ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ! - Page 201
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 201 of 276 FirstFirst ... 101151191199200201202203211251 ... LastLast
Results 3,001 to 3,015 of 4134
  1. #3001
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    H εφαρμογή λεγεται endomondo, είναι διαθέσιμη και για android phones και για iphone και για blackberry και τη κατεβάζεις στο τηλ. σου από το market μεσω internet. Εγω έχω "αγοράσει" το pro αλλά υπάρχει και δωρεάν version. Συγκριτικά με το διάδρομο δείχνει κάπως λιγότερες θερμίδες, νομίζω όμως είναι πιο αξιοπιστο. Μελλοντικά θα το συνδυάσω και με καρδιοσυχνόμετρο και θα έχουμε πιο ακριβείς αριθμούς.

    Δες εδώ για περισσότερα

  2. #3002
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    Καλησπέρα

    Χθες 40 λεπτά ελλειπτικο 500 kcal συμφωνα με το μηχανημα
    σήμερα 44 λεπτά ελλειπτικο 500 kcal συμφωνα με το μηχανημα , πιο χαλαρα .

    μσχ

  3. #3003
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Με το περίφημο προγραμματισμό που έχω στη δουλειά μου(δλδ περιμένω μέχρι να μην έχω περιθώριο ούτε ένα δευτερόλεπτο να αναπνεύσω και μετά αρχίζω) χθες και προχθές δε πήγα τζυμ

    Σήμερα όμως έσπασαν τα κοντέρ:lol:

    40' διάδρομο λοιπόν, 6,7χλμ, ~662 θερμίδες και πάνω από 10χαω Μ.Ο. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Ελπίζω σε κανά δίμηνο τρίμηνο να βγάλω 10χλμ σε μια ώρα.
    +στήθος, τρικέφαλους, κοιλιακούς, ραχιαίους φυσικά.

  4. #3004
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    καλησπερα

    ειπα να το γιορτασω που αλλου στο τζυμ κανοντας την αγαπημενη μου ασκηση , ΔΜΣ <30 , :roll:
    χθές 45 λεπτα ελλειπτικο 564 kcal συμφωνα με το μηχανημα
    σημερα 45 λεπτα ελλειπτικο 520 kcal συμφωνα με το μηχανημα

    μφχ

  5. #3005
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    μπραβο παιδια!!! κρατατε γερα!!

    παγκρατιε χροναι πολλα !!!

  6. #3006
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    smart τι γίνεται; Έλα να γυμναζόμαστε!!! Ενα δύο ένα δύο εν δυό!!!

    Σήμερα λοιπόν
    30' διάδρομο με κλίση 3.1 χλμ, 400 θερμίδες
    +Πλάτη, δικέφαλους, κοιλιακούς

  7. #3007
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    διπλό χτύπημα

    42 λεπτά ελλειπτικο όπως πάντα , 500 kcal συμφωνα με το μηχανημα και........
    εγγραφή στο myfitnesspal...:wink2:

  8. #3008
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    παρουσα:

    γενικαεχω χασει τη φορμα μου αλλα αποτην προηγουμενη βδομαδα μπαινω σιγα σιγα προγραμμα...

    σημερα λοιπον ΖΟΥΜΠΑ
    (καποιος να βρει παραυτα σε βιντεακι τη ρενα βλαχοπουλου ναπιανει τη μεση(η τανεφρα της κατ αλλους ) της κ να φωναζει "ξεγοφιαστηκα"!!! )

    και 1,30 ωρα χορο.

    δυστυχως την επομενη πέμπτη παλι ασκηση!!!

  9. #3009
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    144
    αυτήν την εβδομάδα: 2 φορές spinning, 1 φορά BOSU.

  10. #3010
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Σήμερα με ενοχλεί λίγο το στομάχι μου οπότε το πήγα λίγο χαλαρά...

    30' διάδρομο, 4.5χλμ, ~420 θερμίδες
    +ώμους, πόδια, κοιλιακούς.

    Με τη μέτρια διατροφή που κάνω το τελευταίο καιρό(καλή είναι δλδ συνήθως απλά κινούμαι πιο πολύ σε θερμίδες συντήρησης παρά στο να χάνω) η δύναμη μου έχει εκτοξευθεί πάντως... άλλο ένα που λέγανε οι ειδικοί οτι χάνεις σε δύναμη όταν είσαι σε υποθερμιδική διατροφή και εγώ ως ξερόλας το θεωρούσα βλακεία και φυσικά διαψεύστηκα.

  11. #3011
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    36
    Ξεκινησα κι εγω περπατημα σημερα, 5 χλμ εντονο περπατημα..40 λεπτα..270 θερμιδες, οπως μου εδειξε το προγραμματακι, που εχω στο κιν. Fillipara ειναι αξιοπιστο το endomodo ;; Δεν ξερω αν το χρησιμοποιησα σωστα κιολας..

  12. #3012
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Σχετικά αξιόπιστο είναι αλλά όχι απόλυτα ακριβές, χρησιμοποιεί γενικές φόρμουλες ανάλογα με βάρος/φύλο και δεν είναι απόλυτα εξατομικευμένο πάνω σου. Εγω σκοπεύω στο σύντομο μέλλον να το συνδυάσω με καρδιοσυχνόμετρο κι εκεί πιστεύω οτι θα είναι πολύ κοντά στη πραγματικότητα.

    Στην απόσταση και τη ταχύτητα είναι απόλυτα ακριβές πάντως, εγώ το χρησιμοποιώ περισσότερο σαν έλεγχο της προόδου μου παρά σαν οτιδήποτε άλλο και δε λαμβάνω υπ'οψιν μου τις θερμίδες. Δε νομίζω να μη το χρησιμοποιησες σωστά, είναι πολύ απλό στη χρήση του.

  13. #3013
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    36
    Originally posted by filipparas
    Σχετικά αξιόπιστο είναι αλλά όχι απόλυτα ακριβές, χρησιμοποιεί γενικές φόρμουλες ανάλογα με βάρος/φύλο και δεν είναι απόλυτα εξατομικευμένο πάνω σου. Εγω σκοπεύω στο σύντομο μέλλον να το συνδυάσω με καρδιοσυχνόμετρο κι εκεί πιστεύω οτι θα είναι πολύ κοντά στη πραγματικότητα.

    Στην απόσταση και τη ταχύτητα είναι απόλυτα ακριβές πάντως, εγώ το χρησιμοποιώ περισσότερο σαν έλεγχο της προόδου μου παρά σαν οτιδήποτε άλλο και δε λαμβάνω υπ'οψιν μου τις θερμίδες. Δε νομίζω να μη το χρησιμοποιησες σωστά, είναι πολύ απλό στη χρήση του.
    Οκ, σ ευχαριστω πολυ. Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου και πολλα συγχαρητηρια για ο,τι εχεις καταφερει

  14. #3014
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    10
    Πολλές καλημέρες!!
    Σας εχω μια ερώτηση... ʼρχισα διατροφή πριν λίγες μέρες,και η γιατρός μου σύστησε να κάνω κάθε μέρα μια ώρα γρήγορο περπάτημα.
    1.είναι αρκετό αυτό,δεδομένου ότι όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι από τραπέζι σε τραπέζι κ διαβάζω;; δηλ.αρκεί αυτή η μια ώρα σαν καθημερινή άσκηση??
    2.πέρασαν δύο χρόνια που είχα κοιτάξει το θέμα του διαδρόμου. Ξέρετε αν μπορώ να βρω κάποιον καλό, σε τιμή κάτω από 300? οπωσδήποτε??
    Αυτα!!

  15. #3015
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Μια χαρά είναι αυτή η άσκηση για αρχή. Κάποια στιγμή βέβαια θα πρέπει να προσθέσεις και άλλα πράματα πέρα από αερόβια, για τους πρώτους μήνες είσαι μια χαρά όμως.

    Δεν έχω ιδέα για διάδρομο αλλά λίγα μου φαίνονται 300?. Δλδ κάποτε που κοίταξα ούτε ποδήλατο δεν έπαιρνες με τόσα...

Similar Threads

  1. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
    By m.monkey in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 28
    Last Post: 20-09-2011, 16:42
  2. Γυμναστικη
    By lenaki__ in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-2011, 20:16
  3. Χρειάζεται και γυμναστική;
    By lbp_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 424
    Last Post: 26-02-2010, 20:28
  4. αποχή απ'τη γυμναστική?
    By miranta_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 7
    Last Post: 29-01-2010, 00:59
  5. Η γυμναστική βαραίνει;
    By Queen_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-2008, 20:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •