power plate - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 80

Thread: power plate

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Originally posted by BaD
    χαχαχα γεια σου κουκλα tidekpe
    Αν με έβλεπες δε θα με έλεγες κούκλα, αλλά κουκλααααααααααααααααρα, αφού όλα πάνω μου είναι υπερμεγεθυντικάαααααααααα αααααααααα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    Originally posted by LIDA
    Originally posted by natallia
    βασικά από ασο ξέρω το power plate λειτουργεί συμπληρωματικά σε ένα πρόγραμμα εκγυμνασης και δε μπορεί να αντικαταστήσει από μόνο του ένα πρόγραμμα γυμναστικής. είναι σαν να λέμε θα κάνω μόνο σάουνα ένα πράγμα. δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις σε όλα. η γυμναστική για να έχει οφέλη για την υγεία και την ομορφια απαιτεί προσπάθεια, συγκεκριμένα :
    1) αερόβιο μέρος (τρέξιμο, περπάτημα, κολύμπι, ότι ανεβάζει τους σφυγμούς) 2) μυική ενδυνάμωση (είτε με βάρη είτε με το βάρος του σώματος- κλασικές ασκήσει που ξέρουμε όλοι) και 3) διατάσεις. και όλα αυτά τουλάχιστον τρείς φορές την εβδομάδα.
    αυτό είναι το πρόγραμμα της επιτυχίας (και δεν το λέω εγω αλλά επαγγελματίες του χώρου).
    δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις μακάρι να υπήρχε ένα μηχάνημα που να έκανε γυμναστική για εμάς αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει διότι όπως λέει και μια σοφή παροιμία _ αν δε βρέξεις κ@λο δεν τρως ψάρι.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΑΤΑΛΙΑ - ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ!
    Sυμφωνω απολυτα με τη Λιντα που συμφωνει απολυτα με το ναταλακι!
    Originally posted by tidekpe
    Originally posted by BaD
    χαχαχα γεια σου κουκλα tidekpe
    Αν με έβλεπες δε θα με έλεγες κούκλα, αλλά κουκλααααααααααααααααρα, αφού όλα πάνω μου είναι υπερμεγεθυντικάαααααααααα αααααααααα.
    Ε μη μας παρεξηγησουν κιολα αλλωστε μονο 70 εισαι! μη θες εξτρα κοπλιμεντα κυρια μου!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    Originally posted by zwhtsa
    λιγος σεβασμος και ευγενεια στο τροπο που μιλαμε δεν βλαπτουν. και επειδη ομως μιλαμε εδω συμπεριφερομαστε και στην εκτος φορουμ ζωη μας.. να προσπαθησεις να το αλλαξεις γιατι δημιουργεις ασχημες εντυπωσεις για το ατομο σου.. αλλο ειμαι καθετη και ευθυς στις αποψεις μου , και αλλο ειμαι επιθετικη και αγενης...
    ζωιτσα μου φαινεται εχεις δικιο, ισως αυτες τις μερες να εβγαζα κ μπολικη αρνητικη ενεργεια κ συγνωμη απο οποια το πηρε στραβα...δυσκολες μερες! μαλλον τα παραπηρα κ ξεσπασα σε σας
    Τωρα προσεξα καλυτερα το νικ σου, εσυ ξερεις οτι δεν ειμαι bad μη με παρεξηγεις! παω να δω το βιντεακι...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    ΑΧ. ΑΧ. ΑΧ αυτό φωνάζω εδώ μέσα....το νούμερο είναι απλώς ένα αριθμός..παίζει ρόλο και η ποιότητα και όλα...στα 41 μικρό μου, με δυο γένννες, η μία πρόσφατη, και αγύμναστη, ξέρω εγώ τι λέω...τα νεαρά άτομα στα 70 είναι όμορφα συμπαθέστατα...τέλος πάντων παρηγοριέμαι με τις φωτο..ήμουν πάντα 55-57...ααααα!παρηγοριέμαι και με τα κοριτσάκια μου...και με σας....

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    ο ηθοποιος ειναι φιλος φιλου μου! πολυ ωραιο βιντεακι σευχαριστω!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    πσιτ πσιτ τιντεκπε!!! εισια μια χαρα κ εχεις 2 αγγελουδδια λεμε...απλα θα γινεις ακομα πιο καλη...επισης σκεψου κ το power plate μιας που γραφουμε εδω...(συν την κανονικη γυμναστικη σου).

    οφτοπικ Εμενα στα τωρινα κιλα μου γυμνασμενη το σωμα μου ειναι απιστευτα καλυτερο απο ο,τι στα ιδια κιλα αγυμναστη. εχω χασει κ 20 κιλα κ λογικα θαπρεπε να χω χαλαρωση εξτρα.,, τα βαρη ομως κανουν θαυματα! Πιαστε τους αλτηρες κοριτσια!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    ΞΕΚΙΝΩ ΑΠΌ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙΟΚΑΚΟΚΑΛΟΚΟΡΙΤΣΟ( που ήθελες να μας αφήσεις...μη νομίζεις ότι δε θυμάμαι δηλαδή.. και ποιος θα μου έκανε τα κομπλιμέντα, όχι τίποτε άλλο...)

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    χαχααχ αντε με το καλο! κανεις ηδη γυμναστικουλα ετσι>? ο συνδιασμος ειναι το παν...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    αυριο ξεκινω cyrves....ξέρω με τι ευχές σας....λοιπόν πρέπει να κοιμήσω το μικρό ξενύχτικό μου...καληνύχτα

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    το pοwer plate, εφ όσον χρησιμοποιείται σωστά και με προυποθέσεις,
    με παρακολούθηση και σωστό συνδυασμό , είναι εξαιρετικό με φανταστικά
    αποτελέσματα.
    Και ταχύτατα αποτελέσματα μάλιστα.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    bad μου χερομαι που λυθηκε παρεξηγηση, μιας και δεν υπηρχε βασικα καποια παρεξηγηση.. τα ιδια πραγματα λεγαμε... τεσπα περασμενα ξεχασμενα!!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    [quote]Originally posted by BaD
    κανω power plate απο το καλοκαιρι,

    Καλημέρα Bad, καταρχήν καλά κάνεις και θες να προειδοποιήσεις και είναι καλό κάθε άποψη να ακούγεται....Λες ότι κάνεις καιρό το μηχάνημα....θα μπορούσες να μας πεις πιο πολλά...με τι συχνότητα το κάνεις και αν διαπίστωσες κάποιο πρόβλημα ή αναποτελεσματικότητα?
    Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με την άποψη ότι είναι καλύτερα ένας ολοκληρωμένος συνδυασμός γυμναστικής για να έχεις ένα σωστό αποτέλεσμα.
    Παρόλα αυτά υπάρχουν άτομα (μουά πχ) που δεν το έχουν! Για μένα η γυμναστική είναι καταναγκαστική εργασία, είτε με παρέα είτε μόνη μου δεν έχω καταφέρει ποτέ να πάω για πάνώ από 3 μήνες συνεχόμενα! Και έιμαι σχεδόν 30 οπότε δεν έχω ελπίδες να αλάξω. ʼσχετα που γνωρίζω και διαπιστώνω και η ίδια τα οφέλη της συστηματικής γυμναστικής! Αν λοιπόν υπάρχει κάτι που μπορεί να με πάει στο γυμναστήριο και να μη με κάνει να βαριέμαι τόσο πολύ τουλάχιστον και να έχω ελπίδες να το κρατήσω....είναι κάτι και αυτό...Δηλ δέχομαι ότι μπορεί να μην είναι αρκετό το μηχάνημα από μόνο του, αλλά από το τίποτα νομίζω είναι καλύτερα.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    Originally posted by natallia
    βασικά από ασο ξέρω το power plate λειτουργεί συμπληρωματικά σε ένα πρόγραμμα εκγυμνασης και δε μπορεί να αντικαταστήσει από μόνο του ένα πρόγραμμα γυμναστικής. είναι σαν να λέμε θα κάνω μόνο σάουνα ένα πράγμα. δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις σε όλα. η γυμναστική για να έχει οφέλη για την υγεία και την ομορφια απαιτεί προσπάθεια, συγκεκριμένα :
    1) αερόβιο μέρος (τρέξιμο, περπάτημα, κολύμπι, ότι ανεβάζει τους σφυγμούς) 2) μυική ενδυνάμωση (είτε με βάρη είτε με το βάρος του σώματος- κλασικές ασκήσει που ξέρουμε όλοι) και 3) διατάσεις. και όλα αυτά τουλάχιστον τρείς φορές την εβδομάδα.
    αυτό είναι το πρόγραμμα της επιτυχίας (και δεν το λέω εγω αλλά επαγγελματίες του χώρου).
    δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις μακάρι να υπήρχε ένα μηχάνημα που να έκανε γυμναστική για εμάς αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει διότι όπως λέει και μια σοφή παροιμία _ αν δε βρέξεις κ@λο δεν τρως ψάρι.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by Christine1312
    Lpb νομίζω ότι 1200 θερμίδες είναι λίγες σχετικά ...σίγουρα οι ανάγκες του βασικού σου μεταβολισμού σου είναι μεγαλύτερες (οι ελάχιστες που χρειάζεται για να ζεις απλώς!) Καλά 880 θερμίδες την ημέρα είναι εγκληματικό νούμερο εκτός κι αν είσαι μικρό χόμπιτ και ζεις στη Μέση Γη!...εγώ μπαίνω στο paxysarkia.net και κάπου πάνω δεξιά έχει ενδείξεις για να υπολογίσεις Ημερίσιες θερμιδικές ανάγκες (ανάλογα ηλικία, φύλο, ύψος, κιλά και δραστηριότητες) και το ΔΜΣ...και φαίνεται αρκετά έγκυρο!!!
    Τώρα το 2500 θερμίδες ανάγκες την ημέρα μου το είπε ο γυμναστής μου και μπορεί να τα έκοψε και λίγο χοντρά ή να υπολόγισε και τη γυμναστική που κάνω...δεν ξέρω!
    οπότε μπορείς να συμβουλευτείς το σάιτ και ανάλογα να πράξεις! Μη στερείσαι υπερβολικά γιατί ξέρεις γυρνάνε μπούμερανγκ αυτά!
    Πάντως ξέρω πόση δύναμη χρειάζονται αυτά, μια καθημερινή πάλη με τους πειρασμούς πρέπει να δίνουμε!!
    Σου εύχομαι να συνέχισεις έτσι..και μη σε νοιάζει για ατασθαλίες που και που...και αυτές χρειάζονται! Όλα με το μέτρο τους!
    Christine hi πάλι και όποιος άλλος ξέρει. Στο paxysarkia.net δείχνει δύο δείκτες. Έναν "Ανάγκες βασικού μεταβολισμού" και έναν "Ημερίσιες θερμιδικές ανάγκες". Ο ένας είναι οι θερμίδες που πρέπει να καταναλώνουμε ανάλογα το βάρος και το ύψος μας, ο άλλος τι είναι; Ευχαριστώ

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Γεια σου lpb, απόσο ξέρω οι Ανάγκες Βασικού Μεταβολισμού είναι οι ελάχιστες που χρειάζεται το σώμα για να εκτελέσει τις βασικές του λειτουργίες (αναπνοή, καρδιά κλπ) , απλά για να 'ζήσει' δηλαδή....Οι Ημερίσιες Θερμιδικές Ανάγκες είναι οι θερμίδες που χρειάζεται ώστε να κίνείσαι, να ασκείσαι και να δραστηριοποιείσαι τέλος πάντων μέσα στη μέρα και αυτές μεταβάλλονται σε σχέση με το τι κάνεις μέσα στη μέρα...αν γυμνάζεσαι ή κάνεις χειρωνακτική εργασία τότε έχεις μεγαλύτερες ανάγκες από το αν κάνεις καθιστική ζωή.
    Οι ανάγκες βασικού μεταβολισμού έχουν να κάνουν μ ό ν ο με την ηλικία, φύλο, βάρος, ύψος και βλέπεις ότι δε μεταβάλλονται από τον παράγοντα άσκηση!
    Οπότε σε μια δίαιτα που θες να χάσεις κιλά πρέπει να λαμβάνεις λιγότερες από τις Ημερίδιες Θερμιδικές Ανάγκες, αλλά ποτέ κάτω από τις Βασικές Ανάγκες Μεταβολισμού!
    Σημείωση: για κάψει ο οργανισμός ένα κιλό λίπους χρειάζεται να λάβεις 3500 θερμίδες λιγότερες (τόσο 'στοιχίζει' στον οργανισμό) !! Οπότε 500 θερμίδες λιγότερο από τις Ημερίσιες Θερμιδικές Ανάγκες είναι καλά για 1 κιλό την εβδομάδα, άρα 4 κιλά το μήνα!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •