυμανζομαι. οκ? ελεος πια. σταματα να λες τα δικα σου και διαβασε επιτελους τι γραφω. επιτιθεσαι χωρις να υπαρχει λογος αφου λεμε το ιδιο πραγμα. πως ειναι καλη γυμναστικη, αρκει να το κανεις σωστα, πως ειναι επιπονο αλλα με συνδιασμο και με καποια αλλη ασκηση εχεις πιο αμμεσα αποτελεσματα.
    και ναι ο γυμναστης μου προτινε αεροβια ασκηση και power plate. μου ειπε πως σε συνδιασμο με διαδρομο η ελλιπτικο εχεις ακομη καλυτερα αποτελεσματα.

    λιγος σεβασμος και ευγενεια στο τροπο που μιλαμε δεν βλαπτουν. και επειδη ομως μιλαμε εδω συμπεριφερομαστε και στην εκτος φορουμ ζωη μας.. να προσπαθησεις να το αλλαξεις γιατι δημιουργεις ασχημες εντυπωσεις για το ατομο σου.. αλλο ειμαι καθετη και ευθυς στις αποψεις μου , και αλλο ειμαι επιθετικη και αγενης...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    ε, βρε κοριτσια....
    για ενα Power plate φαγωθηκατε.....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αυτο λεω και εγω μπαρμουνακι.. χωρις λογος τετοια επιθεση δεν εχει νοημα. και ειδικα οταν λεμε το ιδιο πραγμα.. τεσπα

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    καλημέρα ζωίτσα!

    προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος :-)

    μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες για το power plate στο Βόλο; (όνομα γυμναστηρίου και τιμή).

    ζω στο Βόλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αρχίσω και θα με διευκόλυνες πάρα πολύ αν μπορούσες να σου συστήσεις το δικό σου γυμναστήριο!

    αν δε θέλεις να μου τα πεις δημόσια, θα σου στείλω email!

    σε ευχαριστώ πολύ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Originally posted by natallia
    βασικά από ασο ξέρω το power plate λειτουργεί συμπληρωματικά σε ένα πρόγραμμα εκγυμνασης και δε μπορεί να αντικαταστήσει από μόνο του ένα πρόγραμμα γυμναστικής. είναι σαν να λέμε θα κάνω μόνο σάουνα ένα πράγμα. δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις σε όλα. η γυμναστική για να έχει οφέλη για την υγεία και την ομορφια απαιτεί προσπάθεια, συγκεκριμένα :
    1) αερόβιο μέρος (τρέξιμο, περπάτημα, κολύμπι, ότι ανεβάζει τους σφυγμούς) 2) μυική ενδυνάμωση (είτε με βάρη είτε με το βάρος του σώματος- κλασικές ασκήσει που ξέρουμε όλοι) και 3) διατάσεις. και όλα αυτά τουλάχιστον τρείς φορές την εβδομάδα.
    αυτό είναι το πρόγραμμα της επιτυχίας (και δεν το λέω εγω αλλά επαγγελματίες του χώρου).
    δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις μακάρι να υπήρχε ένα μηχάνημα που να έκανε γυμναστική για εμάς αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει διότι όπως λέει και μια σοφή παροιμία _ αν δε βρέξεις κ@λο δεν τρως ψάρι.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΑΤΑΛΙΑ - ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    http://www.youtube.com/watch?v=flkFW...layer_embedded

    ενα βιντεακι με μικρες χαρες της ζωης..... χαλιομαστε για χαζομαρες.. αντι να εκτιμουμε που υπαρχουμε..!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by malvina
    καλημέρα ζωίτσα!

    προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος :-)

    μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες για το power plate στο Βόλο; (όνομα γυμναστηρίου και τιμή).

    ζω στο Βόλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αρχίσω και θα με διευκόλυνες πάρα πολύ αν μπορούσες να σου συστήσεις το δικό σου γυμναστήριο!

    αν δε θέλεις να μου τα πεις δημόσια, θα σου στείλω email!

    σε ευχαριστώ πολύ

    καλησπερα και εγω απο βολο ειμαι!
    ειναι το gym way μακρυνιτσης με 28ης οκτωβριου. τιμη ακριβως δεν ξερω γιατι εξαρταται απο το πακετο που θα παρω.. πρωτα θα μιλησω ομως με το γιατρο μου την δευτερα αν μου επιτρεπει να κανω και μετα θα ξερω ακριβως την τιμη. τριτη δλδ θα μπορω να σου πωʽ

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    @ ζωίτσα!

    σε ευχαριστώ πολύ! θα περάσω κι εγώ να ρωτήσω!

    λες να τα λέμε στο γυμναστήριο;

    έχω ακούσει κι εγώ αντιφατικά πράγματα για το power plate αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω! νομίζω ότι με τις συμβουλές ενός ειδικού και ακολουθώντας συνειδητά τις οδηγίες δεν καταστρέφεις κόκκαλα σε μια μέρα. αν δω ότι ξεκινάνε τα προβλημάτα θα τη σταματήσω! τρεξιματάκι και ποδήλατο κάνω τακτικά αλλά θέλω και κάτι ακόμα. στην αθήνα είχα βρει ένα πάρα πολύ καλό studio pilates αλλά εδώ δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο!

    εσύ καλά κάνεις και ρωτάς το γιατρό σου, αν έχει σοβαρές αντιρρήσεις το συζητάμε ξανά!

    καλό απόγευμα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Ζωίτσα πολύ ωραίο το βιντεάκι σου!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •