power plate
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80

Thread: power plate

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671

    power plate

    καλημερααα !!!
    επεδη ηρθε καιρος να ξεκινησω και λιγη γυμναστικουλα.. θελω την γνωμη σας... δυστυχως ακομη λογω καιρου το κολυμβητηριο το αναβαλω για κανα διμηνο.. γιατι δεν θελω να ειμαι μονιμος αρρωστη μιας και μονο το βραδυ εχω χρονο να πηγαινω που εχει περισσοτερο κρυο..

    τα γυμανστηρια τωρα τα βαριεμαι αφορητα.. δεν μπορω με τπτ. ενα θα σας πω ποτε δεν εχω καταφερει να βγαλω μηνα χαχαχα

    οποτε λεω να ξεκινησω Power plate μιας και χρειαζεται λιγοτερη ωρα εκγυμνασης. ποια η γνωμη σας? το εχει δοκιμασει καποια-ος? απο γνωστη μου ειχα ακουσει και ειχα δει μετα ματια μου θεαματικα αποτελεσματα σε συσφιξη και ποντους μετα απο ενα μηνα χρησης του. καινομιζω εκανε 3 φορες την βδομαδα για 30' -35' λεπτακια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Zwitsa καλημέρα...
    Πήρα κι εγώ την απόφαση για γυμναστική μετά από πολυυυυ καιρό...κι επειδή κι εγώ είμαι απίστευτα τεμπέλα και βαριέμαι πάρα πολύ την άσκηση είπα να δοκιμασω το power plate. Στο γυμνάστηριο που πήγα μου είπαν ότι έχει θεαματικά αποτελέσματα με δύο μισάωρα την εβδομάδα...τόσο αντιστοιχεί σε 3-4 ώρες όργανα περίπου...Αν το συνδυάσεις κιόλας μου είπαν και με διάδρομο είναι ακόμα καλύτερα..αλλά για μένα είναι tooo much!!
    Έχω κάνει 5-6 προπονήσεις κι είναι πολυ διαφορετικό...αυτή η δόνηση με τη σωστή στάση του σώματος γυμνάζει καλύτερα από όργανα και έχεις ελάχιστα πιασίματα μετά (πολύ σημαντικό!) Ενώ μου δίνει την εντύπωση ότι δεν κάνει και πολλά βλέπω ήδη διαφορά στα ρούχα μου κι άρχισαν να μου το λένε και άλλοι....Για μένα είναι καλό, γιατί δε μου τρώει χρόνο κυρίως!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Zwitsa να σε ρωτήσω από περιέργεια... είδα που έχεις κάνει πτύχωση...βλέπω από κιλά πας καλά....πως αισθάνεσαι?...από φαγητό πως τα πας?...αυτό που λένε ότι δεν κόβεται η όρεξη ισχύει? έχεις κάποιο πρόβλημα με αυτό?
    By the way εγώ έχω κάνει sleeve.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αχ τελεια θα παω και εγω σημερα να ρωτησω ποσο κοστιζει... αμα μου λες μονο μιση ωριτσα ειναι σουπερ! γιατι και ο χρονος μου ειναι περιορισμενος.. μιση ωριτσα ομως βρισκεται!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    ναι είναι αρκετά ανεκτό...ζορίζεσαι αλλά περνάει γρήγορα...για κάποιον σαν κι εμένα δεν μπορώ να φανταστώ κάτι καλύτερο..ώστε να έχω και την όρεξη να το ακολουθήσω! το οικονομικό είναι το μόνο του μειονέκτημα...είναι αρκετά πιο ακριβό από μια απλή συνδρομή στο γυμναστήριο!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    χριστινα τωρα ειδα το μηνυμα σου για την πτυχωση :P..
    τα παω πολυ καλα οντος, δεν εχω καμια ενοχληση και το κυριτοερο χανω τα κιλα χωρις καμια στερηση. δεν μπορω να πω οτι δεν πειναω. βεβαια πεινα σε φυσιολογικα πλαισια και καμια σχεση με το πως πεινουσα πριν τη νεπεμβαση., το καλο ειναι πως χορταινω με πολυ μικρη ποσοτητα.. την καθαρα δευτερα ας πουμε απο λαιμαργια εβαλα απο οτι υπηρχε στο τραπεζι στο πιατο μου. δεν εφαγα ουτε το 1/3 και ειχα σκασει. αφου μου ελεγαν πλακα μας κανεις τωρα χορτασες? ακομη και οταν βγαινω εξω για φαγητο δεν πραγγελνω κυριως πιατο γιατι παντα χορταινω με τα ορεκτικα...

    τωρα μολις ειχα κατεβει φουρνο ... δεν εφαγα τπτ απο το πρωι και πεινασα... πηρα ενα ελαιοψωμο αλλα το μισο μου ηταν αρκετο για να χορτασω. και τωρα το μυστικο.. αυτο που περισευει το πεταω. ομως μου ειχε πει και ο γιατρος. αν το κρατησω σιγουρα σε λιγες ωριτσες θα το φαω και αυτο... οπτοε εφαγα οσο ηθελα.. και το υπολοιπο στα σκουπιδια.. μαζι με τσιγαρα :P ..αν πεινασω ξανα μεχρι τις 3 -4 που παω σπιτι εχω μαζι μου λιγα μανταρινακια. το θεμα απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος ειναι αυτο.. να μην τσιμπολογαω. να τρωω 3 κυρια γευματα.. και ενδιαμεσα φρουτακια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    ποτε εκανες sleeve και πως τα πας εσυ? ευχαριστημενη?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Εγώ έκανα Μάιο 2007... παλιά παλιά (να φανταστείς τότε δεν υπήρχε πτύχωση!) και πάω πάρα πολύ καλά...Αυτό με το τσιμπολόγημα είναι πολύ σημαντικό και μπράβο σου που το προσέχεις...εγώ αφέθηκα τους τελυταίους μήνες (πολλά γλυκά και πολύ τσιμπολόγημα!) και πήρα γύρω στα 8 κιλά που είχα χάσει (συνολικά 30) οπότε τώρα το πήρα πιο σοβαρά αφού και τα ρούχα μου ζορίστηκαν και μαζεύτηκα...Ξεκίνησα γυμναστική και το συνδυάζω με διατροφή γύρω στις 1600 θερμίδες τη μέρα...Μέχρι στιγμής πάω καλά και έχω βάλει στόχο μέχρι το καλοκαίρι να επανέλθω πάλι και μετά να μείνω εκεί! Ευτυχώς μου είναι πολύ εύκολη πλέον η δίαιτα, καμία σχέση με παλιά. Όπως μου είχε πει ο γιατρός η επέμβαση δεν διώχνει μόνη της τα κιλά. απλά είναι ένα σημαντικό εργαλείο στην προσπάθεια μας!
    Προσοχή χρειάζεται πάντα, απλά τώρα είναι πιο εύκολο!
    Φαντάζομαι ήδη νιώθεις άλλος άνθρωπος...εμένα άλλαξε τελείως η ψυχολογία μου!
    Η γυμναστική θα σε βοηθήσει πολύ και με τη χαλάρωση!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Πάντως νομίζω ότι τελικά αυτό που λένε με την όρεξη, ότι με τη σλιβ κόβεται με την πτύχωση όχι δεν είναι και πολύ δυνατό επιχείρημα...Νομίζω πως είτε το ένα κάνεις είτε το άλλο πρέπει πάλι να καταπολεμήσεις τις επιθυμίες που δημιουργεί το μυαλό και τις κακές συνήθειες που έχεις τόσα χρόνια με το φαγητό! Εγώ δεν ένιωσα και καμία ανορεξία τόσο καιρό, πάλι ήθελα πράγματα! Και αυτή τη λαιμάργία σε ένα τραπέζι να τα δοκιμάσω όλα από λίγο πάλι την έχω απλά τρώώ λιγότερο!
    Νομίζω επίσης ότι ξεφύγα λλλιιιιιγο από το θέμα!! Ζητώ συγνώμη!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    ναι νοιωθω πολυ καλα! εχω ηδη πεσει αρκετα και στα ρουχα.. ξεκινησα νουεμρο 22 απο marks & spencer και πλεον ειμαι στο 16! αφου χθες ξεκαθαριζα τα ρουχα και φορεσα το παντελονι το οποιο φορουσα πριν την επεμβαση και μου ηταν τσιτσα τοτε...τωρα μου επεφτε.. και μου εισαι ακομη ελεγα... τωρα συνηδιτοποιω πως ημουν το καλοκαιρι.. μολις φορεσα το παντελονι και επεπλεα ελεγα χριστε μου γιατι δεν με εβλεπα νωριτερα πως εχω γινει... τεσπα.. καθε εμποδιο λενε σε καλο..
    ολα δοξα το θεο εχουν παει καλα και ευχομαι να συνεχισουν να πηγαινουν, μου φαινεται αδιανοητο οτι θα φτασω 70 καποια στιγμη, με τα λεγομενα του γιατρου ομως ειναι ζητημα λιγων μηνων για να το δω! και αν θελω και ακομη πιο κατω...

    μου αλλαξε πραγματικα την ζωη ... αυτη η καθαρα δευτερα ηταν η πιο ομορφη της ζωης μου.. κινιομουν ελευθερα, χορευα, εκανα πλακες με τα μικρα με σαρπατινες.. γινομουν πιο μωρο και απο τα μωρα :P.. επιτελους ουτε που σκεφτομουν πως θα σχολιαζουν πως ειμαι, και πρωτη φορα ετρωγα χωρις τυψεις...
    την πιο μεγαλη ευχαριστηση ειχε η οικογενεια μου βεβαια.. ο αδερφος μου ελεγε πως δεν χορταινει να με βλεπει... και ο μπαμπας μου πως θα βαλει τα κλαματα γιατι επιτελους σουλωπωνομαι...

    και σκεψου ειναι ακομη η αρχη.. θελω τουλαχιστον αλλα 20 κιλακια...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εγω το θεωρω αδυνατο να σου κοπει η ορεξη. απλως με την επεμβαση χορταινεις με μικροτερη ποσοτητα ετσι μπορεις να το κοντρολαρεις λιγο. εγω αυτο πιστευω.. και ετσι μπορεις να ακολουθεις με πιο μεγαλη ευκολια ενα ισορροπημενο διαιτολογιο... ας πουμε δεν υπηρχε περιπτωση πριν να μου φτανει για βραδυνο ενα ποτηρι γαλα και δυο φρυγανιες... πλεον μου φτανει... αν ομως αργησω να κοιμηθω και ξαναπεινασω.. απλα πινω ακομη ενα ποτηρι γαλα. το θεμα ειναι να μας γινει συνηθεια ο σωστος τροπος διατροφης. καμια επεμβαση και διαιτα δεν θα μας κανει να χασουμε και να κρατησουμε τα κιλα μας χωρις την δικη μας προσπαθεια... πρεπει να μπει στο μυαλο μας πως φαγητο και γλυκα θα εχουμε για μια ζωη. παντα θα τρωμε οποτε δεν υπαρχει λογος να λαιμαργουμε... παν μετρον αριστον.. ελεγαν οι αρχαιοι ελληνες και κατι ηξεραν παραπανω απο εμας ... :P

    δεν γινεται να τρωμε μεγαλες ποσοτητες φαγητου πολλα γλυκα και να εχουμε την απαιτηση οχι μονο να μενουμε σταθερες αλλα να μην παιρνουμε και βαρος... δυστυχως αυτα μονο στα παραμυθεια ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Μια χαρά τα πας...Και που να δεις το καλοκαίρι τι έχει να γίνει!!
    Εμένα όταν με είδε ο αδερφός μου το Σεπτέμβρη, μετά από 3 μήνες..είχε καιρό να με δει και πραγματικά έβαλε τα κλάματα!! Εγώ πάλι έκλαψα όταν μετά από ένα χρόνο δοκίμασα τα ίδια ρούχα που φορούσα την ημέρα του χειρουργείου (τα είχα κρατήσει). Δεν μπορούσα να το πιστέψω!!
    Και τώρα όλοι οι γνωστοί μου λένε πόσο θετική αλλαγή έχουν δει πάνω μου πέρα από το αισθητικό κομμάτι!!
    ʼσε που χαίρεσαι να συναντάς παλιούς γνωστούς για να βλέπουν πλέον το νέο σου εαυτό και να μην το πιστεύουν! χοχο
    Πόσω χρονών είσαι Zwitsa? Έχεις οικογένεια? Εγώ είμαι 28 χρονών και τον προηγούμενο Μάιο παντρεύτηκα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    και εγω τα εχω κρατησει τα ρουχα. ενω ολα τα αλλα τα πεταξα ... και θα τα κρατησω για παντα για να θυμαμαι πως ημουν .. και να μην ξαναφτασω σε αυτο το σημειο.. ειμαι 27 χρονων ελευθερη... αλλα ελπιζω οχι για πολυ πλεον να βρεθει επιτελους ο πριγκιπας μου!!!

    να ζησετε και με το καλο να αποκτησετε ενα παιδακι τωρα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Απο δω και πέρα θα έχεις να διαλέγεις ανάμεσα σε πρίγκηπες !!! Και είναι η δική σου ανεβασμένη διάθεση που θα τραβάει περισσότερο τον κόσμο!
    Τι να πει ο δικός μου που βάτραχο με γνώρισε (βασικά ιπποπόταμο αλλά τες πα)...Τα είχαμε πριν κάνω την επέμβαση, αλλά τουλάχιστον τώρα έχει ένα νορμάλ άνθρωπο δίπλα του και όχι δύο που είχε πριν!
    Νομίζω ότι τα καλύτερα έρχονται!!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    13
    καλημερα κοριτσια διαβαζω εδω τα μηνηματα σασ και περνω κουραγιο.μετα απο ολα αυτα που εχω περασει με εναν ασχετο γιατρο στο ηρακλειο κρητησ τον κυριο μελισσα...ο θεοσ να τον κανει γιατρο και κυριο....ακουστε τι μου εκανε το 2008 τον δεκεμβριο με εβαλε χειρουργειο να κανω δαχτιλιο ειμουν 155 κυλα.βγηκα ειμουν χαρουμενη πωσ ολα πηγαν καλα και την επομενη ημερα ηρθε με την ομαδα του και μου λεει εσενα κυρια μου δεν σου εκανα τιποτα ειχεσ λυποδι ιστο στο συκοτι και θα χασεισ 20 κυλα και θα ερθεισ να σε ξαναβαλω χειρουργειο φτιαξε καινουρια χαρτια στο τεβε και οταν ειναι ετοιμα σε 2 με 3 μηνεσ να σε χειρουργεισω ξανα.εντξει ολα φτιαχνω τα χαρτια μου περασα πολυ χαλια με πολυ πεινα εχασα 18 κυλα τον περνω τηλ. οτι ειμαι ετοιμη και μου ελεγε με εμεσω τροπο για χριματααααα.......εγω εκανα οτι δεν καταλαβενα και περασε 1 χρονοσ και 3 μηνεσ και μαθενω οτι αν δεν του δωσησ χρηματα δεν σου κανει αυτο που πρεπει..,και μετα αρχεισα να ψαχνω εκτοσ κρητησ γιατρουσ και μηλησα με κορυφαιουσ γιατρουσ στο θεμα χειρ.παχ.σκρεκα,δαρα,κ.λ.π.κ� �νεισ δεν δεχτικε οτι δεν επρεπε να γηνη το χειρ.αλωστε ολοι οι παχησαρκη ανθρωποι εχουν λυποδι ιστο.δεν ηξερε και δεν ηθελε γιατι δεν του εδωσα χριματα.....λγεσ μερεσ πριν τον βγαλανε στα τοπικα καναλια για ολα αυτα και για πολλα περισοτερα ακομα που εχει κανει...και συνεχιζει ακομα..ελλασ το μεγαλιο σου!!!!ετσι και εγω κατελιξα πατρα στον φ.καλφαρεντζο.εχω διαβασει εχω ακουσει εχω δει τα καλητερα και δεν ζητα χρηματα και ειναι και ο καλητεροσ εχω 11 μαρτιου το πρωτο ραντευου...εχω μεγαλη χαρα..κοριτσια εχει κανει καμια χολοπακρεατικη;;;;;

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •