Κάθε αρχή και δύσκολη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170

    Κάθε αρχή και δύσκολη...

    ...αλλά αυτή τη φορά θα τα καταφέρω.Για την ακρίβεια και αυτή τη φορά.Έχω κάνει 3 φορές δίαιτα στη ζωή μου. Έχανα 14 κιλά και μετά βαριόμουν και τα ξανάβαζα,διπλά και τριπλά.Με αποτέλεσμα να έχω φτάσει τώρα τα 109 με 1.70 ύψος. Η αυτοπεποίθηση είναι στα τάρταρα,η ψυχολογία παραδόξως, καλά κρατεί ακόμα. Τέταρτη προσπάθεια λοιπόν και εύχομαι να είναι η τελευταία. Αυτό το βάλε-βγάλε είναι κουραστικό. Έχω ρούχα για όλα τα μεγέθη στην ντουλάπα μου, οι φωτογραφίες μου είναι ότι να'ναι,μια έτσι μια αλλιώς. Ο άντρας μου ευτυχώς με στηρίζει και αυτή τη φορά.

    Σας βρήκα τυχαία και πολύ το χάρηκα. Βοηθάει το να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνος.
    Καλή δύναμη σε όλους μας και καλή σας μέρα!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Καλημέρα nera, καλώς ήλθες. Αφού έχεις ξανακάνει δίαιτα, θα ξέρεις. Κι εγώ παλιά είχα χάσει 20 κιλά, αλλά τα ξαναπήρα διπλά. Και μένα η ψυχολογία και η αυτοπεποίθηση είναι πολύ χαμηλά. Επίσης οι φωτό είναι διάφορες. Σίγουρα δεν είσαι μόνη, εδώ μπορείς να διαβάσεις ιστορίες άλλων ακόμα και στο τι έφαγα σήμερα και να παίρνεις δύναμη. Σου εύχομαι καλό κουράγιο και καλή κατηφόρα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    Όλα καλά θα πάνε.Πρέπει να το πιστεύω για να πετύχει. Είναι χαζό, αλλά μόλις κάνω την κουτσουκέλα μου,πέφτω κατακόρυφα ψυχολογικά. Από κει που πετάω,προσγειώνομαι απότομα.
    Όσο τηρώ τη δίαιτα,είμαι σαν να τα έχω χάσει ήδη (περίπου,η αίσθηση είναι απίστευτη και δε συγκρίνεται).
    Οπότε υπομονή (που δεν έχω) και βλέπουμε...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    38
    Καλη αρχη, καλο κουραγιο και καλωσηρθες!! Θετικη σκεψη και οπως λες και εσυ ολα καλα θα πανε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    Ακριβώς έτσι είναι.Βρήκα κι εσάς να γράφω τον πόνο μου οπότε αισθάνομαι καλύτερα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    καλη αρχη και καλη δυναμη κουκλα!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    Να'σαι καλά!Αν και πλέον δε μου εύχομαι καλή αρχή , αλλά καλό τέλος! Πάντα άρχιζα και κάπου στην πορεία,τα παρατούσα. Κι επειδή δε θέλω να με κοροϊδεύω πλέον, προσπαθώ να με εμψυχώσω ! Πως κάνεις στα παιδιά χάρες,έτσι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Καλως μας ηρθες neraκι, ξεκινα δυναμικα,
    να σκεφτεσαι θετικα,μην κοιταζεις αλλο πισω,
    εχε υπομονη και επιμονη και ολα θα γινουν!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    Σε ευχαριστώ πολύ! Αν και αυτό το 0 στη ζυγαριά με αγχώνει αλλά που θα πάει,τοσες φορές τα κατάφερα.Τώρα θα κολώσω;Αν και είδα τεράστια διαφορά με το που πάτησα τα 30.Λες κι η ζυγαριά ξέρει την ηλικία και αποφασίζει εκείνη!Πριν έχανα πιο γρήγορα και πιο εύκολα.
    Τώρα,σα γαϊδούρι σε ανηφόρα πάω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Χαχαχαχαχαχ εχεις δικιο βρε κοριτσακι,αστα...
    κι εγω μια απο τα ιδια!
    Γι αυτο αλλωστε μιλησα για υπομονη και επιμονη...
    απο μια ηλικια και επειτα ειναι δυσκολα τα πραγματα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    Λίγες μέρες ακόμα και θα φύγει το 0 να ησυχάσω!Μετά να δω...
    Βοηθάει πάντως το βρωμοεικονίδιο,να βλέπεις που είσαι,που ήσουν και που θα πας.Γιατί θα πας,είναι σίγουρο!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Οτι θα πας, θα πας, αυτο ειναι σιγουρο,
    το θεμα ειναι να μην ξαναγυρισεις,
    γιατι κι εγω μην νομιζεις, το εχω ξαναδει το εργο αυτο!
    Δεν εισαι μονη σου εδω μεσα, αυτο ειναι το σιγουρο!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •