Αναζήτηση διαιτολόγου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116

    Αναζήτηση διαιτολόγου

    Γεια σας κι από μένα!Είμαι σε φάση αναζήτησης διαιτολόγου γιατί δυστυχώς πάσχω από έλλειψης αυτοσυγκράτησης...;-)κ' όσο κι αν προσπαθώ μόνη μου 5 βγάζω 5 βάζω!!Δεν ξέρω εάν επιτρέπεται να αναφέρουμε εδώ ονόματα γι'αυτό θα εκτιμούσα πολύ εάν μου στέλνατε ακόμη κ' προσωπικό μήνυμα.Ψάχνω κυρίως για περιοχές Πειραιά-Αθήνα αλλά και γύρω περιοχές.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Υ.Γ.Θα με ενδιέφερε πολύ κάποιος που υποστηρίζει τη σωστή διατροφή και όχι τις γρήγορες κ' χημικές δίαιτες γιατί το θέμα δεν είναι να τα χάσουμε αλλά να τα διατηρήσουμε...:-)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Να προτείνω κάποιον καταπληκτικό διαιτολόγο που γνωρίζω (και αν ο administrator κρίνει ότι δεν επιτρέπεται ας μου το σβήσει το μήνημά μου).
    Λέγεται Μανώλης Μανωλαράκης και είναι στον ʼλιμο.
    Είναι καταπληκτικός, αποτελεσματικός και πολύ οικονομικός!!!
    Τον είχα κοντά μου όταν έμενα Νέα Σμύρνη και είχα χάσει 7 κιλά σε 6 εβδομάδες. Μακάρι να μπορούσα να ξαναπάω αλλά η απόσταση πια είναι απαγορευτική!!
    Και μία άλλη εξίσου αποτελεσματική αλλά όχι πολύ οικονομική είναι η Ελένη Μαρκουλάκη και το γραφείο της βρίσκεται στην Νέα Σμύρνη.
    Πληροφορίες και για τους δύο μπορείς να βρεις από το 11888, αλλά για τον Μανωλαράκη μπορείς να μάθεις και από μια αναζήτηση στο Google.

  3. #3
    Έχω πάει στο Μουλίνο που είναι στο Νέο Κόσμο και πραγματικά αξίζει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Εγω παω στον δημοσιο διαιτολογο του Ερυθρου Σταυρου. Ειναι τσαμπα και ειναι πολυ καλοι ολοι εκει...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1
    Καλησπέρα ή μάλλον καλημέρα...Το 1ο μου πόστ :-) Αν θες κοιτα λίγο κι εδώ http://www.dietplan.gr/OfficeGr.html.Είναι βέβαια Γλυφάδα αλλά είχε πάει μια φίλη κι ήταν ευχαριστημένη!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Γεια σας κ' πάλι!Αρχικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις προτάσεις σας αλλά κ' για την ανταπόκριση..Έχω κουραστεί πάρα πολύ με το θέμα της δίαιτας κ' έχω απευθυνθεί 2 φορές σε διαιτολόγο αλλά δυστυχώς το αποτέλεσμα πάντα το ίδιο..αν κ' χάνω τα κιλά, πολύ γρήγορα τα ξαναπέρνω.Θα μου πεις αν δε το πάρεις απόφαση κ' δεν αλλάξεις τρόπο ζωής δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.Αλλά δυστυχώς μόνη μου δε μπορώ να το καταφέρω αυτό, γι'αυτό κ' χρειάζομαι τη βοήθεια ενός διαιτολόγου.Σίγουρα λοιπόν θα κοιτάξω όλες τις προτάσεις σας κ' μετά θα αποφασίσω.Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις!
    Υ.Γ. lia_lia τον Μουλίνο τον έχω ακούσει κι εγώ οτι είναι καλός δεν θα είναι όμως ακριβός μιας κ' είναι τόσο γνωστός?Ας πούμε έχω ακούσει για το Γρηγοράκη οτι παίρνει 60Ε την επίσκεψη, αρκετά ακριβός για μένα...
    LIDA ξέρεις ο Μανώλης Μανωλαράκης περίπου τι επίσκεψη έχει?
    penelope1985 είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ καλός αλλά δυστυχώς όσον αφορά εμένα είμαι της "αντίληψης" πως αν δεν πληρώσεις δεν το εκτιμάς κ' πολύ σύντομα παρεκλίνεις...
    kalli_sk καλωσόρισες στη παρέα μας!Σ' ευχαριστώ για τη πρότασή σου θα την έχω υπόψη μου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Originally posted by Βάσω26
    Γεια σας κ' πάλι!Αρχικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις προτάσεις σας αλλά κ' για την ανταπόκριση..Έχω κουραστεί πάρα πολύ με το θέμα της δίαιτας κ' έχω απευθυνθεί 2 φορές σε διαιτολόγο αλλά δυστυχώς το αποτέλεσμα πάντα το ίδιο..αν κ' χάνω τα κιλά, πολύ γρήγορα τα ξαναπέρνω.Θα μου πεις αν δε το πάρεις απόφαση κ' δεν αλλάξεις τρόπο ζωής δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.Αλλά δυστυχώς μόνη μου δε μπορώ να το καταφέρω αυτό, γι'αυτό κ' χρειάζομαι τη βοήθεια ενός διαιτολόγου.Σίγουρα λοιπόν θα κοιτάξω όλες τις προτάσεις σας κ' μετά θα αποφασίσω.Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις!
    Υ.Γ. lia_lia τον Μουλίνο τον έχω ακούσει κι εγώ οτι είναι καλός δεν θα είναι όμως ακριβός μιας κ' είναι τόσο γνωστός?Ας πούμε έχω ακούσει για το Γρηγοράκη οτι παίρνει 60Ε την επίσκεψη, αρκετά ακριβώς για μένα...
    LIDA ξέρεις ο Μανώλης Μανωλαράκης περίπου τι επίσκεψη έχει?
    penelope1985 είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ καλός αλλά δυστυχώς όσον αφορά εμένα είμαι της "αντίληψης" πως αν δεν πληρώσεις δεν το εκτιμάς κ' πολύ σύντομα παρεκλίνεις...
    kalli_sk καλωσόρισες στη παρέα μας!Σ' ευχαριστώ για τη πρότασή σου θα την έχω υπόψη μου!
    Ο Μουλίνος είναι απλά ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ!
    Η πρώτη επίσκεψη τότε (2007) ήταν στα 150 ευρώ και σε έβλεπε μία φορά το μήνα!!! Αν είναι δυνατόν! Αλλά βλέπεις... φίρμα!
    Αυτοί που σου πρότεινα εγώ παίρνουν επίσκεψη γύρω στα 30 ?. Και ο Μανωλαράκης και η Μαρκουλάκη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Το φαντάστηκα LIDA μου...Έτσι συμβαίνει συνήθως οι γνωστοί είναι κι οι πιο ακριβοί.30Ε είναι όντως πολύ λογική τιμή.Θα το ψάξω λιγάκι ακόμη κ' μάλλον θα επικοινωνήσω με έναν απτους δυο, ίσως με τον πρώτο.Κ' πάλι ευχαριστώ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Να είσαι καλά Βάσω μου, τον πρώτο στον συστήνω με κλειστά τα μάτια (και μπορεί να είναι και οικονομικότερος από 30 ? την επίσκεψη).
    Μάλιστα από αύριο ξεκινάω την δίαιτά του (έχω 6 εβδομάδες δικές του). Μακάρι να μπορούσα να ξαναπήγαινα αλλά μένω πια πολύ μακριά.

  10. #10
    Ο Μουλίνος παίρνει 150 ευρώ μόνο στην πρώτη επίσκεψη και αυτό επειδή σε έχει εκεί 1-2 ώρες και σου κάνουν οι συνεργάτες του διάφορες εξετάσεις. Μετά σε βλέπει κάθε δύο εβδομάδες και είναι 50 ευρώ η επίσκεψη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    lia_lia
    αυτό εμένα μου κάνει κοροϊδία.
    Και που με είχε 1-2 ώρες, αηδίες μετρήσεις μου έκαναν... Σιγά το πράγμα!
    Και αν είναι να με βλέπει 2 φορές το μήνα.... σκοπός είναι να σε βλέπει μία φορά την εβδομάδα και να σου αλλάζει και το πρόγραμμα για να μην πλήττεις.
    Εμένα πάντως μου έδωσε δύο σελιδούλες με πέντε επιλογές μεσημεριανού και μου είπε να το κάνω για ένα μήνα και να ξαναπάω και φυσικά δεν ξαναπάτησα και δεν έκανα και τίποτα από το πρόγραμμα γιατί με απογοήτευσε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    πω πω,150 ευρω?????(εστω και την πρωτη μονο φορα?????????)!!!!ελεος!!!για να πει τι????"πρωινο:δημητριακα με απαχο γαλα και 1 φρουτο" κλπκλπκλπ!!!!!!!!!!!!απιστευτο!! !

    Τα θεωρω πεταμενα λεφτα...μικρα γευματα απ`ολα και βραδυνο νωρις!!!α,και γυμναστικουλα!!!

    Ελπιζω να μην παρεξηγεισετε το υφος μου αλλα το θεμα ειναι πως εδω παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ!!!

  13. #13
    Lida, τι να σου πω εγώ ήμουν πολύ ικανοποιημένη. Δεν ξέρω. Είναι ο,τι σε βολέψει. Εγώ σταμάτησα επειδή ήταν πολύ μακριά για μένα και μετα απο 2 μήνες είχα βαρεθεί να κάνω 1,2 ώρα διαδρομή για να παω..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    lia_lia
    συμφωνώ είναι όπως του κάτσει του καθενός.
    Εμένα ο συγκεκριμένος δεν μου άρεσε. Και αυτή η αναμονή στο σαλόνι λες και πρόκειται να δω τον πρωθυπουργό... τα πήρα λίγο. Και να με τραβολογάνε από την μια ζυγαριά στην άλλη κάτι πιτσιρίκια και στο τέλος να μείνω με δύο σελίδες χαρτί τις οποίες θα ακολουθώ για ένα μήνα μόνη μου χωρίς καμία παρακολούθηση? Χαλάστηκα κατάλαβες?

  15. #15
    Δίκαιο έχεις, η αλήθεια είναι πως εμένα πάντα ήταν ακριβώς τα ραντεβού του. Και η στήριξη και από αυτόν και απο τους συνεργάτες του ήταν πολύ καλή. Πότε είπες πως πήγες??

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •