Χρειάζεται και γυμναστική;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 425
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823

    Χρειάζεται και γυμναστική;

    Να ρωτήσω κάτι μόνο όσους ενδιαφέρονται πραγματικά να απαντήσουν (και όχι να λογοκρίνουν). Εκτός από δίαιτα κάνετε και γυμναστική; Είναι απαραίτητη;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    δυστυχως ειναι απαραιτητη.. και εγω δεν την μπορω καθολου γι αυτο ξεκινησα δυο φορες την βδομαδα να κανω χορο... αλλα διαπιστωνω πως δεν ειναι αρκετο ετσι θα 'αναγκαστω' απο αυριο να ξεκινησω σε γυμανστηριο..

    μιας και απο οτι μου ειπε και ο γιατρος
    1ον βοηθαει στο να σφιγγει το δερμα και να εχουμε οσο τον δυνατον λιγοτερη χαλαρωση,
    2ον καις θερμιδες ετσι χανεις πιο ευκολα βαρος και
    3ο κανει καλο στην υγεια μας γενικα η γυμανστικη

    ασε που βοηθαει πολυ να χανεισ ποντους.. γιατι στη ναρχη μπορει να μην βλεπεις διαφορα στη ζυγαρια.. η διαφορα μως φαινεται στο σωμα μας..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    κυριως εγω κανω γυνμναστικη και λιγοτερο διαιτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Το θέμα είναι αν είναι απαραίτητη για το αδυνάτισμα. Εννοώ, όλοι εδώ μέσα έχασαν μόνο με δίαιτα ή κάνουν και γυμναστική παράλληλα; Δεν υπάρχει κάποιος που να έχασε με δίαιτα μόνο;

  5. #5
    irenep
    Guest
    συνηθως η γυμναστικη ανοιγει την ορεξη για αυτο δεν χρειαζεται και καθε μερα.
    3-4 φορες την εβδομαδα ειναι οκ.
    με την γυμναστικη αυξανεις μυικο ιστο ο οποιος καει περισσοτερες θερμιδες απο το λιπος, χανεις ποντους και αποφευγεις την χαλαρωση.
    εξαρταται βεβαια τι γυμναστικη κανεις.
    συνηθως προτιμαται ενα συνδυασμος αεροβικης και οργανων.
    γενικα ενα γυμνασμενο κορμι παντα φαινεται πιο νεανικο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Thanks, εγώ λέω να κάνω μισή ώρα τη μέρα αλλά και πάλι μου φαίνεται πολύ

  7. #7
    irenep
    Guest
    μιση ωρα καθε μερα εννοεις? εγω πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα και καθομαι 1-1.5 ωριτσα.
    αν εχεις συγκεκριμενο προγραμμα που θες να ακολουθησεις θα περασει η ωρα.
    ασε που και καποιες μερες πρεπει να κανεις διαλλειμμα για να ξεκουραζεται το σωμα και να αναπτυσσονται οι μυεις.
    παντως μιση ωρα μου φαινεται λιγο, ισα ισα που θα κανεις ενα ζεσταμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Ναι χρειαζεται! Για να χασεις ποντους και να αλλαξει το σωμα σου!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Μισή ώρα κάθε μέρα, ναι. Κάνω περπάτημα γρήγορο, όχι σε γυμναστήριο. Έχω διάδρομο σπίτι αλλά τραντάζει γιατί οι πολύ καλοί κάνουν πάνω από 1000 ευρώ και έτσι δεν κάνω εκεί. Θα ρωτήσω τη γιατρό μου αν είναι λίγο, σήμερα που θα πάω.
    Penelope1985, χρειάζεται για να χάσεις πόντους και να αλλάξει το σώμα σου, αλλά είναι απαραίτητο στο να χάσεις κιλά; Δλδ μόνο με δίαιτα δεν γίνεται να χάσεις πόντους πχ; Εσύ τι ακολουθείς;
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας όλους.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Οι ποντοι ειναι αυτοι που δειχνουν την αλλαγη και οχι τα κιλα. Εγω πηγαινω στα curves. Ειναι γυμναστικη για γυνακες.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    30
    Εγώ πάντως 22 κιλά χωρίς γυμναστική τα έχασα...και δεν νομίζω πως δεν φαίνονται στο σώμα μου.Ωστόσο τώρα που ολοκλήρωσα τη δίαιτα ξεκίνησα γυμναστική για να σφίξει το σώμα μου και πηγαίνω 6 φορές την εβδομάδα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Ok, penelope.

    Sofoubi κι εγώ έτσι ξέρω ότι τα χάνεις και χωρίς γυμναστική. Απλώς η γιατρός μου μου είπε ότι για να χάσω πρέπει να αρχίσω γυμναστική.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    30
    Απλά αν κάνεις δίαιτα σε συνδυασμό με γυμναστική είναι σίγουρα πολύ καλύτερα γιατί χάνεις καθαρό λίπος και όχι υγρά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Thanks όντως το ξέρω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    καλησπέρα κορίτσια, εγω πιστεύω οτι ειναι και αναλογα τον οργανισμό να σας εξηγησω τι θελω να πω
    εχω κανει πιο παλια καποιες προσπαθειες για να χασω κιλά, όσες φορες αρχισα και γυμναστικη μαζι με την διατροφή κολλαγε η ζυγαρια και ας ημουν τυπική με την διαοτολογο μου, τωρα οταν θα αρχισω διαιτα παλι με διαιτολόγο γυμναστική δνε θα κανω τουλάχιστον όχι στην αρχή, θα βαζω κάποιες κρεμες (το ξερω οτι σαν την γυμναστική δνε ειναι ) και θα κανω και την διατροφη μου, γιατι θελω να χασω πιο πολύ βαρος για θεμα υγειας παρα για καλαισθησια, με ενδιαφερει προσωπικα να βλέπω την ζυγαρια να κατεβαινει παρα τους ποντους να μειωνονται και η ζυγαρια να μενει σταθερη, δνε με βοηθαει ψυχολογικά

Page 1 of 29 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •