ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 276 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 4134
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Thanks ας δούμε τι θα μας απαντήσουν και οι άλλοι για να ξέρουμε..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Καλησπερα κοριτσακια!

    Αρχισα σημερα Curves. Ηταν φοβερα... Εναλλαγη ασκησεων καθε 30'' και 30 λεπτα συνολικα. Και μετα διατασεις. Θα σας πω και σε καμια βδομαδα τι παιζει απο εντυπωσεις... Περιμενω και την tidekpe που πηγε σημερα και αυτη να μας πει...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Λοιπόν, σήμερα πήγα αλλά όχι για γυμναστική...για μέτρηση κ.λ.π....μ'άρεσε πολύ ο χώρος και αυτή η κυκλική άσκηση...αμφισβητώ τα αποτελέσματα σε κιλά, είμαι σίγουρη για τους πόντους! Δε μου άρεσε η προβολή στον τοίχο ονομάτων με τις απώλειές τους...τι δύσπιστη που είμαι, ε;;;;; Από Δευτέρα, εκγύμναση!!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Originally posted by penelope1985
    ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ
    Kαι σε σένα, Πηνελόπη. εσένα σε μέτρησαν, ζύγισαν κ.λ.π.;;;Μια διαδικασία που θυμίζει σφαχτάρι...τέλος πάντων.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    οχι ακομα γιατι ειμαι αδιαθετη και δεν μετρανε οσο εισαι αδιαθετη...

    εσενα σε μετρησανε?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    NAI kαι ήμουν κι εγώ αδάθετη πρώτη μέρα...τι να πώ;;;;σε ποια περιοχή πάς;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Originally posted by tidekpe
    NAI kαι ήμουν κι εγώ αδάθετη πρώτη μέρα...τι να πώ;;;;σε ποια περιοχή πάς;

    Χαλανδρι. Εμενα θα με μετρησουν Δευτερα μαλον αν και θα παω και αυριο...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    εμένα μου είπαν ότι είναι κλειστά αύριο...είμαι Αιγάλεω, βέβαια, αλλά πληρώνω τα ίδια...γαμώτο! Μπορείς να ρωτήσεις, σε παρακαλώ, αν όλη η αλυσίδα έχει το ίδιο πρόγραμμα λειτουργίας; Γιατί, φαντάσου, ψάχνω απελπισμένα πού θα βάλω την τρίτη μέρα και μου απέκλεισαν το Σάββατο... Και αλλάζω μάθημα για να βολέψω την τρίτη φορά....αν δε σου κάνει κόπο και το θυμηθείς,θα με υποχρέωνες...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Originally posted by tidekpe
    εμένα μου είπαν ότι είναι κλειστά αύριο...είμαι Αιγάλεω, βέβαια, αλλά πληρώνω τα ίδια...γαμώτο! Μπορείς να ρωτήσεις, σε παρακαλώ, αν όλη η αλυσίδα έχει το ίδιο πρόγραμμα λειτουργίας; Γιατί, φαντάσου, ψάχνω απελπισμένα πού θα βάλω την τρίτη μέρα και μου απέκλεισαν το Σάββατο... Και αλλάζω μάθημα για να βολέψω την τρίτη φορά....αν δε σου κάνει κόπο και το θυμηθείς,θα με υποχρέωνες...
    Σ'εμας ειναι ανοιχτα μεχρι τη 1 το Σαββατο. Μηπως η πρωτη φορα σου ειπαν οτι δεν γινεται Σαββατο? Επειδη ειναι με ραντεβου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    Originally posted by absolute
    εχω ακουσει 2 εκδοχες αλλα δεν ξερω ποια να πιστεψω:

    1.Ασκηση με διαλλειματα(πχ.τρια 20λεπτα "σπασμενα" μεσα στην ημερα) βοηθαει στο να διατηρειται ο ρυθμος του μεταβολισμου σε υψηλα επιπεδα ολη την ημερα

    2.Η συνεχομενη ασκηση βοηθαει σε περισσοτερη καυση του λιπους(το λιπος καιγεται μετα απο 20-25 λεπτα)

    Τωρα τι ισχυει τελικα δεν ξερω...
    Μπορει κανεις να κανει συνεχομενη ασκηση για 1 ωρα πχ αλλα να αυξομειωνει την ενταση...οποτε καιει κ μετα την ασκηση, ανεβαζει το μεταβολισμο του για ωρες...αυτο λεγεται διαλειμματικη προπονηση για οποιον ενδιαφερεται.

    Για τα αλλα δεν γνωριζω αλλα αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα να κανω συνεχομενα, αφου οταν εισαι ζεστη αποδιδεις καλυτερα, δεν τραυματιζεσαι. Το σταματα ξεκινα θα με κουραζε αφανταστα. Κατ εμε η σωστη προπονηση εχει αρχη μεση κ τελος συνεχομενα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    οχι, όχι....όταν τους έλεγα ότι πρέπει να αλλάξω μάθημα ή και να το ακυρώσω ακόμα δε μου είπαν ότι είναι μόνο για το πρώτο μάθημα..δεν ξέρω..μπήκα στο σάιτ τους αλλά δεν αναφέρει πρόγραμμα...μπορεί να σου φαίνεται περίεργη η εμμονη μου αλλά μου φαίνεται υποκριτικό..από τη μια σεβόμαστε τη γυναίκα και το πνιγμένο της πρόγραμμα ΄και από την άλλη δεν είμαστε ανοιχτά Σάββατο. Τι στο καλό, ενόψει κρίσης, πολυτέλειες δημοσίου;; Εγώ, και πολλοί σαν και μενα, κάνουμε μαθήματα και Κυριακή....ωχ, σε ζάλισα, σόρυ! Αν μπορείς, σε παρακαλώ να ρωτήσεις, θα το εκτιμούσα...Σέυχαριστώ

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    αναρωτιεμαι παντως για το curves...3 φορες και 30 μονο λεπτα...πως γινεται να ειναι τοσο αποτελεσματικο οσο λενε?ουτως ή αλλως εμενα δε με βολευουν καθολου οι περιοχες που εχει αλλα αν οντως κανει "θαυματα"(σε συνδιασμο με ολα τα αλλα που κανουμε φυσικα) τοτε το ξανασκεφτομαι!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Πιστεψε με στα 30 λεπτα εισαι στο μαξιμουμ της ενεργητικοτητας σου γιατι αλλαζεις ασκηση καθε 30'' Αυτο ειναι το μυστικο νομιζω

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Δευετρη μερα curves. Όλα καλα! Συνεχιζω.

Page 2 of 276 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
    By m.monkey in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 28
    Last Post: 20-09-2011, 17:42
  2. Γυμναστικη
    By lenaki__ in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-2011, 21:16
  3. Χρειάζεται και γυμναστική;
    By lbp_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 424
    Last Post: 26-02-2010, 21:28
  4. αποχή απ'τη γυμναστική?
    By miranta_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 7
    Last Post: 29-01-2010, 01:59
  5. Η γυμναστική βαραίνει;
    By Queen_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-2008, 21:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •