ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ! - Page 263
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 263 of 276 FirstFirst ... 163213253261262263264265273 ... LastLast
Results 3,931 to 3,945 of 4134
  1. #3931
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Σας ακούω και σας διαβάζω κάθε μέρα... Ντάξει μερικές φορές μέρα παραμέρα... Αλλά προσπαθώ η καημένη να κρατήσω τη δουλειά μου κι έχω χάσει όλα τα άλλα...

    Αυτή τη βδομάδα τσάκισα λίγο το χέρι μου στη δουλειά λοιπόν και δεν πήγα στο γυμναστήριο.. Πονούσα πολύ και φοβήθηκα μην το κάνω χειρότερα. Αύριο θα πάω στο γιατρό και θαδω πως θα συνεχίσω. Αλλά οι δυο πρώτες βδομάδες ήταν καλές.. κι εύχομαι να είναι και η υπόλοιπη χρονιά έτσι.

    Κι εμένα μου λείπει η καθημερινή αλληλεπίδραση που είχαμε. Και με έχετε βοηθήσει όλο αυτό το χρόνο που συμμετέχω εδώ. Οι φίλοι μου μου λένε ότι έχω αλλάξει. Δεν έχω χάσει πολύ βάρος, αλλά είμαι πιο ανάλαφρη. Και πρώτη φορά χωρίς δίαιτες.

  2. #3932
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μαρουλένια περαστικά!! Να αναρρώσεσς πλήρως πρωτα κ μετα ολα τα υπόλοιπα!!

  3. #3933
    Originally posted by eleni1986
    Κοίταξε Ιόλη, οι δυο πρώτες μέρες είναι δύσκολες, εγώ που ξεκίνησα στα 105 κιλά, κάνοντας ζούμπα και αερόμπικ, περιττό να σου πω ότι ανέβαινα ή κατέβαινα με τις σκάλες και πονούσα πολύ την πρώτη εβδομάδα.. Μετά όμως ήμουν μια χαρά! Θα τα καταφέρεις με το γυμναστήριο γιατί ξέρω ότι έχεις και ένα μικρό παιδάκι.. Αλλά εάν έχεις δικό σου άνθρωπο, να πας! Θα σου προσφέρει ευεξία και ενδυνάμωση!
    Αυτο ακριβως φοβαμαι Ελενη μου, το μικρο τερατακι μου που θα κανει αυτα τα χαριτωμενα που κανει παντα κ γω για να το ακολουθησω θα αγκομαχαω σαν τον καρβουνιαρη!! ο πρωτος καιρος για εναν αγυμναστο τυπο σαν κ εμενα ειναι γολγοθας! Ελενη συνεχιζεις να πηγαινεις γυμναστηριο ε; μπραβο σου παντως κ για 2 μερες μονο πονουσες.. εγω θυμαμαι απο παλια 2 εβδομαδες ημουν πιασμενη!

  4. #3934
    έχω κολλήσει με την συγκεκριμένη γκόμενα!
    αποδεικνύει αυτό που ήθελα να πιστέψω πάντα. οτι αν έχουμε 10-20-30 παραπανίσια κιλά αυτό που χρειάζεται είναι μια καλή κ πλήρης διατροφή χωρίς πείνα κ στερήσεις και άσκηση με μέτρο για να δείχνουμε-νιώθουμε όμορφοι κ υγιείς

    how to be confident δν μπορεί να διδάξει την αυτοπεποίθηση μόνο να την δείχνει όπως πολύ σωστά λέει

    bikini

    curvy fit club

  5. #3935
    Η συγκεκριμένη κοπέλα έχει ύψος 1.75 και παίζει στα 80-85 κιλά....Ε είναι απλά υπέροχη !!

  6. #3936
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    χαχαχα όντως είναι γαμάτη η τύπισσα!

    ας γράψω και εγώ τι έκανα σήμερα:

    20' γρηγορο περπάτημα,και τρέξιμο
    ΄8 ασκήσεις για κοιλιακούς και πλάτη απο 3 σετ των 20
    15 λεπτά ελλειπτικό
    3 ασκήσεις με βάρη για μπουτάκια και πωπό (3 σετ των 30)
    4 ασκήσεις με βάρη για στήθος και ώμους (3 σετ των 15)
    15 λεπτα ποδήλατο!

    αυτά

  7. #3937
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    σημερα έκανα!!

    10 λεπτά τρέξιμο,10 λεπτά γρήγορο περπάτημα
    8 ασκήσεις για κοιλιακούς και πλάτη (3 χ 20 )
    15 λεπτα ελλιπτικό
    3 ασκησεις για πωπό και πόδια (3 χ 30 )
    2 ασκήσεις με βαράκια για μπράτσα (3 χ 15 )
    2 ασκήσεις με βάρη για πλάτη (3 χ 15 )
    15 λεπτά ποδήλατο :thumbup:

  8. #3938
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Εδώ πολύ ερημιά βλέπω.. γιατί βρε παιδιά? :sniff:

  9. #3939
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Εγω νομιζω οτι αυτο που δεν καταλαβαινουν ειναι το θεμα του σωματοτυπου. Οταν χανεις λιπος χανεις με τον ιδιο τροπο απο ολο το σωμα. Οσα κιλα και να χασεις το σωμα μεταβαλλεται αφενος αφετερου ο σωματοτυπος μενει ιδιος. Οι αναλογιες δηλαδη του σωματος ειναι ιδιες, τι να κανουμε, ετσι ειναι το σχημα τους. Η λυση ειναι ενδυναμωση αλλα για ολο το σωμα που και παλι αν μερικες εχουν φανερη δυσαναλογια θα φαινεται αλλα πολυ λιγοτερο. Και ενδυναμωση δεν λεω για τα οργανα του γυμναστηριου. Υπαρχουν προγραμματα, που κανεις και σπιτι αν εχεις εξοπλισμο, που σε πεθαινουν. Και εγω πηγαινα μεχρι πριν μισο χρονο γυμναστηριο. Μιλουσα με τις αλλες και δεν απεδιδα οπως ηθελα γιατι μου μιλουσαν. Σκεφτηκα να αγορασω ελλειπτικο, μαζεψα λεφτα καμποσο καιρο πριν και αγορασα. Εκοψα το γυμναστηριο και εχω πληρωσει και για ενα βιβλιο με προγραμμα ενδυναμωσης και αεροβιας εναλλαξ, εχω δει μεταμορφωσεις απιστευτες... Το αρχισα, αρχισα να νιωθω τις αλλαγες, μετα καπως τα παρατησα γιατι ειχα κατι αλλα θεματα...Και μια το αρχιζω μια το αφηνω....Ευχομαι να βρω κουραγιο να ξεκινησω και να συνεχισω κανονικα..Απογοητευομαι με μενα, ξερω ομως οτι στο χερι μου ειναι...

  10. #3940
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Καλά βρε Τάσο, μην είσαι και σίγουρος. Οι γυναίκες απολαμβάνουμε τη δραστηριότητα όταν έχουμε παρέα, το γράφεις και εσύ εξάλλου.

    Είναι ένα κίνητρο για πολλές, να πηγαίνουν με φίλες ή να βρίσκουν γνωστές στο γυμναστήριο.

    Επίσης, στο γήπεδο δεν έχεις που να αφήσεις κλειδιά/κινητό και ως εκ τούτου δε μπορείς να περπατήσεις/τρέξεις 'ελεύθερα'.
    Αυτό είναι τουλάχιστον το δικό μου βασικό πρόβλημα.

    Τέλος, δε σημαίνει πως επειδή κάποιος αρχίζει γυμναστήριο θέλει ντε και καλά να χάσει κιλά ή να δει δραματική διαφορά στο σώμα του.

    Πολλοί ξεκινάμε επειδή θέλουμε λίγη παραπάνω κίνηση κοντά στο σπίτι μας - δε θέλουμε δηλαδή να πάρουμε τους δρόμους. :P

  11. #3941
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Purplerose, συμφωνώ σε γενικές γραμμές μαζί σου, αλλά θα επισημάνω πως το λίπος 'παραμορφώνει' το σωματότυπο.

    Κάποιες βασικές γραμμές υπάρχουν, αν όμως είσαι τελείως αγύμναστος είναι αδύνατο να έχεις σωστή εικόνα του σώματός σου.

    Το ίδιο ισχύει βέβαια και αν φέρεις πολλά κιλά παραπάνω...

    Η γυμναστική, και ειδικότερα η εντατική, μπορεί να κάνει 'θαύματα'.

  12. #3942
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Το λιπος εχω την εντυπωση ( γιατι δεν ειμαι κ καμια ειδικος) οτι παραμορφωνει το σωμα αυτο καθεαυτο, οχι το σωματοτυπο γενικα. Ξερω καποια που οντας παχυσαρκη ειχε φοβερη ανομοιομορφια πανω κατω, συσσωρευε παρα πολυ λιπος στο μπουτι και στον πωπο, ενω απο πανω καμια σχεση και τωρα που εχει χασει ολα τα κιλα επανω εχουν πεταξει τα κοκκαλα κ κατω μερικοι της λενε ακομα οτι πρεπει να χασει. Ενω γυμναζεται εντατικα εδω και 2 χρονια περιπου. Οποτε εχοντας αυτο στο μυαλο μου, μου φαινεται οτι ο σωματοτυπος δεν αλλαζει!!!
    Αυτο που λες για τη γυμναστικη ποσο ισχυει! Αρκει φυσικα να το κανει κανεις σωστα... Η πικρη αληθεια ειναι οτι τα οργανα στο γυμναστηριο δεν κανουν κ πολλη δουλεια συγκριτικα με ασκησεις εδαφους με το βαρος σου για πολλη ωρα... Ειναι αυτο που λενε δε θελει κοπο, θελει τροπο. Που στην προκειμενη βεβαια, θελει και κοπο! :crazy: πολυ κοπο....

  13. #3943
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Δε γνωρίζουμε αν η συγκεκριμένη κοπέλα κάνει σωστά τις ασκήσεις, άσχετα με αυτά που λέει.

    Όπως γράφεις, έχει να κάνει με τον τρόπο και την επανάληψη, συνδυαστικά με τη σωστή διατροφή
    (που ούτε για τη διατροφή της μπορούμε να είμαστε σίγουροι).

    Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές ανάγκες και αν προσπαθήσει πραγματικά μπορεί να αλλάξει προς το καλύτερο.

    Σίγουρα κάποιοι είναι φυσικά ευνοημένοι με καλύτερες αναλογίες, αλλά τι να κάνουμε!

  14. #3944
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Ναι εχεις πολυ δικιο εδω!!! Οντως δεν τα κανει και σωστα... Νταξει, ευνοημενος, δεν ξερω. Οταν αποδεχεσαι και αγαπας αυτο που εισαι ο,τι σωματοτυπο να εχεις εφοσον εισαι υγιης γυμναζεσαι εισαι στο επιπεδο που θες ειναι πολυ λεπτομερεια και μαλιστα ανουσια. Αυτες οι του γυμναστηριου που εχουν ψυχωση να χασουν απο ενα συγκεκριμενο σημειο ενω ειναι αδυνατες και σε καλη κατασταση σε γενικες γραμμες πιστευω ναι, δεν αγαπανε αληθινα τον εαυτο τους. Απλα το ανεφερα γιατι κολλαγε σε αυτο που ανεφερε ο τασος!

  15. #3945
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    80
    Σχετικά με την κουβέντα για το πως το λίπος επηρρεάζει τον σωματότυπο, θα ήθελα να αναφέρω ότι στη δική μου περίπτωση μέχρι τα 75 κιλά φαινόταν ότι έβαζα λίπος στην περιφέρεια, ενώ από εκεί και πάνω άρχισε να αυξάνεται στην κοιλιά κυρίως. Μάλιστα, έχει τύχει να μου το επισημάνει κι άλλο άτομο που με είδε μετά από καιρό γιατί του έκανε εντύπωση ότι η περιφέρειά μου δεν συνέχισε να αυξάνεται. Είμαι λοιπόν πάρα πολύ περίεργη να δω τι θα γίνει τώρα που αδυνατίζω. Μέχρι στιγμής έχω χάσει περισσότερους πόντους στην μέση από ότι στην περιφέρεια αλλά είναι εμφανές ότι ακόμα το κυρίως μου πρόβλημα είναι στην κοιλιά.

Similar Threads

  1. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
    By m.monkey in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 28
    Last Post: 20-09-2011, 16:42
  2. Γυμναστικη
    By lenaki__ in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-2011, 20:16
  3. Χρειάζεται και γυμναστική;
    By lbp_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 424
    Last Post: 26-02-2010, 20:28
  4. αποχή απ'τη γυμναστική?
    By miranta_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 7
    Last Post: 29-01-2010, 00:59
  5. Η γυμναστική βαραίνει;
    By Queen_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-2008, 20:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •