Κυτταριτιδα στα μπρατσα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407

    Κυτταριτιδα στα μπρατσα...

    Γεια σας! Παρατηρησα πως η κυτταριτιδα στα μπρατσα μου εχει φτασει σε οριακο σημειο...Θελω οπωσδηποτε να επεμβω...να κανω κατι, αλλα δεν ξερω τι-περα απο το να χρησιμοποιησω βαρακια- .
    Θ α ηθελα αν εχει ανοιχτει ηδη καποιο τοπικ σχετικα με το ζητημα να με καθοδηγουσε καποια για να το διαβασω.Αλλα και συμβουλες θα ηθελα...Ειμαι πολυ απογοητευμενη με το θεαμα, ειμαι 70 κιλα σχεδον, 38 ετων...δε μπορει να ειμαι τιγκα στην κυτταριτιδα απο τωρα...!! Θ α εκτιμουσα οποιαδηποτε καθοδηγηση και συμβουλη!
    Εχω βοηθηθει ηδη παρα πολυ απο το φορουμ, και ειμαι σιγουρη πως και τωρα θα βοηθηθω γτ εμπιστευομαι τα κοριτσια εδω και τις εμπειριες τους.

    Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Από όσο γνωρίζω τα μπράτσα είναι από τα πιο δύσκολα σημεία που η γυμναστική μπορεί να συσφίξει.
    Χρειάζεται πολύ μεγάλη προσπάθεια, καθοδήγηση απο έμπειρο γυμναστή και μεγάλη επιμονή.
    Κάνε μια επίσκεψη σε γυμναστήριο της εμπιστοσύνης σου και ζήτησε πρόγραμμα ειδικό με βαράκια κ.λ.π.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Σ ευχαριστω πολυ Betty.Ναι...ξερω, το σκεφτηκα κι εγω αλλα δεν ειμαι φαν του γυμναστηριου..
    Θα προτιμουσα να κανω κατι μονη μου, εντος του σπιτιου.Καποιες ασκησεις, καποια καλη κρεμα ισως...δεν ξερω

    Νασαι καλα, σ ευχαριστω για την ανταποκριση σου!
    Κι εσυ καλη δυναμη στον αγωνα σου!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    38
    chrys θα μπορουσες να δοκιμασεις παιδικο λαδακι ενω ακομα ειναι βρεγμενο το δερμα σου.. Βελτιωνει αρκετα την εφανιση..εγω το χρησιμοποιω μετα το μπανιο στα ποδια και εχει κανει δουλεια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    εγω έβαζα της clarins μια κρέμα για την κυτταρίτιδα και στα μπράτσα, ακριβή αλλα παρα παρα πολύ καλή, βεβαια ειναι και αναλογα τον οργανισμό ετσι

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ιωαννινα
    Posts
    14
    Chrys δεν ξερω αν ενδιαφερεσαι για καποια επεμβατικη λυση στο προβλημα σου.Δεν αναφερομαι σε νυστερια κτλ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    2 πραγματα θα σου προτεινω

    1.οπωσδηποτε βαρακια και ασκησεις εστω και στο σπιτι.Αν το δερμα ειναι σφιχτο η κυτταριτιδα φαινεται λιγοτερο.

    2.ρωτα σε κανενα φαρμακειο για μασκα συσφιξης-κυτταριτιδας,να την απλωνεις με wrap 3-4 φορες απο μιση ωρα ,αναλογα και με τις οδηγιες και μετα απλη κρεμουλα συσφιξης(οταν ξεβγαζεσαι)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    ΘΕΛΗΣΗ, σ ευχαριστω για τη συμβουλη σου, αλλα...αναρωτιεμαι πως ενα λαδακι παιδικο, που ειναι με βαση το petrolatum, μπορει να κανει τη διαφορα..παραξενο μου φαινεται, εκτος κι αν εσυ εχεις ελαφρυ προβλημα. Διοτι εμενα στον ηλιο η κυτταριτιδα ειναι ολοφανερη!!Σ ευχαριστω πολυ παντως για την απαντηση!
    KARAMELA, δυστυχως δεν ειμαι σε θεση να ξοδεεψω χρηματα για τοσο ακριβη κρεμα...επαιρνα παλια τον ορο της Sant angelica απο το φαρμακειο, και ηταν αρκετα καλο, αλλα νομιζω πως, οπως λεει και ηABSOLUTE- και την ευχαριστω και κεινη με τη σειρα μου- μαλλον ο πονος(ασκηση) θα δωσει αποτελεσμα...!!
    ΒΑΓΙΟΥΛΑ, τι εννοεις επεμβαση ανευ νυστεριων?? Θα ηθελα πολυ την αποψη σου με περισσοτερες λεπτομερειες..

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΣΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΗΣ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    oro tis sant aggelica εννοεις την κρεμα? που ειχε κατι φακελακια δωρο? την ειδα στο φαρμακειο χθες... βασικα εχω ασκησεις αν θες να σου δειξω για μπρατσα σε σαιτ με βιντεακια για να ξερεις τι πρεπει να ζητησεις απο το γυμναστη...αν θες πες...νομιζω ισως κ μονη μπορεις με βαρακια...
    Εγω ακομα δεν τις κανω αλλα σκεφτομαι να ζητησω απο αυριο του γυμναστη...
    Την κρεμ ανα τη χτυπησω? Ειναι κ για τα μπουτια κτλλ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    badgirl, ο ορος ειναι σε φακελακια ναι.Οχι σωληναριο.
    Οσο για τα βιντεακια, ναι!! Πες μου να τα βρω. Μ ενδιαφερει! Γυμναστηριο δεν παω..μονη μου ο,τι κανω. Δεν τα χωνευω!! χαχαχχα
    ( η κρεμα σαφεστατα ειναι και για τα ποδια! Πολυ καλη)
    Ευχαριστω πολυ!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    σου δινω τα λινκ εδω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by absolute
    2 πραγματα θα σου προτεινω

    1.οπωσδηποτε βαρακια και ασκησεις εστω και στο σπιτι.Αν το δερμα ειναι σφιχτο η κυτταριτιδα φαινεται λιγοτερο.

    2.ρωτα σε κανενα φαρμακειο για μασκα συσφιξης-κυτταριτιδας,να την απλωνεις με wrap 3-4 φορες απο μιση ωρα ,αναλογα και με τις οδηγιες και μετα απλη κρεμουλα συσφιξης(οταν ξεβγαζεσαι)
    για ποια ακριβως κρεμα μιλας???? wrap τι ειναι??

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    THANKS BADGIRL!!!!!!
    Ν ασαι καλα!! θα τα κοιταξω!
    Αντε να δουμε.....!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    εκανα εντιτ κ σε ρωταω κ γω για την κρεμα...χαχαχαχα ζωητσα εμεις ψαχνουμε τον ευκολο δρομο επανερχομαι αυριο κοριτσια, οποια ξερει ας βοηθησει την τεμπελα που σιχαινεται τα μπρατσα της...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7
    wrap ειναι η μέθοδος με την οποια βάζεις ενα προιον στο ώμα σου κ μετα τυλίγεσαι με μεμβράνη οπως της κουζινας για τουλάχιστον μιση ωρα...

    για μενα που ειμαι κ αισθητικος 3 ειναι αυτα που πρεπει να κάνεις

    πορτοκάλια...φάε στυψε οσο περρισότερα μπορεις...

    φυκια...σε θεραπεια σε ινστιτουτο σε κρέμα..μόνη στο σπιτι με wrap

    γυμναστικη... αερόβια κ βαρη.....πάντα κ τα 2

    αυτα κ οτι αλλο μπορεις να κάνεις κάλο ειναι

    π.χ. ενα σαπουνάκι με φυκια δεν ξερω αν εχεται δει αυτα που εχι=ουν σαν κοκκους μεσα κ οσο τα χρησιμοποιεις τοσο ποιο αγρια γινονται..ειναι τέλεια ασε που μετα το σωμα τριζει κ απο καθαριότητα κ γινεται βελούδο...


    ειπα πολλα???? Δεν ανεφερα την υιοθέτηση υγιεινότερης διατροφης γιατι νομιζω πως όλες μας εδω το εχουμε υπόψην....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •