Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΟΥ.......ΤΥΧΗ...ΑΤΥΧΙΑ Η ΚΙΛΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324

    Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΟΥ.......ΤΥΧΗ...ΑΤΥΧΙΑ Η ΚΙΛΑ?

    Δεν ξέρω συνήθως είμαι η λιγομίλητη του χώρου αυτού όμως απόψε νίωθω την αναγκή να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας...να μου πείτε και εσείς τι πιστευέτε ...που έχω κάνει το λαθός στην ζωή μου ....

    Καταρχήν είμαι 92 κιλά από τα 116 που ήμουν τον Ιουνιό και παλεύω να φτάσω τα 66 κιλά ..παρόλο που υπήρξα και 58 και 60 ...το μεγαλύτερο μέρος της ζώης μου ήμουν γύρω στα 67-68 κιλά....

    Ηλικιακά είμαι 27 χρονων και πολυ μόνη μου...και αυτός θα είναι απόψε ο προβληματισμός μου.Δεν έχω υπαρξει ΠΟΤΕ σε κανονική σχέση...κατι τύγχαινε κατι στράβωνε ???Η μήπως εγω το προκαλούσα όλο αυτό με την χαμηλή μου αυτοεκτίμηση?(ακομα και οταν ήμουν 58 κιλά)

    Εμφανισιακά αν και είμαι ας το πουμε ευγενικά "γεματουλα" από οτι μου λενε (Η ΝΑDINE μπορει να σχολασιάσει με έχει δει στο μσν κ παντα με ρωτάει ποια είμαι από εδώ) ειμαι γλυκιά κοπελα και ομορφουλα ας το πουμε...καλη ψυχη έχω έξυπνη δοξασι ο θεος είμαι χιουμορ έχω...ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

    Ακόμα και όταν ημουν πολυ πιο αδυνάτη δεν λεω είχα κάποιο σουξε μέσα-μεσά αλλα πάλι κανονική σχεση κανονικό δεσμό ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ...ΓΙΑΤΙ??????

    Το τώρα το καταλαβαίνω...αλλα και όταν χάσω τα κιλά που πήρα τι θα αλλαξει?

    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ

    Θελω να κάνω οικογένεια παιδιά να αγαπήσω να με αγαπήσουν.....

    Όλα αυτά ειναι τύχη ,ατυχία ή φταινε τα κιλά μου και θα μου παρουσιαζοταν κάποια ευκαιρία αν δεν τα ειχα παρει?

    Συγνώμη αν σας κούρασα...καλή δύναμη και κουράγιο σε ολους και όλες....να ξέρετε ότι σας νιωθω φιλές και φιλους μου συμμαχητες σε ένα πόλεμο..που μόνο εμείς ξέρουμε τις πληγες του.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ΑΤΤΙΚΗ
    Posts
    150
    Δύσκολο να σου απαντήσει κανείς χωρίς να γράψει κοινοτυπίες που ήδη έχεις ακούσει. Να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου. Το μεγαλύτερο πρόβλημα μας είναι ότι δεν αγαπάμε αρκετά τον εαυτό μας και γι αυτό τον "κακοποιούμε" βάναυσα. Θέλουμε κάτι άλλο,κάτι διαφορετικό και ποτέ δεν είμαστε ευχαριστημένοι με τον εαυτό μας. Αν νιώσουμε καλά με αυτό που είμαστε θα νιώσουν και οι άλλοι καλά μαζί μας και θα χαλαρώσουμε στις σχέσεις μας.
    Μακάρι να ήξερα τι θα μπορούσα να σου γράψω για να νιώσεις καλά αλλά το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το εξής: ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ. ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΛΑ. ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ. ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    Originally posted by petallouditsaa
    Δεν ξέρω συνήθως είμαι η λιγομίλητη του χώρου αυτού όμως απόψε νίωθω την αναγκή να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας...να μου πείτε και εσείς τι πιστευέτε ...που έχω κάνει το λαθός στην ζωή μου ....

    Καταρχήν είμαι 92 κιλά από τα 116 που ήμουν τον Ιουνιό και παλεύω να φτάσω τα 66 κιλά ..παρόλο που υπήρξα και 58 και 60 ...το μεγαλύτερο μέρος της ζώης μου ήμουν γύρω στα 67-68 κιλά....

    Ηλικιακά είμαι 27 χρονων και πολυ μόνη μου...και αυτός θα είναι απόψε ο προβληματισμός μου.Δεν έχω υπαρξει ΠΟΤΕ σε κανονική σχέση...κατι τύγχαινε κατι στράβωνε ???Η μήπως εγω το προκαλούσα όλο αυτό με την χαμηλή μου αυτοεκτίμηση?(ακομα και οταν ήμουν 58 κιλά)

    Εμφανισιακά αν και είμαι ας το πουμε ευγενικά "γεματουλα" από οτι μου λενε (Η ΝΑDINE μπορει να σχολασιάσει με έχει δει στο μσν κ παντα με ρωτάει ποια είμαι από εδώ) ειμαι γλυκιά κοπελα και ομορφουλα ας το πουμε...καλη ψυχη έχω έξυπνη δοξασι ο θεος είμαι χιουμορ έχω...ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

    Ακόμα και όταν ημουν πολυ πιο αδυνάτη δεν λεω είχα κάποιο σουξε μέσα-μεσά αλλα πάλι κανονική σχεση κανονικό δεσμό ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ...ΓΙΑΤΙ??????

    Το τώρα το καταλαβαίνω...αλλα και όταν χάσω τα κιλά που πήρα τι θα αλλαξει?

    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ

    Θελω να κάνω οικογένεια παιδιά να αγαπήσω να με αγαπήσουν.....

    Όλα αυτά ειναι τύχη ,ατυχία ή φταινε τα κιλά μου και θα μου παρουσιαζοταν κάποια ευκαιρία αν δεν τα ειχα παρει?

    Συγνώμη αν σας κούρασα...καλή δύναμη και κουράγιο σε ολους και όλες....να ξέρετε ότι σας νιωθω φιλές και φιλους μου συμμαχητες σε ένα πόλεμο..που μόνο εμείς ξέρουμε τις πληγες του.
    Πεταλουδίτσα με προβλημάτισαν πολύ αυτά που έγραψες.
    Νομίζω ότι εχεις υποτιμίσει πολύ τον εαυτό σου, τις δυνατότητες σου, τα χαρίσματά σου όλα γενικώς.
    Νομίζω ότι δεν αγαπάς τον εαυτο σου αρκετά και αυτό δεν εχει σχεση με τα κιλά. Ενδιαφέρεσαι για το τι θα σχολιάσουν οι άλλοι για σένα και κυρίως έχεις επικεντρώσει το ενδιαφέρον σου στην ανάγκη να βρεις ένα σύντροφο. Δε λέω ο έρωτας είναι ένα ωραίο συναίσθημα, αλλά για να το αισθανθούμε προς στον άλλο και να αφήσουμε τον άλλο να νοιώσει κάτι αντίστοιχο, δε θα πρέπει να αγαπάμε και να εκτιμάμε πρώτα τον εαυτό μας??
    Είσαι νεότατη, και όπως σου είπε και η mag ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ γιαυτό ζήσε την καλά, γέμισε το σακι σου εμπειρίες, απόλαυσε την κάθε στιγμή γιατί δε θα ξανάρθει.
    Το κενό της μοναξιάς δεν το καλύπτει πάντα ένας σύντροφος.
    Μη σου πω οτι η πραγματική φιλία συμπληρώνει περισσότερα κενά. Κυνήγησε τη ζωή και κάντο για σένα πρώτα από όλα.
    Ανοιξε τα φτερά σου και πέτα και πάλι κάντο πρώτα για σενα, γιατί ο εαυτός σου ειναι που αξίζει πάνω από όλα.
    Δεν ξέρω αν ακούγονται εγωιστικά αυτά που λέω και δεν ξέρω βεβαια αν συμφωνείς ή διαφωνείς.
    Μέ όλη την καλή διάθεση σου εκπέμπω sos - μόνη δε θα μείνεις ποτέ.!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    mag μου και georgia μου,

    και εγω τα ίδια θα μου απαντούσα αν ήμουν στη θέση σας ...ξέρω πρεπει πρωτα να αγαπήσουμε τον εαυτο μας να ζουμε καθε στιγμή ,να πινούμε το ομορφο κοκτειλ που λεγεται ζωη...καταλάβετε με όμως μου είναι πολύ πολύ δύσκολο να με αγαπησώ όταν νίωθω...μια έμμεση απόρριψη από το αντρικό φύλο.Εννοειται έχω φιλούς που με αγαπάνε και ειμαι τυχερή σε αυτό ...απλα κουραστικά να είμαι χωρις σύντροφο..δεν ξέρω πως έιναι να "εισαι με κάποιον"...ο χρόνος κυλά...εις βάρος μου...όταν θα έχουν κάνει όλοι οικογενεια δεν θελω να καταλήξω καλαμιά στο κάμπο....

    Ισως σας φαίνονται κάπως οι σκεψείς μου αλλα είναι η αλήθεια μου.....δυστυχως δεν μπορω να όρισω το μυαλό μου ουτε και την καρδιά μου που διψάει για αγάπη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    μήπως αγαπάς κάποιον συγκεκριμένα????????

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by GeorgiaP
    μήπως αγαπάς κάποιον συγκεκριμένα????????
    οχι καλή μου ..δεν ειμαι ερωτευμενη ουτε με κάποιο ουτε με καποια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    με κάποιον?????????
    συγνώμη χιούμορ κάνω για να σου ανεβάσω τη διάθεση. Αν και ποτε δεν ήμουνα φανατική του γάμου {ο άντρας μου με "λάδωσε" και με πήρε} πάντα πίστευα ότι στον καθένα αντιστοιχεί το άλλο του μισό. Νομίζω ότι και εσύ κάποια στιγμή θα βρεις το δικό σου.
    Ξερεις καμιά φορά ειναι τόσο κοντά μας που δεν το καταλαβαίνουμε.
    Για την ώρα θα επιμείνω σε ένα πράγμα και για να στο θέσω θα κλέψω την ατάκα της Nadine
    "να σε προσεχεις".
    φιλάκια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by GeorgiaP
    με κάποιον?????????
    συγνώμη χιούμορ κάνω για να σου ανεβάσω τη διάθεση. Αν και ποτε δεν ήμουνα φανατική του γάμου {ο άντρας μου με "λάδωσε" και με πήρε} πάντα πίστευα ότι στον καθένα αντιστοιχεί το άλλο του μισό. Νομίζω ότι και εσύ κάποια στιγμή θα βρεις το δικό σου.
    Ξερεις καμιά φορά ειναι τόσο κοντά μας που δεν το καταλαβαίνουμε.
    Για την ώρα θα επιμείνω σε ένα πράγμα και για να στο θέσω θα κλέψω την ατάκα της Nadine
    "να σε προσεχεις".
    φιλάκια

    χαχα με εκανες και γελασα...δεν ημουν ποτε καλή στο να βάζω ή οχι τελικο ν στις προτασεις...ευχαριστωωωωωω πολύ για το σαπορτ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    συμφωνω με mag, μακαρι να ηξερα τι να σου πω για να νιωσει ςκαλυτερα εκτος απο τα τετρημενα...συμφωνω σε ολα οσα ειπε η mag ....με εκφραζουν...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by BaD
    συμφωνω με mag, μακαρι να ηξερα τι να σου πω για να νιωσει ςκαλυτερα εκτος απο τα τετρημενα...συμφωνω σε ολα οσα ειπε η mag ....με εκφραζουν...
    η επιστήμη σηκώνει τα χερια ψηλα στην περιπτωση μου μαλλών .....ισως κάκως να εγραψα οτι εγραψα δεν σας φτανει ο δικος σας αγωνας ......μακακια εκανα σορρυυυυυυυυυυ απλα ηταν αυθορμητο...ενα στιγμιαιο λαθος (Οπως αυτό του Πασχάλη ) :ρ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    μα δεν το εννουσα ετσι βεβαια, παρεξηγησες...το αντιθετο εννοουσα, οτι πολυ λογικο να σε προβληματιζουν ολα αυτα αλλα δεν ισχυουν αλλα δεν εχει κ νοημα να σου πω να σεβεσαι τον εαυτο σου κ θαρθει κ ο ερωτας,
    να μη σε νοιαζουνν τα κιλα κ θα φυγουν, να μην σκας καμμια σχεση δεν εχουν τακιλα με την αγαπη...ταχεις ακουσει τοσες φορες αυτα...

    αν εσυ δε νιωθεις καλα με το σωμα σου αλλαξε το αλλα για παρτυ σου. τοτε θα νιωθεις καλα με σενα κ θαρθουν ολα. Κατα ταλλα δεν εχει σχεση με το τι βλεπουν οι αλλοι σεσενα αλλα εσυ σεσενα! οι αλλοι βλεπουν αυτο που εσυ βλεπεις...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by BaD
    μα δεν το εννουσα ετσι βεβαια, παρεξηγησες...το αντιθετο εννοουσα, οτι πολυ λογικο να σε προβληματιζουν ολα αυτα αλλα δεν ισχυουν αλλα δεν εχει κ νοημα να σου πω να σεβεσαι τον εαυτο σου κ θαρθει κ ο ερωτας,
    να μη σε νοιαζουνν τα κιλα κ θα φυγουν, να μην σκας καμμια σχεση δεν εχουν τακιλα με την αγαπη...ταχεις ακουσει τοσες φορες αυτα...

    αν εσυ δε νιωθεις καλα με το σωμα σου αλλαξε το αλλα για παρτυ σου. τοτε θα νιωθεις καλα με σενα κ θαρθουν ολα. Κατα ταλλα δεν εχει σχεση με το τι βλεπουν οι αλλοι σεσενα αλλα εσυ σεσενα! οι αλλοι βλεπουν αυτο που εσυ βλεπεις...
    Καταρχην Το επιασες αυτό με τον Πασχάλη?Θα κρατήσω κάτι πολυ ωραιό που ειπες και με "βολευει"οι αλλοι βλεπουν αυτο που εσυ βλεπεις..οποτεεεεεεεεεε εδω ειναι το προβλημα...βλεπω φως στο τουνελ...αχ η Νικολουλη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    προσπαθω, εχει πεσει το iq μου κατακορυφα,,, χαχαχαχ
    Παντα υπαρχει φως στο τουνελ, απλα πρεπει να βρεις την τρυπα κ να την ανοιξεις...καθε τουνελ απο καπου αρχιζει κ καπου τελειωνει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by BaD
    προσπαθω, εχει πεσει το iq μου κατακορυφα,,, χαχαχαχ
    Παντα υπαρχει φως στο τουνελ, απλα πρεπει να βρεις την τρυπα κ να την ανοιξεις...καθε τουνελ απο καπου αρχιζει κ καπου τελειωνει...
    Πασχάλης τραγουδιστης====> εξωγαμο ειχε πει ότι ήτανε ενα στιγμιάιο λαθος....

    Να περπατίσω στο τουνελ ....και σιγουρα κατι θα βρω στην ακρη του.........

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by BaD
    καμμια σχεση δεν εχουν τακιλα με την αγαπη...
    δεν το πιστευω αυτο που λες καθολου.
    τα κιλα ισως δεν εχουν καμια σχεση με αγαπη που προυπηρχε των κιλων.που κ παλι δεν ειναι το ιδιο,αλλα εστω.(δε μιλαω για 5 κ 8 κ 10 κιλα τωρα ε; )

    σε καθε αλλη περιπτωση που η αγαπη δεν προυπηρχε των κιλων,τα κιλα εχουν μεγαλη σχεση με την αγαπη κ το σεβασμο κ ενα σωρο....ποσο μαλλον με την ερωτικη αγαπη.τα ΜΜΕ εχουν κανει τεραστια πλυση εγκεφαλου στον κοσμο κ πριν απ ολους στους ιδιους τους ανθρωπους που τα κουβαλανε τα περιττα κιλα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •