Θελω να παρω μια καλη ζυγαρια, ποια προτεινετε? ποια εχετε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420

    Θελω να παρω μια καλη ζυγαρια, ποια προτεινετε? ποια εχετε?

    εχω κουραστει να δειχνει ο,τι ναναι η ζυγαριια, να την αλλαζω κ μετα η αλλη να δειχνει αλλα. Να πρεπει να παταω σε συγκεκριμενο σημειο για να δειξει συγκρισιμη ενδειξη ή να μην εχει διαβαθμιση ακριβειας αλλα να πεφτει εξω μισοκιλο.

    Με καθε ζυγαρια κ κατι διαφορετικο συμβαινει μονο μια ζυγαρια με εδειχνε το σωστο βαρος (με βαση του διαιτολογουυ) αλλα κ αυτη ξαφνικα τα επαιξε κ με εδειχνε 2 κιλα πανω! αλλα οχι παντα ωστε να υπολογιζω τη διαφορα...
    εχω μεγαλο ιστορικο με τις ζυγαριες (3-4)κ μεσα σε πολυ λιγο καιρο κ με κουρασε αυυτο...τι να κανω?

    Προσφατα αλλαξα ζυγαρια κ πηρα με λιπομετρηση, ομως με εδειχνε παραπανω κιλα. Παρολαυτα αποφασισα κ σταματησα να σκεφτομαι ποσο αραγε θαμουν τωρα στην παλια...βαζω στο τικερ ο,τι δειχνει η νεα κ ας ειναι παραπανω...παρολαυτα ψηνομαι κ διαρκως κ λεω ρε γαμωτο ειναι δυνατον να μην μππορω να βρω μια σωστη ζυγαρια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Γιατι ημουν σιγουρη οτι καποια μερα θα ανοιγες τετοιο τοπικ? :P :P
    Τι μαρκες εχεις δοκιμασει?
    Εγω εχω μια philips απο παλια (απλη ηλεκτρονικη) και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα, πολυ γερη ζυγαρια και ακριβεστατη!
    Πριν κανενα χρονο πηρα και μια tefal με μνημη, με δυνατοτηρα χρησης απο διαφορετικα ατομα...μονο αυγα που δεν ψηνει (καθοτι και τεφαλ δλδ), και τελικα? μια μαπα και μιση...καθε φορα που ανεβαινω τριζει, χαχααχαχααχ, και πρεπει να σταματησω και να αναπνεω για να δειξει το τελικο αποτελεσμα η οθονη...το συμπερασμα μου ειναι οτι οι απλες και χωρις πολλα πολλα ειναι καλυτερες και κρατανε και περισσοτερο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    εγω BAD εχω παρει μια απο αυτες που έχουν προσφορα σε carefur.... ηλεκτρονική, αλλα χωρις μνημες κλπ... Την πηρα ουτε 15 ευρω και δουλευει ρολόϊ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    NAI και εγω μια απο τον νικο χιλιαρικο εχω. δεν ξεερψ=ω αν το ξερετε.μια απλη ψηφιακη με διαβα8μιση 100 γραμμαριων. μια χαρα ειναι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    Έχω μια ηλεκτρονική Philips
    Πολύ καλή!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    οχι μη με σκοτωνετε με τη φιλιπς...η αδελφη μου εχει κ δειχνει ΑΚΡΙΒΩΣ οσο του διαιτολογου μου...σε σημειο που παω σπιτι της κ τσιτσιδωνομαι να ζυγιστω...
    Μηπως να παρω μια τετοια να τελειωνω...

    Τετη μα γιατι το λες αυτο? εχω εγω ψυχωση με τις ζυγαριες? οχι πες!!! χαχαχαχ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Να παρεις και μια τσεπης ε?
    Πτυσσομενη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    το σημαντικο κοριτσια ειναι να ζυγιζομαστε παντα με την ιδια ζυγαρια και την ιδια ωρα της ημερας με τα ιδια ρουχα (ή χωρις βεβαια).
    παρε λοιπον bad μια φιλιπς ας πουμε απο αυτες που δεν κανουν και καφε και κοιτα να ζυγιζεσαι καθε πρωι ιδια ωρα.
    αν ειναι η ιδια ζυγαρια τοτε βλεπεις τι χανεις. το ποσο εισαι στη μια ή στην αλλη δεν εχει σημασια. το βασικο ειναι να χανεις πραγματικα. και αν εχεις μια καλη οπως λες γιατι να παρεις αλλη? αρκει να ζυγιζεσαι συνεχεια εκει
    βεβαια με τα ταξιδακια σου λιγο δυσκολο αλλά εχε την σε ενα μερος πχ αθηνα και οποτε θα εισαι θα εχεις αξιοπιστο αποτελεσμα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    Originally posted by BARB3
    το σημαντικο κοριτσια ειναι να ζυγιζομαστε παντα με την ιδια ζυγαρια και την ιδια ωρα της ημερας με τα ιδια ρουχα (ή χωρις βεβαια).
    παρε λοιπον bad μια φιλιπς ας πουμε απο αυτες που δεν κανουν και καφε και κοιτα να ζυγιζεσαι καθε πρωι ιδια ωρα.
    αν ειναι η ιδια ζυγαρια τοτε βλεπεις τι χανεις. το ποσο εισαι στη μια ή στην αλλη δεν εχει σημασια. το βασικο ειναι να χανεις πραγματικα. και αν εχεις μια καλη οπως λες γιατι να παρεις αλλη? αρκει να ζυγιζεσαι συνεχεια εκει
    βεβαια με τα ταξιδακια σου λιγο δυσκολο αλλά εχε την σε ενα μερος πχ αθηνα και οποτε θα εισαι θα εχεις αξιοπιστο αποτελεσμα
    +1000000000000
    μη μπερδευεσαι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    ακριβως αυτο κανω...ζυγιζομαι σε μια κ ας δειχνει 2 κιλα πανω κ βλεπω τη διαφορα...

    απτα 100 κιλα σε μια ζυγαρια ζυγιζομαι
    ομως θαθελα μια ζυγαρια που να με δειχνει οσο ειμαι κ οχι πανω, κατω, ή οταν ανεβαινω να δειχνει καθε φορα αλλο νουμερο...

    στην προσπαθειαμου να βρω νεα ζυγαρια εχω παρει 2-3 μαπα, η πρωτη παραμενει αλλα στο νησι...θαθελα να βρω μια καλη κ να παρω 2 μια για εδω μια για το νησι (ιδια)

    και κυριως θαθελα να δω το 79 κ οχι να με δειχνει 82! για μενα παιζει πολυ σημαντικο ρολο αν ειμαι 79 να το δειχνει κ οχι να με δειχνει 2 πανω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Ε τοτε κατεληξε στην Philips, BaD..εγω την εχω καμια 7ετια εχω βγαλει επανω της 2 εγκυμοσυνες και παντα ηταν ακριβεστατη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    γεια σας κοριτσαρες μου όμορφες

    λοιπόν εγω εχω μια philips με διαβαθμιση των 100gr την έχω 8 χρονια και ειναι σκυλί.
    παρα πολυ καλη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    420
    Koritsia οσες εχουν φιλλιπς θα μπορουσαν να μου πουν το ακριβες μοντελο τους αν ειναι ευκολο? ευχαριστω παρα παρα πολυ! με την πρωτη αλλαγη δωρου την πηρα για το νεο σπιτι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    εγω εχω την body up της tefal. εχει μνημες και δειχνει ποσα κιλα λιπος εχεις... την πηρα 50 ευρω στις εκπτωσεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    επειδή είδα υπάρχει αντίστοιχο θεματάκι... αν έχεις κάποια/ος να προτείνει κανά καλό μοντελάκι..

    τώρα έχω μια αναλογική αλλά θα θελα μια ακριβειας που να δείχνει ανά 100 γραμμάρια..

    είχα πάρει μια ηλεκτρονική με διαβάθμιση μισού κιλού αλλά ανέβαινα 5 φορές και έβγαζα μέσο όρο για να καταλάβω πόσο.. θέλώ κάτι σταθερό
    να ανεβαίνω το πρωί πχ 3 φορές και να δείχνει το ίδιο..

    έχετε καμιά καλή πρόταση?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •